Bizimle iletişime geçiniz

Politika

CHP’li Özel: Yedek akçeye el atma noktasına geldiniz

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Cumhuriyet tarihi boyunca birçok sıkıntılı dönemden geçildiğini hatırlatarak, o dönemlerde el konulmayan yedek akçeye AKP döneminde el atıldığını kaydetti.

BOLD – CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Cumhuriyet tarihi boyunca dokunulmayan yedek akçeye AKP döneminde el konulduğunu belirterek, bu durumun ekonomik tahribatların itirafı olduğunun altını çizdi.

“SAVAŞLARDA EL KONULMADI”

Meclis’te yaptığı konuşmada yedek akçenin kullanılmasına ilişkin yasa teklifi ile ilgili konuşan Özel, “1930 Buhranı’nı yaşadık, Atatürk el atmadı. İkinci Dünya Savaşı’nı yaşadık, İnönü el atmadı. Kıbrıs Barış Harekâtı’nda Ecevit el atmadı. Demirel ellemedi, Özal ellemedi. Yaşlıların “kefen parası” dediği ihtiyat akçesine, yedek akçeye el atma noktasına geldiniz. Bu, Türkiye Cumhuriyeti’nde son on yedi yılda yaptığınız ekonomik tahribatların itirafı noktasında bir gerçeklik. Bunu herkes oturup bir daha bir düşünsün” dedi.

“BORSALAR KAPANINCA GÖREVDEN ALIYORLAR”

Merkez Bankası Başkanı’nın bir gece yarısı operasyonuyla görevden alındığını hatırlatan Özel, “Gece yarısı görevden alıyorlar, bizim borsa kapansın, dünya borsaları kapansın. Beyler biliyorlar çünkü ne yaptıklarını. Türkiye’nin itibarını ortadan kaldırıyorlar. Bugün yapılan bu ihtiyat akçesi de Merkez Bankası Başkanının görevden alınması da Türkiye’nin onu dünyada itibar suikastına uğratan bir iktidar tarafından yönetildiğini gösteriyor hepimize” dedi.

İhtiyat Akçesi’nin Hazine’ye devrine ilişkin yasa teklifi TBMM’ye geldi

Politika

Devlet Bahçeli’den Soylu’ya tebrik

MHP Lideri Devlet Bahçeli ‘Yerinde ve önemli bir operasyon’ dediği HDP’li 3 belediyelerdeki görevden almalarla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu arayarak tebrik etti.

BOLD – MHP Lideri Devlet Bahçeli, HDP’li Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediyelerine yapılan operasyonlarla ilgili ‘Yerinde ve önemli bir operasyon’ dedi. Bahçeli ayrıca operasyonlardan dolayı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu arayarak tebrik ettiği öğrenildi.

Terörle mücadele konusunda hükumetin ve İçişleri Bakanlığının tasarruflarını desteklediklerini vurgulayan Bahçeli’nin telefonda Soylu’ya ‘Size ve hükumete desteğimizi tamdır’ dediği öğrenildi.

İmamoğlu operasyonlara sessiz kalmadı: ‘Millet iradesi yok sayılamaz’

Okumaya devam et

Politika

Yeni bir parti daha geliyor

Eski bakanlardan Rifat Serdaroğlu’nun kuracağı parti Babacan ve Davutoğlu’nun kuracağı partilerden sonra devreye gireceği ileri sürüldü.

BOLD – Geçtiğimiz yıllarda Sağlık Bakanı ve Devlet Bakanı olarak görev yapan Rifat Serdaroğlu’nun “Çoban Ateşi” adını verdiği siyasi bir hareketi partileştirme çalışmaları içinde olduğu öğrenildi.

Sözcü yazarı Rahmi Turan’ın verdiği bilgiye göre; Serdaroğlu’nun partisi Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı partilerden sonra devreye girecek.

Turan, “İsyan Bayrağı” başlığıyla yayımlanan yazısının ilgili bölümünde kurulacak olan partiye dair şunları kaydetti:

“Ali Babacan ile Ahmet Davutoğlu’nun partileri AKP’nin benzeri olacak. Serdaroğlu’nun çalışmaları ise Atatürkçü çizgide, her yurtsever vatandaşa kucak açacak demokratik merkez partisi olmayı hedefliyor.”

Okumaya devam et

Politika

Kayyım operasyonu: 418 gözaltı

Belediye başkanlarının kayyım atanarak görevden alındığı Diyarbakır, Van ve Mardin’de gece saatlerinde çok sayıda eve polis baskınları yapıldı. 29 ilde aralarında HDP’li siyasetçilerin de bulunduğu 418 kişi gözaltına alındı.

BOLD – İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada “Diyarbakır, Mardin ve Van illeri başta olmak üzere toplam 29 ilde PKK/KCK terör örgütüne yönelik 418 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Yakalamaya dönük operasyonlar devam etmektedir” denildi. Gözaltına alınacak kişi sayısının artabileceği ifade edildi.

HDP ve DBP yöneticileri ile belediye çalışanlarının evlerine yapılan baskınlarda gözaltına alınan isimlerden bazıları şöyle:

1-HDP Diyarbakır İl Yöneticisi Kadir İnanır

2-DBP MYK Üyesi Sevim Biçici

3-DBP Bağlar İlçe Yöneticisi Hayri Etyemez

4-Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Murat Eminoğlu

5-Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Akdoğan

6-Büyükşehir Belediyesi Kadın Politikaları Daire Başkanı Selda Baran

7-HDP PM Üyesi Mesut Bağcık

8- HDP PM Üyesi Burhan Karakoç

9- Tümen Anlı

10- Edip Binbir

11-Mustafa Akengin

12-Mahmut Korkmaz

13-Fevzi Işık

14-HDP İl yöneticisi Ali Ihsan Karahan

15- HDP ilçe yöneticisi Avniye Tanrıkulu

16-Belediye çalışanı Şiyar Dağ

17-Fuat Yalçın

18-DBP Çınar yönetiminden Mahmut Ulus

19- DBP Çınar yönetiminden Fevzi Demirkıran.

HDP’li üç belediyeyi kimin gaspettiğini gösteren fotoğraf

 

Okumaya devam et

Popular