Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Bülent Arınç, tartışmalı maaşıyla ne yapacağını açıkladı: KHK’lılara destek olacağım

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, günlerdir tartışma konusu olan maaşıyla ilgili açıklamada bulundu. YİK üyeliğinden alacağı maaşın yarısıyla burs vereceğini belirten Arınç, diğer yarısıyla da KHK ile işlerinden çıkartılan insanlara destek olacağını söyledi.

BOLD-Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, günlerdir tartışma konusu olan maaşıyla ilgili açıklamada bulundu. YİK üyeliğinden alacağı maaşın yarısıyla burs vereceğini belirten Arınç, diğer yarısıyla da KHK ile işlerinden çıkartılan insanlara destek olacağını söyledi.

Habertürk TV’de Veysi Ateş’in sorularını yanıtlayan eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyeliği’nden alacağı maaşı sonranlar için neden “Edepsiz” dediğine açıklık getirdi.

Maaşı üzerinden yapılan açıklamalara tepki gösteren Bülent Arınç, sosyal medya üzerinden konun amacından saptırıldığını vurguladı. “Araştırmadan konuşuyorlar” diye sitem eden Arınç, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptıkları toplantı maaş konusunun gündeme gelmediğini ifade etti.

Veysi Ateş’in “aldığınız maaş ile ne yapacaksınız?” sorusuna cevap veren Bülent Arınç, “Daha önceBaşbakan Yardımcısı iken bir milletvekilliği maaşım vardı birde emekli maaşım vardı. Maaşın biriyle burs veriyorduk.Şimdi tek maaşa kaldık. Emekli maaşı yetmeyince arabuluculuk işi yapmaya başladım. Arabuluculukta çok fazla para getirmiyor. Olsun ofisin masraflarını çıkartıyor. Şuanda yapacağım şey, hanımda beni izliyor. Birlikte söz verdik. Buradan gelecek olan para ne kadarsa yarısıyla burs vermeye devam edeceğiz. Diğer yarısınıyla da KHK’larla mağdur olan binlerce insan var. Onlara destek olacağız.” dedi.

“KHK MAĞDURU İNSANLAR KAPI KAPI DOLAŞIP YUMURTA SATIYOR”

Bizzat şahit olduğu KHK mağdurlarından bahseden Bülent Arınç, “Daire Başkanı adam işinden ihraç edilmiş, hiçbir dava açılmamış, dava açılmışsa takipsizlik kararı verilmiş ama işine iade edilmemiş. Gözümle görerek biliyorum ki, bir kısmının hanımı evlere temizliğe gidiyor. Bir kısmı filan yerden yumurta alıyor, kapı kapı yumurta dağıtıyor. Bir kısmının yuvası bozuldu.” şeklinde konuştu.

“Bu sizi tekrar FETÖ tartışmasının içerisine çekmesin?” diye soran Veysi Ateş’e, “Bunun FETÖ ile alakası yok” cevabını veren Arınç, “KHK ile ihraç edilmiş, hakkında hiçbir dava açılmayan, dava açılıp da kovuşturmaya yer yok denilen benim çevremde birçok insan var. Ailemden insanlar var. Cezaevinde olan veya bir takım suçlamalara maruz kalan kişiler için söylemiyorum. Şuan dışarda olan bir şekilde işinden olmuş insanlardan bahsediyorum” şeklinde cevap verdi.

Maaşını tartışanlara ‘edepsiz’ diyen Arınç bu kez topu Erdoğan’a attı

Politika

Bahçeli askıda ekmeği eleştirenlere tepki gösterdi: Ekmeksiz gafiller!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin başlattığı ‘askıda ekmek’ kampanyasını eleştirenlere tepki gösterdi. “Moralleri bozulan ekmeksizler kendini ele verdi. Kara çalanlar utanmalarını bilen gafillerdir” dedi.

BOLD – Bahçeli, partisinin Meclis grup toplantısında askıda ekmek kampanyasını eleştiren DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’a tepki gösterdi. Bahçeli, grup toplantısında şunları söyledi:

Ekmek fiyatlarının zamlandığı dönemde Samsun İlkadım ilçesinde olduğu gibi dayanışma ve yardımlaşma ahlakıyla idrak edip vatandaşlarımızla buluşturmuştuk. Kendine bile devası olmayan şahıs Ekonomiden Sorumlu Bakanlık görevini icra ediyordu. Askıda ekmek kavgası manevi bir görevi ifa hassasiyetidir. Biz askıda ekmek koyduk, ekmeksizler saklandıkları delikten çıktı. Karadeniz’de bulunan 320 milyar metreküplük doğal gaz rezervine ilave olarak 85 milyar m3’lük doğalgaz bulunması ekonomide iyimserliği kamçılamıştır. Bu gelişmeler karşısında moralleri bozulan ekmeksizler kendilerini ele vermişlerdir. Askıda ekmek kampanyamıza kara çalanlar utanmalarını bilen gafillerdir.

