Bizimle iletişime geçiniz

Manşet

Fenerbahçe Ergin Ataman’ı hedef aldı; arsızlığı sermaye edinmiş bir zat

Fenerbahçe Başkanveli Semih Özsoy, Anadolu Efes ile Fenerbahçe Beko arasında oynanan maçta yaşan ‘ambulans vakası’ ve Ergin Ataman’ın seri boyunca ortaya koyduğu davranışlarla ilgili bir basın toplantısı düzenledi.

Anadolu Efes ile Fenerbahçe Beko arasında oynanan maçta travma riski olan Datome’nin hastaneye götürülmediğini ifade eden Özsoy, Anadolu Efes başantrenörü Ergin Ataman hakkında da gündeme oturacak sözler dile getirdi. Özsoy ayrıca Anadolu Efes’i iki maçta da yenerek şampiyon olacaklarını iddia etti.

Fenerbahçe asbaşkanı Semih Özsoy basın toplantısı düzenledi.

KOÇ KULÜPLER BİRLİĞİ TOPLANTISINDAN DOLAYI KATILAMADI

Ali Koç’un basın toplantısına katılmama sebebini de anlatan Özsoy, “Ali Başkan burada olacaktı ama Kulüpler Birliği toplantısı uzun sürdüğü için Bankalar Birliği toplantısı da sarktığı için yetişemedi. Eminim onun da söyleyeceği çok şey vardı, belki bu seriden sonra, belki en kısa sürede açıklama yapar” dedi. Semih Özsoy’un açıklamalarından öne çıkanlar ise şöyle:

HOCALIĞI YETMEDİĞİ İÇİN BUNU GEÇİM KAYNAĞI YAPMIŞ

Ali Başkan burada olacaktı ama Kulüpler Birliği toplantısı uzun sürdüğü için Bankalar Birliği toplantısı da sarktığı için yetişemedi. Eminim onun da söyleyeceği çok şey vardı, belki bu seriden sonra, belki en kısa sürede açıklama yapar.

Ergin Ataman’ın problemi kendisiyle. Bugüne kadar konuşmadık çünkü ciddiye almadık, bizden uzakta olsun istedik. Bunu bir geçim kaynağı yapmış, hocalığı yetmediği için bunu bu şekilde kapatmaya çalışıyor. İyi hoca, iyi insan örneği Obradovic’tir.

ARSIZLIĞI SERMAYE EDİNMİŞ BİR ZAT

Seride uzun bir yol katettik. basketbolun güzelliklerini konuşmak en iyisiydi ve susmamız eleştirildi. basketbolu, basketbolculara bırakmak istedik. Ancak geldiğimiz noktada konuşmak kaçınılmaz oldu. Dün akşam basketbol dışında insanlık namına üzülecek şeyler yapıldı.

Hong Kong’da bir ambulansa 20 saniyede yol verilirken, medeniyetin ne boyuta geldiğini görmüş olduk. bizde yaşananların ardından ne görüntüye ne de başka bir şeye gerek var. Gündemi saptırma anlamında bazı açıklamalar olabilir.

Travma riskiyle karşı karşıya kalan oyuncumuz, ambulansla hastaneye götürülmemiştir. Bu noktaya nasıl geldik? Bu durumu ateşleyenler, çanak tutanlar kimlerdir? Bizim kişilerle sorunumuz yoktur. Anadolu Efes’in antrenörü geçmişten kalan arsızlığı sermaye edinmiş koçun, ardı arkası kesilmeyen tavırları, TBF’nin burada gerekli cezaları vermemesi ve bugün gelinen yer… Üzüldüğümüz kısım, TBF ve basınının da buna sessiz kalmasıdır.

Anadolu Efes antrenörü Ergin Ataman küfür gerekçesiyle serinin 2. maçından itibaren kulaklık taktı.

KARDEŞİ, KARDEŞE KIRDIRMA NOKTASINA GELİNDİ

Hiçbir şey olmadan Ali Koç’a ‘azmettirici’ dedi. Can güvenliği olmadığı için Ataşehir’e gelmeyeceğini söylemedi, kendi yanına pay kaldı. Bu kişinin, Kızılyıldız, Karşıyaka ve birçok kurumla sorunu var. Polis şapkasıyla maça gelmek mi, kurşun geçirmez yelekle maça çıkmak mı, en son da kulaklık maça çıktığını gördük.

