Bizimle iletişime geçiniz

Genel

Gergerlioğlu KHK’lılara müdahale eden polislere tepki gösterdi: Yargılanırsınız

HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, KHK’lıların eylemine engel olmaya çalışan polislere tepki gösterdi.

BOLD – Halkların Demokrasi Partisi (HDP) Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Kocaeli’de basın açıklaması yapmak isteyen, Kanun Hükmünde Kararnamelerle haksız yere işlerinden atılan bir guruba müdahaleye hazırlanan polislere engel olmaya çalıştı.

YAPTIKLARINIZ YANINIZA KAR KALMAZ

KHK’lıların anayasal haklarını kullanmak için toplandıklarını hatırlatan Gergerlioğlu, “Haksızlık kimden gelirse gelsin karşı çıkacağız, zalime karşı çıkacağız, mazlum kim olursa olsun yanında olacağız. Bu yapılan zulümdür bu zulme siz alet olmayın arkadaşlar. Çok net söylüyorum tüm hukuksuzluklar yargılanır. Bir ay önce Ankara Emniyetindeki diplomatlara yönelik işkence girişimlerimiz sonucu Cumhuriyet savcılığınca soruşturulmaya başlandı. Kimsenin yaptığı yanına kar kalmaz” diye konuştu.

BİZİ TÜM DÜNYAYA REZİL EDİYORSUNUZ

Türkiye’deki hukuksuz uygulamalara Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi ve Birleşmiş Milletler’in müdahil olduğunu belirten Gergerlioğlu şunları söyledi:

“Haksızlığa uğramış bu insanları darp ederek, kötü bir şekilde polis aracına almaya hakkınız yok. Bu insanların nasıl darp edildiğini, kemiklerinin kırıldığını gözlerinin şişirildiğini hepimiz biliyoruz. Adalet bakanlığı şu yapılanlara ne cevap vereceğini bilememektedir. Bizi dünyaya rezil ediyorsunuz. Merve Demirel’in polisler tarafından cinsel tacize uğraması savcılık tarafından soruşturulmaktadır siz bunları da biliyorsunuz. Bu yaptıklarınızdan dolayı ileride yargılanabilirsiniz amirlerinizin hukuksuz emirlerine uymayın. Siz anayasa ve hukukla mükellefsiniz. Yarın öbür gün, bugün yargılanan arkadaşlarınız gibi siz de yargılanabilirsiniz.”

SİZİN DE HAKKINIZI BEN SAVUNACAĞIM

Türkiye’nin polis ve istihbarat devleti haline evrildiğini savunan Gergerlioğlu şu ifadeleri kullandı:

“Burada görev yapan polis arkadaşlar da haksız hukuksuz görevlerinden ihraç edilebilir o zaman yine ben sizin hakkınızı hukukunuzu savunacağım. Benim herhangi partiden olup olmamam önemli değil, Biliyorsunuz birçok arkadaşınız cezaevinde şimdi, yargılama yasalar ve hukuk çerçevesinde olur. Amirlerinizin hukuksuz emirleriyle hareket ederseniz yarın öbür gün sizler de üzülürsünüz. Tekrar söylüyorum bu bir anayasal hak arama eylemidir. Kimseye zarar vermiyordu Cemal Yıldırım, Acun Karadağ, Veli Saçılık, Nazan Bozkurt… Ne yapıyorlardı bunlar? Sadece bir açıklama yapıp gideceklerdi. Burası Polis devletimi arkadaşlar? Hukuk devletinde bu kadar basit bir açıklamaya böyle orantısız böyle acımasız müdahale edilir mi?”

 

Genel

ABD Büyükelçiliği alarm verdi: Terör saldırısı olabilir vize işlemleri iptal

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği “Güvenlik Uyarısı” yayınlayarak İstanbul’da Amerikalılara ve yabancı ülke vatandaşlarına yönelik terörist saldılar ve kaçırma girişimleri olabileceğini duyurdu.

