Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Balıkesir’de ulaşıma rekor zam

Balıkesir’de AKP’li yönetim öğrenci bilet fiyatlarını 2,25 TL’den 3 TL’ye, sivil bilet fiyatlarını ise 2,5 liradan 3,5 liraya çıkardı.

BOLD – Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, ulaşıma yaptığı zamla Ankara ve İstanbul’dan daha pahalı bir hale geldi. İstanbul’da öğrenciler 40 liraya bir ay ulaşım sağlarken Balıkesir’de bu fiyat 120 TL’ye çıktı.

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, Balıkesir’de ulaşıma rekor zamlar yapıldığına dikkat çekti. Konuyu Meclis gündemine taşıyan Ok, bunun zulüm olduğunu kaydetti.

ANKARA VE İSTANBUL’DAN DAHA PAHALI

23 Haziran İstanbul Seçimi’nden sonra Hükûmetin başlattığı zam sağanağına seçim bölgesi Balıkesir’de Büyükşehir Belediyesi’nin de katıldığını belirten Ok, “Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı daha önce “Hiç kimseyi işten çıkarmayacağım.” dedi ama yaklaşık 500 çalışanı işten çıkardı, hem de mübarek ramazan gününde. “Ulaşıma zam yapmayacağım.” dedi ama zulüm derecesinde zam yaptı. Bir öğrenci 2,25 TL’den 3 TL’ye, sivil 2,5 liradan 3,5 liraya çıkarıldı. İstanbul’da bir öğrenci 40 TL’ye bir ay boyunca sınırsız hizmet alırken, dolaşırken Balıkesir’de ayda sadece 20 gün gidiş geliş yapan bir öğrenci 120 lira ödemektedir” dedi.

Gündem

28 Şubat’ın Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı öldü

28 Şubat döneminde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tepesinde yer alan 22’nci Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı yaşamını yitirdi.

BOLD – Ramazan bayramının birinci günü Florence Nightingale Hastanesi’ne kaldırılan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) 22’nci Genelkurmay Başkanı Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı hayatını kaybetti. Yüksek ateş ve enfeksiyon sebebiyle hastaneye kaldırılan Karadayı’ya kanser teşhisi konmuştu.

İsmail Hakkı Karadayı (sağda) ve Çevik Bir, 28 Şubat sürecinin en önemli iki aktörüydü.

Seçilmiş hükumetin istifa ettirildiği ve kamuoyunda postmodern darbe diye anılan 28 Şubat sürecinde TSK’nın komutanı olan Karadayı, döneme ilişkin 103 sanıklı davada yargılanıp, müebbet hapse çarptırılmıştı. Karardan 5 gün önce hastaneye kaldırılan eski Genelkurmay Başkanı’nın, hastaneye davet ettiği avukatına, “Ölmeden aklanmak istiyorum. 16 aydır davamız İstinaf Mahkemesinde sonuçlanmadı. Dilekçe verip davamızın öne çekilmesini, bütün arkadaşlarımızın aklanmasını görmek istiyorum. Darbecilik lekesiyle bu dünyadan ayrılmak istemiyorum” dediği iddia edildi.

Karadayı, 28 Şubat’la ilgili soruşturma kapsamında 3 Ocak 2013’te gözaltına alınmış ve tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

İsmail Hakkı Karadayı’nın halefi Hüseyin Kıvrıkoğlu (solda), 28 Şubat için “Bin yıl sürecek” ifadesini kullanmıştı.

28 Şubat ile ilgili açılan soruşturma kapsamında, 3 Ocak 2013’te gözaltına alınan, daha sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Karadayı, 13 Nisan 2018’de biten davada müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı. Yaşı ve sağlık sıkıntıları gerekçe gösterilerek adli kontrolle serbest kalmıştı.

TSK’nın tepesindeki Karadayı ve postmodern darbe sebebiyle başbakanlık koltuğunu bırakmak zorunda kalan Necmettin Erbakan.