Kardeşi, kardeşe kırdırma noktasına geldi. Maalesef Anadolu Efes’in arsızlığı sermaye edinmiş koçunun ardı arkası kesilmeyen tavırları, TBF’nin burada gerekli cezaları vermemesi ve bugün gelinen yer.

ONLARIN SALONUNDA ŞAMPİYON OLACAĞIZ

Biz şampiyon olacağız. Onları kendi salonunda da yeneceğiz ve şampiyon olacağız. Biz bunun için konuşmuyoruz. Dünyanın her yerinde maç seyrederim, ilk defa otomatik silahlı polisi bir salonda gördüm. Bunlar korkunç şeyler. Spor Şube aklıselim davranmaktadır, onlara teşekkür ederiz.

Anadolu Efes’İn antrenörü, başka takımdayken de bunları yaptı ve birçok takımla karşı karşıya geldi. Obradovic’in yüzüne tükürüldüğünde, bunları provoke etmedi ve yürüdü gitti. Biz bunları provokasyon için kullanmadık. Kullanmamak bir teşekkürü gerektirirken, biz eleştirildik.

TBF YAŞANANLARI ARAŞTIRMALIDIR

Galatasaray ile kadınlar basketbolda oynadığımız seride aynı hakem bana bütün salon ederken anons yaptırmazken, sadece sonlarda bir anons yaptırırken, ve maç sonu özür dilerken, dün daha taraftarın ne dediği anlaşılmazken, anons yaptırdı.

Kendisi bir talimat vermediyse, TBF yaşananları araştırmalıdır.
Yaşanan haksızlıklar oyuncularımızın motivasyonunu düşürdü ancak her şeye rağmen şampiyon olacağız. Konuşuyoruz diye ceza alacağız ama korkunun ecele faydası yok. Fenerbahçe’nin hakkını kimseye yedirmeyiz.

HER ŞEYİN SEBEBİ ERGİN ATAMAN’DIR

Travma geçiriyor diye MR’a girmesi gereken oyuncunun aciliyetini sizlere bırakıyorum. Bizim salonumuzda üç tane ambulans var. 15 bin kişinin olduğu yerde bir ambulansın yeterli olamayacağı ihtimali göz önüne alınmalıdır.

Ambulansın gitmesine izin vermeyen kişini ismi bizde, kendisi de özür dilemiştir. Anadolu Efes’işn yaptıkları baştan beri kabul edilemez ama buralara gelmemizin sebebi Ergin Ataman’dır. Biz Beşiktaş, Galatasaray ve Karşıyaka ile bunları yaşamadık.

FİTNEYİ FESADI SOKUP KULAKLIK TAKIP..

Neden konuşmuyoruz, yapana bir şey yok, diyene bir şey var. Olanları dile getirdiğimizde, biz ceza alıyoruz. Anadolu Efesli sporcuların eşlerine işlem yapılacak denmişti. Daha sonra ifadeleri alınacak denmişti. Fitneyi, fesatı sokup sonra kulaklık takıp sahaya çıkmak hoş bir durum değildir. Buna alet olanlar bunları yapmasın. Bir şampiyonluğa değmez.

1970’lerde elit bir basketbol ortamı vardı, Ergin Ataman o dönemlere yetişemedi, olsaydı, yine bugünkü durumu görürdük. O zama.nların en büyük şansı oydu. Ergin Ataman gibi insanlar basketboldan, Türk sporundan çekildiğinde eski güzel günler geri dönecektir

‘FENERBAHÇE SEN ÇOK YAŞA’ DİYE BAĞIRSINLAR

Ergin Ataman, Türk basketbolunu elinde oyuncak etmeye çalışıyor, TBF’nin de bu duruma sessiz kalması, kabul edilebilir bir şey değil. Yöneticilerin yöneticilere, taraftarların taraftarlara küfürünü duyduk ama İspanya’da Ergin Ataman’ın taraftara olan küfürü gibi bir durumu hiç görmedik. Taraftarın küfür etmesi doğru değil ama neden Ergin Ataman’a bu yapılmaktadır?

Arsızlığı sermaye edindiği için ‘Ben yaptım, oldu’ endamıyla sayın Ali Koç’a bile ‘Benden özür dileyin’ demek cüretini kendinde bulmuştur. Taraftar sessiz kalmasın, o zaman da ‘İçinizden küfür ediyorsunuz’ diyerek ceza verebilirler. Bu yüzden ‘Fenerbahçe sen çok yaşa’ diye bağırsınlar.

