Bizimle iletişime geçiniz

Politika

CHP’den Milli Savunma’ya Sedat Peker tepkisi

CHP Sakarya Milletvekili ve Grup Başkanvekili Engin Özkoç, kışlada Sedat Peker’e yönelik slogan atan askerlerle ilgili bir açıklama yapmayan Milli Savunma Bakanlığına tepki gösterdi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da mafya babası gibi davrandığını belirten Özkoç, mafya babalarının örnek alındığı bir Türkiye istemediklerini kaydetti.

BOLD – CHP Sakarya Milletvekili ve Grup Başkanvekili Engin Özkoç, kışlada bir grup askerin çekip yayınladığı Sedat Peker sloganlı videolara tepki gösterdi. Özkoç, Milli Savuma Bakanlığının asker ocağını, devleti küçülten bu saçmalığa karşı hiçbir şey yapmadığını belirtti.

REZALETLE İLGİLİ AÇIKLAMA GELMEDİ

CHP Sakarya Milletvekili ve Grup Başkanvekili Engin Özkoç, milletin ferasetine her zamankinden fazla ihtiyaç bulunduğunu söyleyerek, “Geldiğimiz nokta şudur: Bir grup asker içtimada “Devler gelir, devler gider; bir tek dev kalır, Sedat Peker.” gibi bir slogan attılar. Kışlada izlenimi verilen bu rezaletle ilgili Millî Savunma Bakanlığından hiçbir açıklama gelmedi. Video sosyal medyada dolaştı, iktidardan da tık yok. Daha sonra bir grup askerin yine aynı sloganla çektiği yeni bir video sosyal medyada dolaştı. Askerimizi, asker ocağımızı, devletimizi küçülten bu saçmalığa karşı yine hiçbir açıklama yapılmadı.” dedi.

PEKERLERİN ÖRNEK ALINDIĞI BİR TÜRKİYE İSTEMİYORUZ

“Kimdir Sedat Peker?” diye soran Özkoç, “Sedat Peker, organize suç örgütünün sözde lideridir. Sedat Pekerlerin örnek alındığı bir Türkiye Cumhuriyeti istemiyoruz; biz bilim adamlarımızın, sporcularımızın, sanatçılarımızın, öğretmenlerimizin, iş adamlarımızın, şerefli esnafımızın, onurlu işçilerimizin, kurucu liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün örnek alındığı bir Türkiye istiyoruz.” dedi.

SOYLU DA MAFYA BABASI AĞZIYLA KONUŞUYOR

Geçen hafta, Çubuk’ta şehidimizin cenazesinde Sayın Genel Başkanımızı linç etmeye çalışan saldırganlardan inek hırsızı Osman Sarıgül’ün elini öperek poz veren Önder Gökçekaya iki elinde iki silahla poz verdi. “Soylu Bakanımın emirlerini bekliyoruz, vur derse vururuz, öldür derse öldürürüz.” mesajı yayımlandı sosyal medyadan. Kimdir Süleyman Soylu? Türkiye Cumhuriyeti’nin İçişleri Bakanı mıdır? Bakanlık görevi mi yapıyor; siyasilere, belediye başkan adaylarına, yurttaşlarına saldırmakla, tehdit etmekle, yalan propagandayla mı uğraşıyor, belli değil. Kendisine Trabzon Havalimanı’nda “Akıllı ol.” diyen bir vatandaşa şöyle cevap veriyor, diyor ki: “Bizim oralarda bu ‘Akıllı ol.’ ‘Akıllı ol, aklını alırım.’ anlamına geliyor. Eğer Binali Bey’e saygım olmasaydı ben bunun gereğini yapardım.” Sizin bir mafya babasından farklı bir ağız kullanmanız gerekiyor. Ellerinde silahlarla mafya babasıyla ilgili övgü dolu sözler söyleyen ya da ona öykünen askerlerimizle ilgili, bu konuda açıklama yapmanız gerekiyor.” dedi.

Politika

MHP’li Enginyurt’tan EYT’lilere ağır hakaret: Ne adam denir ne insan

Cemal Enginyurt, MHP’ye düşmanlık yapmakla suçladığı EYT’lilere, ”Üç kuruşluk şahsi menfaatini vatan, devlet, bayraktan önde tutana ne adam denir ne de insan” diyerek hakaret etti.

BOLD- Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) yasası olarak bilinen düzenlemenin, daha önce bu yasa için söz veren MHP’nin oyları ile TBMM’de takılması EYT’li vatandaşların tepkisini çekmişti.

Yasanın iptalinin ardından sosyal medyada MHP’li isimler ile EYT’li vatandaşlar arasında süregelen tartışmalar yaşanıyor. MHP’nin öne çıkan isimleri sosyal medyada EYT’lilerin hedefi haline geldi.

