Bizimle iletişime geçiniz

Politika

İyi Partili Seymen: Sandık gerilimi ile iptal girişiminde bulunabilirler

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen, “Seçimi kaybettiklerini anladılar, sandık başında gerilimlerle iptale dönük bir tavır içine girebilirler. Bu nedenle tüm görevlilere sükunet tavsiye ediyoruz” dedi.

BOLD- İyi Parti’nin tüm yöneticileri ve milletvekilleri pazar günü yapılacak seçim için İstanbul’a taşındı. 39 milletvekilini 39 ilçede görevlendiren İyi Parti’den sandık uyarısı geldi.

SANDIK BAŞINDA TAHRİKLERE DİKKAT

Seymen sandık başında yaşanabilecek risklerle ilgili ise şunları söyledi: “Seçim sürecinde oyların kullanılmasından tutanakların tutulmasına, tutanakların birleştirilmesine kadar bu konularda hiç kaygımız yok. Çok tecrübeli bir ekiple iş başında olacağız. Olabilecek tek şey sandık başında gerginlik ve kavga. Tüm sandık görevlilerimize tahriklere kapılınmaması yönünde uyarıda bulunuyoruz.”

CUMHUR İTTİFAKI TARAFI AGRESİFLEŞTİ

Seymen şunları dile getirdi: “Genel başkanımız da İstanbul programlarında, gittiği her yerde gerginliği azaltıcı tavır sergilenmesi, tahriklere kapılınmaması uyarısında bulunuyor. Cumhur İttifakı tarafı son derece agresifleşti. Seçimi kaybettiklerini anladılar, sandık başında da bunu devam ettirerek, seçimin iptaline dönük bir tavır içine girebilirler mi diye kaygılıyım. O nedenle sükunet tavsiye ediyoruz.”

AKŞENER TÜM İLÇELERİ DOLAŞTI

Millet İttifakı kapsamında İstanbul’da CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu’nu destekleyen İyi Parti’de seçim için hazırlıklar tamamlandı. 7 Haziran’da İstanbul’a giden İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener 20 Haziran itibariyle İstanbul’un 32 ilçesini dolaştı. Akşener son iki günde kalan 7 ilçeye giderek iki haftada tüm ilçeleri ziyaret etmiş olacak.

HER SANDIKTA MÜŞAHİT BULUNDURACAĞIZ

Çalışmaları yoğunlaştıran İyi Parti’de seçim günü programı da belli oldu. Partinin Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen’in verdiği bilgiye göre İstanbul’un 39 ilçesinde, 31 binin üzerinde sandıkta İyi Parti’nin müşahidi olacak. 31 Mart seçiminde İyi Parti’nin aday çıkardığı ilçelerde de sandık kurulu üyeleri bulunacak.

İYİ PARTİ TAM KADRO İSTANBUL’DA

23 Haziran günü tüm milletvekilleri, Genel İdare Kurulu üyeleri, Başkanlık Divanı üyeleri İstanbul’da olacak. İyi Parti’nin toplam 39 milletvekili, 39 ilçede görevlendirildi. CHP’den de her ilçe için 3’er milletvekili görevlendirildi. Böylece Millet İttifakı’ndan her ilçede 4 milletvekili olacak. İyi Parti’nin seçim işleri ekibinin tamamı da İstanbul’da olacak. İstanbul seçmen listesini alıp tüm teşkilatlara dağıtan partide 31 Mart seçmen listesi ile de karşılaştırma yapıldı. Çalışmada bir problem tespit edilmedi.

SANDIKLARDA KUŞ UÇURTMAYACAĞIZ

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen, sandık güvenliği çalışması kapsamında tüm hazırlıkları tamamladıklarını belirterek, “31 Mart’a göre daha kolay bir seçim, çünkü tek pusula olacak. Bütün sandıklarda Millet İttifakı kadrosu hazır bulunacak. Kuş uçurtmayacağız” dedi.

SANDIKTAN NE ÇIKACAĞI BELLİ, YETER Kİ DEVRİLMESİN

Gazete Duvar’ın haberine göre, Hasan Seymen seçim sonucuyla ilgili ise, “Açık ara İmamoğlu’nun alacağını tahmin ediyorum. Sandıklardan neyin çıkacağından şüphem yok, yeter ki sandık devrilmesin” dedi.

Kaftancıoğlu: Tek bir oyun dahi peşini bırakmayacağız

Politika

Erdoğan’dan ABD’ye: Sen kiminle dans ettiğinin farkında değilsin

Rusya’dan alınan S 400 hava savunma sistemleri denemeleri sonrası kınama yayınlayan ABD’yi hedef alan Erdoğan, “Sen kiminle dans ettiğinin farkında değilsin” dedi.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan partisinin il kongrelerine katılmaya devam ediyor. Bugün de Malatya kongresinde partililere seslenen Erdoğan’ın hedefinde S 400 denemelerini kınayan ABD vardı. Rus hava savunma sistemini ABD’nin karşı çıkmasına karşı aldıklarını hatırlatan Erdoğan, ABD’nin Ermenistan ile çatışma halinde olan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’i Türkiye ile tehdit ettiğini söyledi.