BİZDEN HABERSİZ KUŞ HAVALANMAZ

Geleceğimizin nasıl şekilleneceğini, tehdit ve fırsatların neler olacağını önceden tarihi şuuruyla öngörmek, hazırlık yapmak elimizdedir. Türkiye, Cumhur İttifakı’yla, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle tarihin arkasında koşan, olup bitenleri günü birlik analiz eden bir ülke olmaktan tamamen uzaklaşmıştır. Mücadele eden, müdahale eden bir ülke olarak Türkiye bölgesel ve küresel olayların aktif, etkili bir takipçisidir. Bizden habersiz bir kuşun havalanması söz konusu değildir.

ATEŞKES UÇURUMDUR

Dağlık Karabağ meselesi sıradan bir mesele değildir. Sivilleri öldürerek Azerbaycan’da korku yaratmaya çalışmaktadır. Soykırımcı Ermenistan işbaşındadır. Bölücülerin soysuz torunları bugün cinayet nöbetindedir. Minsk Grubu’nun eşbaşkanları Fransa gibi Ermenistan’a silah ve mühimmat temin etmektedir. 60’a yakın soydaşımız şehit edilmiştir. Ermenistan her defasında ilan edilen insani ateşkes kararlarını ihlal etmiştir. Dağlık Karabağ, Azerbaycan’a geçmeden ateşkes uçurumdur.”

AKP bütçedeki açık için vergi affı çıkaracak: 500 milyar TL’lik yapılandırma

Okumaya devam et

Politika

AKP bütçedeki açık için vergi affı çıkaracak: 500 milyar TL’lik yapılandırma

Ekonomik kriz içerisindeki AKP hükumeti, bütçedeki açığı kapatmak için çareyi vergi borçlarını yapılandırmakta buldu. AKP Mali ve İdari İşler Başkanı Vedat Demiröz, Erdoğan’ın talimatıyla 4 milyon kişinin 500 milyar liralık borçlarının yapılandırılacağını belirtti.

BOLD – AKP Mali ve İdari İşler Başkanı Vedat Demiröz, AKP’nin vergi ve SSK yapılandırmasıyla ilgili Meclis’e sunmaya hazırlandığı yasa teklifinin detaylarını paylaştı.

Demiröz’ün açıklamasına göre, vergi ve sigorta borçları ile gümrük, trafik, kaçak köprü geçiş cezaları, öğrenci kredi borçları ile bazı idari para cezaları yeniden yapılandırılacak. Demiröz, borçların affı ile ilgili sosyal medya hesabından, “Cumhurbaşkanımızın talimatları ile 4 milyon kişinin 500 milyar liralık vergi ve sigorta borçları, gümrük, trafik, kaçak köprü geçiş cezaları, öğrenci kredi borçları, belediyelere olan çeşitli borçlar ile bazı idari para cezaları yapılandırılacak” açıklaması yaptı.

AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş, cuma günü yaptığı açıklamada, kısa çalışma ödeneğinin sona ermesini takiben sağlanan ‘normalleşme desteği’ne ilişkin sürenin Cumhurbaşkanı kararıyla 30 Haziran 2021’e kadar uzatılabilmesi ile gelir ve damga vergisi istisnası getirilmesini öngören teklifi TBMM Başkanlığına sunduklarını kaydetmişti.

Tayyip Erdoğan’ın ‘örtülü’ parasına 1.3 milyar liralık zam

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan’ı ziyaret eden yardımcısının Kovid-19 testi pozitif çıktı

Geçen hafta AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı ziyaret eden AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın Kovid-19 testi pozitif çıktı. Durumu sosyal medyadan duyuran Dağ, tedavi sürecini evde geçirecek. 

BOLD – AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın Kovid-19 testi pozitif çıktı. Dağ, izolasyon sürecini evinde geçirecek.

SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, vücut kırgınlığı şikayetiyle TBMM Hastanesi’ne başvurduğunu belirtti. Burada yapılan Kovid-19 testinin pozitif çıktığını kaydeden Dağ, “Hekimlerimizin tavsiyeleri doğrultusunda tedavi sürecimi evde geçiriyorum. Dualarınızı bekliyorum” ifadelerini kullandı.

15 EKİM’DE ZİYARET ETMİŞTİ

Koronavirüse yakalanan AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İzmir’deki AKP’li belediye başkanlarıyla birlikte 15 Ekim’de AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı ziyaret etmişti. Bergama ve Bayındır belediye başkanlarının bulunduğu ziyarette Erdoğan’ın “AK Parti belediyeciliğinin farkını İzmir’de gösterin. Çok çalışın. Gayet iyi gidiyorsunuz” dediği öğrenilmişti.

Tayyip Erdoğan’ın ‘örtülü’ parasına 1.3 milyar liralık zam

Okumaya devam et

Popular