Bizimle iletişime geçiniz

Genel

Ahmet Altan’a 9 yıl önceki ‘CHP’ yazısı nedeniyle hapis cezası verildi

Mahkeme, Taraf Gazetesi Eski Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan’a, 9 yıl önce yazdığı “CHP” başlıklı köşe yazısı nedeniyle 1.5 yıl hapis cezası verdi.

BOLD – Ahmet Altan’ın 2010’da Taraf gazetesinde yayımlanan ve CHP’yi eleştirdiği yazısı nedeniyle açılan dava bugün Anadolu 2. Asliye Ceza Mahkemesinde görüldü. Ahmet Altan, darbe çağrısı yaptığı iddiasıyla verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası nedeniyle tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevinden SEGBİS’le duruşmaya katıldı.

Altan, gerçeklerin söylenmesini, sınırları belirsiz, afaki hakaret suçlamalarıyla engelleyerek topluma kötülük edildiğini söyledi. Altan savunmasında, “Gelişmiş bir ülkede hiçbir yazar şu anda benim yargılandığım davaya benzer bir davada yargılanmaz. Entelektüellerine gerçekleri söyleme imkânı tanıyan toplumları hiçbir siyasetçi kendi ihtirasına göre biçimlendiremez. Onun için gelişmemiş ülkelerde siyasetçiler, entelektüellere böyle vahşice düşmandır. Ellerinden geldiğince toplumda entelektüel düşmanlığını kışkırtırlar” ifadelerini kullandı.

“BEN NEDEN YARGILANIYORUM?”

Hakkındaki davanın kanıtsız ve belirsiz olduğunu belirten Altan, “Ben neden yargılanıyorum? Atatürk’ün manevî şahsiyetini tahkir etmekten. Her “manevî” dediğinizde hukuktan uzaklaşırsınız. Hukuk maddidir, maddi kanıtlara dayanır. Hem bir değeri siyaset alanına sokup hem de “bunu tartışamazsın” diyemezsiniz. Eğer bir değerin tartışılmayacak kadar kutsal olduğunu kabul ediyorlarsa o zaman o değeri siyasete sokmayacaklar. Bir değeri siyaset alanına sokuyorsanız onun tartışılabilir olduğunu, bir kutsallığı olmadığını da baştan kabul ediyorsunuz demektir” dedi.

Altan’ın avukatı Figen Çalıkuşu da hakaret suçunun unsurlarının oluşmadığını, yazının bir partiye yönelik ağır eleştiriler içeren bir siyasi analiz olduğunu hakaret kastının bulunmadığını belirtti. Çalıkuşu, Altan’ın beraatini isterken, hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı istemediklerini kaydetti.

Mahkeme, savunmaların ardından kararı açıkladı. Altan, hakaret suçundan 1 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ceza ertelendi.

Genel

Arınç’ın Erdoğan’a yolladığı ‘af’ mesajına Gökçek ve Metiner’den cevap

Bugün Mecliste görüşülecek tartışmalı yargı paketi konusunda sosyal medya hesabından Erdoğan’a mesaj veren Arınç’a eski hasımları Melih Gökçek ve Mehmet Metiner’den cevap geldi.

BOLD – Bugün Meclis Genel Kurulda görüşülmesi planlanan, Ceza İnfaz Tasasında değişiklik öngören yargı paketi tartışılmaya devam ediyor. Siyasi tutuklu ve hükümlülerle gazetecileri kapsam dışı bırakan düzenleme bugün TBMM’de oylanması bekleniyor.

AKP’DE DE TARTIŞMALARA NEDEN OLDU

Yargı paketi AKP içerisinde de tartışmalara neden oldu. Eski TBMM Başkanı, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, sosyal hesabından yaptığı paylaşımla Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a seslendi.

REİS BEY’DEN MERHAMETİ DİNLEMEK

Arınç, paylaşımında “TBMM’de infaz yasasının görüşüldüğü bu günlerde rahmetli üstadın dev eseri Reis Bey’den merhameti dinlemek ne güzel” diyerek, Necip Fazıl Kısakürek’in “Reis Bey” adlı eserinden eski bir film sahnesini paylaştı.

