Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Halk Ekmek geriliminde yeni perde: 50 bin ekmeklik vurgun ortaya çıktı

Faturasız 50 bin ekmeği parti ve kongre merkezlerine gönderen Ankara Halk Ekmek’in eski yöneticileri Ahmet Sarıduman ve Volkan Yüksel hakkında belediyede soruşturma başlatıldı.

BOLD – Ankara Büyükşehir Belediyesi 50 ekmeği parti kongresine faturasız gönderen eski Halk Ekmek Müdürü Ahmet Sarıduman ve yardımcısı Volkan Yüksel hakkında belediyeyi zarar uğratmaktan soruşturma başlattı. Soruşturmanın sonucuna göre yöneticiler hakkında dava açılabilir.

GAZETECİ SAYMAZ DUYURDU

İddia gazeteci İsmail Saymaz’a ait. Saymaz sosyal medya hesabından konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

”Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Şirketi, 3 Ağustos ve 17 Ağustos 2018’de ‘şampiyon ekmek’ adı verilen 50 bin adet ekmeği, faturasız bir şekilde vermiş. Ekmeklerin sevk irsaliyelerinde, eski Halk Ekmek Müdürü Ahmet Sarıduman ve yardımcısı Volkan Yüksel’in adı yer alıyor.

İddiaya göre bu 50 bin ekmek, parti kongrelerine ve seçim merkezlerine gönderilmiş. Ankara Büyükşehir Belediyesi, belediyeyi zarara uğrattıkları için eski Halk Ekmek Müdürü Sarıduman ve yardımcısı Yüksel hakkında soruşturma başlattı. Bu iki yönetici hakkında dava açılacak.”

TOBB VE BELEDİYE ARASINDAKİ KRİZ BASINA YANSIMIŞTI

Ankara Halk Ekmek’e Yavaş’ın atadığı yeni yönetim kurulu 10 Haziran’dan beri TOBB’a bağlı sicil müdürlüğünden onay bekliyordu. Yeni yönetim TOBB’dan onay gelmediği için ‘Karar Defteri’ne erişim sağlayamıyordu. Hafta başında TOBB ve belediye arasındaki kriz basına yansımıştı.

Okumaya devam et
Reklamlar

Politika

AKP’de deprem: 22 ilçe başkanı görevden alındı

AKP İstanbul teşkilatında 22 ilçe başkanının görevden alındığı öne sürüldü. İddianın ardından AKP Esenyurt İlçe Başkanı Yasir Çelik’in kişisel Facebook hesabından yeni kongre döneminde aday olmayacağını duyurması dikkat çekti.

BOLD – AKP İstanbul İl Başkanlığı toplantısının ardından 22 ilçe başkanı görevden alındığı öne sürüldü. İl başkanının görevde kalıp kalmayacağı ise netlik kazanmadı.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı toplantısının ardından gelen haberler dikkat çekti. İktidara yakınlığıyla tanınan Türkiye gazetesi yazarı Süleyman Özışık sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “AK parti İstanbul’da 22 ilçe başkanını görevden aldı” diye duyurdu. Esenyurt, Avcılar ve Büyükçekmece değişim yaşanacağı netleşen ilçeler olduğu, İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak hakkındaki kararın ise henüz kesinlik kazanmadığı öğrenildi. İddianın ardından AKP Esenyurt İlçe Başkanı Yasir Çelik’in kişisel Facebook hesabından il başkanlığı ile yaptığı istişare sonrasında yeni kongre döneminde aday olmayacağını duyurması dikkat çekti.

 

Sokak röportajında Erdoğan’ı eleştiren vatandaşın evi basıldı: Doğruları söylemeye devam edeceğim

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan: Macron’un zihinsel tedaviye ihtiyacı var

tayyip erdoğan kayseri

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron’u eleştirerek, “Macron’un zihinsel noktada bir tedaviye ihtiyacı var. İkide bir Erdoğan ile uğraşıyorsun. Seçimlerde akıbetini göreceğiz” dedi.

BOLD –  Erdoğan, AKP’nin Kadir Has Stadyumunda düzenlenen Kayseri 7. Olağan İl Kongresinde konuştu.

Konuşmasında Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’u eleştiren Erdoğan, şunları söyledi: “Bu Macron denilen zatın Müslümanlarla derdi nedir? Macron’un zihinsel noktada bir tedaviye ihtiyacı var. İnanç özgürlüğünden anlamayan ve kendi ülkesinde yaşayan milyonlarca farklı inanç mensubu insanlara bu şekilde davranan bir devlet başkanına başka ne denilebilir. Öncelikle bir akli noktada kontrol. İkide bir Erdoğan ile uğraşıyorsun. Erdoğan ile uğraşmak sana bir şe kazandırmaz. Seçimlerde akıbetini göreceğiz. Fransa’ya bir şey kazandıramadı ki kendisine bir şey kazandırsın.”

Azerbaycan’a desteğin süreceğini belirten Erdoğan, “Bu sabah Aliyev’le görüştük. Şu anda Azerbaycanlı kardeşlerimiz işgal altındaki topraklara doğru yürüyorlar. Geri almaya başladılar” dedi.

Sokak röportajında Erdoğan’ı eleştiren vatandaşın evi basıldı: Doğruları söylemeye devam edeceğim

Okumaya devam et

Politika

Doğubayazıt’ta HDP binasına baskın: Eş başkanlar gözaltına alındı

hdp doğubayazıt

HDP’nin Doğubayazıt İlçe Örgütü binasına polisler tarafından baskın düzenlendi. HDP İlçe eş başkanları Abdullah Ekelik ve Gönül Öztürk gözaltına alındı.

BOLD – Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde HDP İlçe eş başkanları Abdullah Ekelik ve Gönül Öztürk’ün evlerine polisler tarafından baskın düzenlendi.

HDP’li iki eş başkan gözaltına alındı. Polisler, daha sonra HDP İlçe Örgütü binasında arama yaptı.  İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen eşbaşkanların “Örgüt üyesi olmak” ve “Örgüt propagandası yapmak” iddialarıyla suçlandıkları öğrenildi.

Arsa peşkeşi, AKP’li başkanları birbirine düşürdü

Okumaya devam et

Popular