Bizimle iletişime geçiniz

Manşet

Milli Takım İzlanda’ya kaybetti, H Grubunda zirve değişti

A Milli Takım, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020) Elemeleri H Grubu dördüncü maçında İzlanda’ya deplasmanda kaybedince grupta üç takımın puanları eşitlendi.

İlk 3 maçta 3 galibiyet alarak İzlanda deplasmanına lider olarak giden Milliler, bu maçtan istediğini alamadı ve zirveyi kaptırdı. İzlanda’ya namağlup lider giden Milliler, rakibine 2-1 kaybetti ve 9 puanda kaldı. Grupta oynadığı 4 maçtan 3 galibiyet çıkaran Türkiye, ikinci sıraya geriledi. İzlanda ise üçüncü galibiyetini alarak aynı puanda bulunan Fransa ve Türkiye’nin ardından averajla üçüncü sırada yer aldı.

LİDERLİK KOLTUĞUNA FRANSA OTURDU

Grubun favorisi olarak gösterilen son dünya şampiyonu Fransa ise Andorra karşısında aldığı 4-0’lık galibiyetle averaj farkıyla Türkiye’nin önünde zirveye yerleşti. H grubunun diğer maçında Arnavutluk, evinde Moldova’yı 2-0 mağlup etti ve 6 puanla dördüncü sıraya yerleşti.

H Grubu dördüncü maçların sonuçları:

İzlanda – Türkiye: 2-1

Andorra – Fransa: 0-4

Arnavutluk – Moldova: 2-0

H GRUBU PUAN DURUMU

Manşet

Fenerbahçe’de tüzük değişmedi, Aziz Yıldırım dönemini de ibra edilmiş sayıldı

Fenerbahçe’de tüzüğün bazı maddelerinde değişikliğe ilişkin olağanüstü genel kurul yeterli üye sayısı katılmadığı için iptal edildi. Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, 2018 yılının ilk 4 ayındaki Aziz Yıldırım döneminin geçen sene mali yönden ibra edildiğini ve bir daha oylama yapılmasına gerek kalmadığını söyledi.

Kulübün borcu ise toplam 3 milyar 516 milyon 603 bin 585 lira olarak açıklandı.

Fenerbahçe Kulübünün Ülker Stadı’nda gerçekleştirilen 2018 yılı olağan mali genel kurul toplantısında konuşma yapan Ali Koç, 2 bine yakın bir katılımın olduğunu dile getirdi.

AZİZ YILDIRIM DÖNEMİ İBRA EDİLMİŞ SAYILDI

Geçen yıl iki ayrı yönetimin görev aldığını ve ayrı ayrı ibra konusunun polemik oluşturduğunu belirten Ali Koç, “2018 yılının ibrası nasıl olacak diye konuyu ele aldığımızda, geçen senenin ilk 4 ayı eski yönetimin ibra edilip edilmediğiyle ilgili Vefa (Küçük) Bey’le bir görüşme yaptık. Biz acaba senenin tümünü mü yoksa bir dönemini mi oylamak gerekiyor diye görüştük. Vefa Bey’le yaptığımız istişarelerde bize, 2018’in ilk 4 ayının ibra edilip edilmeme konusunda tereddütler olduğunu söyledi. O zaman hepsini ibraya sunalım, iki ayrı yönetim iki ayrı dönem olarak, dedik.

YILDIRIM YÖNETİMİNİN İLK 4 AYI TARTIŞILIYORDU

İlk 4 ay eski yönetim, son 7 ay bizim, 1 ay 5 gün de ara dönem kalıyordu. Bütün yılı oylarız, bir ederiz, zabıtlara da geçer, en azından genel kurul daha resmi şekilde olur, dedik. İki ayrı gündem maddesi koyduk. Eski yönetimin ibra edilmeyeceği polemik konusu oldu. Tamamen teknik bir konuydu. Daha sonra bize gelen geri bildirimler sonucunda, geçen sene yapılan ibranın yeterli olduğuna kanaat getirdik.

