Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Bakanlar Kuruluna tırpan: Damat, Soylu, Akar ve Gül gidiyor

İstanbul seçim yenilgisinin ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın faturayı Bakanlar Kuruluna kesecek. Albayrak, Soylu, Akar ve Gül’ün kabine dışında kalacağı konuşuluyor.

BOLD – İstanbul seçim yenilgisini masaya yatıran AKP’de yenilginin baş sorumluluları olarak ekonomideki kötü gidişat nedeniyle damat Berat Albayrak ile seçim sürecindeki söylemleri ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gösteriliyor.

ALBAYRAK’IN YERİNE NACİ AĞBAL

Kulislere göre Erdoğan yeni kabinede damat Berat Albayrak’a yer vermeyecek. Albayrak’ın yerine Hazine ve Maliye Bakanlığı’na eski Maliye Bakanı Naci Ağbal getirilecek. Bakanlık kulislerinde, şu an Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı​ olarak görev yapan Ağbal’ın yeni görevi için hazırlıklara başladığı konulduğu konuşuluyor.

SOYLU KOLTUĞUNU VASİP ŞAHİN’E DEVREDECEK

Seçim sürecindeki incitici dili ve sert söylemleri ile eleştirilerin odağındaki isim Süleyman Soylu da koltuğunu kaybedecekler bakanlar arasında. Soylu’nun yerine ise Ankara Valisi Vasip Şahin geçecek. Değişeceği iddia edilen bir diğer isim ise Abdülhamit Gül. Gül’ün oturduğu Adalet Bakanlığı koltuğuna ise Kamu Başdenetçisi, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şeref Malkoç’un geçeceği iddia edildi.

HULUSİ AKAR’DA KOLTUĞUNU KAYBEDİYOR

İddiaya göre Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da kabine dışında kalacak. Çavuşoğlu’nun yerine ise Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın atanacak. Sağlık Bakanlığı’na Mehmet Müezzinoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı’na Yusuf Tekin, Milli Savunma Bakanlığı’na ise İsmail Demir getirilecek.

ÖMER ÇELİK VE NİMET BAŞ’A CUMHURBAŞKANLIĞI YARDIMCILIĞI

Ticaret Bakanlığı’na TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Sanayi ve Kalkınma Bakanlığı’na Mehmet Büyükekşi, Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı’na Ayşenur Bahçekapılı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına İsmail Kartal atanacak. Ömer Çelik ve Nimet Baş ise Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacak.

Cumhur ittifakı ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni masaya yatıracak

Politika

AKP’de deprem: 22 ilçe başkanı görevden alındı

AKP İstanbul teşkilatında 22 ilçe başkanının görevden alındığı öne sürüldü. İddianın ardından AKP Esenyurt İlçe Başkanı Yasir Çelik’in kişisel Facebook hesabından yeni kongre döneminde aday olmayacağını duyurması dikkat çekti.

BOLD – AKP İstanbul İl Başkanlığı toplantısının ardından 22 ilçe başkanı görevden alındığı öne sürüldü. İl başkanının görevde kalıp kalmayacağı ise netlik kazanmadı.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı toplantısının ardından gelen haberler dikkat çekti. İktidara yakınlığıyla tanınan Türkiye gazetesi yazarı Süleyman Özışık sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “AK parti İstanbul’da 22 ilçe başkanını görevden aldı” diye duyurdu. Esenyurt, Avcılar ve Büyükçekmece değişim yaşanacağı netleşen ilçeler olduğu, İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak hakkındaki kararın ise henüz kesinlik kazanmadığı öğrenildi. İddianın ardından AKP Esenyurt İlçe Başkanı Yasir Çelik’in kişisel Facebook hesabından il başkanlığı ile yaptığı istişare sonrasında yeni kongre döneminde aday olmayacağını duyurması dikkat çekti.

 

Sokak röportajında Erdoğan’ı eleştiren vatandaşın evi basıldı: Doğruları söylemeye devam edeceğim

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan: Macron’un zihinsel tedaviye ihtiyacı var

tayyip erdoğan kayseri

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron’u eleştirerek, “Macron’un zihinsel noktada bir tedaviye ihtiyacı var. İkide bir Erdoğan ile uğraşıyorsun. Seçimlerde akıbetini göreceğiz” dedi.

BOLD –  Erdoğan, AKP’nin Kadir Has Stadyumunda düzenlenen Kayseri 7. Olağan İl Kongresinde konuştu.

Konuşmasında Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’u eleştiren Erdoğan, şunları söyledi: “Bu Macron denilen zatın Müslümanlarla derdi nedir? Macron’un zihinsel noktada bir tedaviye ihtiyacı var. İnanç özgürlüğünden anlamayan ve kendi ülkesinde yaşayan milyonlarca farklı inanç mensubu insanlara bu şekilde davranan bir devlet başkanına başka ne denilebilir. Öncelikle bir akli noktada kontrol. İkide bir Erdoğan ile uğraşıyorsun. Erdoğan ile uğraşmak sana bir şe kazandırmaz. Seçimlerde akıbetini göreceğiz. Fransa’ya bir şey kazandıramadı ki kendisine bir şey kazandırsın.”

Azerbaycan’a desteğin süreceğini belirten Erdoğan, “Bu sabah Aliyev’le görüştük. Şu anda Azerbaycanlı kardeşlerimiz işgal altındaki topraklara doğru yürüyorlar. Geri almaya başladılar” dedi.

Sokak röportajında Erdoğan’ı eleştiren vatandaşın evi basıldı: Doğruları söylemeye devam edeceğim

Okumaya devam et

Politika

Doğubayazıt’ta HDP binasına baskın: Eş başkanlar gözaltına alındı

hdp doğubayazıt

HDP’nin Doğubayazıt İlçe Örgütü binasına polisler tarafından baskın düzenlendi. HDP İlçe eş başkanları Abdullah Ekelik ve Gönül Öztürk gözaltına alındı.

BOLD – Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde HDP İlçe eş başkanları Abdullah Ekelik ve Gönül Öztürk’ün evlerine polisler tarafından baskın düzenlendi.

HDP’li iki eş başkan gözaltına alındı. Polisler, daha sonra HDP İlçe Örgütü binasında arama yaptı.  İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen eşbaşkanların “Örgüt üyesi olmak” ve “Örgüt propagandası yapmak” iddialarıyla suçlandıkları öğrenildi.

Arsa peşkeşi, AKP’li başkanları birbirine düşürdü

Okumaya devam et

Popular