Bizimle iletişime geçiniz

Genel

İnsan kaçakçılığında “Aklınızda neresi varsa oraya Metro Turizm var”

“Aklınızda neresi varsa oraya Metro Turizm var” sloganıyla hizmet veren Metro Turizm, insan kaçakçılığı yaparken suç üstü yakalandı. Yolcular, bagajda saklanan kaçakların fotoğraflarını sosyal medyada paylaştı.

BOLD – Cinayete azmettirmekten müebbet hapis cezası aldığı gün yurt dışına kaçan Metro Holding patronu Galip Öztürk’ün şirketlerinden Metro Turizm, insan kaçakçılığına başladı. 34 YK 0959 plakalı Gaziantep-İstanbul otobüsü, Adana Pozantı’da polis tarafından durduruldu. Adana’ya 1 saat gecikmeli gelen otobüste yapılan aramada bagajdan 11 yabancı uyruklu kaçak çıktı.

Yolcular Metro Turizm’in insan kaçakçılığı yaptığını sosyal medyadan duyurdu. Şirketten şikayetçi olduklarını söyledi. Paylaşıma gelen tepkiler de ilginçti…

“YAŞANMAMASI GEREKEN BİR DURUMLA KARŞILAŞMIŞSINIZ”

Bu tepkiler üzerine Metro Turizm, resmi Twitter hesabından yolcularla irtibata geçerek şu paylaşımı yaptı:

“Değerli konuğumuz merhaba. Yaşanmaması gereken bir durum ile karşılaşmışsınız. Bu ve benzeri durumlarla bizler de karşılaşmanızı istemezdik. Konu hakkında sizinle görüşebilmemiz için DM’den bizimle iletişime geçebilir misiniz?”

 

METRO TURİZMİN VUKUATLARI BİTMEK BİLMİYOR

Seyahatlerle ilgili kaza, ihmal ve aksaklıkların ötesinde Metro Turizm, adını skandallarla duyurdu. Metro Turizm otobüsleri, 13 yaşındaki bir çocuğun üstüne otobüs içinde kaynar su dökülmesini bile gölgede bırakacak skandallara ev sahipliği yaptı.

Muğla’dan İstanbul’a giden üniversite öğrencisi C.D. uyurken, muavin G.G. yanında mastürbasyon yaptı. Muavin “Şeytana uydum” diyerek kendini savundu. Metro Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Yıldırım da “Bu vahim olaydan gerekli dersleri alacağız” dedi.

Hatay-Bursa seferini yapan 31 HG 244 plakalı Metro Turizm otobüsünde Suriyeli bir kız çocuğunun, muavinin cinsel tacizine maruz kaldı. Otobüsün şoförü olayın yaşandığını inkâr etmedi, muavin ise dinlenme tesisinde indirildi.

Öte yandan öldürmeye azmettirme’ suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılan Metro Turizm’in sahibi firari Galip Öztürk, sadece bir ay önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başdanışmanı Hidayet Türkoğlu’yla görüntülendi.

Genel

ABD Büyükelçiliği alarm verdi: Terör saldırısı olabilir vize işlemleri iptal

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği “Güvenlik Uyarısı” yayınlayarak İstanbul’da Amerikalılara ve yabancı ülke vatandaşlarına yönelik terörist saldılar ve kaçırma girişimleri olabileceğini duyurdu.

BOLD – Vize işlemleri ve hizmetlerin askıya alındığını açıklayan ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, bugün bir “Güvenlik Uyarısı” yayınladı. Elçilik, İstanbul’da ABD vatandaşlarına ve yabancı ülke vatandaşlarına karşı potansiyel terörist saldılar ve kaçırma girişimleri konusunda güvenilir bilgiler aldıklarını duyurdu. Bu saldırıların potansiyel olarak ABD’nin Türkiye başkonsolosluğunda veya ülkedeki başka noktalarda da meydana gelebileceği ifade edildi.

Büyükelçilik, Türkiye’deki ABD vatandaşlarının yabancı vatandaşların bir araya geldiği ofis ve AVM gibi alanlardan, kaçınmaları gerektiğini aktardı. Elçiliklerin vize işlemlerinin yanı sıra ABD vatandaşlarına verilen hizmetlerin de geçici süreyle durdurulacağı duyuruldu. Kişisel randevusu olanlara konuyla ile ilgili bir bilgilendirme e-postası atılacağı belirtildi.

Açıklamada, ABD vatandaşlarına şu tavsiyelerde bulunuldu:

  • Dikkatli ve tetikte olun.
  • Kalabalıklardan kaçının.
  • Düşük profilinizi koruyun.
  • Çevrenizden haberdar olun.
  • Yabancıların uğrak yerlerinde dikkatli olun.
  • Haberler için yerel medyayı takip edin.

Okumaya devam et

Genel

Gelecek Partisi sözde yerli otomobili eleştirdiği paylaşımını kaldırdı

gelecek partisi yerli otomobil

Gelecek Partisi, sosyal medya hesabından TOGG’un üreteceği yerli otomobilin çoğu parçasının yurt dışından alınmasını eleştiren bir paylaşım yaptı. AKP’lilerin tepki göstermesi üzerine yerli otomobille ilgili paylaşım bir süre sonra partini hesabından kaldırıldı.

BOLD – Gelecek Partisi, yerli otomobil projesinin ‘yerliliğini’ sorgulayan bir paylaşım yaptı. Partinin sosyal medya hesabı üzerinden paylaşılan görselde “Yerli otomobilimiz ne kadar yerli?” sorusu soruldu.

Paylaşımda TOGG’un üreteceği yerli otomobilin tasarımının İtalyan Pininfarina, elektirikli motorunun Alman Bosch, şasi sistemlerinin İngiliz Mira, bataryanın Çinli Farasis, araç entegrasyonunun Alman Edag şirketleri tarafından yapıldığı belirtildi.

AKP’lilerin yoğun tepkisinin ardından paylaşım bir bir süre sonra kaldırıldı.

Gelecek Partisi’nin hedefinde yerli otomobil var #2

 

‘Yerli’ otomobilin motorunu Bosch bataryasını Çinli şirket üretecek

Okumaya devam et

Genel

Kozmik Oda’da casusluk yoksa kozmik sırlara ne oldu?

Gazeteci Adem Yavuz Arslan, Saray yargısının bile casusluk yapılmadığına hükmettiği Kozmik Oda olayının perde arkasını anlatıyor.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Hizmet Hareketi’ne yönelik en büyük suçlamalarından olan ‘Kozmik Oda’daki kozmik bilgilerin ABD’ye servis edildiği iddiası içeren yargılama sona erdi. Yargılama sonunda casusluk yapılmadığı anlaşıldı. Saray yargısı, Kozmik Oda’dan çalınan belge olmadığına ve sanıklara yönelik casusluk suçlamalarının delillendirilemediğine hükmetti.

Kozmik Oda olayı ve perde arkasında neler oldu?

Gerçekten Kozmik Oda’ya girildi mi?

Kozmik Oda’dan oradan belge çıkarıldı mı?

İşte gazeteci Adem Yavuz Arslan’ın anlatımıyla Kozmik Oda gerçeği…

Okumaya devam et

Popular