Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Kılıçdaroğlu: Allah’ın izniyle İstanbul’u bir daha alacağız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Pazar günü yapılacak İstanbul Büyükşehir seçimine ilişkin konuştu. Kılıçdaroğlu, “Allah’ın izniyle bir daha kanacağız” dedi.

BOLD – Partisinin grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, “İstanbul’da yaşayıp deniz görmeyen binlerce çocuk, kadın genç var. İmamoğlu hizmet edeceğim diyor. ‘Vay efendim hizmet edemezsin, mazbatanı iptal ederim’ dediler. Ettin kardeşim. Bir daha alacağız İnşallah. Allah’ın izniyle bir daha alacağız” ifadelerini kullandı.

SİYASİ İDAMLAR TOPLUMDA BÜYÜK YARALAR AÇAR

Kılıçdaroğlu, Muhammed Mursi’nin ölümü ile ilgili konuştu. Kılıçdaroğlu, “Mursi, bir darbeyle devrildi. Darbeye karşı çıktık. Darbeyle yargılanırken 2 değerli milletvekilimi Mısır’a gönderdim. ‘Oradaki yetkililerle görüşün’ dedim. Siyasi idamlar bir toplumda büyük yaralar açıyor” şeklinde konuştu.

BU KARAR HAKİMİN AYIBIDIR

Kılıçdaroğlu şunları söyledi: “Adaleti mahkemede yargıç dağıtır, onlar sıradan insanlar değillerdir. Her yerde oturup kalamazlar, karar verirken de üstlerine gölge düşmesini istemezler. O nedenle yargı, yargıç önemlidir. Bir grup akademisyen Barış Bildirgesine imza attığı için tutsak. Bir sanığa mahkeme 30 ay verdi. Avukatı benzer davada beraat verildi, siz niye böyle yaptınız deyince hakim, o beraat kararı o mahkemenin ayıbıdır dedi. Bu hakimin ayıbıdır.”

BU MEMLEKETTE KRİZ VAR DEMEK YASAK

Bu memlekette ‘kriz var’ demenin yasak olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “En tepedekinden en aşağıdakine kadar herkes biliyor. Bir yabancı haber ajansının muhabiri de olmak üzere 50’den fazla kişi hakkında BDDK suç duyurusunda bulundu. İçlerinde Mehmet Sönmez, Merdan Yanardağ gibi insanlar var. Suç duyurusunda bulunacaksan memleketi bu hale getirenler hakkında suç duyurusunda bulun. Mutfaklarda yangın var” dedi.

16 ADAYI GÖZ GÖRE GÖRE KAYBETTİK

Kılıçdaroğlu adalar konusuna da değinerek, “16 adayı göz göre göre kaybettik. Bu adalar şimdi Yunanistan’a ait. Ses çıkaramıyorlar. Süleyman Şah Türbesi’ni bizim topraklardan kaçırdılar. 3 tane çapulcunun baskısıyla kaçırdılar. Bir de kahramanlık edebiyatı yapıyorlar. 16 ada işgal edildi. Lozan’a göre silahsızlandırılması gereken adalar silahlandı. Nerede bu hükümet? Nerede Saray? Lale Devri’nde! Her gün bir şey kaybediliyor” dedi.

BENİM GENCİM SURİYE’DE ŞEHİT OLACAK ONLAR TATİL YAPACAK!

Türkiye’de 3 milyon 600 bini aşkın Suriyeli bulunduğunu belirten Kılıçdaroğlu şunları kaydetti: “Bazı vilayetlerde Suriyeli sayısı daha fazla. Belediye başkanlığı seçimi olsa Suriyeli kardeşlerimiz alacaklar. Bir de sen kalktın 35 milyar dolar para harcadığını söyledin. Benim gencecik filinta gibi evlatlarım Suriye’de şehit olacak, onların gençleri tatil yapacak eğlenecekler. Yahu vicdan var kardeşim. Ben bunu söylediğim zaman kızacaklar. ‘Vay efendim Suriyelilere düşman mısın?’ Hayır efendim. Ben Türkiye’yi bu hale kimler getirdi onu sorgulamak istiyorum.”

