Bizimle iletişime geçiniz

Politika

CHP’den Milli Savunma’ya Sedat Peker tepkisi

CHP Sakarya Milletvekili ve Grup Başkanvekili Engin Özkoç, kışlada Sedat Peker’e yönelik slogan atan askerlerle ilgili bir açıklama yapmayan Milli Savunma Bakanlığına tepki gösterdi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da mafya babası gibi davrandığını belirten Özkoç, mafya babalarının örnek alındığı bir Türkiye istemediklerini kaydetti.

BOLD – CHP Sakarya Milletvekili ve Grup Başkanvekili Engin Özkoç, kışlada bir grup askerin çekip yayınladığı Sedat Peker sloganlı videolara tepki gösterdi. Özkoç, Milli Savuma Bakanlığının asker ocağını, devleti küçülten bu saçmalığa karşı hiçbir şey yapmadığını belirtti.

REZALETLE İLGİLİ AÇIKLAMA GELMEDİ

CHP Sakarya Milletvekili ve Grup Başkanvekili Engin Özkoç, milletin ferasetine her zamankinden fazla ihtiyaç bulunduğunu söyleyerek, “Geldiğimiz nokta şudur: Bir grup asker içtimada “Devler gelir, devler gider; bir tek dev kalır, Sedat Peker.” gibi bir slogan attılar. Kışlada izlenimi verilen bu rezaletle ilgili Millî Savunma Bakanlığından hiçbir açıklama gelmedi. Video sosyal medyada dolaştı, iktidardan da tık yok. Daha sonra bir grup askerin yine aynı sloganla çektiği yeni bir video sosyal medyada dolaştı. Askerimizi, asker ocağımızı, devletimizi küçülten bu saçmalığa karşı yine hiçbir açıklama yapılmadı.” dedi.

PEKERLERİN ÖRNEK ALINDIĞI BİR TÜRKİYE İSTEMİYORUZ

“Kimdir Sedat Peker?” diye soran Özkoç, “Sedat Peker, organize suç örgütünün sözde lideridir. Sedat Pekerlerin örnek alındığı bir Türkiye Cumhuriyeti istemiyoruz; biz bilim adamlarımızın, sporcularımızın, sanatçılarımızın, öğretmenlerimizin, iş adamlarımızın, şerefli esnafımızın, onurlu işçilerimizin, kurucu liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün örnek alındığı bir Türkiye istiyoruz.” dedi.

SOYLU DA MAFYA BABASI AĞZIYLA KONUŞUYOR

Geçen hafta, Çubuk’ta şehidimizin cenazesinde Sayın Genel Başkanımızı linç etmeye çalışan saldırganlardan inek hırsızı Osman Sarıgül’ün elini öperek poz veren Önder Gökçekaya iki elinde iki silahla poz verdi. “Soylu Bakanımın emirlerini bekliyoruz, vur derse vururuz, öldür derse öldürürüz.” mesajı yayımlandı sosyal medyadan. Kimdir Süleyman Soylu? Türkiye Cumhuriyeti’nin İçişleri Bakanı mıdır? Bakanlık görevi mi yapıyor; siyasilere, belediye başkan adaylarına, yurttaşlarına saldırmakla, tehdit etmekle, yalan propagandayla mı uğraşıyor, belli değil. Kendisine Trabzon Havalimanı’nda “Akıllı ol.” diyen bir vatandaşa şöyle cevap veriyor, diyor ki: “Bizim oralarda bu ‘Akıllı ol.’ ‘Akıllı ol, aklını alırım.’ anlamına geliyor. Eğer Binali Bey’e saygım olmasaydı ben bunun gereğini yapardım.” Sizin bir mafya babasından farklı bir ağız kullanmanız gerekiyor. Ellerinde silahlarla mafya babasıyla ilgili övgü dolu sözler söyleyen ya da ona öykünen askerlerimizle ilgili, bu konuda açıklama yapmanız gerekiyor.” dedi.

Politika

Üniversite’ye Giriş Sınavında Öğrencilere “Binali Yıldırım Seti” dağıtıldı

31 Mart’ta İstanbul seçimlerini kaybeden AKP, YSK’nın kararıyla yenilenecek seçimleri kazanmak için her alanda reklam yapmaya devam ediyor. İstanbul’da Yüksek Öğretim Kurumları Sınavına(YKS) giren öğrencilere su ve sandviçten oluşan, üzerinde Binali Yıldırım’ın resminin olduğu paketler dağıtıldı.

Adalet ve Kalkınma Partisi(AKP), İstanbul Kağıthane’de bulunan Tınaztepe İlköğretim Okulu’nda henüz sınava girişler devam ediyorken YKS’ye girecek olan öğrencilere bir set dağıttı. Dağıtılan setin içinde üzerinde Binali Yıldırım’ın fotoğrafı bulunan su ve sandviç olduğu görüldü.

Okullarda siyaset yapılmasının yasak olmasına rağmen öğrenciler için çok önemli bir sınav olan YKS öncesi, Binali Yıldırım’ın propagandasının yapıldığı set dağıtılması tepki çekti. AKP,bundan önceki bir çok seçim öncesinde okul, hastahane, cami gibi siyasetin girmemesi gereken alanlarda seçim propagandası yapmış ve büyük tepki almıştı.

Davutoğlu ile Erdoğan arasında “Binali Yıldırım” kavgası

Okumaya devam et

Politika

Yapılan son ankete göre Ekrem İmamoğlu, 5 puan farkla önde

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) 31 Mart’ta gerçekleşen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini iptal etmesinin ardından, 23 Haziran’da yenilenecek seçime ilişkin Sonar Araştırma yaptığı son anket çalışmasını paylaştı. Sonar’ın anketine göre, Ekrem İmamoğlu’nun oyu yüzde 52,3’ü buldu.

