Bizimle iletişime geçiniz

Politika

HDP İstanbul’da bir tek oyun bile boşa gitmemesi için seferber olacak

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul seçimlerinde bir tek HDP oyunun bile boşa gitmemesi için seferberlik ilan etti. Faşizmi yenelim stratejisi uygulanacak.

BOLD- İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’nu dstekleme kararı alan HDP’de, Merkez Yürütme Kurulu 23 Haziran seçimlerini masaya yatırdı. İstanbul’da çalışmalara hız verme kararı alan HDP’de parti yönetimi de seçim gününe kadar seferber olacak.

FAŞİZMİ YENELİM TÜRKİYE’Yİ DEMOKRATİKLEŞTİRELİM

HDP’nin parti genel merkez binasında gerçekleştirdiği Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında, 23 Haziran İstanbul seçimine ilişkin önemli kararlar alındı. “Faşizmi yenelim Türkiye’yi demokratikleştirelim” şiarı ile İstanbul seçimleri için çalışmalarını hızlandırma kararı veren HDP, bu kapsamda, parti yönetimini seferber edecek.

HDP İSTANBUL SEÇİM ÇALIŞMALARINA HIZ VERECEK

Toplantıda, HDP’nin son seçimlerde gösterdiği başarı ve izlediği stratejiyle, Türkiye’de yaşayan her kesimin partisi olduğunu ve Türkiye’nin temel muhalefet gücü olduğunu ispatladığı vurgulandı. Toplantıda, Türkiye demokrasisi için daha aktif ve daha etkili bir şekilde İstanbul seçimlerine yüklenme kararı alındı. İstanbul seçimlerinde tek bir oyun dahi boşa gitmemesi için sahada olunması kararlaştırıldı. HDP, bu kapsamda çalışmalara hız verecek.

ÖCALAN’IN DEKLARASYONU TARTIŞTIRILACAK

HDP’nin toplantıda masaya yatırdığı bir diğer konu ise, Abdullah Öcalan ile 2 Mayıs’ta gerçekleştirilen avukat görüşmesinde Öcalan’ın kamuoyuyla paylaştığı 7 maddelik metin oldu. Yapılan tartışmalarda söz konusu 7 maddelik deklarasyonun daha fazla tartıştırılması için belli planlamalara gidilmesi kararlaştırıldı.

“Terörle Mücadele Kanunu, muhaliflere karşı gizli bir anayasa”

Politika

Kılıçdaroğlu’dan şiirli Gezi paylaşımı: ‘Teslim olmamakta bütün mesele!’

Gezi eyleminin 7. yıl dönümünde sosyal medya hesabından paylaştığı 3 dakikalık videoda Kılıçdaroğlu, Gezi’yi ve olaylar sırasında hayatını kaybedenleri okuduğu şiirle andı.

BOLD- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıcdaroğlu 7. yıl dönümü dolayısıyla Gezi Parkı ile ilgili sosyal medya hesabından 3 dakikalık bir görsel paylaştı. Videoda, 2013 yılında başlayan eylemlerde çekilen görüntüler yer aldı.

GEZİ 7 YAŞINDA

Görüntülere Kılıçdaroğlu, Zülfü Livaneli’nin ‘Ey Özgürlük’ ezgisiyle şiir okuyarak eşlik ediyor. Videoda Gezi eylemlerinde hayatını kaybedenler de anılıyor. Kılıçdaroğlu videoyu, ”Mesele esir düşmekte değil, teslim olmamakta bütün mesele! Gezi 7 Yaşında” notuyla paylaştı.

JİTEM davası avukatı: Dargeçit’te bulunan kafatasları faili meçhulleri aydınlatabilir

Okumaya devam et

Politika

Yeni partiler, üçüncü ittifak tartışması başlattı

AKP’den ayrılan Ahmet Davutoğlu ile Ali Babacan’ın kurduğu yeni partiler, üçüncü ittifak tartışması başlattı. AKP’li bir siyasetçi, yeni partilerin amacının İyi Parti ve Saadet ile üçüncü bir sağ ittifak kurmak olduğunu savundu. CHP’de ise yeni bir ittifakın Erdoğan’a yarayacağı görüşü hakim.