BOLD – Vize işlemleri ve hizmetlerin askıya alındığını açıklayan ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, bugün bir “Güvenlik Uyarısı” yayınladı. Elçilik, İstanbul’da ABD vatandaşlarına ve yabancı ülke vatandaşlarına karşı potansiyel terörist saldılar ve kaçırma girişimleri konusunda güvenilir bilgiler aldıklarını duyurdu. Bu saldırıların potansiyel olarak ABD’nin Türkiye başkonsolosluğunda veya ülkedeki başka noktalarda da meydana gelebileceği ifade edildi.

Büyükelçilik, Türkiye’deki ABD vatandaşlarının yabancı vatandaşların bir araya geldiği ofis ve AVM gibi alanlardan, kaçınmaları gerektiğini aktardı. Elçiliklerin vize işlemlerinin yanı sıra ABD vatandaşlarına verilen hizmetlerin de geçici süreyle durdurulacağı duyuruldu. Kişisel randevusu olanlara konuyla ile ilgili bir bilgilendirme e-postası atılacağı belirtildi.

Açıklamada, ABD vatandaşlarına şu tavsiyelerde bulunuldu:

  • Dikkatli ve tetikte olun.
  • Kalabalıklardan kaçının.
  • Düşük profilinizi koruyun.
  • Çevrenizden haberdar olun.
  • Yabancıların uğrak yerlerinde dikkatli olun.
  • Haberler için yerel medyayı takip edin.

Okumaya devam et

Genel

Gelecek Partisi sözde yerli otomobili eleştirdiği paylaşımını kaldırdı

gelecek partisi yerli otomobil

Gelecek Partisi, sosyal medya hesabından TOGG’un üreteceği yerli otomobilin çoğu parçasının yurt dışından alınmasını eleştiren bir paylaşım yaptı. AKP’lilerin tepki göstermesi üzerine yerli otomobille ilgili paylaşım bir süre sonra partini hesabından kaldırıldı.

BOLD – Gelecek Partisi, yerli otomobil projesinin ‘yerliliğini’ sorgulayan bir paylaşım yaptı. Partinin sosyal medya hesabı üzerinden paylaşılan görselde “Yerli otomobilimiz ne kadar yerli?” sorusu soruldu.

Paylaşımda TOGG’un üreteceği yerli otomobilin tasarımının İtalyan Pininfarina, elektirikli motorunun Alman Bosch, şasi sistemlerinin İngiliz Mira, bataryanın Çinli Farasis, araç entegrasyonunun Alman Edag şirketleri tarafından yapıldığı belirtildi.

AKP’lilerin yoğun tepkisinin ardından paylaşım bir bir süre sonra kaldırıldı.

Gelecek Partisi’nin hedefinde yerli otomobil var #2

 

‘Yerli’ otomobilin motorunu Bosch bataryasını Çinli şirket üretecek

Okumaya devam et

Genel

Kozmik Oda’da casusluk yoksa kozmik sırlara ne oldu?

Gazeteci Adem Yavuz Arslan, Saray yargısının bile casusluk yapılmadığına hükmettiği Kozmik Oda olayının perde arkasını anlatıyor.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Hizmet Hareketi’ne yönelik en büyük suçlamalarından olan ‘Kozmik Oda’daki kozmik bilgilerin ABD’ye servis edildiği iddiası içeren yargılama sona erdi. Yargılama sonunda casusluk yapılmadığı anlaşıldı. Saray yargısı, Kozmik Oda’dan çalınan belge olmadığına ve sanıklara yönelik casusluk suçlamalarının delillendirilemediğine hükmetti.

Kozmik Oda olayı ve perde arkasında neler oldu?

Gerçekten Kozmik Oda’ya girildi mi?

Kozmik Oda’dan oradan belge çıkarıldı mı?

İşte gazeteci Adem Yavuz Arslan’ın anlatımıyla Kozmik Oda gerçeği…

Okumaya devam et

Popular