Büyükataman’dan DEVA’ya: Demokrasi fareleri

Okumaya devam et

Gündem

Seyahat izin belgesi için de torpil devrede

Havaların ısınmasıyla birlikte Bodrum’daki yazlıklarına gitmek isteyen birçok kişinin torpil aradıkları ortaya çıktı. İzin için tanıdık bulamayanların ise VIP araç kiralayarak seyahat yasağını deldiklerini belirlendi.

BOLD – Havaların ısınmasıyla koronavirüs yasakları da tatil yapmak için delinmeye başlandı. Muğla’nın popüler tatil beldelerinden Bodrum’un Belediye Başkanı Ahmet Aras, konuya ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı. Bazı insanların Bodrum’a gelmek için “tanıdıklarını” devreye soktuğunu söyleyen Aras ayrıca, VIP araç kiralama şirketlerinin şehirler arası seyahat yasağını delmenin bir yolunu bulduğunu da ifade etti.

İLÇEDE VIP ARAÇLAR DAHA ÇOK GÖRÜNÜR OLDU

Habertürk’ten Muharrem Sarıkaya’ya konuşan Aras, seyahat yasağının ‘izin verme yetkisine haiz tanıdıklar’ ve ‘VIP araç kiralama şirketleri tarafından delindiğini’ dile getirdi. Aras bu yöntemleri, İstanbul’dan gelenlerden duyduklarını belirtti. Sarıkaya’nın yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın aktardığına göre özel kiralama, VIP yolcu taşıma hizmeti veren bazı şirketlerin araçlarına kentte sıklıkla rastlanır olmuş. Aras, bir de İstanbul’dan bazı kişilerin yazlıklarında kalmak üzere ilçesine geldiklerini görünce sorup soruşturmuş. Karşısında bayramda Bodrum’a akın olmasının gerisindeki nedeni öğrenmiş…

“Kimsenin aklına gelebilecek şeyler değil bunlar” diye başladı, devamını getirdi:

“İstanbul’dan gelenlerden duyduk; madem VIP araç kiralama şirketleri kendileri ile seyahat edilmesi halinde seyahat yasağını delip izin belgesi almanın yolunu bulmuşlar. VIP araç kiralama şirketlerine gideceği yerin adresi, TC kimlik numarası ve bilgilerini gönderiyorlarmış. Şirket de seyahat serbestisi için gereken izinleri aldıktan sonra İstanbul’dan kapılarının önünden müşteriyi alıp, Bodrum’a kadar getiriyormuş. Çoğu bu yolla gelmiş. Bazıları da izin verme yetkisine haiz tanıdık bildik makam sahiplerinden edinmiş…”

Bir zamanlar İstanbul’da çakar lambalı araçlar gibi, şimdi de anlaşılıyor ki çakar izinli VIP’ler çıkmış…”

Dünyada koronavirüs vaka sayısı 5.6 milyonu geçti: Ölü sayısı 350 bine yaklaştı

Okumaya devam et

BOLD ÖZEL

Hasta tutuklu Lütfi Koç: “Beni burada öldürecekler”

Tutuklu Lütfi Koç’un son telefon görüşmesinden: “Beni burada öldürmek istiyorlar. Nasıl olsa hastalığı var; böyle gebersin gitsin, diye düşünüyorlar.”

BOLD – Menemen Cezaevinde tutulan hasta tutuklu Lütfi Koç, cezaevinden eşi Züleyha Koç’la yaptığı son telefon görüşmesinde, “Beni burada öldürecekler.” dedi. 29 Nisan 2019 tutuklanan Lütfi Koç, Haziran 2019’dan bu yana kolonoskopi ve endoskopi sırası bekliyordu. İzmir Yeşilyurt Devlet Hastanesinde göründüğü doktor, “Kanserden şüpheleniyorum, 3 gün sonra sizi kolonoskopi ve endoskopi için çağıracağım” dedi. Ancak Lütfi Koç’un tedavisi ve tetkikleri yarım bırakıldı. Beynindeki iki kist için de yapılması gereken tetkikler halen yapılmış değil.

Lütfi Koç eşiyle yaptığı son telefon görüşmesinde karnının sağ tarafının şiştiğini, cezaevi doktorunun “anormal” demesine rağmen hastaneye sevk edilmediğini belirtti ve “beni burada öldürecekler” dedi.

