Bizimle iletişime geçiniz

Politika

İmamoğlu mağduriyetini anlatacak, Yıldırım algıya oynayacak

Pazar günü yapılacak İstanbul düellosunda Ekrem İmamoğlu, mazbatasının elinden alınmasıyla oluşan mağduriyeti anlatacak. Binali Yıldırım ise mağduriyet algısını kırmaya çalışacak.

BOLD – Türkiye, yenilenecek İstanbul seçiminde yarışacak, AKP adayı Binali Yıldırım ile CHP adayı Ekrem İmamoğlu’nun ilk kez bir televizyon programında karşı karşıya geleceği pazar akşamına kilitlendi.

CHP KURMAYLARI İMAMOĞLU’NUN YANINDA OLACAK

Moderatörlüğünü Fox TV’den İsmail Küçükkaya’nın üstleneceği programda adayların hangi konuları öne çıkaracağı merak konusu. BBC Türkçe’nin haberine göre CHP yönetimi program öncesinde, gazeteci veya televizyonculuk deneyimi olan milletvekillerini, yayın hazırlıklarında yardımcı olmak üzere İstanbul’da görevlendirdi. Bu isimler program sırasında da yayın yapılan alanda hazır bulunacaklar.

HAYATA GEÇİRDİĞİ PROJELERİ ÖNE ÇIKARACAK

İmamoğlu’nun televizyon programında kısa belediye başkanlığı döneminde yaşama geçirdiği projelerinin yanı sıra, yeni projelerini de anlatması planlanıyor. CHP, Yıldırım’ın uzun süredir İstanbul siyasetinden uzak olmasını da avantaja dönüştürmeyi hedefliyor. CHP’li üst düzey bir yönetici, İmamoğlu’nun zaten seçim kazanmış bir belediye başkanı olduğunu, projelerini AKP’nin sahiplenmeye başladığını söylüyor.

İSRAF UYGULAMALARI BELGELERLE AÇIKLANACAK

İmamoğlu’nun, İstanbul ve İstanbulluların sorunlarını yakından bilen bir kişi olarak bu durumu avantajına çevirmeye çalışacağı, Binali Yıldırım’ın İstanbul’a uzak bir isim olmasının öne çıkarılacağı belirtiliyor. Ayrıca seçim kampanyasında kullandığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeki ‘israf’ uygulamalarına da belgelerle yer vermesi bekleniyor. Programda İmamoğlu’nun konuşmasının önemli bir bölümünü ise, 31 Mart’ta seçimi kazanmasına karşın, ‘mazbatasının haksız yere elinden alındığı’ kurgusu üzerine oturtacağı belirtiliyor.

YILDIRIM SOĞUKKANLI VE ESPRİLİ BİR KİŞİLİK

AKP’de ise, Yıldırım’ın soğukkanlılığı, siyasi deneyimi ve esprili kişiliği, televizyon programı için avantaj olarak görülüyor. Moderatör belirlenmesinde etkili olan Binali Yıldırım’ın, bu nedenle iktidara yakın medya kuruluşlarından moderatör yerine özellikle daha muhalif bir ismi tercih ettiği, bu tavrıyla da aslında ‘özgüvenini’ ortaya koyduğu ifade ediliyor.

ERDOĞAN YILDIRIM İLE GÖRÜŞECEK

AKP’de Yıldırım’ın seçim kampanyasında görev alan milletvekili ve parti yöneticileri program için çalışma yürütürken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da program öncesinde Yıldırım ile görüşmesi bekleniyor.

BAHÇELİ KÜÇÜKKAYA’YI TARAFSIZLIĞA ZORLUYOR

Programı İsmail Küçükkaya’nın yönetecek olmasına en sert tepki MHP Lideri Devlet Bahçeli’den gelmişti. Habertürk TV’den Didem Aslan Yılmaz’ı öneren Bahçeli programı izlemeyeceğini açıklamıştı. Bahçeli’nin, partisine yönelik değerlendirmeleri nedeniyle Küçükkaya’ya tepkili olduğu biliniyor. Ancak, Bahçeli’nin bu tutumunun Küçükkaya’yı, tarafsız bir yöneticilik yapmaya zorlamaya yönelik olduğunu da ileri sürülüyor.

