Bizimle iletişime geçiniz

Politika

İstanbul’da her 3 Kürt’ten 2’si İmamoğlu’nu destekliyor

Diyarbakır’da faaliyet gösteren Rawest Araştırma, İstanbul’da yaşayan her 3 Kürt’ten 2’sinin İmamoğlu’na oy vereceğini açıkladı. HDP seçmeninde ise yüzde 85 oranında olan desteğin yüzde 90’lara yükseldiğini açıkladı.

BOLD – Rawest Direktörü Reha Ruhavioğlu, bölgeden İstanbul’a seçmeni ikna etmeye gelen AKP’li siyasetçilerin sadece kendi seçmenine propaganda yaptığını belirtti. Ruhavioğlu, “Bugünden baktığımızda İmamoğlu’nun daha rahat ve daha önde olduğunu görebiliyoruz” dedi.

31 Mart öncesi Ekrem İmamoğlu’na oy verenler Kürtlerin yüzde 50’nin biraz üzerinde olduğunu ifade eden Ruhavioğlu, “Şimdi Kürtlerin genelinde İmamoğlu’na destek 3’te 2 oranına ulaşmış görünüyor. HDP seçmeni açısından da 31 Mart öncesi tahminimiz yüzde 85 civarındaydı ama yeni araştırmalarımızda bu destek yüzde 90’ların üzerine çıkıyor” dedi.

YILDIRIM BEKLENEN ÇIKIŞI YAKALAYAMADI

İmamoğlu ile Yıldırım’ın karşı karşıya geldiği ortak yayına da değinen Rawest Direktörü, şunları söyledi: “Bütün faktörler aslında Binali Yıldırım lehineydi. İmamoğlu’nun orada kazanması için kaybetmemesi yeterliydi. İmamoğlu kaybetmedi, Hatta Yıldırım’a göre ortalamanın biraz üstünde de sayılabilir. Orada ciddi bir çıkış yapması beklenen İmamoğlu değil, Yıldırım’dı. Ancak Yıldırım’ın o çıkışı yakaladığını düşünmüyorum.”

ORTAK YAYIN KÜRT OYLARINI ETKİLEMEZ

Ruhavioğlu, ortak yayının Kürt oylarında bir hareketliliğe sebep olacağını düşünmediğini belirtti. “AKP bölgedeki bütün parti yöneticilerini, belediye yöneticilerini kendilerine yakın STK temsilcilerini İstanbul’a götürdü ve bir seçim çalışması yürütüyor. YSK kararı nedeniyle oluşmuş kırgınlığın giderilemediğini gördük. söylüyorlar. Hatta AKP seçmeninin de YSK kararı nedeniyle kafaları karışık” ifadelerini kullandı.

AKP’Lİ KÜRTLER KANDIRILDIKLARINI DÜŞÜNÜYOR

Ruhavioğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Defolun Kürdistan’a” açıklamasını hatırlattı. Yıldırım’ın Diyarbakır’a gidip ‘Kürdistan’ demesi ya da Kürtçe konuşmasının çok etki oluşturmayacağını vurguladı. “AKP’li Kürt seçmenin bir kısmı ‘Biz de bu kadar saf değiliz. Bir yandan bu yapılırken bir yandan bizi kandırmaya çalışıyorlar’ diyor” şeklinde konuştu.

YSK KARARI NEDENİYLE AKP’DE YÜZDE 30 KIZGIN KİTLE VAR

Seçim ile ilgili artık en belirgin faktörün YSK’nin seçimi yenileme kararı olduğunu söyleyen Ruhavioğlu, YSK’nın iptal kararıyla ilgili önemli bilgiler aktardı: “AK Parti’de bile daha önce Yıldırım’a oy vermiş ama YSK kararından dolayı kızgın olanların sayısı yüzde 30’ların üzerine çıktı. İstanbul’da kararsız seçmenlerin oranı yüzde 2-3’lere kadar geriledi. Bundan sonra seçmenin kararını değiştirmek çok zor. Seçmen YSK üzerinden İmamoğlu’nun hakkının yendiğini düşünüyor. Dolayısıyla İmamoğlu’na desteğin YSK kararı nedeniyle arttığını görüyoruz.”