Lütfi Koç şöyle konuştu:

“Bir haftadır acile çıkıyorum. Üç dört defa çıkmaya çalıştım çıkarmadılar. Karnımın sağ tarafı davul gibi şiş ve geçmiyor. 12-13 saat hiç durmadan geğiriyorum kusuyorum. ‘Hastanede bekleyen testlerim var. Doktor kanserden şüphelenmişti, tetkiklerim bekliyor’ diyorum ama umursamıyorlar. En sonunda revire çıkardılar. Doktor çok ilgisiz. Korona sebebiyle ancak ölümcül durumda beni hastaneye gönderebileceğini söyledi. Karnımdaki şişliği gösterdim. Karnımın sağ tarafı sol tarafından iki kat şiş belirgin. Anormal diyor ama sevk etmedi. Benim acil hastaneye çıkmam gerekiyor. Durumum iyi değil. Öğlen ikiden gece dörde kadar geğirir mi bir insan. Birkaç defa da kustum. Geğirmekten yoruldum. Beni buradan çıkarmak istemiyorlar, ölsem kimsenin umurunda değil. Beni burada öldürmek istiyorlar. Nasıl olsa hastalığı var böyle gebersin gitsin hastalığıyla diye düşünüyorlar. Hala yerde yatıyorum.”

Lütfi Koç ve engelli oğlu Muhammet Yahya.

SAVCIYA ULAŞMAK MÜMKÜN DEĞİL

Eşinin durumuyla ilgili dilekçe vermek için avukatıyla iki haftadır savcıya ulaşmaya çalıştığını söyleyen Züleyha Koç, “Avukat iki haftadır defalarca adliyeye gitti. Savcı yok. Tek çaremiz duyarlı hak savunucularının sesimizi duyması” dedi.

ENGELLİ ÇOCUĞU VAR

Biri ağır engelli olmak üzere iki hasta çocuğu, 80 yaşındaki annesi ve cezaevinde durumu giderek ağırlaşan hasta tutuklu eşi için adalet isteyen Züleyha Koç, mahkemeye gönderdiği mektupta şunları yazmıştı:

“Ben Züleyha Koç, ağır engelli annesiyim. Epilepsi nöbetleri olan oğlum yüzde 100 ağır engelli. 4 yaşında. Aynı zamanda görmüyor, konuşamıyor, yürüyemiyor, devamlı gergin ve güvende hissetmek için sürekli el tutmak istiyor. Uyku düzeni yok, bakıma muhtaç, devamlı birinin yanında olması gerekiyor. Her an nöbet geçirebiliyor. Kızım 11 yaşında. Doğduğunda rahatsız doğdu. Çok zor günler atlattık. Onu hayata kazandırdık derken 10 yaşında kas rahatsızlığı başladı. Musküler Distrofi (Çocuklarda görülen kas erimesi) tanısı ile takibe alındı. Hastaneler, uykusuz günler-geceler, eşimle birlikte yardımlaşarak geçirdiğimiz bu hayat mücadelesinde yalnız kaldım. Çok zor durumdayım, ayrıca evin tek çocuğuyum. 80 yaşındaki anneme bakmak zorundayım. Hayat iyice zorlaştı. Lütfen kalbinizle, vicdanınızla merhamet edin. Sizin de çocuklarınız, eşiniz, anneniz vardır. Kendinizi benim yerime koyun. Eşim 29 Nisan’da çocuklarıyla dahi kucaklaşmadan geri gelirim diye çıktığı evine geri dönemedi. Kendi ayaklarıyla gittiği mahkemede tutuklandı. Sizden rica ediyorum, çocuklarımı gözü yaşlı, boynu bükük bırakmayın. Bizim yardıma, desteğe, babamıza ihtiyacımız var. Bu yardım talebimizi geri çevirmeyin. Çok perişan bir anne, bir kadın olarak sizlerden rica ediyorum. Bitmiş durumdayız.”

Züleyha Koç ve çocukları.

Okumaya devam et

Popular