Bizimle iletişime geçiniz

Politika

“AKP seçime iç kavgayla giriyor, kadrolarda önemli kırılmalar söz konusu”

Yeni Asya yazarı Kâzım Güleçyüz, AKP’nin İstanbul seçimlerine parti içi kavgalarla girdiğini belirterek, kadrolarında önemli kırılmaların söz konusu olduğunu yazdı.

BOLD- Güleçyüz, AKP içinde biriken kırgınlık ve küskünlükleri birlik beraberlik nasihatlarıyla gidermenin kolay olmayacağı bir tablonun söz konusu olduğunu kaydetti.

ERDOĞAN İÇE DÖNÜK MESAJLAR VERİYOR

Güleçyüz yazısında, “Geçen hafta sonundaki bir beyanında ‘Son haftada halkla buluşma ve kucaklaşma toplantıları yapmayacağımı kimse söyleyemez’ diyerek verdiği işaretin gereğini seçime beş gün kala yapmaya başlayan AKP Genel Başkanı, arada katıldığı ‘dost buluşmaları’nda içe dönük mesajlar da veriyor” ifadelerini kullandı.

KENETLENME MESAJININ ETKİSİ SANDIKTA BELLİ OLACAK

Güleçyüz yazısında şunları dile getirdi: “Meselâ ‘Üzülerek söylüyorum, kırgınlar ve kırgınlıklar var’ ifadeleri, partisindeki rahatsızlığın onun dilinden de ikrarı anlamını taşıyor. ‘Gün kırgınlıkları derinleştirme değil, kenetlenme ve safları sıkılaştırma günü’ gibi mesajlarının etkisi ise sandıkta belli olacak. Ama konu Erdoğan’ın da gündemine yer bulduğuna göre demek ki durum çok ciddi.”

İKTİDAR GÜCÜNÜ KAYBETMEMELİYİZ

Parti içinde biriken kırgınlık ve küskünlüklerin birlik beraberlik nasihatlarıyla gidermenin kolay olmayacağı bir tablonun söz konusu olduğunu vurgulayan Güleçyüz, “Bunların bir kısmı ‘Ne olursa olsun, elimizdeki iktidar gücünü kaybetmemeliyiz’ düşüncesiyle askıya alınabilir belki, ama görünen o ki, partideki huzursuzluk ve çekişmenin buraları aşan boyutları var. Gül, Babacan, Davutoğlu örnekleri bunu gösteriyor. Kadrolarda önemli kırılmalar söz konusu” diye yazdı.

DOĞRUCU DAVUTLUK ADINA DÜŞMANA FIRSAT VERMEK

Güleçyüz yazısında iktidar medyasından örnekler verdi:

– Eleştiri olabilir, ama doğrucu Davutluk adına düşmana fırsat vermek ve bindiğimiz dalı kesmek mâkul ve meşrudur diyemem.

– Bu iklimde büyüyen kimi unsurlar karşı mahalleye mühimmat taşıyan neferlere dönüşüyor. Dava çizgisindeki kırıklar muhalif odaklara hizmet ediyor. Siyasî görüşü AKP ile uyuşmadığı halde hemşehrilik kimliğiyle partinin karar alıcı isimlerine nüfuz eden aktörler öteki mahalleye destek sağlıyor.

NAMUSLU NUMARASI YAPAN NAMUSSUZLAR

– Muhafazakâr cephede, sahada çarpışanları arkadan vurmak gibi bir eğilim ortaya çıktı. Namuslu numarası yapan namussuzlar… Kendi adamlarınızı asarak karşı tarafa yaranamazsınız. Böyle bir ortamda kendi tarafına vuranlar ya ahmak ya sahtekârdır.

Siyaseti tam bir savaş ve cephe mantığıyla değerlendiren bu yaklaşım, çatışmacı tavır ve üslûbunu AKP içine de böyle taşıyor. Parti seçime böyle bir iç kavgayla giriyor.”