SANA KİM SURİYE’YE GİR DEDİ?

Kılıçdaroğlu şunları dile getirdi: “Ruslara söz verdiler. Teröristleri ve ağır silahlarını çıkaracağız dediler. Karadan Esat, havadan Rusya teröristleri vuruyor. Vurdukça oraya sıkışmış 3.5 milyon Suriyeli Türkiye’ye geliyor. 6 milyon yetmedi 3.5 milyon daha geliyor. ‘Putinle, Trump’la görüştüm’ diyor. Sana Suriye’ye gir diye kim dedi?”

SOSYETE DAMADIN KEYFİ YERİNDE

Hükümetin açıkladığı programlar da eleştiren Kılıçdaroğlu, “Program açıklıyorlar ekonomiyi düzelteceklermiş. 1,2,3,4,10 program. Düzelmiyor arkadaşım. Gömleği yanlış iliklediniz. Saray’da enflasyon yok. Sosyete damadın keyfi yerinde. İnsanlara ‘Sen bilmezsin’ havalarına girerek konuşuyor. Dünyada en yüksek faiz 6.5 bizde yüzde 24. Kim veriyor bu faizi? Yeni doğan çocuktan 95 yaşına kadar bütün vatandaşlar. Alıyorlar vergiyi doğrudan faize” ifadelerini kullandı.

CHP: Sayıştay siyasi bir tavır alarak İstanbul seçimlerine müdahil oldu

Politika

Fahrettin Altun’un “faşistler kaybedecek” paylaşımı dalga konusu oldu: Yakalım mı pejoları

Cumhurbaşkanlığı İletişim Dairesi Başkanı Fahrettin Altun’un, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kavgalı olduğu Batılı liderlerini faşistlikle suçladığı paylaşımı sosyal medyanın diline düştü.

BOLD – Saray’ın İletişim Dairesi Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kavgalı olduğu Batılı liderleri faşistlikle suçladı.

Batı’nın faşist kanadı ifadeleriyle Avrupa’nın iki önemli devleti Almanya ve Fransa’nın devlet başkanlarını hedef alan Altun, Erdoğan’a sistematik olarak saldırı yapıldığını iddia etti.

Erdoğan’ın küresel vicdanın sesi olduğunu ileri süren Altun paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Batı’nın faşist kanadı ve onların içimizdeki temsilcileri ahlaksızca Cumhurbaşkanımıza saldırıyorlar. Cumhurbaşkanımızı yolundan döndürebileceklerini sanıyorlar. Cumhurbaşkanımız küresel vicdanın sesi olmaya devam edecek. Türkiye güçlenececek, faşizm ve faşistler kaybedecek!”

Macron’la karikatür krizinden sonra başlayan tartışmalar sırasında Erdoğan, tartışmaya üst düzey siyasilerden gelen açıklamalarla dahil olan Almanya ve Hollanda’ya, Nazi dönemini hatırlatarak faşizm göndermesi yaptı.

Bu arada, paylaşım bir çok sosyal medya kullanıcısı tarafından ti’ye alındı. Bir sosyal medya kullanıcısı AKP yönetimini kastederek, “Doğru, evet faşizm kaybedecek” ifadelerini kullandı. Bir başka kullanıcı ise “Yakalım mı pejoları” paylaşımıyla Altun’un paylaşıyla dalga geçti.

 

Bakan Albayrak: Yeni bir sermaye yatırım dalgası ufukta belirmiş durumda

Okumaya devam et

Politika

AKP’ye dolar darbesi: Halk desteği yüzde 30’un altına düştü

MetroPOLL Araştırmanın kurucusu ve CEO’su Özer Sencar, dolar kurunun 8 lirayı geçmesinin AKP Hükumetine olan halk desteğinin erimesine neden olduğunu iddia etti.