Sayın başkan Aziz Yıldırım, ibra edilmeyeceğiyle ilgili aynı duygu ve düşüncelere katılmış. O da ibra konusunda mektup yolladı. Ona da katılıyoruz. Derneklerde 3 ay itiraz hakkınız var. Size ne sunulursa sunulsun oylama yapıldı yapılmadı, 3 ay içinde itiraz olmazsa zaten kesinleşmiş karardır. Dolayısıyla geçen senenin ibrası kabul görmüştür. Bu maddeleri gündemden çıkaracağız.” dedi.

ÖNEMLİ OLAN VİCDANLARDA İBRADIR

İbra konusunda düşüncelerini de aktaran Ali Koç, “AŞ’de mevzuat ayrıdır, derneklerde ayrıdır. Derneklere gelince herhangi bir usulsüzlük, yanlışlık olmadığı takdirde, zaten teamül ibra üzerinedir. İbra edilip edilmeyeceği iyi düşünülmeli. Fenerbahçe’mizin mahkeme kapılarında olmaması gelenektir. Geçen senenin ibrası yeterlidir.

Tekrar bir ibraya gerek olmadığı ifade edildiği için bunu kabul ediyoruz. Geçen sene iki ayrı dönem, hızlı bir oylamayla yapıldı. Üç aylık süreçte de itiraz olmadığı için ibra geçerlidir. Önemli olan gönüllerde, vicdanlarda ibradır. Bu da sizlere kalmıştır.” ifadelerini kullandı.

TÜZÜK TADİLAT TOPLANTISI İPTAL EDİLDİ

Fenerbahçe Kulübünde mevcut tüzüğün bazı maddelerinin değişikliğine ilişkin olağanüstü genel kurul toplantısı, yeterli çoğunluk sağlanamadığı için yapılamadı.
Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’ndeki genel kurul, yeterli çoğunluk olan 2 bin 342 üyeye ulaşılamaması nedeniyle gerçekleştirilemedi.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, genel kurulda yaptığı konuşmada, “Şu an bin 572 kişiyiz. Sizleri yormamak adına öğleden sonraki toplantıya (mali kongre) kadar bu toplantıyı tamamlıyoruz, gerçekleşemiyor. Yeni tarih gerekmiyor, buradaki maddeleri size bahsettiğim (büyük tüzük tadilatı) toplantıda ele alacağız.” dedi.

Bu tüzük tadilatının yapılamamasının gidişatlarını etkilemeyeceğini vurgulayan Koç, şöyle devam etti: “Sadece mali açıdan daha ivedilikle yapılması gereken maddeler vardı. Günlük akışı ertelemez. Bir günde iki kongreyi de yapalım dedik ama olmadı. Esas önemli olan, camiamızın anayasası olarak gördüğümüz tüzüğümüzün ciddi anlamda yapılandırılması gerekiyor.

Kendi içinde çelişkili olan maddelerin düzeltilmesi gerekiyor. Bir kısmı günün, çağın gerçeklerine uygun olması gerekiyor. Bir kısmı Fenerbahçe seçimlerinin daha demokratik olmasıyla ilgili. Personelin oy kullanamaması, elektronik oylama yapılamaması gibi.

25- 30 SENE DEĞİŞİME İHTİYAÇ DUYULMAYACAK TÜZÜK

Yönetim kurulunun süresinin ve döneminin belirlenmesi gerekiyor. Üç dönem, belki sonra kısıtlama gibi… Pek çok konu var. Öyle yapılsın ki önümüzdeki 25-30 sene değişime ihtiyaç duymayalım. Çok kapsamlı bir çalışma. Tüm günü alacak, madde madde oylayacağımız için, en ince detayına kadar sorgulanmış, tenkit edilmiş, tekrar düzeltilmiş, hiçbir takvimsel sıkıntıya gelmeden yapılmalı.”

