Bizimle iletişime geçiniz

Medya

Polis “Erdoğan halk hareketiyle devrilecek” haberi yapan ETHA’yı bastı

Etkin Haber Ajansı’na (ETHA) bu akşam polis tarafından baskın düzenlendi, ajansın sunucularına müdahale edildi. Baskına gerekçe olan haberde Erdoğan’ın devrileceği yazıyordu.

BOLD – Etkin Haber Ajansı’nda (ETHA) çalışan editör ve muhabirler gözaltına alındı. Polis akşam saatlerinde ETHA’yı basarken, Ajansın web sitesi ve sunucuları da erişime kapatıldı.

Baskın sonrası Ajansın twitter adresinden ilk bilgiler aktı:

“Binamızdaki keyfi polis araması 3 saattir devam ediyor. Arkadaşlarımız rehin alınmış durumda. İçerde kimlerin olduğu hakkında bilgi verilmiyor.

Ajansımızda polis araması tamamlandı. Öğrenebildiğimiz kadarıyla editörlerimiz İsminaz Temel, Deniz Bakır ve Serdal Işık ile ajans çalışanımız Mehmet Acettin gözaltına alınarak TEM’e götürüldü.

Büromuza gerçekleştirilen polis baskınında ajansımıza ait 11 bilgisayar kasası, 3 harddisk, 7 dizüstü bilgisayar, 5 kamera, ajansımıza ve çalışanlara ait cep telefonları ile flaşdisklere el konuldu. Arama sırasında çalışma alanları dağıtıldı

Muhabirlerimiz Havva Çuştan, Ozancan Sarı ile Ceylan Yayınları çalışanı Gülçin Aykul’un da gözaltına alındığı öğrenildi.”

BASKINA NEDEN OLAN HABER

ETHA Ajansı’na baskına gerekçe gösterilen haber ise Tayyip Erdoğan ile diğer diktatörlerin karşılaştırılmasına ilişkin haber olduğu öğrenildi. Haberde Erdoğan’ın ülkeyi getirdiği anti demokratik durum anlatılırken, sonunun diğer diktatörler gibi olacağı vurgulanıyor ve bir halk hareketiyle devrileceği belirtliyor.

Medya

Acun’a canlı yayında eski eşinden gelen ‘paralı’ mesaj sosyal medyayı salladı

Eski eşi, canlı yayında cep telefonundan video izleten Acun Ilıcalı’ya mesaj attı sosyal medya koptu: “Kendini hakim, savcı, Şeyma olarak tanıtarak para isteyenlere itibar etmeyin!”

BOLD – Cengiz Semercioğlu ve Seray Sever’in Tv8’de sunduğu sabah programına katılan Acun Ilıcalı, cep telefonundan, canlı yayında pazar günü yayınlanacak ‘O Ses Türkiye’ programından bir bölümü izletiyordu.

Tam o sırada eski eşi Şeyma Subaşı’ndan mesaj geldi. Mesajı görünce morali bozulan Acun’a, sunuculardan Seray Sever, “Sana demiştim” diyerek yayın öncesi Acun’u uyardığını belirtti.

Acun Ilıcalı’ya gelen mesaj sosyal medyayı salladı. Sosyal medyada kısa sürede gündem olan mesaj, esprili yorumlara neden oldu.

SARIYER BELEDİYESİNDEN MESAJ GÖNDERMESİ

Sosyal medyada başlayan akıma Sarıyer Belediyesi de katıldı. Çankaya Belediyesini etiketleyerek paylaşım yapan Sarıyer Belediyesi sosyal medya hesabından şu mesaj yayınlandı: ”Çankaya selam, ne zaman bi görüşebiliriz ? Tarihleri knusmamiz lazim Ankara’daki oteli ve fıskiye ilgili başka biside knusucam. @cankayabelediye”

BU DA BENİM KADERİM

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, eski kocasıyla mesajlaşmasının gayet normal olduğunu söyleyen Subaşı canlı yayına çıkan mesajı için “Bu da benim kaderim” dedi

Trabzonspor mazisine dönüyor, Fenerbahçe’nin arızası ‘rehavet’

Okumaya devam et

Medya

Tarafsız Bölge’de AKP ile CHP ‘ırkçılık’ kavgasına tutuştu

Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programında, AKP’li Orhan Miroğlu ile CHP’li Aytuğ Atıcı arasında ırkçılık tartışması yaşandı. Miroğlu programı tek etti.

BOLD – Ahmet Hakan’ın CNN Türk’te sunduğu Tarafsız Bölge programına konuk olan AKP’li eski vekil Orhan Miroğlu ile programın diğer konuğu CHP’li vekil Aytuğ Atıcı ırkçılık kavgası yaptı. Atıcı, programda Miroğlu’na “Çok zik zak çiziyosun” sözleri bardağı taşıran son damla oldu. Miroğlu kendisine söylemleri yüzünden ırkçı diyen Atıcı’ya sert tepki gösterdi. Büyüyen tartışma stüdyo da sinirlerin gerilmesine neden oldu. Oldukça öfkelenen Miroğlu “Bu ülkede Türk, Kürt birlikte yaşayabilir, dediğim için bu ülkenin ırkçıları yüzünden 6 yıl Diyarbakır cezaevinde yattım. Sen hasta muayene ederken ben işkence görüyordum. Irkçı görmek istiyorsan kendi partine bak. Orada çok ittihatçı görürsün” diye konuştu.

SANA DİPLOMA VERENİ KINIYORUM

Miroğlu, aynı zamanda doktor olan CHP’li vekil Atıcı’ya “Sana hekim diplomasını vereni kınıyorum. Senden ancak Suriye ordusuna subay olur” sözleriyle yayını terk etti

Suriyeli kız çocuklarına cinsel şiddette utanç verici rakamlar

Okumaya devam et

Medya

Oğuz Haksever, ekrana çıkmadan kovuldu mu?

NTV’den istifa ettikten sonra Haber Global ile anlaşan deneyimli televizyoncu Oğuz Haksever’in, ekrana çıkamadan yeni işinden ayrılmak zorunda kaldığı iddia edildi. Haksever’in “Ankara’dan gelen telefon” nedeniyle Haber Global ile yollarının ayırmak zorunda kaldığı ifade edildi.

BOLD-Medyaradar’da yer alan habere göre Haber Global Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Aktaş’la kısa süre önce el sıkışan Oğuz Haksever için kanalda tanıtımlar çekildi, hazırlıklar yapıldı.

Oğuz Haksever ekrana çıkmak için gün sayarken Erdoğan Aktaş telefonla arayarak, “Oğuz abi Ankara’dan telefon geldi. Seni ekranda istemiyorlar” dedi. İddiaya göre Haksever’in Haber Global macerası böylece başlamadan sona erdi.

Oğuz Haksever’in NTV’de sunduğu bülten sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yassıada’ya ilişkin sözlerini  “Neresi yaslı ada be! Canına okumuşsun…” diyerek eleştiren sesi yayına yansımış, Haksever bu kazadan kısa süre sonra NTV ile yollarını ayırmıştı.

Cem Küçük’ün ‘Hürriyet’teki onursuzlar hükumet ne isterse onu yazıyor’ sözlerine sansür

Okumaya devam et

Popular