Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Saldırıya uğrayan Akit Haber Müdürü: Bu saldırı Cumhurbaşkanı’na yapılmıştır

Generallere yönelik sarf ettiği sözlerin ardından Genelkurmay’ın hakkında dava açtığı Yeni Akit haber müdürü Murat Alan beyzbol sopalı 4 kişinin saldırısına uğradı.

BOLD – Katıldığı bir TV yayınında generallere yönelik “eşek gibi saf tutacaklar” diyerek gündeme gelen Yeni Akit TV Haber Müdürü Murat Alan evinin önünde saldırdı.

HASTANEYE KALDIRILDI

Akit’te yer alan duyuruya göre, Cuma namazına gitmek için evinden çıkan Alan, beyzbol sopalı kişiler tarafından darp edildi. Kafasına ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan Alan çevredekilerin çağırdığı ambulansla hastaneye kaldırıldı.

BİZİM DÖNEMİMİZDE BİZE SALDIRI

Saldırının ardından konuşan Alan, “Bizim hükümetimiz döneminde bize saldırı yapıyorlar, bu TSK içindeki derin devletin, karanlık odaların saldırısıdır, bu saldırı bana değil Cumhurbaşkanımız’a yapılmış saldırıdır” dedi.

SALDIRGANLAR YAKALANDI

Saldırganların, geldikleri araçla olay yerinden kaçtığı ve 4 kişi oldukları iddia edildi.

A Haber, 4 saldırganın yakalandığını duyurdu.

Daha önce de gazeteciler Yavuz Selim Demirağ, Sabahattin Önkibar ve İdris Özyol saldırıya uğramıştı. Bu isimlere saldıranlar adli işlemlerin ardından serbest bırakılmıştı.

 

 

Gündem

Askıda ekmek krizin itirafı olarak algılandı MHP standı kaldırdı

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin başlattığı askıda ekmek projesi tartışılmaya devam ediyor. Kamuoyunda “ekonomik krizin itirafı” olarak algılanan proje kapsamında MHP Çankaya İlçe Başkanlığının açtığı askıda ekmek standı kaldırıldı. 

BOLD – Muhalefet milletvekilleri, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin başlattığı “askıda ekmek” projesinin krizin itirafı olduğunu söyledi. Halkın da eleştirileri sonrasında Çankaya’da açılan stand kaldırıldı.

İNSANLAR EKMEK ALAMAYACAK HALE GELDİ

Bahçeli, geçen cuma günü askıda ekmek kampanyası başlattıklarını duyurmuştu. Cumhuriyet’ten Sarp Sağkal’ın haberine göre CHP Ankara Milletvekili Servet Ünsal, kampanyanın ekonominin geldiği noktayı gösterme açısından önemli olduğunu söyleyerek, “İnsanlar neden ekmek alamayacak hale geldi? Onları 18 yılda ekmeğe muhtaç hale getiren kim” diye sordu.

EKONOMİK TABLO BUNDAN İYİ ANLATILAMAZDI

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ise “Biz uzun süredir ekonomideki tabloyu anlatmaya çalışıyorduk. Bu kampanya toplumun iki ekmeğe muhtaç olduğunu gösteriyor. Ekonomik tablo bundan iyi anlatılamazdı. MHP de insanların ekmek alacak parası olmadığını gördü” dedi. CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer de “Kriz yok diyorlardı ama vatandaş artık krizi mutfağından biliyor. İnsanları askıda ekmeğe muhtaç edenlerden biri Devlet Bahçeli’dir” dedi

EKONOMİNİN 18 YILDA GELDİĞİ NOKTA

MHP’nin kampanyasını değerlendiren İyi Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, “Tek fotoğrafla Türkiye ekonomisinin 18 yılda geldiği noktayı açıkladılar. Bu tablo Türkiye’de başta Sayın Hazine ve Maliye Bakanı olmak üzere, Sayın Cumhurbaşkanı ve ekonomi hakkında konuşan herkesi tekzip eden bir tablo. Bu nedenle teşekkür ediyorum” dedi.

MHP’Lİ YALÇIN: YÜZLERCE YILLIK GELENEK

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, kampanyayı eleştirenlere sert tepki göstererek, “Askıda ekmek kampanyası bazı ciğersizlerin midesine dokundu. Askıda ekmek, asil ve âlicenap ecdadımızın yüzlerce yıllık tesanüt geleneğinin bugüne yansımasıdır. Askıda ekmek kampanyasından ekonominin batakta olduğu, milletin fakruzaruret içinde kaldığı çıkarımında bulunan densizler çekilin! Milli kültürümüzün yüksek değerlerini mülevves ellerinizle kirletmeyin” dedi.