ÜÇ KURUŞ MENFAAT İÇİN

MHP’nin yasaya önce ‘evet’ sonra ‘hayır’ demesinin ardından başlayan tepkiler partinin önde gelen isimlerinden Cemal Enginyurt’u çileden çıkardı. Enginyurt sosyal medya hesabından ‘EYT’liler her dakika MHP düşmanlığı yapıyor’ diyerek EYT’lileri CHP ile işbirliği yapmakla suçladı.

Enginyurt daha sonra yaptığı paylaşımla EYT’lilere ağır hakaretlerde bulundu. MHP’li Enginyurt’un paylaşımı şöyle ”Üç kuruşluk şahsi menfaatini vatan, devlet, bayraktan önde tutana ne adam denir ne de İNSAN.”

Mustafa Boydak: Moralimiz motivasyonumuz yerinde

Okumaya devam et

Politika

Aydın Ünal’dan AKP’lilere çağrı: Sustukça yutulma sırası size gelecek!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski gözdesi, Pelikan mağduru metin yazarı Aydın Ünal, parti içerisine yuvalanmış ”Pelikan adlı örgüt derhal tasfiye edilmeli, sıra size de gelecek” diyerek eski dostlarını uyardı.

BOLD- Pelilkancılar olarak bilinen Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi adlı sivil toplum kuruluşunun hedefindeki isim Erdoğan’ın eski metin yazarı Aydın Ünal, sosyal medya hesabından bir dizi paylaşımda bulundu.

Ünal paylaşımında kaybedecek bir şeyi olmayan dava delisi biri olduğunu vurgulayarak Pelikancılara meydan okudu. ‘Uyumlu’ olup makamını korumak yerine kavga etmeyi ve kaybetmeyi göze aldığını söyleyen Ünal AKP içinde yuvalanmış Pelikan adlı örgütü için, ”Bu tehlikeli örgüt ağababalarıyla birlikte derhal tasfiye edilmelidir” diye konuştu.

Ünal paylaşımının sonunda ”Susma sustukça ikbal değil, yutulma sırası sana gelecek” sözleriyle AKP içinde ‘uyumlu’ olmayı tercih edenlere de mesaj verdi.

Ünal’ın paylaşımlarına AKP’li Mustafa Yeneroğlu’ndan olumlu cevap geldi. Yeneroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla ”İtibar suikastını meslek edinmiş tacirler yine Aydın abiye saldırmış ve özel hayatını ifşa etmek durumunda bırakmışlar. Sadece 4 yıldır tanıdığım ve adam gibi adam olduğuna kefil olduğum Aydın abiye üzülmekten ziyade sessiz dostları adına ve genel halimize üzülüyorum” dedi.

Babacan ve Davutoğlu’dan Erdoğan’ı korkutan plan

Okumaya devam et

Politika

CHP’li Tanal, personel istihdamına ilişkin bilgi vermeyen TRT’nin peşini bırakmıyor

CHP Milletvekili Mahmut Tanal, personeli hakkında bilgi vermekten kaçınan TRT’nin peşini bırakmıyor. Bilgi edinme talebi geri çevrilen Tanal, şimdi de Bilgi Edinme Değerlendirme Kuruluna başvurdu.

BOLD – TRT Genel Müdürlüğü’nün, kurumda istihdam edilen personelin cinsiyetlerine göre sayıları, çalışanların öğrenim durumları ve üniversite mezunu olanların kaçının iletişim fakültesi mezunu olduğuna ilişkin bilgi edinme talebini, “kamuoyunu ilgilendirmediği” gerekçesiyle reddettiği CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu’na itirazda bulundu.

TRT KURUM İÇİ POLİTİKA GEREKÇESİNE SIĞINIYOR

Tanal, itiraz dilekçesinde, TRT’nin bilgi edinme talebini haksız şekilde reddettiğini kaydetti. Dilekçesinde, 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu gereğince bilgi edinme başvurusuna olumlu yanıt verilmesi gerektiğini dile getiren Tanal, TRT’nin “Kurum içi politika” kavramına sığınarak yasal zorunluluğa uymamasının kabul edilemez olduğunu vurguladı.

TOPLUMUN TÜM FERTLERİNİ İLGİLENDİRİYOR

CHP’li Mahmut Tanal, şunları kaydetti: “TRT’nin tarafımızdan sorulan soruların kamuoyunu ilgilendirmediği yönündeki değerlendirmelerine katılmak mümkün değildir. Aksine sorular toplumun tüm fertlerini ilgilendiren, kamuoyu tarafından merak edilen ve pragmatik düzlemde cevaplarının kişilerin hayatlarında ve seçimlerinde belirleyici olacağı sorulardır. Aksi uygulama, Anayasanın, kanunun ve sayın kurulun işlevini ortadan kaldıracak, devletin şeffaflık ilkesine ve denetlenebilirlik algısına zarar getirecektir.”

TRT’den Mahmut Tanal’a: Personel politikamız kamuoyunu ilgilendirmez

Okumaya devam et

Popular