Bütün kongre üyelerinin büyük tüzük tadilatı sürecinde katılımcı olabileceğinin altını çizen Ali Koç, “Tüzük tadilatını 2019’da yapmak istiyoruz ama hiç acelemiz yok. İşi daha ciddiye alan üyelerimiz birebir kulübe gelip ilgili kurullarla çalışmalar yapabilecek. Bizi esas ilgilendiren tüzük tadilatı, ana çerçevede baktığımızda bizi 25-30 yıl götürecek tadilattır. Bugünkü tamamen mali konulardı.” diye konuştu.

BORÇ RAKAMI 3 MİLYAR 516 MİLYON 

Fenerbahçe’nin Ülker Stadı’nda gerçekleştirilen 2018 yılı olağan mali genel kurul toplantısında kulübün toplam borcu açıklandı.

Fenerbahçe Kulübü ve bağlı ortaklıklarının 31 Aralık 2018 itibarıyla borcunun 3 milyar 516 milyon 603 bin 585 lira olduğu açıklanırken kısa vadeli yükümlülüklerinin 1 milyar 284 milyon 100 bin 806 lira, uzun vadeli yükümlülüklerinin ise 2 milyar 232 milyon 502 bin 779 lira olduğu belirtildi. Kulübün 31 Aralık 2017 itibarıyla borcunun 2 milyar 821 milyon 354 bin 860 lira olduğu açıklanmıştı.

Burhan Karaçam, borç artışının nedenini kurdan kaynaklandığını belirterek “Toplam borç ve yükümlülüklerimiz 3,5 milyar lira. Bu kadar kurun arttığı ortamda lira cinsinden borçların artması normal. Yıllardan beri birikmiş bir zarar var. Bu zarar 2017 yılı sonunda 1,461 milyar lira iken 2018 yılı sonunda 1,912 milyar liraya yükseldi.” ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et

Manşet

Juventus Sarri ile anlaştığını resmen duyurdu

Şampiyonlar Ligi’ne çeyrek finalde veda eden Juventus, Massimiliano Allegri ile yollarını ayırarak yeni sezonda başka bir teknik adamla devam edeceğini açıklamıştı. Uzun Süredir Siyah-Beyazlı kulübe geleceği konuşulan Chelsea antrenörü Maurizio Sarri ile anlaşıldığı resmi olarak açıklandı.

Chelsea, Maurizio Sarri ile yolların ayrıldığını ve İtalyan teknik adamın Juventus’a gittiğini duyurdu. Bu açıklamanın ardından Juventus da, “Hoşgeldin Sarri. Yeni Teknik Direktörümüz.” ifadelerini kullanarak taraftarına Sarri’yi tanıttı.

Chelsea’nin 2 yıl sözleşmesi kalan Maurizio Sarri için Juventus ile kontrat feshi konusunda bonservis anlaşması sağlandığı duyuruldu. Maurizio Sarri’nin Juventus ile 2022’ye kadar sözleşme imzaladığı açıklandı.

AİLESİNE, ANNE BABASINA YAKIN OLMAK İSTİYORDU 

Chelsea Direktörü Marina Granovskaia, “Avrupa Ligi finalinden sonra Maurizio Sarri’nin ülkesine dönme isteği vardı. İtalya’ya dönmek için kabul edilebilir nedenleri vardı. Ailesine ve anne babasına yakın olmak istiyordu. Maurizo, Chelsea’de yaptığı çalışmalara teşekkür ediyoruz. Bize UEFA Avrupa Ligi’ni kazandırdı, Premier Lig’i 3. sırada bitirdi ve kupa finaline çıkardı. Gelecekte ona şans diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

 

JUVENTUS’A GİDİŞİ TARTIŞMAYA NEDEN OLDU

Maurizio Sarri, geçtiğimiz yaz Napoli’den Chelsea’ye geçmişti. İtalyan kulübü ile sıkı bağları bulunan Sarri’nin Juventus’a gidişi Napoli taraftarlarınca eleştirilmişti. İtalyan teknik adam, bir dönem çalıştırdığı Napoli takımından kendisine yöneltilen eleştirilere anlam veremediğini söyleyerek “Ben hain değilim. Hain size sırtını dönendir. Birçok oyuncu iki farklı Milano kulübünde oynadı. Bu çok normal.” ifadelerini kullandı.

