Bizimle iletişime geçiniz

Genel

Türkiye, aileler için en ideal ülkeler kategorisine giremedi

CHP Ankara Milletvekili, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi Servet Ünsal, UNİCEF’in Aileler İçin En İdeal Ülkeler Raporu’nda Türkiye’nin adının listeye bile giremediğini söyledi.

BOLD – CHP Ankara Milletvekili, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi Servet Ünsal, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Türkiye’nin giremediği Aileler İçin En İdeal Ülkeler listesini gündeme getirdi.

TÜRKİYE HIZLA SOSYAL DEVLETLİKTEN UZAKLAŞIYOR

Anayasal olarak sosyal devlet ilkesine dayanan Türkiye Cumhuriyeti giderek bu özelliğinden uzak bir yapıya doğru götürüldüğünü söyleyen Ünsal, “UNİCEF’in Aileler İçin En İdeal Ülkeler Raporu’nda bizim için üzücü bir sonuç çıktığını görüyoruz. İsveç, Norveç, İzlanda, Estonya, Portekiz ve Almanya gibi ülkelerin üst sıralarda yer aldığı raporda Türkiye, ana babalara doğum izni, bakım izni, okul öncesi destekler gibi konularda zayıf ve yetersiz olduğu gerekçesiyle listede bile yer almadı” dedi.

HÜKÜMET HAREKETE GEÇMELİ

Bu haklar konusunda gerekli adımları atılması gerektiğini belirten Ünsal, “Hem anayasal olarak sosyal devlet ilkesinin yaşanabilmesi hem de sağlıklı, güçlü bir toplum yapısı kurulabilmesi açısından aile kurumunun doğum, bakım izinleri ve eğitimleri konusunda çok daha fazla desteklenmesi gerekmektedir. Başta Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olmak üzere tüm Hükûmet yetkililerini ülkemize, çocuklarımıza daha güçlü bir gelecek sağlayabilmek adına harekete geçmeye davet ediyorum” diye konuştu.

Genel

ABD Büyükelçiliği alarm verdi: Terör saldırısı olabilir vize işlemleri iptal

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği “Güvenlik Uyarısı” yayınlayarak İstanbul’da Amerikalılara ve yabancı ülke vatandaşlarına yönelik terörist saldılar ve kaçırma girişimleri olabileceğini duyurdu.

BOLD – Vize işlemleri ve hizmetlerin askıya alındığını açıklayan ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, bugün bir “Güvenlik Uyarısı” yayınladı. Elçilik, İstanbul’da ABD vatandaşlarına ve yabancı ülke vatandaşlarına karşı potansiyel terörist saldılar ve kaçırma girişimleri konusunda güvenilir bilgiler aldıklarını duyurdu. Bu saldırıların potansiyel olarak ABD’nin Türkiye başkonsolosluğunda veya ülkedeki başka noktalarda da meydana gelebileceği ifade edildi.

Büyükelçilik, Türkiye’deki ABD vatandaşlarının yabancı vatandaşların bir araya geldiği ofis ve AVM gibi alanlardan, kaçınmaları gerektiğini aktardı. Elçiliklerin vize işlemlerinin yanı sıra ABD vatandaşlarına verilen hizmetlerin de geçici süreyle durdurulacağı duyuruldu. Kişisel randevusu olanlara konuyla ile ilgili bir bilgilendirme e-postası atılacağı belirtildi.

Açıklamada, ABD vatandaşlarına şu tavsiyelerde bulunuldu:

  • Dikkatli ve tetikte olun.
  • Kalabalıklardan kaçının.
  • Düşük profilinizi koruyun.
  • Çevrenizden haberdar olun.
  • Yabancıların uğrak yerlerinde dikkatli olun.
  • Haberler için yerel medyayı takip edin.

Okumaya devam et

Genel

Gelecek Partisi sözde yerli otomobili eleştirdiği paylaşımını kaldırdı

gelecek partisi yerli otomobil

Gelecek Partisi, sosyal medya hesabından TOGG’un üreteceği yerli otomobilin çoğu parçasının yurt dışından alınmasını eleştiren bir paylaşım yaptı. AKP’lilerin tepki göstermesi üzerine yerli otomobille ilgili paylaşım bir süre sonra partini hesabından kaldırıldı.

BOLD – Gelecek Partisi, yerli otomobil projesinin ‘yerliliğini’ sorgulayan bir paylaşım yaptı. Partinin sosyal medya hesabı üzerinden paylaşılan görselde “Yerli otomobilimiz ne kadar yerli?” sorusu soruldu.

Paylaşımda TOGG’un üreteceği yerli otomobilin tasarımının İtalyan Pininfarina, elektirikli motorunun Alman Bosch, şasi sistemlerinin İngiliz Mira, bataryanın Çinli Farasis, araç entegrasyonunun Alman Edag şirketleri tarafından yapıldığı belirtildi.

AKP’lilerin yoğun tepkisinin ardından paylaşım bir bir süre sonra kaldırıldı.

Gelecek Partisi’nin hedefinde yerli otomobil var #2

 

‘Yerli’ otomobilin motorunu Bosch bataryasını Çinli şirket üretecek

Okumaya devam et

Genel

Kozmik Oda’da casusluk yoksa kozmik sırlara ne oldu?

Gazeteci Adem Yavuz Arslan, Saray yargısının bile casusluk yapılmadığına hükmettiği Kozmik Oda olayının perde arkasını anlatıyor.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Hizmet Hareketi’ne yönelik en büyük suçlamalarından olan ‘Kozmik Oda’daki kozmik bilgilerin ABD’ye servis edildiği iddiası içeren yargılama sona erdi. Yargılama sonunda casusluk yapılmadığı anlaşıldı. Saray yargısı, Kozmik Oda’dan çalınan belge olmadığına ve sanıklara yönelik casusluk suçlamalarının delillendirilemediğine hükmetti.

Kozmik Oda olayı ve perde arkasında neler oldu?

Gerçekten Kozmik Oda’ya girildi mi?

Kozmik Oda’dan oradan belge çıkarıldı mı?

İşte gazeteci Adem Yavuz Arslan’ın anlatımıyla Kozmik Oda gerçeği…

Okumaya devam et

Popular