Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

AKP seçim standı polis barikatı ile mecburi istikamet oldu

Polis, Kadıköy Vapur İskelesine kurduğu barikatla vatandaşı zorla AKP’nin seçim standına yönlendiriyor. Vapura binmek ya da inmek isteyenler standa uğramadan geçemiyor.

BOLD – Kadıköy İskelesinde polisin parti stantlarındaki gerginliği önlemek amacıyla kurduğu barikat AKP’nin işine geldi. Vatandaşlar bariyer içinde kalan AKP standına uğramadan vapur iniş ve biniş güzergahını kullanamıyor. Konuyu sosyal medyadan kamuoyu ile paylaşan eski CHP’li vekil ve gazeteci Barış Yarkadaş “AKP ile gerilim yaşandı bahanesiyle CHP’nin halkla olan iletişimi kesilmeye çalışılıyor” dedi.

AKP’Yİ GÖRMEDEN GEÇEMEZSİN

Daha önce parti stantlarında yaşanan gerginlik yüzünden Kadıköy iskelesinde vapura iniş ve biniş güzergahı polis tarafından bariyerle çevrilmişti. Gazeteci Barış Yarkaş’ın iddiasına göre vapurdan inen ve vapura binen vatandaşlar polis bariyeri eşliğinden AKP seçim standının içinden geçmeye mecbur bırakıldı. Yarkadaş, konuyu sosyal medya hesabından kamuoyu ile paylaştı. Yarkadaş bir de video yayınladı. Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Yarkadaş, “Kadıköy’e vapurla gelenler, çıkış kapısına konulan bariyerlerin içinden geçmek zorunda bırakıldı. Bu koridor, AKP standının önüne yönlendiriyor sizi. Ve AKP standını görmek zorunda kalıyorsunuz. Karşıdaki diğer partilerle iletişiminiz kesiliyor. AKP’yi görmeden geçmek yok!” ifadelerini kullandı.

DAHA DA GENİŞLETİLDİ

Bariyerin daha sonra genişletilerek vapura biniş güzergahını da kapsadığını söyleyen Yarkadaş “Vapura binerken de AKP standının olduğu alandan geçmek zorundasınız. Barikatın ardında ise CHP var. CHP’nin halkla olan iletişimi ‘AKP ile gerilim yaşandı’ bahanesiyle kesilmeye çalışılıyor” dedi.

Yarkadaş, aynı zamanda Eyüp Belediyesi trafik zabıta ekiplerinin de İmamoğlu ve CHP afişlerini söktüğünü bildirdi. Konuyla ilgili bir de video yayınladı.

Okumaya devam et
Reklamlar

Gündem

Koronavirüste ağır hasta sayısı 2 bin 75’e yükseldi

Koronavirüste vaka ve ağır hastaların sayısı artmaya devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın paylaştığı güncel verilere göre koronalı 2 bin 213 yeni hasta tespit edilirken, ağır hasta sayısı da iki bini geçerek 2 bin 75’e ulaştı.

BOLD – Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan “Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu”nun güncel verilerini, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Twitter hesabından paylaştı. Koca, Türkiye’de koronavirüs nedeniyle bugün 75 kişinin daha yaşamını yitirdiğini, 2 bin 213 yeni hastanın tespit edildiği bilgisini verdi.

AĞIR HASTA SAYISI 2 BİN 75’E ÇIKTI

Koronavirüs nedeniyle 10 bin 252 kişi yaşamını yitirirken, koronavirüs hasta sayısı 375 bin 364’e yükseldi. Bugün iyileşen sayısı bin 506 oldu. Tabloya göre, toplam test sayısı 14 milyon bin 814, toplam ağır hasta sayısı 2 bin 75, toplam iyileşen hasta sayısı 323 bin 971, bugünkü test sayısı 124 bin 109 olarak kayıtlara geçti.

BAKAN KOCA’DAN “TEMASI AZALTIN” ÇAĞRISI

Bakan Koca, “Bugün tespit edilen 2 bin 213 yeni hastamız var. Ağır hasta sayımız bir günde yaklaşık yüzde 5 arttı. Bu durum salgınla mücadele konusunda hassasiyetimizi artırmamız gerektiğine işaret ediyor. Teması üçte birine indirmek zorundayız. Mücadeleye güç verin” açıklamasını yaptı.

Türkiye’nin 31 Ekim 2020 güncel koronavirüs tablosu şöyle:

 

Erdoğan, depremde sorumluluğu üstlenmedi: Vesayetçi zihniyet ihmal etti

Okumaya devam et

Gündem

Depremin vurduğu İzmir’de eğitime ara verildi

Meydana gelen deprem sonrasında İzmir il genelinde okullar gelecek hafta eğitim öğretime ara verecek. Eğitime ara verildiğini Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya hesabından duyurdu.

BOLD – İzmir’de 6.9’luk depremin ardından arama kurtarma çalışmaları sürerken, artçı sarsıntılar devam ediyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İzmir genelinde eğitime bir hafta ara verildiğini duyurdu.

Bakan Selçuk, açıklamasında “Yaraları hep birlikte saracağız İzmir. İl genelinde eğitime bir hafta süreyle ara verme kararı aldık. Eğitim ailesi olarak öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, yöneticilerimiz ve velilerimizle birbirimize çok daha sıkı kenetlenerek güçlükleri birlikte aşacağız” dedi.

 

Erdoğan, depremde sorumluluğu üstlenmedi: Vesayetçi zihniyet ihmal etti

Okumaya devam et

Gündem

İzmir depreminde hayatını kaybedenlerin sayısı 37’ye yükseldi

İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen 6,9 büyüklüğündeki depremde can kaybı artıyor. Depremde ölenlerin sayısı 37’ye yükseldi. Yaralananların sayısı ise 885 oldu.

BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İzmir Depremi’nde hayatını kaybedenlerin sayısının 37’ye yükseldiğini, 7’si yoğun bakımda olmak üzere 243 vatandaşın tedavisine devam edildiğini açıkladı.

Bakan Koca, İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki depreme ilişkin Twitter hesabından açıklama yaptı. yaptığı açıklamada, “37 can kaybımız var. 3’ü ağır 7 kişi yoğun bakımda, 243 kişi halen tedavi görüyor. 642 kişinin tedavisi tamamlanmış durumda. 112 Acil Yardım Ekipleri, UMKE Timleri, ambulanslarımız ve hastanelerimizle, acımızı azaltmak için İzmir’de görev başındayız” dedi.

Depremin vurduğu İzmir’de 811 bin kaçak yapı İmar Barışı’yla affedildi

Okumaya devam et

Popular