Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

AKP’li Ahmet Hamdi Çamlı ‘anlaşılamaması’ ile yine gündemde

Yeliz ismiyle Meclis’ten yaptığı canlı yayınla tanınan Erdoğan’ın eski şoförü AKP’li Milletvekili Çamlı, yeni bir video ile yeniden gündemde.

BOLD- Karmaşık ifadeleri yüzünden sosyal medyada sık sık eleştirilen Erdoğan’ın eski şoförü ve AKP İstanbul Milletvekil Ahmet Hamdi Çamlı ‘anlaşılamayan’ yeni bir konuşmasıyla niye gündemde. CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker’in paylaştığı bir video da Çamlı 23 Haziran İstanbul seçimi öncesi seçmene hitap ediyor.

KOLLARINDAN DA YARDIM ALDI AMA…

Konuşması sırasında Çamlı kollarını da sallayarak kendisini ifade etmeye çalıştı. Konuşmasında Çamlı’nın bahsettiği konunun anlaşılamaması ve kolları ile yaptığı garip hareketler sosyal medyada dalga konusu oldu. CHP’li Göker de paylaşımında Çamlı için, ‘Soylu’yu takip etmek yerine Ahmet Hamdi’yi takip edin.. kesinlikle daha eğlenceli’ ifadelerini kullandı.

İşte Çamlı’nın konuşmasına sosyla medya kullanıcılarının tepkisi:

– Yine sallıyor

– Eliyle koluyla ne diyor anlamadım. Yardım edin

– Bir şeyler anlattı biz ne anlattığını çözemedik

– Yine mahalleyi birbirine katmış

Okumaya devam et
Reklamlar

Gündem

Genç Kübra öğretmen çarşafla doğalgaz borusuna aslı bulundu

Misafir olduğu evde çarşafla kendini doğalgaz borusuna asarak, hayatına son veren Kübra B. adlı resim öğretmeninin intiharına ilişkin soruşturma başlatıldı.

BOLD – Samsun’un Atakum ilçesinde Kübra B. adlı genç resim öğretmeni Mimarsinan Mahallesinde oturan M.Y. adlı arkadaşına misafirliğe geldi. İddiaya göre, evden bir süreliğine ayrılan M.Y. geri döndüğünde arkadaşını odada doğal gaz borusuna çarşafla asılı halde buldu.

Genç kadının asılı cesedini gören arkadaşı M.Y. durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekiplerinin yaptığı incelemenin ardından öğretmenin cenazesi, otopsi için Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

İntihar ettiği öne sürülen öğretmenin ölüm nedeni araştırılıyor.

“3 yaşındaki kızım benimle konuşmuyor, görüşüme gelmiyor”

Okumaya devam et

Gündem

Sulh Ceza’dan adalet uyarısı: Anayasa Mahkemesi kararları bağlayıcıdır

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin hükumetten savunma istemesinin ardından Sendika.Org’un erişim engeli kaldırıldı. Gölbaşı Sulh Ceza Hakimliği kararında, Anayasa Mahkemesinin ihlal kararının yasama, yürütme ve yargı organları için bağlayıcı olduğu belirtildi.

BOLD – Sendika.Org ile birlikte Özgür Gündem ve Dicle Haber Ajansı’nın da aralarında bulunduğu 100’ün üzerinde site ve bir dizi Twitter hesabının erişim engeli kaldırıldı.

Sendika.Org’un haberine göre, 7 ay sonra gelen erişim engelinin kaldırılmasına ilişkin Gölbaşı Sulh Ceza Hakimliğinin kararda, AYM’nin 11 Mart 2020 tarihinde ihlal kararı verdiği hatırlatıldı.

Kararda, “… ilgili adreslerin terör örgütünün haber siteleri olduğu, internet içeriğine erişimin engellenmesi kararı verilebilmesi için gecikmesinde sakınca bulunan bir durumun bulunmadığı” belirtildi.

ANAYASA MAHKEMEMESİ KARARI BAĞLAYICIDIR

Anayasa Mahkemesinin Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanununun 50. maddesinde yer alan ‘yeniden yargılama yapmakla yükümlü mahkeme Anayasa Mahkemesinin ihlal kararında açıkladığı ihlali ve sonuçlarını ortadan kaldıracak şekilde mümkünse dosya üzerinden karar verir’ hükmünün bulunduğu ifade edilen kararda, şunlar kaydedildi: “Anayasanın 153/6 maddesi gereği Anayasa Mahkemesi kararlarının yasama, yürütme ve yargı organlarını idare makamlarını, gerçek ve tüzel kişileri bağlayacağının belirtildiği, bireysel başvurucunun başvurusuna konu ettiği URL adreslerinin 2015/646 sayılı kararından çıkarılarak, Anayasa Mahkemesince karar verilen ihlalin giderilebileceği anlaşıldığından bireysel başvurucu itirazına konu ettiği, internet sayfalarına olan internet erişiminin engelinin kaldırılmasına…”