BİZİ DÜŞMEN GİBİ GÖRMÜŞLER, BU İKLİMİ ERGİN ATAMAN YARATTI

Çarşamba günü oynayacağımız bu açıklamayı yapmak zorunda kaldık, çünkü işin nereye gideceğini kestiremiyoruz. Dünyanın öbür ucundan gelmiş Anadolu Efesli oyuncuların eşleri, soyunma odasının önünde dans adı altında bir takım hareketler sergiledi.

Bu, durumun ne boyuta geldiğinin, ne derece etkilendiklerinin göstergesidir. Bizi düşman gibi görmüşler! Bu iklimi yaratan da Ergin Ataman’dır. Bu yaşananlara sessiz kalan TBF, yaşananların ne duruma geldiğin görmelidir. İnşallah bundan sonraki iki maçta, oyuncularımız böyle şeylere pabuç bırakmayacaklar, çıkacaklar ve şampiyon olacaklar.

Kostas’ın babasını, Dixon’ın ablasını, camiamızdan bir çok kişiyi kaybettik. Onlar bu seriyi izlediler ama sonunu göremediler. Onlar için çıkıp kazanacağız. Bizim bütün camiamıza şampiyonluk borcumuz var. Çirkeflik yapmadan nasıl şampiyon olunur, göstereceğiz.

Manşet

Los Angeles Lakers 17. kez NBA şampiyonu oldu

NBA Final Serisinde, Miami Heat’i 4-2 geçen Los Angeles Lakers 2019-2020 sezonunu şampiyon olarak tamamladı. Lakers ve NBA’nin süper star oyuncusu Lebron James finaller MVP’si seçildi.

MUHAMMET ALİ TOKSOY – BOLD

Kovid-19 nedeniyle ara verildikten sonra Orlando’daki Walt Disney tesislerinde olağanüstü önlemler altında devam eden NBA 2019-2020 sezonu sona erdi. Los Angeles Lakers, Doğu Şampiyonu Miami Heat’i final serisinde 4-2 mağlup ederek tarihindeki 17. şampiyonluğa ulaştı.

Miami Heat, yıldız oyuncusu Jimy Butler’in 5.maçtaki harika performansıyla durumu 3-2’ye getirmiş ve 6.maça seriyi eşitleyerek 7.maça taşımak için çıkmıştı. Ancak Lebron James başta olmak üzere Los Angeles Lakers oyuncuları ekstra konsantrasyon ve performanslarıyla buna müsaade etmediler. 6.maçı 106-93 kazanan Los Angeles Lakers’ta 41 dakika sahada kalan LeBron James 28 sayı 14 ribaunt 10 asist ile triple-double yaptı. Anthony Davis 19 sayı 15 ribaunt ile oynadı. Miami Heat’te Bam Adebayo’nun 25 sayı 10 ribaunt,  5 asist, Jimmy Butler’in 12 sayı 7 ribaunt 8 asistlik performansı seriyi uzatmaya yetmedi.

LEBRON JAMES 4.KEZ MVP SEÇİLDİ, TARİHE GEÇTİ

LeBron James, 3 farklı takımla (Miami, Cleveland, Lakers) şampiyon olan ve 4 kez Finaller MVP’si ödülü kazanan ilk oyuncu oldu. 11 kişiden oluşan jürinin tamamı tercihlerini LeBron’dan yana kullandı. Lakers’ta Anthony Davis’de gösterdiği olağanüstü performans ile bu ödül için adaylar arasında gösteriliyordu.

Şampiyonluğun ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan LeBron James: “Benim için çok şey ifade ediyor. Bu organizasyonu temsil etmek çok büyük anlam taşıyor. Lakers’ı hak ettiği yere taşımak için buraya geldim. Bunun bir parçası olmak inanılmaz bir his” ifadelerini kullandı.

LeBron ayrıca 4 MVP ödülüyle birlikte Michael Jordan’dan sonra en çok finaller MVP’si olan 2. oyuncu oldu. Magic Johnson, Shaquille O’Neal ve Tim Duncan’ın 3’er MVP ödülü bulunuyor.

260 play-off maçına çıkan LeBron James, tarihte en fazla play-off maçı oynayan oyuncu oldu.