“İstanbul kaybedilirse Erdoğan, iktidarının son 6 ayına girecek”

Politika

Erdoğan’la 5 gün önce görüşen yardımcısı Hamza Dağ’ın koronavirüs olduğu ortaya çıktı

Kırgınlık şikayetiyle gittiği TBMM Hastanesinde, Kovid-19 testi pozitif çıkan AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın, kısa süre önce Erdoğan’la bir araya geldiği öğrenildi.

BOLD – Kırgınlık nedeniyle gittiği TBMM Hastanesinde koronavirüs testi pozitif çıkan, AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ sağlık durumu ile ilgili sosyal medya hesabından bilgi paylaştı.

Dağ, paylaşımında şu ifadelere yer verdi: “Vücut kırgınlığı şikayetiyle TBMM Hastanesi’ne başvurdum. Burada yapılan Covid-19 testim pozitif çıkmıştır. Hekimlerimizin tavsiyeleri doğrultusunda tedavi sürecimi evde geçiriyorum. Dualarınızı bekliyor, Hayırlı geceler diliyorum”

Öte yandan koronavirüs olduğu ortaya çıkan AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın, İzmir’deki AKP’li belediye başkanlarıyla birlikte 15 Ekim’de AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı ziyaret ettiği öğrenildi.

Erdoğan: Koronavirüs krizinde olumlu yönde ayrıştığımızı vicdan sahipleri kabul ediyor

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan: Koronavirüs krizinde olumlu yönde ayrıştığımızı vicdan sahipleri kabul ediyor

Kabine toplantısı sonrası kameralar karşısına geçen AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, koronavirüs salgınında Türkiye’nin sıkıntılara rağmen krizlerden olumlu yönde ayrıştığını söyledi.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan kabine toplantısı sonrası basın toplantısı düzenledi. Küresel ve bölgesel gelişmeleri değerlendiren Erdoğan, koronavirüs salgını konusunda da açıklar yaptı.

Kovid-19 salgının tüm dünyada panik etkisi yaptığını söyleyen Erdoğan: “Daha düne kadar kimi parasına, kimi silahına, kimi sırtını dayadığı küresel yapılara güvenerek efelik taslayan devletler bugün giderek sosyo-ekonomik sıkıntılarla uğraşıyor. Ülkemizin yaşadığı kimi sıkıntılara rağmen krizlerden olumlu yönde ayrıştığını izahın ve vicdan sahibi herkes kabul ediyor” dedi.

TÜRKİYE YÜKSELEN YILDIZ KONUMUNDA

Küresel ve bölgesel tüm dengelerin hızla yıkıldığını söyleyen Erdoğan: “Türkiye yükselen yıldız konumundadır. Karşılarında geçmişte 2 çift lafla, birkaç hamleyle sindirdikleri Türkiye’nin olmadığını gördükçe öfkeleri artıyor. Dışardan yapabildikleri her şeyi zaten yapıyorlar, bunun yanında da içeride kendilerine destek olacak kişiler devşirmeye yapılar kurmaya çalışıyorlar

Biz ülkemizin darbeler ve vesayet döneminin bittiğini söyledikçe bazıları hezeyanlara cevap veriyorlar. Allah’ın izni ve milletimizin ferasetiyle artık bu ülkede kimsenin vesayeti milli iradenin üzerine çıkarmaya gücü yetmeyecek. Oralardan belki umdukları sözleri duymaya devam edebilirler, ama bekledikleri somut desteği bulamazlar” diye konuştu.

TUNA-1’DE KEŞFEDİLEN GAZ 405 MİLYAR METREKÜPE ULAŞTI

Karadeniz’de doğalgaz bulunduğu açıklanan Tuna-1 adlı kuyuya ilişkin de konuşan Erdoğan: “Fatih Gemimizin, Tuna 1 kuyusundaki sondajlarında keşfedilen gaz miktarı 405 milyar metreküpe ulaştı. Fatih gemimiz, önümüzdeki ay Türk Ali kuyusunda sondaja başlayacak.
Elimizdeki veriler, Tuna 1 kuyusundaki gibi verimli keşif haberleri alabileceğimize işarete ediyor. Karadeniz’de keşfedilen doğalgazın her metreküp bu milletin refahı, huzuru geleceği için en verimli şekilde kullanılacaktır. Buradan elde edilecek her kuruş milletimiz için harcanacaktır” ifadelerini kullandı.