BOLD – AK Parti’den ayrılan Ahmet Davutoğlu’nun Gelecek Partisi ile Ali Babacan’ın DEVA Partisiyle ilgili tartışmalar sürüyor.

Gazete Duvar’da yer alan kulis haberde, AKP içinde Davutoğlu için daha çok “kişisel hırs içinde” yorumları yapılırken, Babacan için de “amacı ağabeyini (eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül) Cumhurbaşkanı adayı yapmak” yorumu yapılıyor. Birçok AKP’linin seçimlerde her iki partiye de şans tanımadığı belirtilirken, AKP’li bir siyasetçi yeni partilerin amacının İyi Parti ve Saadet Partisi ile 3. bir sağ ittifak kurup AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı ikinci tura bırakmak olduğunu belirtiyor. Aynı isim, böyle bir sonuç çıkarsa da Erdoğan’ın ikinci turda mutlaka kazanacağını savunuyor.

3’NCÜ İTTİFAKTAN BAHSEDENLER SARAYDAN SUFLE ALIYOR

Muhalefet cephesinde ise yeni kurulan partilerle birlikte üçüncü bir ittifak olasılığı konuşulmaya başlandı. CHP ile birlikte Millet İttifakını oluşturan İyi Parti’nin, DEVA ve Gelecek Partisi ile 3. bir ittifak kurabileceği iddiaları var. Başarı için mevcut ittifakın sürmesini, yeni partilerle de genişlemesi gerektiğini düşünen CHP’de ise bunun tartışılmasına dahi tepki gösteren isimler bulunuyor. Üçüncü bir ittifakın iktidara yarayacağını savunan bir CHP’li yönetici, “3. ittifaktan bahsedenler saraydan sufle alıyordur” değerlendirmesi yaptı.

AKP’nin yeni partileri seçime sokmama planı: Seçimden sonra 1 kez parti grubu kurulabilecek

Okumaya devam et

Politika

Ekrem İmamoğlu’dan AKP’ye Şeyh Edebalili Gezi eleştirisi

Yedinci yılında sosyal medya hesabından, Gezi ile ilgili ilginç bir paylaşımda bulunan İmamoğlu, Osmanlı’nın kuruluşunda önemli yeri olan Şeyh Edebali üzerinden hükumeti eleştirdi.

BOLD- Bir grup çevrecinin, İstanbul Taksim’de bulunan Gezi Parkındaki ağaçların kesilmesini protesto etmesiyle başlayan ve günlerce süren Gezi Parkı olayları 7 yaşında. Çevreci bir eylem olarak başlayan Gezi, sert polis müdahalesinin ardından kısa sürede geniş katılımlı hükumet protestolarına döndü.

Günler sonra polisin bastırdığı Gezi olaylarından, faiz lobisini sorumlu tutan dönemin Başbakanı Erdoğan’ın hedef göstermesinin ardından eyleme katılan bir çok sanatçı, oyuncu ve iş adamı hakkında soruşturma başlatılmıştı.

ŞEYH EDEBALİ İLE HÜKUMETİ ELEŞTİRDİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu 7’inci yılında sosyal medya hesabından, Gezi ile ilgili ilginç bir paylaşımda bulundu. Osmanlı’nın kuruluşunda önemli bir yeri olan Şey Edebali örneğini veren İmamoğlu paylaşımında, ”Şeyh Edebali’nin “Ey Oğul” seslenişi yöneticiler için anlamlı bir kılavuzdur. Kılavuzun şaştığı zamanlar oldu. Şehrin yeşiline ve demokrasisine saygı göstermeyenlere karşı milyonların derin bir nefes alışı oldu Gezi. Kaybettiğimiz canları rahmetle anıyorum.

“Sokağa çıkma yasağında kesilen cezalarla ekonomideki açığı kapatmaya çalışıyorlar!”

 

Okumaya devam et

Popular