Bizimle iletişime geçiniz

Politika

CHP’den sandığa çağrı: Ölüm dışında ne dert varsa bırakın sandığa gelin

Millet İttifakı yenilenecek İstanbul seçimi için hazırlıklarını tamamladı. Çağrı merkezi gün ışığı ile çalışmaya başlayacak. 200 bin görevli sanık başında olacak. Her okulda 2 avukat bulunacak.

BOLD- CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, İstanbul seçmenlerine, “Ölüm, hastalık dışında tüm dertleri geride bıraksınlar ve gelip İstanbul’un geleceğine, demokrasiye sahip çıksınlar” çağrısı yaptı.

KİMSE ANKET REHAVETİNE KAPILMASIN

Onursal Adıgüzel, seçmenlerin 31 Mart gecesi Anadolu Ajansı manipülasyonuna kulak asmamasını örnek gösterip, “Son dönemde iktidarın yapmaya çalıştığı manipülasyonlara da kulaklarını tıkasınlar. Bizim lehimize görünen anketler var. Bunlara da kulaklarını tıkasınlar. Rehavet yaratmaya dönük çabaları dikkate almayıp bir oyun ne kadar önemli olduğunu düşünerek, bu motivasyonla Türkiye’nin neresinde olurlarsa olsunlar gelsinler, oylarını kullansınlar. Bu çok önemli bir seçim” dedi.

SEÇİM YENİLEMESİ GELENEĞE DÖNÜŞMEMELİ

Seçimlerin yenilenmesinin bir uygulamaya dönüşmemesi için oy kullanmanın önemine işaret eden Adıgüzel, “Yoksa her kaybedenin, ‘ben güçlüyüm seçimin yenilenmesini istiyorum, YSK üzerinde etkiliyim, YSK’daki yargıçlara sözümü geçiriyorum, seçimin tekrarlanmasını istiyorum’ dediği bir geleneğe dönüşebilir. Bu da demokrasi açısından çok büyük bir yara olur” dedi.

SONUNA KADAR SANDIKLARA SAHİP ÇIKACAĞIZ

Adıgüzel şunları dile getirdi: “Seçmenlerin aklında soru işareti olmasın. CHP gece gündüz çalıştı. Sadece CHP sisteminde yaklaşık 100 bin görevli tanımlanmış durumda. Bunlar birebir görevlendirdiklerimiz. Ayrıca ittifak ortağımızın vermiş olduğu görevliler var. Gönüllüler var. Bunlarla birlikte yaklaşık 200 bin görevli sandık başında olacak.”

SİSTEMİMİZİ DEFALARCA TEST ETTİK

CHP’nin seçim günü sonuçları almak için kullandığı sistemi defalarca test ettiklerini belirten Adıgüzel, “En son testte yüzde 100 başarı sağlandı. Seçim günü çağrı merkezi günün ilk ışıkları ile çalışmaya başlayacak. Sandıklardaki tüm görevliler kontrol edilecek. Eksik durumunda hemen takviyeler yapılacak. Bir sandık bile boş bırakılmayacak. Her sandıkta en az bir görevlimiz olacak. Ama birçok sandıkta görevli sayımız 2-3 hatta 4 olacak” ifadelerini kullandı.

HIZLI DEĞİL DOĞRU SONUÇ AÇIKLAYACAĞIZ

Gazete Duvar’ın haberine göre Adıgüzel, “Hızlı değil doğru sonuç açıklayacağız. Anadolu Ajansı ile yarışıyor olmayacağız ama vatandaşın bilgilendirmesi noktasında adım adım açıklamalar yapacağız. YSK ile tüm sonuçları karşılaştırıyor olacağız. Tüm ıslak imzalı tutanakların toplanması gerektiği konusunda sandık görevlilerini uyarıyoruz. Tüm sandıkların ıslak imzalı tutanakları elimizde olacak” dedi.

İyi Partili Seymen: Sandık gerilimi ile iptal girişiminde bulunabilirler

Politika

Erdoğan, depremde sorumluluğu üstlenmedi: Vesayetçi zihniyet ihmal etti

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Van’da partisinin olağan kongresinde İzmir’de meydana gelen depremin neden olduğu yıkım ve ölümlerle ilgili vesayetçi yapıyı suçladı. “Uzun yıllar bu ülkeye hakim olan vesayetçi zihniyetin en çok ihmal etiği alanlardan biri de afetlere dayanıklı yapı inşasıdır” dedi.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Van’da partisinin 7. Olağan İl Kongresi’nde konuştu.

Fransız Charlie Hebdo dergisinde kendisine yönelik yayınladığı karikatürle ilgili konuşan Erdoğan, “Şahsıma edilen her hakaret Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tamamını hedef almaktadır” dedi.