Yeni Türkiye’de İnfaz Memuru Kenan Düşünceli de mahkemenin kararını takmıyor

Okumaya devam et

Gündem

Kara deliğe dönüşen şehir hastanelerinin kamulaştırılması istendi

Devlet hastanelerine oranla 25 kat daha maliyetli olan şehir hastaneleri halkın sırtında kambur olarak büyümeye devam ediyor. CHP Milletvekili Fikret Şahin, ekonomide büyük hasar oluşturan şehir hastanelerinin bir an önce kamulaştırılmasını istedi. 

BOLD – CHP Milletvekili Fikret Şahin, devlete ait şehir hastanesinde 980 bin liraya mal olan yatak bedelinin kamu özel iş birliği modelli şehir hastanelerinde 24 milyon lirayı bulacağını söyledi. Şahin, kamu özel iş birliği modelli şehir hastanelerinin ekonomide büyük tahribat oluşturacağını kaydetti.

31 BİN 315 YATAK KAPASİTESİ BULUNACAK

Sözcü’den Erdoğan Süzer’e konuşan Dr. Şahin’in yaptığı hesaba göre, KÖİ modeliyle inşa edilip müteahhit firmalar tarafından işletilen 20 şehir hastanesi için 25 yıl boyunca kira ve hizmet bedeli adı altında yapılacak ödemenin tutarı 752 milyar 794 milyon lirayı bulacak. Tamamı hizmete girdiğinde toplam 31 bin 315 yatak kapasitesine ulaşacak olan KÖİ modelli şehir hastanelerinde yatak başı maliyet, 24 milyon 39 bin lira gibi bir seviyeye çıkacak.

DEVLET ELİYLE 25 KAT DAHA UCUZ

Hükumet, büyüyen maliyet sonrası yeni inşa edilecek 10 hastaneyi bütçe imkanlarıyla kendisi yaptırmaya karar verdi. Şahin, devlet modelli 10 şehir hastanesinin toplamda 10 milyar 95 milyon lira harcanarak hizmete açılacağını belirledi. Şahin’in hesabına göre, toplam 10 bin 300 yatak kapasiteli bu hastanelerde “yatak başı maliyet” ise sadece 980 bin lira olacak. Dr. Şahin, bu hesapla KÖİ modelli şehir hastanelerinin devletin kendi yapacağı şehir hastanelerine göre 25 kata yakın yatak başı maliyet oluşturduğunu söyledi.

ŞEHİR HASTANELERİ ACİLEN KAMULAŞTIRILMALI

Dr. Fikret Şahin, en az 25 kat daha maliyetli olan KÖİ modelinden vazgeçilmesi gerektiğini belirterek, “KÖİ modeliyle yapımı devam eden şehir hastaneleri de genel bütçeye aktarılmalı. Bugüne kadar yapılan şehir hastanelerinde gerçekleştirilen tüm kamu zararları şirketlerden talep edilmeli ve bu hastaneler mali yıkıma dönüşmeden acilen kamulaştırılmalıdır” dedi.

Yeni Türkiye’de İnfaz Memuru Kenan Düşünceli de mahkemenin kararını takmıyor

Okumaya devam et

Gündem

Bakan Koca’nın “Doluysa minibüse binmeyin” çözümü sosyal medyayı salladı: Ata mı binelim?

İstanbul’daki minibüs şoförlerinin koronavirüs tedbirlerine uymadığını söyleyen Bakan Koca’nın vatandaşlara yaptığı “doluysa binmeyin” uyarısı minibüse binmek zorunda olanların tepkisini çekti.

BOLD – Koronavirüs tedbirlerine uymayan minibüsler için halkı uyaran Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Doluysa binmeyin” dedi. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, vatandaşlardan konuyla ilgili gelen şikayetlerin olduğunu söyleyen Koca: “İstanbul’da dolmuş şoförleri içinden bazılarının, salgına rağmen, kapasitelerinden fazla yolcu aldıkları yönünde şikayetler artmaya başladı. Lütfen, fazla yolcu taşıyan dolmuşa binmeyin. Yolcu kapasitesi denetimi yapan Emniyet birimlerine yardımcı olsun” dedi.

BOŞ GELMİYOR

Koca’nın bu sözleri sabah işe gitmek zorunda olan çalışanların tepkisini çekti. Bakanın paylaşımını yorumlayan bir sosyal medya kullanıcısı “Boş gelmiyor hocam” derken bir başka kullanıcı ise hastanelerdeki kalabalığın fotoğrafını paylaşarak, “Doluysa gitmeyin” ifadelerini kullandı.

Çözümü bilimsel bulduğunu söyleyerek Koca’nın paylaşımını ti’ye alan Dilek Yücel adlı kullanıcı ise “Dolmuşa binmeyin oldu bakan. O zaman ata bineriz” dedi.

Sağlık Bakanlığında tablo skandalı: 68 yeni hastayı unuttular

 

Okumaya devam et

Popular