Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Ekrem İmamoğlu’ndan Sabah yazarına: Sizin iktidarla ilişkiniz kadar benim Koç Holding ile ilişkim yok!

23 Haziran seçimleri kapsamında çalışmalarına devam eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, NTV ve Star TV canlı yayın konuğu oldu. Ekrem İmamoğlu, Sabah Yazarı Okan Müderrisoğlu’nun “Koç Holding” sorusuna öyle bir cevap verdi ki sosyal medya da gündem oldu.

Simge Fıstıkoğlu moderatörlüğünde Ahmed Arpat ve Okan Müderrisoğlu’nun sorularını yanıtlayan Ekrem İmamoğlu, 16 Haziran günü rakibi Binali Yıldırım ile yapacağı canlı yayın ve Ordu’da yaşanan VİP krizi hakkında konuştu.

İktidar partisi AKP ile yakın ilişkileri bilinen Albayrak Grubu’na ait Sabah Gazetesi yazarı Okan Müderrisoğlu, Ekrem İmamoğlu’na Ordu Valisi Seddar Yavuz ile yaşanan VİP krizi ile ilgili soru yöneltti. Ordu-Giresun Havaalanı’nda gündeme gelen Koç Holding’e ait özel uçakla ilişkili soru soran Müderrisoğlu, “Koç Holding’in destek anlamında sizle bir ilişkisi var mı?” dedi.

Müderrisoğlu’nun bu sorusuna Ekrem İmamoğlu’nun verdiği yanıt ve yaşanan diyaloglar sosyal medyanın bir numaralı gündemi oldu. İmamoğlu o soruya, “Sizin içinde bulunduğunuz grubun, iktidarla olan ilişkisinin milyonda biri kadar bir ilişkim yok” ifadesini kullandı.

Canlı yayın programına verilen reklam arasında sosyal medya üzerinden kendisine yüklenildiğini aktaran Okan Müderrisoğlu, olayı toparlamak amacıyla terör örgütü PKK ile ilgili soru yöneltti ve örgütün yaptığı açıklama hakkında ne düşündüğünü sordu.

İmamoğlu ise PKK’yı kastederek “Terör örgütlerinin açıklamaları yok hükmümdedir” şeklinde cevap verdi. Aldığı cevap karşısında tatmin olmayan Müderrisoğlu, “terör örgütü yok hükmündedir diyorsunuz ama her gün şehit geliyor” sözüyle sorusunda ısrar etti.

Müderrisoğlu’nun polemik konusu yapmaya çalıştığını ifade eden Ekrem İmamoğlu, ““Yine manidar bir yorum yaptınız. Söyledikleri yok hükmündedir. Okan bey polemik yapıyorsunuz. Yok hükmündedir dedim ülkede şehitler oluyor dediniz. Terör örgütünün yorumları benim için yok hükmündedir dedim” diyerek verdiği cevabı yineledi.

‘Taraflı yayın’ sorusuna CNN Türk Müdürü’nün cevabı: İstemeyen izlemesin!

Gündem

Tarkan’ın Kaz Dağları için yazdığı ‘Uyan’ sosyal medyayı salladı

Kaz Dağlarındaki doğa katliamına dikkat çekmek için söz ve müziği Tarkan’a ait Boğaziçi Gençlik Korosunun seslendirdiği ‘Uyan’ adlı şarkı sosyal medyada büyük beğeni topladı.

BOLD- Söz ve müziği doğaya ve tarihe olan duyarlılığıyla bilinen şarkıcı Tarkan’a ait şarkının düzenlemesini Masis Aram Gözbek yaptı. Kaz Dağlarındaki ağaç katliamına tepki olarak bestelenen ‘Uyan’ adlı şarkıyı Boğaziçi Gençlik Korosu seslendirdi.

Gözbek’in yönetimindeki Boğaziçi Caz Korosu ve Boğaziçi Gençlik Korosu tarafından seslendirilen ‘Uyan’ isimli şarkı, sosyal medyada büyük beğeni topladı.

