Bizimle iletişime geçiniz

Kültür

Ünlü RAP’çi ile polis arasındaki arbede kameralara yansıdı

RAP’çi Ezhel konser dönüşü havalimanında polis ile tartıştı. Kameralara da yansıyan görüntülerde polisin Ezhel’i zaptetmeye çalıştığı sırada direnen Ezhel “Ben bir şey yapmadım” diyor.

BOLD- Ezhel adını kullanan RAP’çi Sercan İpekçioğlu ile polis arasında havalimanında yaşanan tartışma ve arbede görüntüleri ortaya çıktı. Dün Ezhel’in gözaltına alındığına ilişkin haberler basında yer almıştı. Ezhel’in gözaltına alınmadığı fakat havalimanında polislerle tartıştığı ortaya çıktı. Polis ile Ezhel arasındaki arbede görüntüleri sosyal medyada yayıldı. Şarkıcının yakınları pasaport kontrolü sırasında polisin ünlü RAP’çiye kötü muamelede bulunduğunu ileri sürdü. Sosyal medyadaki görüntülerde ise polisin Ezhel’i zapt etmeye çalıştığı sırada Ezhel’in ”Ben bir şey yapmadım” dediği duyuluyor

AF ÖRGÜTÜ DEVREYE GİRMİŞTİ

Ezhel, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlar ve söylediği bazı şarkılarında, uyuşturucu kullanımını özendirdiği iddiasıyla 24 Mayıs 2018’de tutuklanmıştı. Uluslararası Af Örgütü de Ezhel için ”acil eylem” kampanyası başlatmış, binlerce kişi imza vermişti. Yaklaşık 1 ay tutuklu kalan Ezhel de müziği bırakıp hukuk okuyacağını söyleyerek tutuklamaya tepki göstermişti. Ezhel yine tepki olarak sosyal medya hesabından da bir video yayınlamıştı. 10 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan ünlü RAP’çi İstanbul 44. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasında beraat etmişti.

Okumaya devam et
Reklamlar

Sinema

HBO Max dizilerden sonra orijinal film atağına geçti

Steven Soderbergh’in Meryl Streep ve Gemma Chan’i bir araya getiren yeni filmi Let Them All Talk, aralık ayında HBO Max’te izleyici ile buluşacak.

BOLDTraffic ile Oscar alan Soderbergh’in komedi türündeki yeni filminin senaryosunu, Deborah Eisenberg kaleme aldı. Filmlerinde yeni teknikler denemesiyle bilinen Soderberg’in bu yapımda da sınırlı imkanlar kullandığı biliniyor.

Daha önce iPhone ile film çeken ünlü yönetmen Let Them All Talk için ses ekipmanları dışında alışıldık film ekipmanlarının çoğunu kullanmamış ve hareketli sahnelerin birçoğunu eline kamera alıp tekerlekli sandalyede çekmiş.

Filme dair bir diğer ilginç bilgide senaryo ile ilgili. Gelen bilgilere göre yapımın senaryosu sadece olayları temel çizgileriyle ele almış ve oyuncuların doğaçlama performanslarıyla tamamlanmış.

Let Them All Talk yakın tarihte HBO Max’te izleyeceğimiz tek yapım değil. Raised by Wolves ile dizi alanında ilk ciddi yapımını sunan ve daha önce de Seth Rogen’ın An American Pickle filmini yayınlayan platform, önümüzdeki günlerde de Robert Zemeckis’in The Witches filmini izleyici karşısına çıkaracak.

Okumaya devam et

Gündem

Müjde Ar, aldığı ödülü Kavala ve tutuklu gazetecilere ithaf etti

6. Balkan Panorama Film Festivali’nin Onur Konuğu olan Müjde Ar, ödülünü 3 yıldır cezaevinde bulunan Osman Kavala’ya ve tutuklu gazetecilere ithaf etti.

BOLD– Birgün’ün haberine göre Türkiye sinemasının deneyimli ismi Müjde Ar, bu yıl 6. Kez düzenlenen Balkan Panorama Film Festivali‘nin Onur Konuğu oldu. Müjde Ar kendisine takdim edilen Onur Ödülü’nü 2017 yılından beri cezaevinde bulunan iş insanı Osman Kavala ile tutuklu gazetecilere ithaf etti.

Pandemik salgın nedeniyle festivale katılamayan Müjde Ar’ın yayınladığı video mesaj şöyle:

“Bana verilen bu ödülü yaptığı haberlerden ötürü hapishanede olan gazetecilere ve hakkında hiçbir delil olmadan, AİHM kararlarına rağmen 3 yıldır cezaevinde tutulan dostum, gerçek bir kültür-sanat dostu Osman Kavala’ya ithaf ediyorum.”

Okumaya devam et

Kültür

‘Yalnız ve Yaralı Bir Hayat: Fikret Muallâ’ sergisi İzmir’de yeniden açılıyor

Koronavirüs pandemik salgın nedeniyle kapılarını geçici olarak resimseverlere kapatan Fikret Muallâ sergisi, 20 Ekim’de İzmir’de yeniden ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor.

BOLD– 28 Şubat 2020’de ziyarete açılan “Yalnız ve Yaralı Bir Hayat: Fikret Muallâ” sergisi, salgın sebebiyle kısa süre sonra kapatılmıştı. 20 Ekim 2020’de kapılarını tekrar açacak olan sergi iki ay süreyle ziyaretçi kabul edecek.

Sergide Fikret Muallâ’nın 55 eserinin yanı sıra sanatçıya ait mektup, kitap ve kişisel eşyalara da yer veriliyor. Ara Güler’in çektiği Fikret Muallâ fotoğraflarının da bulunduğu sergi pazartesi hariç her gün saat 10.00-17.00 arasında açık olacak.

Pandemi tedbirlerinin uygulanacağı sergide ziyaret süresi 30 dakika ile sınırlandırıldı. Galeri içerisinde aynı anda en fazla 15 kişinin bulunabileceği sergiye ziyaretler 0232 502 11 00 nolu telefondan randevu alınarak yapılabilecek.

Okumaya devam et

Popular