Bizimle iletişime geçiniz

Genel

“S-400 krizinde Türkiye’nin bedel ödemesi kaçınılmaz”

Akademisyen ve yazar Soli Özel, Türkiye’nin S-400 krizinde çekiçle örs arasında kaldığını ve her iki durumda da bedel ödeyeceğini söyledi.

BOLD T24’ten Hakan Aksay’ın sorularını yanıtlayan Soli Özel, ABD Temsilciler Meclisinin Türkiye’nin Rus yapımı S-400 hava savunma sistemlerini almasını kınayan bir yasa tasarısını onayladığını hatırlattı. “Türkiye S-400 alırsa F-35 alamaz. Kongre bu durumda yaptırım uygulamakta kararlı” dedi.

Türkiye, yasa tasarısında yer alan ifadeleri ‘kabul edilemez’ bulduğunu belirten Özel, “Türkiye’nin S-400 konusunda çekiçle örs arasında kaldı, her iki durumda da bedel ödenecek” diye konuştu.

WASHİNGTON’UN TAVRI ÇOK NET

Türkiye’nin Rusya’dan S-400 alımının gerçekleşmesi ciddileştikçe, ABD’nin ‘tazyik uygulamaya başladığını’ söyleyen Soli Özel, ABD Savunma Bakanı Vekili Patrick Shanahan’dan gelen mektup ve Temsilciler Meclisi’nin yasa tasarısının Washington’ın tavrının netliğini gösterdiğini ifade etti.

AVRASYACILARIN YENİLGİSİ İÇ SİYASETE YANSIR

Özel, “Yaptırımlarla ilgili kararı Kongre verecek. Trump’tan umut beklemek yanıltıcı. Çünkü Kongre’de oy birliği var” yorumunda bulundu ve şöyle devam etti: “Türkiye’nin Rusya ile ilişkilerindeki karmaşıklığın ‘S-400 mü, F 35 mi’ tercihini zorlaştırdı, S-400’lerden vazgeçilmesi durumunda Avrasyacı eğilimin yenilgi yaşayacak bunun da Türkiye iç siyasetine yansımaları olacak.”

Okumaya devam et
Reklamlar

Genel

ABD Büyükelçiliği alarm verdi: Terör saldırısı olabilir vize işlemleri iptal

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği “Güvenlik Uyarısı” yayınlayarak İstanbul’da Amerikalılara ve yabancı ülke vatandaşlarına yönelik terörist saldılar ve kaçırma girişimleri olabileceğini duyurdu.

BOLD – Vize işlemleri ve hizmetlerin askıya alındığını açıklayan ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, bugün bir “Güvenlik Uyarısı” yayınladı. Elçilik, İstanbul’da ABD vatandaşlarına ve yabancı ülke vatandaşlarına karşı potansiyel terörist saldılar ve kaçırma girişimleri konusunda güvenilir bilgiler aldıklarını duyurdu. Bu saldırıların potansiyel olarak ABD’nin Türkiye başkonsolosluğunda veya ülkedeki başka noktalarda da meydana gelebileceği ifade edildi.

Büyükelçilik, Türkiye’deki ABD vatandaşlarının yabancı vatandaşların bir araya geldiği ofis ve AVM gibi alanlardan, kaçınmaları gerektiğini aktardı. Elçiliklerin vize işlemlerinin yanı sıra ABD vatandaşlarına verilen hizmetlerin de geçici süreyle durdurulacağı duyuruldu. Kişisel randevusu olanlara konuyla ile ilgili bir bilgilendirme e-postası atılacağı belirtildi.

Açıklamada, ABD vatandaşlarına şu tavsiyelerde bulunuldu:

  • Dikkatli ve tetikte olun.
  • Kalabalıklardan kaçının.
  • Düşük profilinizi koruyun.
  • Çevrenizden haberdar olun.
  • Yabancıların uğrak yerlerinde dikkatli olun.
  • Haberler için yerel medyayı takip edin.

Okumaya devam et

Genel

Gelecek Partisi sözde yerli otomobili eleştirdiği paylaşımını kaldırdı

gelecek partisi yerli otomobil

Gelecek Partisi, sosyal medya hesabından TOGG’un üreteceği yerli otomobilin çoğu parçasının yurt dışından alınmasını eleştiren bir paylaşım yaptı. AKP’lilerin tepki göstermesi üzerine yerli otomobille ilgili paylaşım bir süre sonra partini hesabından kaldırıldı.

BOLD – Gelecek Partisi, yerli otomobil projesinin ‘yerliliğini’ sorgulayan bir paylaşım yaptı. Partinin sosyal medya hesabı üzerinden paylaşılan görselde “Yerli otomobilimiz ne kadar yerli?” sorusu soruldu.

Paylaşımda TOGG’un üreteceği yerli otomobilin tasarımının İtalyan Pininfarina, elektirikli motorunun Alman Bosch, şasi sistemlerinin İngiliz Mira, bataryanın Çinli Farasis, araç entegrasyonunun Alman Edag şirketleri tarafından yapıldığı belirtildi.

AKP’lilerin yoğun tepkisinin ardından paylaşım bir bir süre sonra kaldırıldı.

Gelecek Partisi’nin hedefinde yerli otomobil var #2

 

‘Yerli’ otomobilin motorunu Bosch bataryasını Çinli şirket üretecek

Okumaya devam et

Genel

Kozmik Oda’da casusluk yoksa kozmik sırlara ne oldu?

Gazeteci Adem Yavuz Arslan, Saray yargısının bile casusluk yapılmadığına hükmettiği Kozmik Oda olayının perde arkasını anlatıyor.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Hizmet Hareketi’ne yönelik en büyük suçlamalarından olan ‘Kozmik Oda’daki kozmik bilgilerin ABD’ye servis edildiği iddiası içeren yargılama sona erdi. Yargılama sonunda casusluk yapılmadığı anlaşıldı. Saray yargısı, Kozmik Oda’dan çalınan belge olmadığına ve sanıklara yönelik casusluk suçlamalarının delillendirilemediğine hükmetti.

Kozmik Oda olayı ve perde arkasında neler oldu?

Gerçekten Kozmik Oda’ya girildi mi?

Kozmik Oda’dan oradan belge çıkarıldı mı?

İşte gazeteci Adem Yavuz Arslan’ın anlatımıyla Kozmik Oda gerçeği…

Okumaya devam et

Popular