Bizimle iletişime geçiniz

Genel

Gençleri eleştiren Cem Seymen’e ‘Silivri’ hatırlatması

CNN Türk’ün ekonomi yorumcusu Cem Seymen, yurt dışına gitmek isteyen gençleri eleştirdi, “Faydalı işler yapın” dedi. Aldığı cevaplar ise ilginçti.

Gençlere STK’lara üye olup faydalı işler yapmalarını öneren Seymen’e, faydalı işler yapmak isteyen gençlerle dolu Silivri Cezaevi, TÜBİTAK da bile ayrımcılığa maruz kalan öğrenciler ve KHK ile hayatları karartılan  gençler hatırlatıldı.

BOLD – Cem Seymen sosyal medyadan gençlere seslendiği bir paylaşımla gündemde. Paylaşımında amaçsız yaşayan gençleri eleştiren Seymen, cep telefonu ile ömürlerini heba ettiklerini söyledi. Gençlere sivil toplum kuruluşlarına üye olarak faydalı işlere girişmelerini önerdi. Seymen, “Ben üzülüyorum. Gençler umutsuz, fırsatını bulsa yurt dışında hayat kuracak. Ne münasebet. Hiç mi bir sivil toplum çalışmasına üye olayım da bir işin ucundan tutayım demez insan? Gençlik elde telefon geyik muhabbeti içinde daha kaç yıl heba edecek ömründen. Şikayet etme, yap!” ifadelerini kullandı.

ŞİMDİ SİLİVRİ’DELER

Yurt dışı hayali kuran gençleri eleştiren Seymen’e cevap gecikmedi. Gençler, Seymen’e projeleri Türkiye’de reddedilen ama yurt dışında birincilik kazanan öğrencileri örnek gösterdi.

Sosyal medya kullanıcıları, ayrıca Cem Seymen’e faydalı işler yapmak isterken kendini Silivri Cezaevinde bulan gençleri hatırlattı. Sivil toplum kuruluşlarına üye oldukları için KHK’larla işinden edilen yüz binlerce genç, öğrenci iken hayatları karartılan ve cezaevlerinde ömür tüketen üniversitelilere dikkat çekildi.

HEİDİ BENZETMESİ

Bazı twitter kullanıcıları da CNN Türk yorumcusuna, hayata her koşulda pozitif bakabilen çizgi film kahramanı Heidi benzetmesi de yaptı.

– Cem Seymen’in gözünden Türk gençliği

– Yaptık da ne oldu? Vatan haini dediler.

– Hep yargılanan ve anlaşılmayan olduk

Okumaya devam et
Reklamlar

Genel

ABD Büyükelçiliği alarm verdi: Terör saldırısı olabilir vize işlemleri iptal

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği “Güvenlik Uyarısı” yayınlayarak İstanbul’da Amerikalılara ve yabancı ülke vatandaşlarına yönelik terörist saldılar ve kaçırma girişimleri olabileceğini duyurdu.

BOLD – Vize işlemleri ve hizmetlerin askıya alındığını açıklayan ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, bugün bir “Güvenlik Uyarısı” yayınladı. Elçilik, İstanbul’da ABD vatandaşlarına ve yabancı ülke vatandaşlarına karşı potansiyel terörist saldılar ve kaçırma girişimleri konusunda güvenilir bilgiler aldıklarını duyurdu. Bu saldırıların potansiyel olarak ABD’nin Türkiye başkonsolosluğunda veya ülkedeki başka noktalarda da meydana gelebileceği ifade edildi.

Büyükelçilik, Türkiye’deki ABD vatandaşlarının yabancı vatandaşların bir araya geldiği ofis ve AVM gibi alanlardan, kaçınmaları gerektiğini aktardı. Elçiliklerin vize işlemlerinin yanı sıra ABD vatandaşlarına verilen hizmetlerin de geçici süreyle durdurulacağı duyuruldu. Kişisel randevusu olanlara konuyla ile ilgili bir bilgilendirme e-postası atılacağı belirtildi.

Açıklamada, ABD vatandaşlarına şu tavsiyelerde bulunuldu:

  • Dikkatli ve tetikte olun.
  • Kalabalıklardan kaçının.
  • Düşük profilinizi koruyun.
  • Çevrenizden haberdar olun.
  • Yabancıların uğrak yerlerinde dikkatli olun.
  • Haberler için yerel medyayı takip edin.

Okumaya devam et

Genel

Gelecek Partisi sözde yerli otomobili eleştirdiği paylaşımını kaldırdı

gelecek partisi yerli otomobil

Gelecek Partisi, sosyal medya hesabından TOGG’un üreteceği yerli otomobilin çoğu parçasının yurt dışından alınmasını eleştiren bir paylaşım yaptı. AKP’lilerin tepki göstermesi üzerine yerli otomobille ilgili paylaşım bir süre sonra partini hesabından kaldırıldı.

BOLD – Gelecek Partisi, yerli otomobil projesinin ‘yerliliğini’ sorgulayan bir paylaşım yaptı. Partinin sosyal medya hesabı üzerinden paylaşılan görselde “Yerli otomobilimiz ne kadar yerli?” sorusu soruldu.

Paylaşımda TOGG’un üreteceği yerli otomobilin tasarımının İtalyan Pininfarina, elektirikli motorunun Alman Bosch, şasi sistemlerinin İngiliz Mira, bataryanın Çinli Farasis, araç entegrasyonunun Alman Edag şirketleri tarafından yapıldığı belirtildi.

AKP’lilerin yoğun tepkisinin ardından paylaşım bir bir süre sonra kaldırıldı.

Gelecek Partisi’nin hedefinde yerli otomobil var #2

 

‘Yerli’ otomobilin motorunu Bosch bataryasını Çinli şirket üretecek

Okumaya devam et

Genel

Kozmik Oda’da casusluk yoksa kozmik sırlara ne oldu?

Gazeteci Adem Yavuz Arslan, Saray yargısının bile casusluk yapılmadığına hükmettiği Kozmik Oda olayının perde arkasını anlatıyor.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Hizmet Hareketi’ne yönelik en büyük suçlamalarından olan ‘Kozmik Oda’daki kozmik bilgilerin ABD’ye servis edildiği iddiası içeren yargılama sona erdi. Yargılama sonunda casusluk yapılmadığı anlaşıldı. Saray yargısı, Kozmik Oda’dan çalınan belge olmadığına ve sanıklara yönelik casusluk suçlamalarının delillendirilemediğine hükmetti.

Kozmik Oda olayı ve perde arkasında neler oldu?

Gerçekten Kozmik Oda’ya girildi mi?

Kozmik Oda’dan oradan belge çıkarıldı mı?

İşte gazeteci Adem Yavuz Arslan’ın anlatımıyla Kozmik Oda gerçeği…

Okumaya devam et

Popular