60 yaşındaki teknik adam, Chelsea ile geçen sezon çıktığı 63 maçta, 39 galibiyet, 13 beraberlik, 11 mağlubiyet aldı.

Premier ligi 3’üncü sırada bitiren Sarri, UEFA Avrupa Liginde de mutlu sona ulaştı.

Okumaya devam et

Manşet

Fenerbahçe sağ bekini Almanya’dan buldu

Fenerbahçe, Almanya’nın Wolsburg II takımında forma giyen 21 yaşındaki sağ bek oyuncusu Murat Sağlam ile 3+1 yıllık sözleşme imzaladığını duyurdu. Sarı-Lacivertli kulüpten yapılan açıklamada “Kulübümüz, Almanya ekibi VfL Wolfsburg II’de forma giyen ve sözleşmesi sona ermekte olan Murat Sağlam ile 3+1 yıllık anlaşma sağladı.  21 yaşındaki futbolcuya sarı-lacivertli forma altında başarılar dileriz” ifadeleri kullanıldı.

Bu sezon 27 maçta oynayan Murat Sağlam, 6 gol 4 asistlik bir performans gösterdi. Transferi öncesinde adı Trabzonspor’la geçen, hatta Trabzon şehrine de giden Murat Sağlam, Fenerbahçe’nin devreye girmesi ile kararını değiştirerek sarı – lacivertli kulübe imza attı.

FENERBAHÇE’YE GELDİĞİME İNANAMIYORUM 

Transferibnin ardından FB TV’ye açıklamalarda bulunan Murat Sağlam, “Şu an Fenerbahçe’ye geldiğime inanamıyorum. Küçüklüğümden bu yana Fenerbahçe forması giymek istiyordum. Kadıköy’de Alex de Souza gibi oyuncular forma giydi. Hayallerim Gerçek oldu. Her maç dolu bir stat ve her futbolcu bunları ister. Kesinlikle harika bir taraftar da var. Sonuna kadar takımlarına inanıyor ve arkasında duruyor. Burası bir aile gibi.” dedi.

COMOLLI VE ALİ KOÇ’A TEŞEKKÜR

Murat Sağlam, transferinde Comnolli’nin önemli rol oynadığını belirterek “Fenerbahçe’de en üst düzeyde olmak istiyorum. İlk 11 oynamak istiyorum ve bunun için çalışacağım. Başkan Ali Koç, bana büyük bir şans verdi. Comolli de bana büyük bir şans sundu. Bu kulübün bana sağladığı harika şeyler var ve neler yapabileceğimi görmek istiyorum.” açıklamasını yaptı.

MURAT SAĞLAM KİMDİR?

10 Nisan 1998’de Hameln’de doğan Murat, futbola 2014 yılında Hameln-Land’da başladı. Kendisini hemen gösteren yıldız adayının yeni durağı ise Wolfsburg oldu. Murat, Alman ekibinin U17 ve U19 takımlarında görev aldıktan sonra B takımına yükseldi. U21’de de forma giyen Murat’ın piyasa değeri 125 bin Euro. Orta saha ve forvet arkasında oynayabilen Murat, dinamizmi ve sert şutları ile dikkat çekiyor.

Doğum tarihi: 10 Nisan 1998
Doğduğu il: Hameln / Almanya
Yaş: 21
Boyu: 1,75 mUyruğu: Türkiye – Almanya
Mevki: Defans – Sağ Bek
Ayak: Sağ ayak
Güncel piyasa değeri: 125 Bin Euro
Baş mevki: Sağ Bek
Yan mevki: On Numara – Sol Kanat

Okumaya devam et

Popular