KABİLE DEVLETİ DEĞİLİZ

Erdoğan konuyla ilgili konuşmasında şunları söyledi: “Bazı Amerikalılar çıkıyor, İlham kardeşimi arıyor, diyor ki ‘Biz sizin yanınızda kimin yer aldığını biliyoruz, Erdoğan var, Türkiye var. Biz Türkiye’ye de yeri gelirse yaptırım uygularız.’ Sen kiminle dans ettiğinin farkında değilsin. F-35 için adım attık, bizi tehdit ettiniz. ‘S400’leri Rusya’ya geri gönderin’ dediniz. Biz kabile devleti değiliz, Türkiye’yiz.”

KUTLU YÜRÜYÜŞÜ DURDURAMAYACAKLAR

Uluslararası komplolarla karşı karşıya olduklarını söyleyen Erdoğan: “Güçleri yetse, ellerinden gelse ülkemizi bir kaşık suda boğmaya niyetli olanların heveslerini kursaklarında bıraktıkça yeni sinsiliklerle, yeni ahlaksızlıklarla karşımıza çıkıyorlar. Allah’ın izni ve milletimizin desteğiyle, ne yaparlarsa yapsınlar bu kutlu yürüyüşü durduramayacaklar” dedi.

Erdoğan’dan ‘Terörist Erdoğan’ karikatürüne tepki:

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan’dan ‘Terörist Erdoğan’ karikatürüne tepki

Malatya İl Kongresine katılan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Terörist Erdoğan’ paylaşımı yapan Hollandalı Özgürlük Partisi Genel Başkanı Geert Wilders’a “milletvekili müsveddesi” dedi

BOLD – AKP’li cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün partisinin Malatya il kongresine katıldı. Burada yaptığı konuşmayla partililere seslenen Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a yönelik eleştirilerini sürdürdü. Erdoğan konuşmasının devamında Hollandalı Özgürlük Partisi Genel Başkanı Geert Wilders’ın kendisi ile ilgili ‘Terörist’ paylaşımını  da değerlendirdi.

MİLLETVEKİLİ MÜSVEDDESİ

Erdoğan’ın konuyla ilgili sözleri şöyle: “Fransa’nın başındaki zat şaşırmış, yatıyor kalkıyor Erdoğan’la uğraşıyor. Önce sen kendine bir bak. Dün Kayseri’de de söyledim bu bir vaka. Onun için bir kontrolden geçmesi lazım. Hollanda’da bir milletvekili müsveddesi var. Haddini bil. Faşizm bizim kitabımızda yok sizin kitabınızda var.”

SIK OLMAYA BAŞLADI

Wilders’ın ‘Terörist Erdoğan’ paylaşımı sosyal medya ve çevrimiçi sözlüklerde de gündem oldu. Sosyal medya kullanıcıları vatandaşlardan, Erdoğan’ın halk desteğini kaybetti dönemlerde bu tür yabancı siyasi aktörlerin sosyal medya çıkışlarının çok fazla yaşanmaya başladığı yorumları geldi.

Bu arada, AKP’li bir sosyal medya kullanıcısının Wilders’ın tweetine tepki için yaptığı ‘Largest Turkey, Largest Erdoğan (En geniş Erdoğan)’ paylaşımı sosyal medyada günün konusu oldu.

https://mobile.twitter.com/fatihcorus/status/1320087301284892673

Erdoğan: Macron’un zihinsel tedaviye ihtiyacı var

Okumaya devam et

Politika

AKP’de deprem: 22 ilçe başkanı görevden alındı

AKP İstanbul teşkilatında 22 ilçe başkanının görevden alındığı öne sürüldü. İddianın ardından AKP Esenyurt İlçe Başkanı Yasir Çelik’in kişisel Facebook hesabından yeni kongre döneminde aday olmayacağını duyurması dikkat çekti.

BOLD – AKP İstanbul İl Başkanlığı toplantısının ardından 22 ilçe başkanı görevden alındığı öne sürüldü. İl başkanının görevde kalıp kalmayacağı ise netlik kazanmadı.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı toplantısının ardından gelen haberler dikkat çekti. İktidara yakınlığıyla tanınan Türkiye gazetesi yazarı Süleyman Özışık sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “AK parti İstanbul’da 22 ilçe başkanını görevden aldı” diye duyurdu. Esenyurt, Avcılar ve Büyükçekmece değişim yaşanacağı netleşen ilçeler olduğu, İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak hakkındaki kararın ise henüz kesinlik kazanmadığı öğrenildi. İddianın ardından AKP Esenyurt İlçe Başkanı Yasir Çelik’in kişisel Facebook hesabından il başkanlığı ile yaptığı istişare sonrasında yeni kongre döneminde aday olmayacağını duyurması dikkat çekti.

 

Sokak röportajında Erdoğan’ı eleştiren vatandaşın evi basıldı: Doğruları söylemeye devam edeceğim

Okumaya devam et

Popular