BOLD – MetroPOLL Araştırma’nın kurucusu ve CEO’su Özer Sencar AKP Hükumetine olan halk desteği ile ilgili ilginç bir iddiada bulundu. Sencar, dolardaki artışın hükumete yönelik desteğe olumsuz etkisi bulunduğunu söyledi. Sencar yaşanan ani artışın ardından AKP’nin yüzde 30 bandının altına düştüğünü söyledi. Sencar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Dolar 8 lira bandını aşarken, iktidar oyları yüzde 30 direnç hattını aştı. Forex’çilerin terminolojisiyle: Dolar 8 lira bandını aşarken, iktidar oyları yüzde 30 destek hattını kırdı” ifadelerini paylaştı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın katıldığı bir televizyon programında yükselişte olan döviz kuruna ilişkin, “Maaşınızı dolarla mı alıyorsunuz? Ne işiniz var dolarla” ifadeleri halkın tepkisine neden oldu. Türkiye’deki emtiaların dolar üzerinden fiyatlandığını söyleyen ekonomistler, dolar ile ilgili sözlerinden ötürü Albayrak’ı uzun süre eleştirdi.

Dolar 8 TL’yi aşınca Berat Albayrak’tan açıklama geldi

Okumaya devam et

Politika

AKP Sözcüsü Çelik, Kılıçdaroğlu’nun ‘Hermes çantayı yaksınlar’ çağrısını kadına şiddete bağladı

Ömer Çelik, Erdoğan’ın boykot çağrısına eşinin Fransız lüks Hermes marka çantasıyla cevap veren Kılıçdaroğlu’nu, Emine Erdoğan’a sözel şiddet uygulamakla suçladı.

BOLD – CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu bugünkü partisinin grup toplantısında, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Fransa’ya boykot çağrısını ele aldı. Halka Fransız mallarını alacak hal kalmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu boykot çağrıları için: “Saray sosyetesi uygularsa uygulasın. Mesela Fransız uçakları var, satsın hemen. Emine Hanım’ın çantası var. Onu da sarayın bahçesinde yaksın, ‘Protesto ediyorum’ desin” diye konuştu.

SON DERECE YAKIŞIKSIZ

Kılıçdaroğlu’nun Emine Erdoğan’a yaptığı çağrıya AKP Sözcüsü Ömer Çelik’ten yanıt geldi. Kılıçdaroğlu’nu Emine Erdoğan’ın çantası üzerinden siyaset yapmakla suçlayan Çelik şunları kaydetti: “Bir siyasetçiye, hanımefendinin üzerinden siyaset yapmak yakışmıyor. Yakışıksız bir tavır. Maalesef en temel değerlere riayet etmeyen bir tutum içerisine girebiliyor. Hanımefendiyle ilgili kurduğu cümleler son derece yakışıksızdır. Siyasetçinin muhatabı siyasetçidir. Şiddetle kınıyoruz. Sözel şiddetin kadına şiddetin önemli bir parçası olduğunu ifade ediyoruz. Aileler, kadınlar üzerinden siyaset yapma tarzı doğrudan şiddettir, saygısızcadır ve kınanması gerekiyor. Hanımefendiyi diline alarak bu şekilde bir örnek ortaya koyması son derece yakışıksızdır.

Ülkedeki ekonomik krize rağmen, Emine Erdoğan’ın fiyatı 80 bin dolar civarında olan Fransız Hermes marka çanta kullanması sosyal medyada uzun süreden beri tartışma konusu. Erdoğan’ın boykot çağrılarının ardından lüks çanta yeniden gündeme geldi.

 

Tayyip Erdoğan’ın beyaz çay zevki halkın çay keyfini kaçırdı

Okumaya devam et

Popular