Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

SGK, Danıştay kararını yok sayıyor

SGK’nın eczanelerin anlaşmalarını fesih yetkisini Danıştay iptal etti. Danıştay’ın kesin kararına rağmen SGK, bu kararı uygulamakta ısrar ediyor.

BOLD – Yakınlarından birinin yargılaması devam eden eczacıların SGK’yla olan anlaşmaları feshediliyor. Yüzlerce eczacı bu sorunla karşılaşırken Danıştay SGK’nın anlaşma fesih yetkisini iptal etti. SGK, ise bu kararı görmezden geliyor.

HUKUKSUZLUK TOPLUMU OLUMSUZ ETKİLEMEYE DEVAM EDİYOR

HDP Kocaeli Milletvekili TBMM İnsan Hakları Komisyonu Üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu, bu konuyu Meclis gündemine taşıdı. OHAL dönemi hukuksuzluklarının toplumu olumsuz etkilemeye devam ettiğini belirten Gergerlioğlu, “Neredeyse herkesin soruşturulduğu, herkese tırnak içinde “terörist” yaftası yapıştırıldığı bir dönemde hakkında soruşturma olan, yargılanan ama hakkında kesinleşmiş hüküm bulunmayan veya yakınlarından birinin yargılaması devam eden eczacılarımızın SGK’yle olan anlaşmaları feshediliyor, MEDULA sistemi karartılıyor” dedi.

İNSANLARIN EKMEĞİYLE OYNAMAKTAN VAZGEÇİN

Yüzlerce eczacının bu sorunla karşılaştıklarını dile getiren Gergerlioğlu, “Eczacılar SGK’yla anlaşmaları olmadığı için evlerine ekmek götüremediklerini belirtiyorlar. SGK’nın anlaşma fesih yetkisini 2017 yılında Tüm Eczacı İşverenler Sendikası Danıştaya götürmüş, Danıştay da bu maddeyi iptal etmiştir. Ancak bu karara rağmen SGK, kararı hukuksuzca uygulamakta ısrar etmektedir. Ben iktidarı insanların ekmekleriyle oynamaktan vazgeçmeye ve hukuk düzenine tekrar dönmeye davet ediyorum. Yine, çok değerli meslek örgütümüz Türk Eczacıları Birliğini de meslektaşlarına sahip çıkmaya davet ediyorum” dedi.

Gündem

İzmir depreminde hayatını kaybedenlerin sayısı 39’a yükseldi

İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen 6,9 büyüklüğündeki depremde can kaybı artıyor. Depremde ölenlerin sayısı 39’a, yaralananların sayısı da 885’e yükseldi. 9 binada arama kurtarma çalışmaları ise devam ediyor.

BOLD – İzmir’in Seferihisar açıklarında 6.9 büyüklüğündeki depremde İzmir’de bazı binalar yıkıldı, çok sayıda binada da hasar oluştu. Depremde ölen ve yaralananların sayısı ise saatler ilerledikçe artıyor.

AFAD’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, depremde 1’i boğulma sonucu, 39 kişi hayatını kaybederken, 885 kişi de yaralandı. Açıklamada İzmir’de halen 9 binada arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü kaydedildi. Açıklamada deprem sonrasında büyüklüğü 4’ün üzerinde 40 artçı olmak üzere, toplam 658 artçı sarsıntı yaşandığına dikkat çekildi.

 

Depremin vurduğu İzmir’de 811 bin kaçak yapı İmar Barışı’yla affedildi

Okumaya devam et

Gündem

Koronavirüste ağır hasta sayısı 2 bin 75’e yükseldi

Koronavirüste vaka ve ağır hastaların sayısı artmaya devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın paylaştığı güncel verilere göre koronalı 2 bin 213 yeni hasta tespit edilirken, ağır hasta sayısı da iki bini geçerek 2 bin 75’e ulaştı.

BOLD – Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan “Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu”nun güncel verilerini, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Twitter hesabından paylaştı. Koca, Türkiye’de koronavirüs nedeniyle bugün 75 kişinin daha yaşamını yitirdiğini, 2 bin 213 yeni hastanın tespit edildiği bilgisini verdi.

AĞIR HASTA SAYISI 2 BİN 75’E ÇIKTI

Koronavirüs nedeniyle 10 bin 252 kişi yaşamını yitirirken, koronavirüs hasta sayısı 375 bin 364’e yükseldi. Bugün iyileşen sayısı bin 506 oldu. Tabloya göre, toplam test sayısı 14 milyon bin 814, toplam ağır hasta sayısı 2 bin 75, toplam iyileşen hasta sayısı 323 bin 971, bugünkü test sayısı 124 bin 109 olarak kayıtlara geçti.

BAKAN KOCA’DAN “TEMASI AZALTIN” ÇAĞRISI

Bakan Koca, “Bugün tespit edilen 2 bin 213 yeni hastamız var. Ağır hasta sayımız bir günde yaklaşık yüzde 5 arttı. Bu durum salgınla mücadele konusunda hassasiyetimizi artırmamız gerektiğine işaret ediyor. Teması üçte birine indirmek zorundayız. Mücadeleye güç verin” açıklamasını yaptı.

Türkiye’nin 31 Ekim 2020 güncel koronavirüs tablosu şöyle:

 

Erdoğan, depremde sorumluluğu üstlenmedi: Vesayetçi zihniyet ihmal etti

Okumaya devam et

Gündem

Depremin vurduğu İzmir’de eğitime ara verildi

Meydana gelen deprem sonrasında İzmir il genelinde okullar gelecek hafta eğitim öğretime ara verecek. Eğitime ara verildiğini Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya hesabından duyurdu.

BOLD – İzmir’de 6.9’luk depremin ardından arama kurtarma çalışmaları sürerken, artçı sarsıntılar devam ediyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İzmir genelinde eğitime bir hafta ara verildiğini duyurdu.

Bakan Selçuk, açıklamasında “Yaraları hep birlikte saracağız İzmir. İl genelinde eğitime bir hafta süreyle ara verme kararı aldık. Eğitim ailesi olarak öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, yöneticilerimiz ve velilerimizle birbirimize çok daha sıkı kenetlenerek güçlükleri birlikte aşacağız” dedi.

 

Erdoğan, depremde sorumluluğu üstlenmedi: Vesayetçi zihniyet ihmal etti

Okumaya devam et

Popular