İzmir’deki 6,9 şiddetindeki depremin neden olduğu yıkım ve ölümlerle ilgili vesayetçi yapıyı suçlayan Erdoğan, “Uzun yıllar bu ülkeye hakim olan vesayetçi zihniyetin en çok ihmal etiği alanlardan biri de afetlere dayanıklı yapı inşasıdır. İzmir’deki depremde evleri yıkılan vatandaşlarımıza inşallah en kısa sürede yenilerini yapıp teslim edeceğiz” ifadesini kullandı.

Konuşmasında kendisiyle ilgili çizilen karikatürlere cevap veren Erdoğan, şunları söyledi:

ŞAHSIMA EDİLEN HER HAREKET…

“Türkiye bu süreçte en çok hedefe konan ülke durumundadır. Son dönemde Fransa başta olmak üzere kimi ülkelerde yükselen İslam düşmanlığı çarpık zihniyetin hala devam ettiğini göstermektedir. Dini fanatizmle İslam’a ve Müslümanlara nefret besleyenler artık bu duygularını saklama gereği bile duymuyorlar. Şu gerçekleri gayet iyi biliyoruz. Peygamber efendimize edilen her hakaret tüm Müslüman alemini hedef almaktadır. Şahsıma edilen her hakaret Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tamamını hedef almaktadır.”

EKONOMİK KURTULUŞ SAVAŞI VERİYORUZ

Ülkemizi kuşatmaya kalktılar istiklal ve istikbalimize canımız pahasına karşı çıkarak karşılık verdik. Ülkemizi ekonomi alanından kuşatmaya çalışanlara cevabımızı da yeni bir ekonomik kurtuluş savaşıyla veriyoruz. Bize düşen kendi davamıza sıkı sıkıya sarılmaktır. Asla provokasyonlara itibar etmeyeceğiz.”

Kovid-19 Saray’a sıçradı: Süleyman Soylu ve İbrahim Kalın koronavirüse yakalandı

Okumaya devam et

Politika

Kovid-19 Saray’a sıçradı: Süleyman Soylu ve İbrahim Kalın koronavirüse yakalandı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın koronavirüse yakalandığı öne sürüldü. Soylu ve Kalın’ın karantinaya girdikleri belirtildi. Soylu’nun depremin ardından İzmir’e gitmemesi dikkat çekmişti.

BOLD – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın koronavirüse yakalandıkları belirtildi. İçişleri Bakanı Soylu’nun depremin ardından İzmir’e tedavisi nedeniyle gitmediği öğrenildi.

Soylu ve Kalın’ın koronavirüse yakalandığıyla ilgili iddiayı Odatv gündeme getirdi. Eşi Hamdiye Soylu’nun Kovid-19 testinin pozitif çıktığı, ardından da Soylu’nun koronavirüse yakalandığı kaydedildi. Ankara’da bir hastanede tedavi altına alınan Soylu’nun, deprem sonrası İzmir’e gidemediği vurgulandı. Soylu’nun, yakın çevresine “Çok gitmek istiyorum ancak hastalığım nedeniyle gidemiyorum” dediği ifade edildi.

Cumhurbaşkanlığı'ndan 'Süleyman Soylu' açıklaması: Birlik ve beraberliğimize kimse balta vuramayacaktır - Takvim

Öte yandan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın da korona testinin pozitif çıktığı ve karantinada olduğu kaydedildi.

Depremin vurduğu İzmir’de 811 bin kaçak yapı İmar Barışı’yla affedildi

Okumaya devam et

Politika

İnce: Her hafta farklı bir skandal olan partide siyaset yapmak zorunda mıyım?

Memleket Hareketi başlatan CHP eski Yalova Milletvekili Muharrem İnce, yol haritasını açıkladı. Oy böldüğü iddialarına karşı çıktı. “Ben her hafta farklı bir skandal olan partide siyaset yapmaya mecbur muyum” diye sordu.

BOLD – Basın toplantısıyla yeni yol haritasını duyuran Memleket Hareketi lideri Muharrem İnce, CHP’yi sert şekilde eleştirdi. “Biz gidip Cumhur İttifakı’nı desteklemiyoruz. Bence buraya, bölüyor, diyenler 4 işlemi bilmiyorlar ve art niyetliler. Biz mecbur muyuz her hafta bir skandal olan partide siyaset yapmaya. Yani Atatürk diyemeyeceksin, Gazi Mustafa Kemal derim diyeceksin, en büyük örgütün başında duracaksın. Seninle siyaset yapamam ben ayrılırım, mecbur muyum. Bölme böyle olmaz” dedi.

İnce’nin vaatleri şunlar:

  • Sosyal adalet, planlı kalkınma istiyoruz.
  • Yolsuzlukla topyekun müdahale istiyoruz.
  • Kamuda adaletli bir ücret dağılımı yapıyoruz.
  • İşçilerin ve memurların temsiliyetinin arttığı toplu sözleşme istiyoruz.
  • Tüm kamu kurumlarından güvenilir vergi istiyoruz.

Okumaya devam et

Popular