5 YIL BOYUNCA 63 KEZ ERİŞİM ENGELİ

25 Temmuz 2015’ten bu yana 63 kez erişime engellenen Sendika.Org, erişim engellerini Ekim 2015’te Anayasa Mahkemesi’ne taşımıştı. Sendika.Org’un 2015 yılından beri pek çok kez engellenmesine ve Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) yaklaşık 5 yıl boyunca dosyayı ele almaması üzerine Sendika.Org avukatları 10 Şubat 2020 tarihinde Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) hak ihlali başvurusu yapmıştı. AYM, AİHM’ye yapılan başvurunun ardından Sendika.Org başvurusunu incelemiş ve 11 Mart 2020 tarihinde ihlal kararı vermişti. Kararda Sendika.Org’un 2015 yılından beri defalarca kez engellenmesine ve Sulh Ceza Hakimliklerinin etkili bir yol olmadığı iddialarına değinmeyen AYM, ihlalin ortadan kaldırılması için kararı Gölbaşı Sulh Ceza Hâkimliğine göndermişti. AYM, 14 Eylül’de tekrar eden engellemelerle ilgili 8 ayrı başvuruyu birleştirip ikinci bir ihlal kararı daha verdi.

GÖLBAŞI HAKİMLİĞİNİN ‘AYM KARARLARI BAĞLAYICIDIR’ VURGUSU

AYM’nin CHP’li Enis Berberoğlu hakkında verdiği ihlal kararının İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesince yerindelik denetimi yaptığı gerekçesiyle tanınmamıştı. Gölbaşı Sulh Ceza Hakimliğinin, AYM kararlarının yasama, yürütme ve yargı organları açısından bağlayıcı olduğunu vurgulaması dikkat çekti.

“3 yaşındaki kızım benimle konuşmuyor, görüşüme gelmiyor”

Okumaya devam et

Gündem

Hasta yatağındaki İmamoğlu’na yargıdan sevindiren haber

Yargı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik hakaretleri cezasız bırakmadı. Yargı Hülya Koçyiğit’in damadı Ender Alkoçlar ile sunucu Erkan Tan’a para cezası verdi.

BOLD – İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu karantinada Kovid-19 tedavisi görüyor. Hasta yatağındaki İmamoğlu’na yargıdan iki ayrı sevindiren karar çıktı.

İMAMOĞLU’NA HAKARETE YARGI İZİN VERMEDİ

Hülya Koçyiğit’in damadı ve turizmci Ender Alkoçlar, 13 Eylül 2019 tarihinde sosyal medyadan yaptığı paylaşımda İmamoğlu için “Birçok tanıdığım veya tanımadığım kızacak ama bu İmamoğlu yalancı düzenbaz bir sahtekar. Bunu göreceksiniz, balon patlayacak” ifadelerini paylaşmıştı. İmamoğlu’nun avukatları dava dilekçesinde söz konusu paylaşımın ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilemeyeceğini belirtti ve “Davalı, herhangi bir düşünce ifade etmeyip yalnızca müvekkile beslediği antipatiyi, hakaret içeren sözlerle ifade ettiğinden bu tür bir ifadede kamu yararının bulunmadığı sonucuna varmak da zor olmayacaktır” dedi.

ALKOÇLAR’IN ALDIĞI İHALE VE İFLASI DİKKAT ÇEKTİ

50 bin lira tazminat istenen dava İstanbul 26. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görüldü. 22 Ekim 2020 tarihindeki duruşmada Alkoçlar, 7 bin 500 TL tazminat ödemeye mahkum edildi. Ender Alkoçlar’ın Antalya Konyaaltı plajı ihalesini alması uzun süre tartışılmıştı. Sahibi olduğu Alkoçlar Turizm A.Ş’nin de geçtiğimiz ay iflasına karar verilmişti.

ERKAN TAN’A “PKK” CEZASI

Diğer yandan A Haber Televizyonu’nda 31 Mart 2019 yerel seçimi öncesinde sunucu Erkan Tan “Ekrem İmamoğlu, Tunç Soyer, Mansur Yavaş, seçime girdikleri her yerde CHP adayları PKK’lıların da adaylarıdır” ifadelerini kullanmıştı. Dava dilekçesinde rencide edici hakaret ve iftira içerikli sözlerin, İmamoğlu’nun kişilik haklarını ihlal ettiği belirtildi. Tan, sözleri nedeniyle İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nin 27 Ekim 2020 tarihli duruşmasında 4 bin 360 TL adli para cezasına çarptırıldı.

Okumaya devam et

Popular