Okumaya devam et

Gündem

Boston, seriyi 2-1’e getirdi, Kanter’e sansür devam etti

NBA’de Boston Celtics ile Miami arasında oynanan Doğu Konferansı Final Serisinin 3. maçını Boston kazanırken, Enes Kanter’e uyguladığı sansür değişmedi. Değişen sadece skandala imza atan isimler oldu.

MUHAMMET ALİ TOKSOY – BOLD ÖZEL

NBA’de Doğu Konferansında final heyecanı devam ediyor. İlk iki maçı 17 sayı öndeyken kaybeden Boston Celtics bu kez aynı hatayı yapmayarak seride durumu 2-1’e getirdi. Maçta 5 dakika 46 saniye süre alan Enes Kanter karşılaşmayı 4 sayı, 4 ribaundla tamamladı. Yıldız oyuncu benchden gelip süre aldığı dakikalarda, takımına büyük katkı sağladı. Ancak 2.maçta olduğu gibi, S Sport spikerleri Enes’in aldığı ribaund ve attığı sayılarda ismini söyemeyerek sansür skandalını devam ettirdi.

2.maçtan farklı olan tek şey bu sefer mikrofonların başında İnan Özdemir ve Orkun Çolakoğlu’nun olmasıydı. S Sport’un 2.maçta uyguladığı sansür skandalı, yabancı basında geniş yankı bulmuş ve trajikomik olarak nitelendirilmişti. Sosyal medyada ise maçtan çok uygulanan sansür konuşuldu.

Maçı 117-106 kazanan Boston Celtics’de 4 oyuncu 20 sayının üzerine çıktı. Double-Double yapan maçın yıldızı Jayson Tatum karşılaşmayı 25 sayı, 14 ribaund, 8 asist ile tamamladı. Serinin 4. maçı 24 Eylül Perşembe günü 03:30’da (tsi) oynanacak.

Okumaya devam et

Manşet

Enes Kanter formasına ‘Freedom’ yazdı, eski takımına acımadı

Yeni formatıyla tekrar start alan NBA’de ‘Freedom’ yazılı formasıyla mücadele eden Enes Kanter, Eski takımı Portland karşısında ilk yarıdaki mükemmel performansıyla Celtics’in  galibiyetinde büyük rol oynadı.

MUHAMMET ALİ TOKSOY

BOLD NBA– Disney tesislerinde yeniden start alan NBA’de, hem oyuncular hem de takımlar her geçen gün performanslarını daha yukarıya taşıyorlar. Doğu Konferansında 3.sırada bulunan Boston Celtics ile Batı Konferansında play off’lara kalmak için kritik maçlara çıkan Portland Trail Blazers arasında oynanan maç büyük çekişmeye neden oldu. ‘Freedom’ yazılı formasıyla parkeye çıkan Enes Kanter, Jayson Tatum ile birlikte maçın ilk iki çeyreğine damga vuran isim oldu. İlk yarıda 13 dakika süre alan başarılı oyuncu, eski takımına karşı 10 sayı, 5 ribaund, 2 asist, 1 blok’luk mükemmel bir performans ortaya koydu.

 

ENES’DEN KRİTİK ANDA, KRİTİK RİBAUND

3.çeyrekte Damian Lillard önderliğinde 20 sayı geriden gelen Portland Trail Blazers, önce farkı eritti, sonrasında öne geçti. Maçın son 5 dakikasına 108-106 geride giren Boston Celtics, Enes Kanter’in aldığı kritik hücum ribaundu sonrasında, Jaylen Brown’la bulduğu üç sayılık isabetle tekrar öne geçti.

YUSUF NURKİC’DEN İNANILMAZ BİR HATA

Maçın son anlarında ise nefesler tutuldu. Karşılaşmanın son üç saniyesine, 3 sayı geride giren Portland Trail Blazers, pota altından top çıkaran Yusuf Nurkiç’in büyük hatasıyla maçı uzatmaya götürme şansını değerlendiremedi. Portland 128-124 kaybettiği maç sonrasında, Batı Konferansında 9.sırada ve play off grubunun dışında kalmaya devam etti.

Enes Kanter maçı 11 sayı, 8 ribaund, 2 asist, 1 blok ile tamamlarken double-double yapmaya çok yaklaştı. Maçın yıldızı Jayson Tatum ise 34 sayı, 8 asist ile oynadı. Boston Celtics 5 Ağustos Çarşamba 01:30’da(TSI) Miami Heat ile karşılaşacak.

Okumaya devam et

Popular