Bizimle iletişime geçiniz

Genel

Kağıthane’deki sandıkta üye sorunu: Oy verme işlemi henüz yok

Yenilenen İstanbul Büyükşehir Başkanlığı (İBB) seçimi için oy verme işlemi bir sandık dışında başladı. CHP’li üyenin sandık kuruluna alınmaması yüzünden Kağıthane Günebakan İlkokulu 1430 numaralı sandıkta oy verme işlemi başlayamadı.

BOLD- YSK’nın yenilenmesine karar verdiği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için oy verme işlemi başladı. Şehir genelinde saat 08:00 itibarıyla başlayan oy kullanma işlemi 17.00’de sona erecek. Başkanını belirlemek için 10 milyon 560 bin 963 seçmen, 31 bin 124 sandıkta oy kullanacak.

BİR SANDIKTA HENÜZ OY KULLANMA İŞLEMİ YOK

Kağıthane Günebakan İlkokulu 1430 numaralı sandıkta CHP’li üye sandık kuruluna alınmadığı için oy verme işlemi başlayamadığı öğrenildi. CHP’li üyenin neden sandık kuruluna alınmadığı henüz bilinmiyor.

SEÇİM SÜRESİNCE UYULMASI ZORUNLU YASAKLAR

Seçim boyunca siyasi propaganda yapmak yasak olacak. Radyo ve televizyonlar gibi her türlü yayın organına saat 18.00 kadar seçim sonuçlarına dair haber yapmak da yasak kapsamında.

SİLAH TAŞIMA, İÇKİ VE DÜĞÜN YASAĞI

Kolluk kuvvetleri dışında kimse 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 6. maddesinde belirtilen silahları köy, kasaba ve şehirlerde taşıyamayacak.

İçki satışarı bugün saat 06.00’dan gece saat 00.00’a kadar, her ne suretle olursa olsun yasak. İçkili yerlerde ve umumi mahallerde her çeşit alkollü içki verilmesi ve içilmesi de yasak bu yasak kapsamında.

Bütün kahvehane, kıraathane ve internet kafeler gibi bütün umumi eğlence yerleri kapalı olacak. Lokantalarda yalnız yemek verilebilecek.

Seçim günü düğünler yasaklara (içki yasağı vb) uyulmak şartıyla saat 18.00’den sonra yapılabilecek.

İstanbul’a ‘demokrasi’ seferi

Okumaya devam et
Reklamlar

Genel

ABD Büyükelçiliği alarm verdi: Terör saldırısı olabilir vize işlemleri iptal

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği “Güvenlik Uyarısı” yayınlayarak İstanbul’da Amerikalılara ve yabancı ülke vatandaşlarına yönelik terörist saldılar ve kaçırma girişimleri olabileceğini duyurdu.

BOLD – Vize işlemleri ve hizmetlerin askıya alındığını açıklayan ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, bugün bir “Güvenlik Uyarısı” yayınladı. Elçilik, İstanbul’da ABD vatandaşlarına ve yabancı ülke vatandaşlarına karşı potansiyel terörist saldılar ve kaçırma girişimleri konusunda güvenilir bilgiler aldıklarını duyurdu. Bu saldırıların potansiyel olarak ABD’nin Türkiye başkonsolosluğunda veya ülkedeki başka noktalarda da meydana gelebileceği ifade edildi.

Büyükelçilik, Türkiye’deki ABD vatandaşlarının yabancı vatandaşların bir araya geldiği ofis ve AVM gibi alanlardan, kaçınmaları gerektiğini aktardı. Elçiliklerin vize işlemlerinin yanı sıra ABD vatandaşlarına verilen hizmetlerin de geçici süreyle durdurulacağı duyuruldu. Kişisel randevusu olanlara konuyla ile ilgili bir bilgilendirme e-postası atılacağı belirtildi.

Açıklamada, ABD vatandaşlarına şu tavsiyelerde bulunuldu:

  • Dikkatli ve tetikte olun.
  • Kalabalıklardan kaçının.
  • Düşük profilinizi koruyun.
  • Çevrenizden haberdar olun.
  • Yabancıların uğrak yerlerinde dikkatli olun.
  • Haberler için yerel medyayı takip edin.

Okumaya devam et

Genel

Gelecek Partisi sözde yerli otomobili eleştirdiği paylaşımını kaldırdı

gelecek partisi yerli otomobil

Gelecek Partisi, sosyal medya hesabından TOGG’un üreteceği yerli otomobilin çoğu parçasının yurt dışından alınmasını eleştiren bir paylaşım yaptı. AKP’lilerin tepki göstermesi üzerine yerli otomobille ilgili paylaşım bir süre sonra partini hesabından kaldırıldı.

BOLD – Gelecek Partisi, yerli otomobil projesinin ‘yerliliğini’ sorgulayan bir paylaşım yaptı. Partinin sosyal medya hesabı üzerinden paylaşılan görselde “Yerli otomobilimiz ne kadar yerli?” sorusu soruldu.

Paylaşımda TOGG’un üreteceği yerli otomobilin tasarımının İtalyan Pininfarina, elektirikli motorunun Alman Bosch, şasi sistemlerinin İngiliz Mira, bataryanın Çinli Farasis, araç entegrasyonunun Alman Edag şirketleri tarafından yapıldığı belirtildi.

AKP’lilerin yoğun tepkisinin ardından paylaşım bir bir süre sonra kaldırıldı.

Gelecek Partisi’nin hedefinde yerli otomobil var #2

 

‘Yerli’ otomobilin motorunu Bosch bataryasını Çinli şirket üretecek

Okumaya devam et

Genel

Kozmik Oda’da casusluk yoksa kozmik sırlara ne oldu?

Gazeteci Adem Yavuz Arslan, Saray yargısının bile casusluk yapılmadığına hükmettiği Kozmik Oda olayının perde arkasını anlatıyor.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Hizmet Hareketi’ne yönelik en büyük suçlamalarından olan ‘Kozmik Oda’daki kozmik bilgilerin ABD’ye servis edildiği iddiası içeren yargılama sona erdi. Yargılama sonunda casusluk yapılmadığı anlaşıldı. Saray yargısı, Kozmik Oda’dan çalınan belge olmadığına ve sanıklara yönelik casusluk suçlamalarının delillendirilemediğine hükmetti.

Kozmik Oda olayı ve perde arkasında neler oldu?

Gerçekten Kozmik Oda’ya girildi mi?

Kozmik Oda’dan oradan belge çıkarıldı mı?

İşte gazeteci Adem Yavuz Arslan’ın anlatımıyla Kozmik Oda gerçeği…

Okumaya devam et

Popular