Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

AB Türkiye Delegasyonu, kaçırılan 6 kişinin aileleri ile görüştü

Şubat 2019’dan sonra kaçırılan ve nerede oldukları bilinmeyen 6 kişinin ailesi, Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu tarafından kabul edildi. Delegasyon Heyeti, gerekli adımları atacaklarını ve konun takipçi olacaklarına dair söz verdi.

Silahlı istihbarat birimleri tarafından siyah transportlarla kaçırıldığı ifade edilen Gökhan Türkmen, Yasin Ugan, Özgür Kaya, Erkan Irmak, Mustafa Yılmaz ve Salim Zeybek’in aileleri, AB Türkiye Delegasyonu tarafından kabul edildi.

1990’lı yıllardan buyana kayıplarını arayan Cumartesi Anneleri, 745. Hafta buluşmasında kaçırılan 6 kişinin eşlerine destek vermişti. Yaşadıkları hukuksuzluğu, adaletsizliği ve ilgili kurumların sessizliğini her platformda dile getiren 6 aile, yaşadıkları süreci AB Türkiye Delegasyonu’na anlattı.

Kaçırılan 6 kişinin eşlerini dinleyen Delegasyon, gerekli adımları atacaklarını ve konunun takipçisi olacaklarını vurguladı.

Cumartesi Anneleri’nin, kaçırılan 6 kişinin yakınlarıyla buluşmasında neler yaşandı?

Gündem

Mühürlü ve tutuklu demokrasi!

Yerel seçim sonrası yerine kayyım atanan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Selçuk Mızraklı ‘örgüt üyeliği’ suçlamasıyla tutuklandı. AKP’nin HDP’li belediyelere yönelik kayyım atama uygulaması devam ediyor. HDP’li 4 belediyeye daha kayyım atandı.

Okumaya devam et

Gündem

Adem Yavuz Arslan yorumladı: Trump Erdoğan’a yelkenleri nasıl indirtti?

ABD Başkanı Donald Trump’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı yaptığı ‘yardımları’ hatırlatarak Barış Pınarı Harekatı’nda ateşkese ikna ettiğini belirtiliyor.

Okumaya devam et

Gündem

TGB ve Ülkücülerden ODTÜ’de ‘kırım’ uyarısı!

Ülkücü Ocakları’nın, TGB ile yarın öğlen saatlerinde ODTÜ içinde gerçekleştireceği ‘Bayrak Yürüyüşü’ için öğrencilere gönderdiği mesajda “Herhangi bir durumda kırım olabilir” ifadeleri kullanıldı.

BOLD – Doğu Perinçek genel başkanlığını yaptığı Vatan partisinin gençlik kolları olarak bilinen Türkiye Gençlik Birliği (TGB) ile Ülkücü Ocakları, Ankara’da üniversite öğrencisi olan mensuplarına Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde planan ‘Bayrak Yürüyüşü’ çağrısı yaptı. Ülkücü Ocaklarından yürüyüşe katılacaklara gönderilen mesaj ise tepkilere neden oldu. Ülkücü öğrencilere gönderilen mesajda, “Yıllar sonra ODTÜ’ye gireceğiz”, “Herhangi bir durumda kırım olabilir” ifadeleri yer aldı.

ODTÜ’LÜLER BASIN AÇIKLAMASI YAPACAK

Yarın 12.30 yapılması planlanan yürüyüş için Ankara’nın farklı üniversitelerinden araçlarla ODTÜ’ye gireceklerini ifade eden bu grupların tehditleri karşısında ODTÜ yönetimi sessizliğini koruyor. ODTÜ öğrencilerin yürüyüş öncesi rektörlük binası önünde bir basın açıklaması yapacağı öğrenildi.

Borsa İstanbul’un ortağı Avrupa Bankası, Hakan Atilla’ya karşı çıktı

Okumaya devam et

Popular