Bizimle iletişime geçiniz

Politika

AKP kulislerine göre; Damat Albayrak gidici, Soylu’nun ise arkasında Bahçeli var

Gazeteci Balamir Göktuğ, 23 Haziran seçimlerinde büyük bir hezimete uğrayan AKP’de kabine değişikliklerinin konuşulduğunu yazdı. Saray’daki kaynağına göre; damat Beraat Albayrak’ın ekonomiden alınacağı, Süleyman Soylu’nun ise arkasında Devlet Bahçeli’nin durduğunu yazdı.

31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinde başarısız olan eski TBMM Başkanı Binali Yıldırım’a, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığı’nı teklif ettiği öğrenildi.

YILDIRIM, ERDOĞAN’IN TEKLİFİNİ KABUL ETMEDİ

Yıldırım’ın ise bu teklifi kabul etmediğini yazan Balamir Göktuğ, “Sayın Erdoğan, Binali Yıldırım beye Cumhurbaşkanı Yardımcılığı görevi teklif etti. Binali Yıldırım kabul etmedi. Bu yüzden yeni Bakanlar Kurulu Japonya seyahati sonrasına ertelendi.” ifadesini kullandı.

“ERDOĞAN’IN NE YAPACAĞINI KİMSE BİLMİYOR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, 23 Haziran seçimleri sonrasında kabine değişikliği iddialarına net yanıt vermediğine dikkat çeken Göktuğ, “Erdoğan 11 Temmuz’da yapılacak AKP MKYK toplantısını ve 15 Temmuz törenlerini bekleyecek. Ancak net olan bir şey var, saraydaki çok sınırlı sayıda kişinin dışında kimse Erdoğan’ın ne yapacağını bilmiyor” şeklinde yorumladı.

23 Haziran hüsranının ardından AKP içerisindeki kazanın kaynamaya başladığını vurgulayan Balamir Göktuğ, AKP’de “Erdoğan Türkiye’ye döndükten sonra neşteri kökten vuracak. Kabinede sadece 4 Bakanın yeri garanti” diyenlerin olduğunu aktardı.

Bu görüşün aksini savunanlarında bulunduğunu belirten Göktuğ, “Erdoğan, köklü değişiklik yapmaz. Yaparsa kendini inkâr olur. En fazla 3-4 Bakan değiştirmekle yetinir” iddiasının da konuşulduğunu yazdı. Parti içerisindeki değişimin 11 Temmuz’da yapılacak AKP MKYK toplantısına ve 15 Temmuz törenlerine kilitlendiğini ifade etti.

DAMAT GİDİCİ, SOYLU’NUN ARKASINDA İSE BAHÇELİ VAR

Saraydaki kaynağına özellikle iki ismi sorduğunu anlatan Göktuğ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve damat Hazine ve Maliye Bakanı Beraat Albayrak hakkındaki kulis bilgilerini paylaştı.

Beraat Albayrak’ın, ekonomi görevinden alınması durumunda Dışişleri Bakanlığı’nı istediğini fakat son gelişmelerle bununda mümkün olamayacağını öğrendiğini belirtti. Süleyman Soylu’nun ise arkasında MHP lideri Devlet Bahçeli’nin durduğunu aktaran Göktuğ, MHP ile olan ittifak bozulmadığı sürece Süleyman Soylu’nun yerini koruduğunu vurguladı.

Balamir Göktuğ, kabine değişikliğinin Ali Babacan ve Abdullah Gül’ün AKP içinde yaratacağı ve henüz hesaplanamayan depremin etkisine bağlı olduğuna da dikkat çekti.

Prof. Karatepe: 10 gün içinde kabinede köklü revizyon olacak

Politika

Esnafın “Eve ekmek götüremiyoruz” feryadı Erdoğan’a ‘Abartılı’ geldi: Al bu keyif çayını iç!

Malatya’da yol üzeri minibüs ve servis şoförlerinin dertlerini dinleyen Erdoğan, “Eve ekmek götüremiyoruz” diyerek kredi desteği isteyen esnafa çay verdi.

