Bizimle iletişime geçiniz

Genel

Çorlu’daki tren faciası ilk kez hakim karşısında

Çorlu’da 25 kişinin yaşamını yitirdiği tren faciasının ilk duruşması bugün. Tüm sorumluların yargılanmasını isteyen aileler sosyal medyadan yaptıkları çağrı ile halktan destek istedi.

BOLD – Yaklaşık bir yıl önce 25 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan Çorlu tren kazasının ilk duruşması bugün yapılacak. Çorlu’da görülecek davada 4 kişi hakim karşısına çıkacak. Kazada yaşamını yitirenlerin yakınları kazadan sorumlu tuttukları TCDD üst düzey yöneticilerinin de yargılanmasını istiyor.

Sosyal medyadan da örgütlenen aileler, yaptıkları paylaşımlarla halkı duruşma günü kazazede yakınlarının yanlarında durmaya ve destek vermeye çağırdı.

ADLİYEYE YÜRÜDÜLER

Çorlu 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde saat 10’da başlayacak duruşma için yakınlarını kaybeden aileler ve Çorlu Tren Katliamı Aileleri sosyal medya üzerinden yapılan çağrıya kulak veren vatandaşlar Çorlu Orion AVM’den mahkemeye yürüdü.

AYM ÖNÜNDE POLİS MÜDAHALE ETMİŞTİ

Aileler haziran ayında Anayasa Mahkemesi (AYM) önünde üst düzey sorumlularında yargılanması için eylem gerçekleştirmişti. AYM önünde Basın açıklaması yapmak isteyen ailelere polisin müdahalesi sert olmuştur.

8 Temmuz 2018’de meydana gelen tren kazasında 25 kişi hayatını kaybetmiş, onlarca yolcu yaralanmıştı. Kazada ihmali bulunduğu iddia edilen 4 TCDD çalışanı hakkında dava açılmıştı.

Okumaya devam et
Reklamlar

Genel

ABD Büyükelçiliği alarm verdi: Terör saldırısı olabilir vize işlemleri iptal

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği “Güvenlik Uyarısı” yayınlayarak İstanbul’da Amerikalılara ve yabancı ülke vatandaşlarına yönelik terörist saldılar ve kaçırma girişimleri olabileceğini duyurdu.

BOLD – Vize işlemleri ve hizmetlerin askıya alındığını açıklayan ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, bugün bir “Güvenlik Uyarısı” yayınladı. Elçilik, İstanbul’da ABD vatandaşlarına ve yabancı ülke vatandaşlarına karşı potansiyel terörist saldılar ve kaçırma girişimleri konusunda güvenilir bilgiler aldıklarını duyurdu. Bu saldırıların potansiyel olarak ABD’nin Türkiye başkonsolosluğunda veya ülkedeki başka noktalarda da meydana gelebileceği ifade edildi.

Büyükelçilik, Türkiye’deki ABD vatandaşlarının yabancı vatandaşların bir araya geldiği ofis ve AVM gibi alanlardan, kaçınmaları gerektiğini aktardı. Elçiliklerin vize işlemlerinin yanı sıra ABD vatandaşlarına verilen hizmetlerin de geçici süreyle durdurulacağı duyuruldu. Kişisel randevusu olanlara konuyla ile ilgili bir bilgilendirme e-postası atılacağı belirtildi.

Açıklamada, ABD vatandaşlarına şu tavsiyelerde bulunuldu:

  • Dikkatli ve tetikte olun.
  • Kalabalıklardan kaçının.
  • Düşük profilinizi koruyun.
  • Çevrenizden haberdar olun.
  • Yabancıların uğrak yerlerinde dikkatli olun.
  • Haberler için yerel medyayı takip edin.

Okumaya devam et

Genel

Gelecek Partisi sözde yerli otomobili eleştirdiği paylaşımını kaldırdı

gelecek partisi yerli otomobil

Gelecek Partisi, sosyal medya hesabından TOGG’un üreteceği yerli otomobilin çoğu parçasının yurt dışından alınmasını eleştiren bir paylaşım yaptı. AKP’lilerin tepki göstermesi üzerine yerli otomobille ilgili paylaşım bir süre sonra partini hesabından kaldırıldı.

BOLD – Gelecek Partisi, yerli otomobil projesinin ‘yerliliğini’ sorgulayan bir paylaşım yaptı. Partinin sosyal medya hesabı üzerinden paylaşılan görselde “Yerli otomobilimiz ne kadar yerli?” sorusu soruldu.

Paylaşımda TOGG’un üreteceği yerli otomobilin tasarımının İtalyan Pininfarina, elektirikli motorunun Alman Bosch, şasi sistemlerinin İngiliz Mira, bataryanın Çinli Farasis, araç entegrasyonunun Alman Edag şirketleri tarafından yapıldığı belirtildi.

AKP’lilerin yoğun tepkisinin ardından paylaşım bir bir süre sonra kaldırıldı.

Gelecek Partisi’nin hedefinde yerli otomobil var #2

 

‘Yerli’ otomobilin motorunu Bosch bataryasını Çinli şirket üretecek

Okumaya devam et

Genel

Kozmik Oda’da casusluk yoksa kozmik sırlara ne oldu?

Gazeteci Adem Yavuz Arslan, Saray yargısının bile casusluk yapılmadığına hükmettiği Kozmik Oda olayının perde arkasını anlatıyor.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Hizmet Hareketi’ne yönelik en büyük suçlamalarından olan ‘Kozmik Oda’daki kozmik bilgilerin ABD’ye servis edildiği iddiası içeren yargılama sona erdi. Yargılama sonunda casusluk yapılmadığı anlaşıldı. Saray yargısı, Kozmik Oda’dan çalınan belge olmadığına ve sanıklara yönelik casusluk suçlamalarının delillendirilemediğine hükmetti.

Kozmik Oda olayı ve perde arkasında neler oldu?

Gerçekten Kozmik Oda’ya girildi mi?

Kozmik Oda’dan oradan belge çıkarıldı mı?

İşte gazeteci Adem Yavuz Arslan’ın anlatımıyla Kozmik Oda gerçeği…

Okumaya devam et

Popular