Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

İyi Partili Filiz’den “Keşke o savaşı kaybetseydik” diyen imam hakkında soru önergesi

İyi Parti Gaziantep Milletvekili İmam Hüseyin Filiz, Bayram namazı hutbesinde “Keşke o savaşı kaybetseydik” diyen imamla ilgili Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ne yapacağını merakla beklediklerini söyledi.

BOLD- İyi Parti Gaziantep Mİlletvekili İmam Hüseyin Filiz, Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde İyinacar Camisi İmamı’nın bayram namazı hutbesinde “Yunanlıları denize döktüler, nerede döktüler, hepsi yalan; keşke o gün savaşı kaybetseydik, belki Osmanlı’yı daha sonra yeniden kurabilirdik.” şeklindeki sözlerini Meclis gündemine taşıdı.

İŞBİRLİKÇİLERİN ZİHNİYETİNİN DEVAMI

Kurtuluş Savaşı’nda verilen mücadeleyi yok sayıp şehitlerin ruhunun incitildiğini belirten Filiz, “Türk milletinin tarihini ve zaferlerini aşağılamıştır. Bu fitne içerikli sözler “Keşke Yunan kazansaydı.” zihniyetinin uzantısıdır. Bu kirli zihniyet, dedelerimiz Fransa’ya karşı Antep’te 6.317 şehit verirken iş birlikçilerin İstanbul Hükûmetiyle birlikte sergilediği ihanet zihniyetinin devamıdır.” dedi.

BU GİBİLER CAMİLERDEN UZAKLAŞTIRILMALI

Bu zihniyete asla fırsat verilmemesi gerektiğini vurgulayan Filiz, “Bu gibiler camilerimizden uzaklaştırılmalı, yüce dinimizi istismar etmeleri engellenmeli ve yasal işlem yapılmalıdır. Diyanet İşleri Başkanlığının bu konuda ne yapacağını da merakla beklemekteyiz.” dedi.

Öte yandan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Keşke Yunan kazansaydı” diyenlerin başında gelen ve geçen günlerde yaşamını yitiren Yazar Kadir Mısıroğlu’nu hastanede ziyaret etmişti.

Milli Gazete yazarı gündeme getirdi: Diyanet’in hazırladığı gizli raporda ne var!

Gündem

Tarkan’ın Kaz Dağları için yazdığı ‘Uyan’ sosyal medyayı salladı

Kaz Dağlarındaki doğa katliamına dikkat çekmek için söz ve müziği Tarkan’a ait Boğaziçi Gençlik Korosunun seslendirdiği ‘Uyan’ adlı şarkı sosyal medyada büyük beğeni topladı.

BOLD- Söz ve müziği doğaya ve tarihe olan duyarlılığıyla bilinen şarkıcı Tarkan’a ait şarkının düzenlemesini Masis Aram Gözbek yaptı. Kaz Dağlarındaki ağaç katliamına tepki olarak bestelenen ‘Uyan’ adlı şarkıyı Boğaziçi Gençlik Korosu seslendirdi.

Gözbek’in yönetimindeki Boğaziçi Caz Korosu ve Boğaziçi Gençlik Korosu tarafından seslendirilen ‘Uyan’ isimli şarkı, sosyal medyada büyük beğeni topladı.

Tarkan da şarkıyı sosyal medya hesabından “Bir olur geliriz üstesinden, her şey mümkün eğer inanırsan” notuyla paylaştı. Tarkan daha önce de baraj suları altında kalan Hasankeyf için şarkı söyleyerek doğal ve tarihi güzelliklerin korunmasına dikkat çekmeye çalışmıştı.

AKP’li müdür yardımcısından selin vurduğu İstanbullulara ‘Oh olsun’ mesajı

Okumaya devam et

Gündem

AKP’li müdür yardımcısından selin vurduğu İstanbullulara ‘Oh olsun’ mesajı

Seçim mağlubiyetini hazmedemeyen AKP’li Müdür Yardımcısı Meral Çevik’in, selden zarar gören İstanbullar için kullandığı ifadeler sosyal medyada büyük tepki çekti.

BOLD- İstanbul’daki dün başlayan şiddetli yağış ve ardından meydana gelen sel özellikle Eminönü bölgesinde büyük mağduriyetlere neden oldu.

Bir kişinin hayatını kaybettiği selde birçok dükkan da kullanılamaz hale geldi. Sosyal medyada da selden zarar gören İstanbullulara geçmiş olsun mesajları paylaşıldı.

Selin ardından Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan müdür yardımcısı Meral Çevik sosyal medyada skandal bir paylaşım yaptı.

Sel felaketini yerel seçimlere bağlayan Çevik ev ve iş yerleri su altında kalan İstanbullular için “Zerre üzülmedin, layık oldukları manzara ile karşılaştılar” ifadelerini kullandı. AKP’li müdür yardımcısı Meral Çevik, İstanbul’daki yağışla ilgili Twitter’dan yaptığı paylaşım tepki topladı.

Çevik’in tepki çeken paylaşımı şöyle, “Vallahi İstanbul’a zerre üzülmedim” diyen Çevik, “Her şey çok güzel olacak dediler ve layık oldukları manzarayla karşılaştılar. Kendi düşen ağlamaz”

Paylaşımı yoğun tepki toplayan Çevik, sosyal medya hesabını gizledi.

MHP’li Enginyurt’tan EYT’lilere ağır hakaret: Ne adam denir ne insan

Okumaya devam et

Gündem

Kanada’dan İzmir Barosuna Kaz Dağları teşekkürü

İzmir Barosunun Kaz Dağları için Kanada Başbakanına gönderdiği mektup için Başbakan Justin Trudeau’nun ofisinden teşekkür ve cevap geldi. Söz konusu mektup dikkatle inceleniyor denildi.

BOLD- Kaz Dağları’nda Kanadalı şirket Alamos Gold’un orman katliamına neden olan madencilik faaliyetleri ile ilgili İzmir Barosu, 14 Ağustos’ta Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Kanada baroları ve hukuk örgütleri ile siyasi parti temsilciliklerine birer mektup göndererek, bölgedeki doğa katliamına karşı birlikte mücadele çağrısı yapmıştı.

Kanada Başbakanlık Ofisinden İzmir Barosunun mektubuna cevap geldi. İzmir Barosuna yollanan cevapta, Kaz Dağları konusunda kendilerine yapılmış başvurunun dikkatle incelendiği bildirildi.

Başbakanlık Ofisi iletişim sorumlusu M. Bredeson imzalı metinde, İzmir Barosunun mektubunun, Kanada Uluslararası Ticareti Çeşitlendirme Bakanı James Gordon Carr’a iletildiği ve Bakan Carr’ın konuyu ayrıca değerlendireceği belirtildi.

BAŞBAKAN TEŞEKKÜRLERİNİ SUNDU

Açıklamada, Kanada Başbakanı Justin Trudeau’nun İzmir Barosu’nun Kaz Dağları’ndaki altın madeni çalışmaları hakkındaki kaygılarını iletmesinden son derece memnun olduğu belirtilerek, mektup için baroya teşekkürleri sunuldu.

1500 yıllık tarihi Küçük Ayasofya Camii sular altında

Okumaya devam et

Popular