UZANAN ELLERİ KIRACAĞIZ

Libya ve Azerbaycan’daki gelişmelere de değinen Erdoğan: “Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarını kurtarma mücadelesine tüm kalbimizle destek verdik, vereceğiz. Libya’da bir darbecinin ülkeyi göz göre parçalamasına rıza göstermedik, göstermeyeceğiz. Bin yıldır vatanımız olarak bu coğrafyadan bizi tasfiye etmeye çalışanlara daha çok kabuslar yaratacağız. Vatanımıza uzatılan her eli kıracağız, sürekli yeni cepheleri açılan mücadelemizin mesajlarını aktaracağız” dedi.

AKP’nin ‘Sen kimsin’ sorusuna halktan cevap gecikmedi: Çaresizlikten kendini yakan adamım ben

Okumaya devam et

Politika

AKP’nin ‘Sen kimsin’ sorusuna halktan cevap gecikmedi: Çaresizlikten kendini yakan adamım ben

AKP Genlik Kolları teşkilatının video olarak hazırlayıp, sosyal medyada dolaşıma soktuğu Erdoğan temalı ‘Sen kimsin’ kampanyasına vatandaşlardan ilginç tepkiler yükseldi.

BOLD – AKP Gençlik Kollarının hazırladığı bir video sosyal medyada, kısa sürede yaklaşık 3 buçuk milyon kez izlendi. ‘Sen kimsin’ sorusuyla başlayan animasyon görselde izleyiciye AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, Türk ve İslam tarihinin önemli şahsiyetlerinin karakterlerini bünyesinde topladığı mesajı veriliyor. Musab bin Umeyr, Selahattin Eyyübi, Fatih Sultan Mehmet, Kanuni Sultan Süleyman, Erbakan ve Adnan Menderes’ten bahseden video Erdoğan görseliyle son buluyor.

ATATÜRK NEDEN YOK ELEŞTİRİSİ

Kampanya sosyal medyada da büyük ilgi gördü. Sadece partililer değil, muhalif kesim de video ile ilgili düşüncelerini sosyal medyadan paylaştı. ‘Sen kimsin’ sorusuna herkesten farklı yorumlar geldi. Gelen tepki yorumlarından çoğu da Atatürk ile ilgili. Videodaki Türk tarihinin önemli şahsiyetleri arasında Atatürk’e yer verilmemesi eleştirildi.

GELECEĞE AİT SÖZLERİ YOK

Eleştiriler bununla da sınırlı değil. Videoya tepki gösteren sosyal medya kullanıcısı vatandaşlar, AKP yönetiminin geleceğe ait söyleyeceği sözü olmadığı için çıkışı mazide aradığını kaydetti.

ET GÖRDÜĞÜM YOK

Bir sosyal medya kullanıcısı, ‘Sen kimsin’ sorusuna şöyle cevap verdi: “Çocuklarına bir lokma götüremediği için çaresizlikten kendini yakan adamım ben.” Bir başka sosyal medya kullanıcısı ise AKP’nin sorusunu: “Ben kim miyim ak partiden torpilim olmadığı için işe giremeyecek bir gencim. İnsanca yaşamak isteyen bir gencim. Ayda 100 gram et yesem mutlu olurum. Et gördüğümüz yok. İhale aldınız herhalde boş laf bunlar” sözleriyle cevapladı.

CHP GENÇLİK KOLLARINDAN VİDEOLU YANIT

CHP Gençlik Kolları da sosyal medyada yapılan bu yorumları toparlayarak bir video hazırladı.  AKP Gençlik Kollarını etiketleyen CHP’li gençler  videoyu “Sen seç, ben hangisiyim?” notuyla paylaştı.

 

Tayyip Erdoğan’ın ‘örtülü’ parasına 1.3 milyar liralık zam

Okumaya devam et

Popular