Tarkan da şarkıyı sosyal medya hesabından “Bir olur geliriz üstesinden, her şey mümkün eğer inanırsan” notuyla paylaştı. Tarkan daha önce de baraj suları altında kalan Hasankeyf için şarkı söyleyerek doğal ve tarihi güzelliklerin korunmasına dikkat çekmeye çalışmıştı.

AKP’li müdür yardımcısından selin vurduğu İstanbullulara ‘Oh olsun’ mesajı

Okumaya devam et

Gündem

AKP’li müdür yardımcısından selin vurduğu İstanbullulara ‘Oh olsun’ mesajı

Seçim mağlubiyetini hazmedemeyen AKP’li Müdür Yardımcısı Meral Çevik’in, selden zarar gören İstanbullar için kullandığı ifadeler sosyal medyada büyük tepki çekti.

BOLD- İstanbul’daki dün başlayan şiddetli yağış ve ardından meydana gelen sel özellikle Eminönü bölgesinde büyük mağduriyetlere neden oldu.

Bir kişinin hayatını kaybettiği selde birçok dükkan da kullanılamaz hale geldi. Sosyal medyada da selden zarar gören İstanbullulara geçmiş olsun mesajları paylaşıldı.

Selin ardından Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan müdür yardımcısı Meral Çevik sosyal medyada skandal bir paylaşım yaptı.

Sel felaketini yerel seçimlere bağlayan Çevik ev ve iş yerleri su altında kalan İstanbullular için “Zerre üzülmedin, layık oldukları manzara ile karşılaştılar” ifadelerini kullandı. AKP’li müdür yardımcısı Meral Çevik, İstanbul’daki yağışla ilgili Twitter’dan yaptığı paylaşım tepki topladı.

Çevik’in tepki çeken paylaşımı şöyle, “Vallahi İstanbul’a zerre üzülmedim” diyen Çevik, “Her şey çok güzel olacak dediler ve layık oldukları manzarayla karşılaştılar. Kendi düşen ağlamaz”

Paylaşımı yoğun tepki toplayan Çevik, sosyal medya hesabını gizledi.

MHP’li Enginyurt’tan EYT’lilere ağır hakaret: Ne adam denir ne insan

Okumaya devam et

Gündem

Kanada’dan İzmir Barosuna Kaz Dağları teşekkürü

İzmir Barosunun Kaz Dağları için Kanada Başbakanına gönderdiği mektup için Başbakan Justin Trudeau’nun ofisinden teşekkür ve cevap geldi. Söz konusu mektup dikkatle inceleniyor denildi.

BOLD- Kaz Dağları’nda Kanadalı şirket Alamos Gold’un orman katliamına neden olan madencilik faaliyetleri ile ilgili İzmir Barosu, 14 Ağustos’ta Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Kanada baroları ve hukuk örgütleri ile siyasi parti temsilciliklerine birer mektup göndererek, bölgedeki doğa katliamına karşı birlikte mücadele çağrısı yapmıştı.

Kanada Başbakanlık Ofisinden İzmir Barosunun mektubuna cevap geldi. İzmir Barosuna yollanan cevapta, Kaz Dağları konusunda kendilerine yapılmış başvurunun dikkatle incelendiği bildirildi.

Başbakanlık Ofisi iletişim sorumlusu M. Bredeson imzalı metinde, İzmir Barosunun mektubunun, Kanada Uluslararası Ticareti Çeşitlendirme Bakanı James Gordon Carr’a iletildiği ve Bakan Carr’ın konuyu ayrıca değerlendireceği belirtildi.

BAŞBAKAN TEŞEKKÜRLERİNİ SUNDU

Açıklamada, Kanada Başbakanı Justin Trudeau’nun İzmir Barosu’nun Kaz Dağları’ndaki altın madeni çalışmaları hakkındaki kaygılarını iletmesinden son derece memnun olduğu belirtilerek, mektup için baroya teşekkürleri sunuldu.

1500 yıllık tarihi Küçük Ayasofya Camii sular altında

Okumaya devam et

Popular