‘GÜN KRİPTOLARI DEŞİFRE GÜNÜ’

Hükumete yakın medyanın da tepki gösterdiği Arınç ile eski AKP Adıyaman Milletvekili Metin Metiner yine karşı karşıya geldi. Metiner daha önce KHK’lılar hakkındaki açıklamaları nedeniyle eleştirdiği Arınç kripto olmakla suçladı. Metiner paylaşımında, “Reis ne demişti: Acırsanız acınacak hale düşersiniz! Aynı merkezin adamları merhamet sömürüsü yaparak içerideki FETÖ’cüleri kurtarmak için sahnedeler yine! Gün, 15 Temmuz ruhunu kuşanarak topyekun ses yükseltme günüdür. Kripto unsurları deşifre etme günüdür. Haydi Bismillah!” ifadelerini kullandı.

GÖKÇEK’TEN METİNER’E DESTEK

Metiner’in Arınç’ı suçlayan sözleri, görevinden azledilen ABB eski Başkanı Melih Gökçek tarafından alıntılanarak paylaşıldı. Gökçek paylaşımında, ‘Bu sözlerin alkışlanır Metiner. İnanıyorum senin bu sözlerinin altı alkışlarla dolacaktır” dedi.

Bülent Arınç daha önce Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek’i Ankara’yı parsel parsel satmakla suçlamıştı.

“Silivri Cezaevi 1 haftada dünyanın en büyük hastanesine çevrilebilir”

 

Okumaya devam et

Genel

Sürgündeki Gazeteci Sezek’ten ironik çağrı: Merkel’in verdiğini Reisimizin IBAN’ına gönderelim

Almanya’da yaşayan sürgündeki Gazeteci İskender Sezek’in, Erdoğan taraftarlarına yaptığı “Kıskanç Almanya’nın verdiği yardımları Reisimizin gönderdiği IBAN’a yollayalım inşallah” çağrısı sosyal medyada gündem oldu.

BOLD- Almanya’da yaşayan sürgün Gazeteci İskender Sezek’in sosyal medya hesabından yaptığı ironik paylaşım izlenme rekorı kırdı. Almanya’da yaşayan AKP’li gurbetçilere seslenen Sezek, koronavirüs salgınının ardından bir dizi ekonomik önlem alan Almanya’nın yaptığı yardımlara değinerek bir çağrıda bulundu.

MERKEL’E REİSİN BÜYÜKLÜĞÜNÜ GÖSTERELİM

Almanya, gurbetçi vatandaşları da kapsayan önlemler çerçevesinde, iş yerleri kapalı esnaflara kira yardımı, işçilere de yüzde 60 maaş desteği sağlamıştı. Bu yardımlara dikkat Gazeteci Sezek, “Almanya’nın bize verdiğini Reisin paylaştığı IBAN’a göndererek bizi kıskanan Almanya ve Merkel’e Reisimizin ne kadar güçlü olduğunu gösterelim inşallah” ifadelerini kullandı.

Sezek’in sosyal medyada yaptığı ironi ençok izlenen videolar arasına  girdi.

İntihar mı kaza mı? Eşi ve babası tutuklu bir kadın Çanakkale’de öldü

Okumaya devam et

Genel

Fatih Terim, Instagram’dan paylaştı: Hepinizi çok özlemişim…

Koronovirüs teşhisiyle tedavi gördüğü hastaneden taburcu edilen Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, sarı-kırmızılı futbolcularla görüntülü olarak görüştü.

BOLD – Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, kişisel Instagram hesabından oyuncularıyla yaptığı görüşmeden kareler paylaştı. Terim, “Hepinizi çok özlemişim. Sizleri görmek beni çok mutlu etti” ifadelerini kullandı.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, kişisel Instagram hesabından takımıyla gerçekleştirdiği video konferanstan fotoğraflar paylaştı. Fatih Terim, paylaşımında “Hepinizi çok özlemişim. Sizleri görmek beni çok mutlu etti. Hep birlikte taraftarımızla da buluşacağımız günü bekliyorum. Sağlıkla kalın…” ifadelerini kullandı.

GÖRÜŞME 40 DAKİKA SÜRDÜ

Futbolcularının ve ailelerinin genel durumu ile sağlık bilgileri hakkında bilgiler alan tecrübeli çalıştırıcı, bu süreçte fizik performans kadar mental olarak güçlü kalmanın önemine dikkati çekti. Tecrübeli teknik adam, ayrıca liglerin başlama ihtimali ve olası tarihlere ilişkin teknik heyet olarak hazırladıkları, sağlık öncelikli zaman ve iş planlarından da bahsetti. Fatih Terim ve oyuncuları arasındaki görüşme, yaklaşık 40 dakika sürdü.

 

Okumaya devam et

Popular