BOLD – Partisinin Malatya İl Kongresine katılan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın konvoyu minibüs ve servis şoförleri tarafından durduruldu. Deprem ve pandemi sonrası işleri azalan esnaf Erdoğan’dan kredi müjdesi istedi. Fakat esnafın “Eve ekmek götüremiyoruz” sözleri Erdoğan’a inandırıcı gelmedi.

KREDİ DESTEĞİ İSTEDİLER ÇAY VERDİ

Erdoğan, İşlerinin azaldığını söyleyen şoför esnafına “Bu bana biraz abartılı geldi be” diyerek cevap verdi. Erdoğan daha sonra, yanında getirdiği şoförlere uzatarak “Al bu keyif çayını iç” dedi.

Görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba: Bu görüntüler bugün Malatya’da çekildi! Minibüsçüler ve servisçiler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a dertlerini anlatıyor. Esnaf: “Evimize ekmek götüremiyoruz!” Erdoğan: “Bu laf bana abartı geldi. Al bu keyif çayını iç” ifadelerini kullandı.

 

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan müdahale etti Bakan Mustafa Varank’ın sesi kesildi

Erdoğan’ın ikazına rağmen, kuru kaysı deposu açılışana katılan firmaları saymaya devam eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın mikrofonunun sesini kapattılar

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün partisinin il kongresi için gittiği Malatya’da toplu açılış törenine de katıldı. Kuru kaysı deposunun açılışı için düzenlenen törende, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank bir konuşma yaptı. Konuşmasının sonunda açılışa katılan firmaların adlarını saymak isteyen Bakan Varank, Erdoğan’dan veto yedi.

Erdoğan’ın ‘saymayalım’ ikazını duymayan Varank şirketlerin adlarını saymaya devam etti. Varank’a izin vermeyen Erdoğan kurdelenin kesilmesini istedi. Erdoğan’ın ikazlarını duymayan Varank’ın mikrofonunun sesi kısıldı.

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan’dan ABD’ye: Sen kiminle dans ettiğinin farkında değilsin

Rusya’dan alınan S 400 hava savunma sistemleri denemeleri sonrası kınama yayınlayan ABD’yi hedef alan Erdoğan, “Sen kiminle dans ettiğinin farkında değilsin” dedi.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan partisinin il kongrelerine katılmaya devam ediyor. Bugün de Malatya kongresinde partililere seslenen Erdoğan’ın hedefinde S 400 denemelerini kınayan ABD vardı. Rus hava savunma sistemini ABD’nin karşı çıkmasına karşı aldıklarını hatırlatan Erdoğan, ABD’nin Ermenistan ile çatışma halinde olan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’i Türkiye ile tehdit ettiğini söyledi.

YAPTIRIMIN NEYSE GEÇ KALMA YAP

Erdoğan konuyla ilgili konuşmasında şunları söyledi: “Bazı Amerikalılar çıkıyor, İlham kardeşimi arıyor, diyor ki ‘Biz sizin yanınızda kimin yer aldığını biliyoruz, Erdoğan var, Türkiye var. Biz Türkiye’ye de yeri gelirse yaptırım uygularız.’ Sen kiminle dans ettiğinin farkında değilsin.Yaptırımın neyse geç kalma yap. F-35 için adım attık, bizi tehdit ettiniz. ‘S400’leri Rusya’ya geri gönderin’ dediniz. Biz kabile devleti değiliz, Türkiye’yiz.”

KUTLU YÜRÜYÜŞÜ DURDURAMAYACAKLAR

Uluslararası komplolarla karşı karşıya olduklarını söyleyen Erdoğan: “Güçleri yetse, ellerinden gelse ülkemizi bir kaşık suda boğmaya niyetli olanların heveslerini kursaklarında bıraktıkça yeni sinsiliklerle, yeni ahlaksızlıklarla karşımıza çıkıyorlar. Allah’ın izni ve milletimizin desteğiyle, ne yaparlarsa yapsınlar bu kutlu yürüyüşü durduramayacaklar” dedi.

Erdoğan’dan ‘Terörist Erdoğan’ karikatürüne tepki:

Okumaya devam et

Popular