Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Ali Babacan, AKP’den istifa etti

“Yeni bir çalışma başlatmak kaçınılmaz” çıkışıyla AKP’den istifa eden Ali Babacan’ın, bundan sonra kiminle nasıl hareket edeceği merak konusu oldu.

Ali Babacan’ın yayımladığı istifa açıklaması sonrası AKP’den son durum ne olacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Faizi indir dedik, gerekeni yapmadı” sözleriyle Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya’nın görevden alınmasına ilişkin açıklamada bulunmuştu.

Cumhurbaşkanlığı Saray’ında hazırlanan bir raporla görevden alınan Çetinkaya’ya ve Merkez Bankası’na yönelik “Saray Operasyonu mu?” gerçekleştirildiği tartışmalarını gündeme getirdi.

Cumartesi Anneleri, 7-20 Şubat 2019 tarihleri arasında kaçırılan; Gökhan Türkmen, Yasin Ugan, Özgür Kaya, Erkan Irmak, Mustafa Yılmaz ve Salim Zeybek’in ailelerinin sesleri oldu.

AKP’nin düşünce kuruluşu Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA), Türkiye’de faaliyet gösteren yabancı medya kuruluşları ve gazeteciler hakkında ‘fişleme’ raporu tartışma konusu oldu.

Türkiye gündemine ilişkin sıcak gelişmeler her gün saat 18.00 da BOLD Medya’nın Youtube kanalında Fatih Akalan’ın sunumuyla ve Gazeteci Adem Yavuz Arslan’ın yorumuyla canlı olarak izleyebilirsiniz.

Gündem

Mühürlü ve tutuklu demokrasi!

Yerel seçim sonrası yerine kayyım atanan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Selçuk Mızraklı ‘örgüt üyeliği’ suçlamasıyla tutuklandı. AKP’nin HDP’li belediyelere yönelik kayyım atama uygulaması devam ediyor. HDP’li 4 belediyeye daha kayyım atandı.

Okumaya devam et

Gündem

Adem Yavuz Arslan yorumladı: Trump Erdoğan’a yelkenleri nasıl indirtti?

ABD Başkanı Donald Trump’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı yaptığı ‘yardımları’ hatırlatarak Barış Pınarı Harekatı’nda ateşkese ikna ettiğini belirtiliyor.

Okumaya devam et

Gündem

TGB ve Ülkücülerden ODTÜ’de ‘kırım’ uyarısı!

Ülkücü Ocakları’nın, TGB ile yarın öğlen saatlerinde ODTÜ içinde gerçekleştireceği ‘Bayrak Yürüyüşü’ için öğrencilere gönderdiği mesajda “Herhangi bir durumda kırım olabilir” ifadeleri kullanıldı.

BOLD – Doğu Perinçek genel başkanlığını yaptığı Vatan partisinin gençlik kolları olarak bilinen Türkiye Gençlik Birliği (TGB) ile Ülkücü Ocakları, Ankara’da üniversite öğrencisi olan mensuplarına Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde planan ‘Bayrak Yürüyüşü’ çağrısı yaptı. Ülkücü Ocaklarından yürüyüşe katılacaklara gönderilen mesaj ise tepkilere neden oldu. Ülkücü öğrencilere gönderilen mesajda, “Yıllar sonra ODTÜ’ye gireceğiz”, “Herhangi bir durumda kırım olabilir” ifadeleri yer aldı.

ODTÜ’LÜLER BASIN AÇIKLAMASI YAPACAK

Yarın 12.30 yapılması planlanan yürüyüş için Ankara’nın farklı üniversitelerinden araçlarla ODTÜ’ye gireceklerini ifade eden bu grupların tehditleri karşısında ODTÜ yönetimi sessizliğini koruyor. ODTÜ öğrencilerin yürüyüş öncesi rektörlük binası önünde bir basın açıklaması yapacağı öğrenildi.

Borsa İstanbul’un ortağı Avrupa Bankası, Hakan Atilla’ya karşı çıktı

Okumaya devam et

Popular