Bizimle iletişime geçiniz

Genel

AKP milletvekillerine 42 bin liralık ‘şıra’ kıyağı

AKP’li Besni Belediyesinin hesaplarını inceleyen İçişleri Bakanlığı müfettişleri, Milletvekilleri Mehmet Metiner ve Ahmet Aydın için 42 bin liralık şıra alımını tespit etti.

BOLD – Adıyaman’a bağlı AKP’li Besni Belediyesi’nin hesaplarını inceleyen İçişleri Bakanlığı müfettişleri bir skandalı ortaya çıkardı. Müfettişler yaklaşık 35 milyon borcu bulunan belediyenin kasasından 42 bin liralık şıra alımı yapıldığını belirledi.

Faturalara göre şıralar, AKP Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın ile eski AKP Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner’in konuklarına ikram etmesi için alındı. Sözcü gazetesinden Ali Ekber Ertürk‘ün haberine göre raporda Aydın için 28 bin 50, Metiner için de 14 bin 520 liralık şıra alımı yapıldığı yer alıyor.

İçişleri Bakanlığı 2018 Denetim Raporu’na göre ödeme listesine göre belediye kesesinden TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın’a 2 kalemde ‘şıra paketi’ alındı.

Toplam fatura 28 bin 50 lira tuttu. 19 Ocak 2017 tarihli ödeme kaleminde ‘TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın’ın gelen misafirlerine ikram için şıra alım bedeli 14 bin 300 lira’ bilgisine yer verildi. 20 Şubat 2017 tarihli yevmiye kaleminde de Ahmet Aydın’a gönderilmek üzere şıra alım bedeli: 13 bin 750 lira” denildi.

27 Mart 2018 tarihli yevmiye kaleminde ”Belediye Başkanımız tarafından Ulaştırma Bakanlığı, Karayolları Bölge Müdürlüğü, Erkenek İçmesuyu toplantısı ve İstanbul Milletvekili Metiner’i ziyaretleri esnasında şıra paketi alım gideri: 14 bin 520 lira” olduğu belirtildi.

METİNER’DEN BİLİNDİK SAVUNMA

Yaklaşık 35 milyon borcu olduğu öne sürülen belediyenin kasasından milletvekilleri için şıra alımı yapması tepki çekince AKP’li Metiner konuyla ilgili açıklama yaptı. Metiner hakkındaki haberler için “Alçakça yapılmış algı operasyonlarıdır” dedi.

Okumaya devam et
Reklamlar

Genel

ABD Büyükelçiliği alarm verdi: Terör saldırısı olabilir vize işlemleri iptal

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği “Güvenlik Uyarısı” yayınlayarak İstanbul’da Amerikalılara ve yabancı ülke vatandaşlarına yönelik terörist saldılar ve kaçırma girişimleri olabileceğini duyurdu.

BOLD – Vize işlemleri ve hizmetlerin askıya alındığını açıklayan ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, bugün bir “Güvenlik Uyarısı” yayınladı. Elçilik, İstanbul’da ABD vatandaşlarına ve yabancı ülke vatandaşlarına karşı potansiyel terörist saldılar ve kaçırma girişimleri konusunda güvenilir bilgiler aldıklarını duyurdu. Bu saldırıların potansiyel olarak ABD’nin Türkiye başkonsolosluğunda veya ülkedeki başka noktalarda da meydana gelebileceği ifade edildi.

Büyükelçilik, Türkiye’deki ABD vatandaşlarının yabancı vatandaşların bir araya geldiği ofis ve AVM gibi alanlardan, kaçınmaları gerektiğini aktardı. Elçiliklerin vize işlemlerinin yanı sıra ABD vatandaşlarına verilen hizmetlerin de geçici süreyle durdurulacağı duyuruldu. Kişisel randevusu olanlara konuyla ile ilgili bir bilgilendirme e-postası atılacağı belirtildi.

Açıklamada, ABD vatandaşlarına şu tavsiyelerde bulunuldu:

  • Dikkatli ve tetikte olun.
  • Kalabalıklardan kaçının.
  • Düşük profilinizi koruyun.
  • Çevrenizden haberdar olun.
  • Yabancıların uğrak yerlerinde dikkatli olun.
  • Haberler için yerel medyayı takip edin.

Okumaya devam et

Genel

Gelecek Partisi sözde yerli otomobili eleştirdiği paylaşımını kaldırdı

gelecek partisi yerli otomobil

Gelecek Partisi, sosyal medya hesabından TOGG’un üreteceği yerli otomobilin çoğu parçasının yurt dışından alınmasını eleştiren bir paylaşım yaptı. AKP’lilerin tepki göstermesi üzerine yerli otomobille ilgili paylaşım bir süre sonra partini hesabından kaldırıldı.

BOLD – Gelecek Partisi, yerli otomobil projesinin ‘yerliliğini’ sorgulayan bir paylaşım yaptı. Partinin sosyal medya hesabı üzerinden paylaşılan görselde “Yerli otomobilimiz ne kadar yerli?” sorusu soruldu.

Paylaşımda TOGG’un üreteceği yerli otomobilin tasarımının İtalyan Pininfarina, elektirikli motorunun Alman Bosch, şasi sistemlerinin İngiliz Mira, bataryanın Çinli Farasis, araç entegrasyonunun Alman Edag şirketleri tarafından yapıldığı belirtildi.

AKP’lilerin yoğun tepkisinin ardından paylaşım bir bir süre sonra kaldırıldı.

Gelecek Partisi’nin hedefinde yerli otomobil var #2

 

‘Yerli’ otomobilin motorunu Bosch bataryasını Çinli şirket üretecek

Okumaya devam et

Genel

Kozmik Oda’da casusluk yoksa kozmik sırlara ne oldu?

Gazeteci Adem Yavuz Arslan, Saray yargısının bile casusluk yapılmadığına hükmettiği Kozmik Oda olayının perde arkasını anlatıyor.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Hizmet Hareketi’ne yönelik en büyük suçlamalarından olan ‘Kozmik Oda’daki kozmik bilgilerin ABD’ye servis edildiği iddiası içeren yargılama sona erdi. Yargılama sonunda casusluk yapılmadığı anlaşıldı. Saray yargısı, Kozmik Oda’dan çalınan belge olmadığına ve sanıklara yönelik casusluk suçlamalarının delillendirilemediğine hükmetti.

Kozmik Oda olayı ve perde arkasında neler oldu?

Gerçekten Kozmik Oda’ya girildi mi?

Kozmik Oda’dan oradan belge çıkarıldı mı?

İşte gazeteci Adem Yavuz Arslan’ın anlatımıyla Kozmik Oda gerçeği…

Okumaya devam et

Popular