AKP’nin ve MHP’nin adayı Binali Yıldırım ile CHP ve İyi Parti’nin adayı Ekrem İmamoğlu, bugün saat 21.00’da gerçekleşecek canlı yayında karşı karşıya gelecek. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yarışan iki adayın alacağı oy oranları ile ilgili araştırma yapan Sonar Araştırma Şirketi’nin Başkanı Hakan Bayrakçı, yaptıkları son anket çalışmalarına ilişkin verileri sosyal medya hesabından paylaştı.

Sonar Araştırma Şirketi’nin açıkladığı son ankette göre; Ekrem İmamoğlu, rakibi Binali Yıldırım’a karşı önde görülüyor. Sonar’ın paylaştığı anket 3 bin 400 kişiyle yüz yüze görüşme yöntemi ile yapıldı.

Açıklanan anket sonucunda Ekrem İmamoğlu’na oy vereceğini açıklayanların oranı yüzde 49,2 olurken, Binali Yıldırım’a oy vereceklerin oranı ise yüzde 43,9 oldu. Kararsızların oranı ise yüzde 2,5 olarak belirlendi.

Hakan Bayrakçı yaptıkları son araştırmada karasızların dağılımıyla Ekrem İmamoğlu’na 52.3 oy, Binali Yıldırım’a ise 46.7 oy çıktığını duyurdu.

Ankete göre Ekrem İmamoğlu seçimi 5 puan farkla kazanıyor.

Ekrem İmamoğlu’ndan Sabah yazarına: Sizin iktidarla ilişkiniz kadar benim Koç Holding ile ilişkim yok!

Okumaya devam et

Politika

HDP 1 milyon 200 bin seçmenini firesiz sandığa götürecek “Isı Haritası” çıkardı

HDP Grup Başkanvekili Oluç, 31 Mart seçimlerinde sandığa gitmeyen HDP seçmenine yönelik “Isı Haritası” çıkardıklarını belirtti. 23 Haziran’da 1 milyon 200 bin HDP seçmenini firesiz sandığa götüreceklerini söyledi.

BOLD- HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç, hiç kimsenin Kürt seçmenin tutumundan şüphe duymamasını istedi. 23 Haziran’da da AKP-MHP bloğuna kaybettireceklerini dile getirerek, Türkiye demokrasisine nefes aldıracaklarını kaydetti.

MAHALLE MAHALLE DURUMUMUZU BİLİYORUZ

31 Mart seçimlerinden sonra sandık sandık değerlendirmeler yaptıklarını anlatan Oluç, “Hangi mahallelerde seçmenlerimiz yeterince sandığa gitmemiş bunu tespit ettik. Bu çalışmamıza ‘ısı haritası’ ismini verdik. O ısı haritasında hangi mahallere gitmemiz gerektiğini, nerelerde seçime katılmamış seçmenimizin olduğunu bilerek oralara gidiyoruz” dedi.

BİZİM OY VERMEYEN BİR SEÇMENİMİZ KALMAMALI

Oluç şunları kaydetti: “Vekillerimizi çıkardığımız ısı haritasına bakarak, seçildikleri şehrin yurttaşlarının yoğun bulunduğu her yere gönderme kararı aldık. Yine eski vekillerimizi, belediye eşbaşkanlarımızı, çalışmalara kattık. Dolayısıyla biz İstanbul’un her tarafından olan 1 milyon 200 bin seçmenimizin tamamını sandığa taşıyacak ve sonuç alacak bir çalışmayı sürdürüyoruz. Bizim oy vermemiş seçmenimiz kalmamalı ve mümkün olduğu kadar yüksek bir oranda bu işi bitirmeliyiz.”

AKP-MHP’NİN EGEMENLİK ALANINI DARALTTIK

HDP’nin İstanbul seçimleri için yaptığı çalışmayla CHP’ye belediye kazandırmak ya da CHP’ye oy vermek amacında olmadığına dikkat çeken Oluç, asıl amaçlarının AKP-MHP’nin egemenlik alanını daraltarak, Türkiye demokrasisine nefes aldırmak olduğunun altını çizdi. Oluç, şöyle devam etti: “Hatay, Adana, Mersin, Antalya, Aydın, İzmir, Yalova, Ankara, İstanbul, Ardahan gibi birçok yerde aslında seçmenlerimiz ikna edebildik ve bunun sonucunda AKP-MHP iktidarının egemenlik alanını daralttık. Kaybettirdik.”

AKP’YE ‘KÜRDİSTAN’ DEDİRTEN HDP’NİN MÜCADELESİDİR

AKP’nin İstanbul Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın Diyarbakır’da dile getirdiği “Kürdistan” söylemine ilişkin de konuşan Oluç, AKP’ye “Kürdistan” söylemini söyleten asıl şeyin Kürt halkı ile HDP’nin mücadelesi olduğunu söyledi. Oluç, şunları kaydetti: “Batıda istediğimiz yerlerde kaybettirdiğimizi gördüler. İstanbul’da da kaybettirdiğimizi gördüler. Şimdi de acaba böyle bir takım sözler sarf ederek, Kürt halkına iyi bir mesaj verebilir miyiz diye düşünüyorlar.”

Buldan: Kürtler AKP’ye bırakın oyu, günahını bile vermeyecek

Okumaya devam et

Popular