Selahattin Demirtaş İstanbul seçiminde İmamoğlu için destek istedi

Politika

Erdoğan’dan boykot çağrısı: Fransız markalarını satın almayın

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Mevlid-i Nebi Haftası açılış programında yaptığı konuşmada “Sakın Fransız markalarını satın almayın” dedi.

BOLD – Cumhurbaşkanlığı Sarayında gerçekleştirilen Mevlid-i Nebi Haftası açılış programında konuşan Erdoğan, Fransız mallarının alınmaması çağrısında bulundu. Erdoğan, “Nasıl ki Fransa’da Türk markalı mal zatın alınmayın diyorsa ben de şimdi buradan milletime sesleniyorum. Sakın Fransız markalarını satın almayın” ifadelerini kullandı. Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

“Salgın dalgalar halinde yayılmaya devam ediyor. Vakitlice aldığımız tedbirler sayesinde diğer ülkelere göre krizi daha hafif geçiriyoruz. Bizim dinimizde Hıristiyan olmak suç değildir, Musevi’ye de sahip çıkıyoruz, ama gelin Fransa’da bir zulüm varsa gelin oradaki Müslümanlara da sahip çıkalım diye buradan dünya liderlerine sesleniyorum. Gün geçmiyor ki Müslümanların inanç hürriyetini kısıtlayan uygulamayla karşılaşmayalım. Kur’an-ı Kerim’i hedef alan alçaklıkla muhatap olmuyoruz. Fransa’nın akli noktada kontrole muhtaç liderinin teşvikiyle bu saldırılar yapılmaya başlandı. Demokrasiyi kimseye bırakmayan batılı devlette, Müslümanlara yönelik saldırılar sıradan hale gelmiştir. Irkçı terörizm… Buradan sesleniyorum, siz faşistsiniz, siz Nazi’nin zincir halkalarısınız.”

Esnafın “Eve ekmek götüremiyoruz” feryadı Erdoğan’a ‘Abartılı’ geldi: Al bu keyif çayını iç!

Okumaya devam et

Politika

Esnafın “Eve ekmek götüremiyoruz” feryadı Erdoğan’a ‘Abartılı’ geldi: Al bu keyif çayını iç!

Malatya’da yol üzeri minibüs ve servis şoförlerinin dertlerini dinleyen Erdoğan, “Eve ekmek götüremiyoruz” diyerek kredi desteği isteyen esnafa çay verdi.

BOLD – Partisinin Malatya İl Kongresine katılan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın konvoyu minibüs ve servis şoförleri tarafından durduruldu. Deprem ve pandemi sonrası işleri azalan esnaf Erdoğan’dan kredi müjdesi istedi. Fakat esnafın “Eve ekmek götüremiyoruz” sözleri Erdoğan’a inandırıcı gelmedi.

KREDİ DESTEĞİ İSTEDİLER ÇAY VERDİ

Erdoğan, İşlerinin azaldığını söyleyen şoför esnafına “Bu bana biraz abartılı geldi be” diyerek cevap verdi. Erdoğan daha sonra, yanında getirdiği şoförlere uzatarak “Al bu keyif çayını iç” dedi.

Görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba: Bu görüntüler bugün Malatya’da çekildi! Minibüsçüler ve servisçiler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a dertlerini anlatıyor. Esnaf: “Evimize ekmek götüremiyoruz!” Erdoğan: “Bu laf bana abartı geldi. Al bu keyif çayını iç” ifadelerini kullandı.

 

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan müdahale etti Bakan Mustafa Varank’ın sesi kesildi

Erdoğan’ın ikazına rağmen, kuru kaysı deposu açılışana katılan firmaları saymaya devam eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın mikrofonunun sesini kapattılar

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün partisinin il kongresi için gittiği Malatya’da toplu açılış törenine de katıldı. Kuru kaysı deposunun açılışı için düzenlenen törende, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank bir konuşma yaptı. Konuşmasının sonunda açılışa katılan firmaların adlarını saymak isteyen Bakan Varank, Erdoğan’dan veto yedi.

Erdoğan’ın ‘saymayalım’ ikazını duymayan Varank şirketlerin adlarını saymaya devam etti. Varank’a izin vermeyen Erdoğan kurdelenin kesilmesini istedi. Erdoğan’ın ikazlarını duymayan Varank’ın mikrofonunun sesi kısıldı.

Okumaya devam et

Popular