CHP’nin saha çalışmasından Cumhur İttifakı’na kötü haber

Politika

AKP’de deprem: 22 ilçe başkanı görevden alındı

AKP İstanbul teşkilatında 22 ilçe başkanının görevden alındığı öne sürüldü. İddianın ardından AKP Esenyurt İlçe Başkanı Yasir Çelik’in kişisel Facebook hesabından yeni kongre döneminde aday olmayacağını duyurması dikkat çekti.

BOLD – AKP İstanbul İl Başkanlığı toplantısının ardından 22 ilçe başkanı görevden alındığı öne sürüldü. İl başkanının görevde kalıp kalmayacağı ise netlik kazanmadı.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı toplantısının ardından gelen haberler dikkat çekti. İktidara yakınlığıyla tanınan Türkiye gazetesi yazarı Süleyman Özışık sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “AK parti İstanbul’da 22 ilçe başkanını görevden aldı” diye duyurdu. Esenyurt, Avcılar ve Büyükçekmece değişim yaşanacağı netleşen ilçeler olduğu, İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak hakkındaki kararın ise henüz kesinlik kazanmadığı öğrenildi. İddianın ardından AKP Esenyurt İlçe Başkanı Yasir Çelik’in kişisel Facebook hesabından il başkanlığı ile yaptığı istişare sonrasında yeni kongre döneminde aday olmayacağını duyurması dikkat çekti.

 

Sokak röportajında Erdoğan’ı eleştiren vatandaşın evi basıldı: Doğruları söylemeye devam edeceğim

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan: Macron’un zihinsel tedaviye ihtiyacı var

tayyip erdoğan kayseri

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron’u eleştirerek, “Macron’un zihinsel noktada bir tedaviye ihtiyacı var. İkide bir Erdoğan ile uğraşıyorsun. Seçimlerde akıbetini göreceğiz” dedi.

BOLD –  Erdoğan, AKP’nin Kadir Has Stadyumunda düzenlenen Kayseri 7. Olağan İl Kongresinde konuştu.

Konuşmasında Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’u eleştiren Erdoğan, şunları söyledi: “Bu Macron denilen zatın Müslümanlarla derdi nedir? Macron’un zihinsel noktada bir tedaviye ihtiyacı var. İnanç özgürlüğünden anlamayan ve kendi ülkesinde yaşayan milyonlarca farklı inanç mensubu insanlara bu şekilde davranan bir devlet başkanına başka ne denilebilir. Öncelikle bir akli noktada kontrol. İkide bir Erdoğan ile uğraşıyorsun. Erdoğan ile uğraşmak sana bir şe kazandırmaz. Seçimlerde akıbetini göreceğiz. Fransa’ya bir şey kazandıramadı ki kendisine bir şey kazandırsın.”

Azerbaycan’a desteğin süreceğini belirten Erdoğan, “Bu sabah Aliyev’le görüştük. Şu anda Azerbaycanlı kardeşlerimiz işgal altındaki topraklara doğru yürüyorlar. Geri almaya başladılar” dedi.

Sokak röportajında Erdoğan’ı eleştiren vatandaşın evi basıldı: Doğruları söylemeye devam edeceğim

Okumaya devam et

Politika

Doğubayazıt’ta HDP binasına baskın: Eş başkanlar gözaltına alındı

hdp doğubayazıt

HDP’nin Doğubayazıt İlçe Örgütü binasına polisler tarafından baskın düzenlendi. HDP İlçe eş başkanları Abdullah Ekelik ve Gönül Öztürk gözaltına alındı.

BOLD – Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde HDP İlçe eş başkanları Abdullah Ekelik ve Gönül Öztürk’ün evlerine polisler tarafından baskın düzenlendi.

HDP’li iki eş başkan gözaltına alındı. Polisler, daha sonra HDP İlçe Örgütü binasında arama yaptı.  İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen eşbaşkanların “Örgüt üyesi olmak” ve “Örgüt propagandası yapmak” iddialarıyla suçlandıkları öğrenildi.

Arsa peşkeşi, AKP’li başkanları birbirine düşürdü

Okumaya devam et

Popular