Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Can Ataklı: ‘Süleyman Soylu’nun bileti kesildi, yeni partiye bile geçebilir’

İçişleri Bakanı Soylu’nun biletinin kesildiğini açıklayan gazeteci Can Ataklı, “Bunu ertelemek için Koç’a saldırdı. Görevden alınırsa muhaliflerin tarafına geçer” dedi.

BOLD- Korkusuz yazarı Can Ataklı, AKP kulislerinde konuşulan önemli bir bilgiyi paylaştı. Ataklı yazısında, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun son günlerde çok ortalıkta olduğunu ve adeta bir cengaver gibi gezdiğini ifade etti. “Zannedersiniz ki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım değil de kendisi. O kadar çaba harcıyor bu seçimler için” dedi.

SÜREKLİ DOĞRU OLMAYAN ŞEYLER SÖYLÜYOR

Ataklı yazısında şunları dile getirdi: “Gerçi sürekli doğru olmayan şeyler söylüyor. Örneğin İmamoğlu’nun kendisiyle aynı görüşte olmayan bir genci tokatladığını söyledi. Oysa o görüntüleri herkes izledi. Tokat atılmadığını herkes gördü. Sonra İmamoğlu’nun Ordu Valisi’ne ‘it’ dediğini ileri sürdü. Bu da anında, üstelik kamera görüntüleriyle yalanlandı.”

NE UTANMASI VAR NE DE ÖZÜR DİLEMESİ

Ataklı, “Bakan hızını alamadı, Türkiye’nin en büyük sanayici ailesini hedef aldı. İmamoğlu’na uçak tahsis edildiğini söyledi. Bu da bizzat Koç grubu tarafından anında yalanlandı. İmamoğlu’nun uçağı kiraladığını, aynı şekilde kısa bir süre önce Binali Yıldırım’ın kendilerinden helikopter kiraladığını açıkladı. Garip olan şu ki, hiçbir sözü doğru çıkmayan Bakan Soylu, bunlara aldırmıyor bile. Ne utanması var, ne de özür dilemesi” diye yazdı.

SOYLU İÇİN SİYASETİN BİR İLKESİ YOKTUR

Ataklı yazısında şunları kaydetti: “AKP’ye yakın bir kaynağım, ‘Galiba Soylu’nun bileti kesildi’ dedi hafta sonu buluşup bir kahve içtiğimizde. Şöyle açıkladı durumu; ‘Dikkat edersen Soylu çok sert açıklamalar yapıyor. PKK’nın İmamoğlu ile İstanbul’a sızacağını ve kendisini bunu engellemek için ensesinde durduğunu bile söylüyor. Şimdi de Koç’a saldırıyor. Böylelikle görevden alınmasını erteletmeye çalışıyor. Erdoğan, Soylu’yu kenara çekerse; ‘Koç’u eleştirdiği için’ dedikodusu yayacaklar.’ AKP’ye yakın dostum ‘Soylu için siyasetin ilkesi pek yoktur. Görevden alınacağını hissederse yeni kurulacak partide bile görebiliriz kendisini’ dedi.”

Koç’un yanıtına Soylu’dan gözdağı gibi açıklama

Politika

Erdoğan bir yılda ‘bu oyuna gelecek kadar’ istikametini nasıl kaybetti?

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Ayasofya’nın camiye çevrilmesiyle ilgili sadece bir yıl önce söylediği sözler gündem oldu: “Ben bir siyasi lider olarak bu oyuna gelecek kadar istikametimi kaybetmedim.”

BOLD – Ayasofya’nın Diyanet’e devredilerek camiye çevrilmesine yasal statü kazandıran kararnameye imzalayan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 31 Mart yerel seçimlerinden önce cami talebine karşı çıkan sözleri dikkat çekti. Canlı yayında Ayasofya’nın cami yapılmasıyla ilgili soruyu yanıtlayan Erdoğan, şunları söyledi:

“Belli bir bölümünde şu anda namaz da kılınıyor. Bunları da aşmak bizim için sorun değil ama getirisi götürüsü nedir? Bunun bir götürüsü var. Onun faturası bizim için çok daha ağırdır unutmayalım. Dünyanın çeşitli ülkelerinde bizim binlerce camimiz var. Acaba bunu söyleyenler o camilerin başına ne gelir düşünüyor mu? Şu anda kundaklama hareketleri, birçok şeyler yapılıyor. Bunları düşünmeden, hesabını yapmadan söylüyorlar. Kusura bakmasınlar bunlar dünyayı tanımıyorlar. Muhataplarını bilmiyorlar. Ben bir siyasi lider olarak bu oyuna gelecek kadar istikametimi kaybetmedim.”

“Elinde geriye Gezi Parkı’nı kapatmak ve idam cezası kaldı”

Okumaya devam et

Politika

HDP’li Meral Danış Beştaş Mecliste merdivenlerden düşerek yaralandı

HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, Mecliste merdivenlerden düşerek yaralandı. Hastaneye kaldırılan Beştaş’ın durumunun iyi olduğu bildirildi.

BOLD – Mecliste ana binadaki basın kapısı önündeki merdivenlerden düşen Beştaş, hastaneye kaldırıldı. Beştaş’a ilk müdahaleyi yanındaki milletvekilleri yaptı. Daha sonra Meclis kampüsü içerisinde bulunan sağlık birimine haber verildi. Ambulansla gelen sağlık ekipleri Beştaş’ı sedyeyle ambulansa taşıdı. Hastaneye kaldırılan Meral Danış Beştaş’ın müşahede altında tutulduğu, durumunun iyi olduğu öğrenildi.

meral danış beştaş yaralandı

Semiha Yıldırım’a hakaret eden Levent Özeren tutuklandı, Akşener özür diledi

Okumaya devam et

Politika

CHP’li Doğan Taşdelen vefat etti

Doğan Taşdelen

CHP Çankaya eski Belediye Başkanı Doğan Taşdelen, tatil için gittiği Bodrum’da vefat etti. Doğan Taşdelen, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in babasıydı.

BOLD –  Taşdelen’in ölüm haberini Barış Yarkadaş,Twitter hesabından  duyurdu. Yarkadaş, “Çankaya eski Belediye Başkanı CHP’li Doğan Taşdelen’i kaybettik. Taşdelen, Bodrum’da yaptığı tatil esnasında hayata veda etti. CHP Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in babası Doğan Taşdelen’e Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum” dedi.

Doğan Taşdelen, 1989-1999 yılları arasında Çankaya Belediye Başkanlığı yapmıştı. Taşdelen, DSP’den Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığının yanı sıra, Bülent Ecevit’in başbakanlığı döneminde Başbakanlık Müşavirliği görevinde de bulunmuştu.

Muharrem İnce davet gelirse Ayasofya’da namaza hazır

Okumaya devam et

Popular