Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Erdoğan nasıl gidecek?

Eski Bakan Ali Babacan’ın AKP’den istifa etmesi parti içerisinde oluşturduğu etki ve yeni gelişmeler karşından AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tutumu nasıl olacak?

Babacan’ın istifası üzerine konuşan Erdoğan’ın “Ümmet parçalamaya hakkınız yok” sözlerini ne anlama geliyor?

Türkiye ve ABD arasında yaşanan S-400 krizi

Havuz medyasında çıkan başkanlık sistemi ile ilgili haberler

Mehmet Şimşek’in yeni partiyle ilgili açıklaması

Cezaevlerinde tutuklu bulunan kadınların, annelerin ve onlarla birlikte cezalandırılan bebeklerin durumu?

Tüm bu başlıkları Gazeteciler Fatih Akalan ve Sevgi Akarçeşme, BOLD Medya’nın Youtube kanalında canlı yayında değerlendiriyor.

Gündem

Ahmet Davutoğlu, Erdoğan’ı yine topa tuttu! CANLI YAYIN

Okumaya devam et

Gündem

Bataklığa dönüşen Esenler Otogarına neşter vurulacak

15 Temmuz Demokrasi Otogarını denetleyen Ekrem İmamoğlu ”16 milyon İstanbullunun eşini, çocuğunu buraya ben nasıl yollayayım” diyerek değişim sinyalini verdi.

BOLD – İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu işletmesi İSPARK’a verilen 15 Temmuz Otogarında incelemelerde bulundu. İmamoğlu belgesellere de konu olan suç yuvası halindeki otogarın alt katlarına da inerek açıklamalarda bulundu.

YOLCU GÜVENLİĞİNE VURGU

Yolcu güvenliğine vurgu yapan İmamoğlu, “Çok ihmal edilmiş. Böyle bir yere hiç kimse evladını yollayıp ‘Otobüse bin. Şuraya git’ demez. Ya da ‘Orada in. Seni alayım’ da demez . Dolayısıyla böyle bir sistemde otobüsçü de hizmet edemez. Yeni sistemi kurarken yatırım yapacağız buraya. Burayı bilime, eğitime, teknokente dönüştürme çalışmasında yol haritamız var. Biraz zaman olacak. Rahatsızım. Böyle bir yere çocuğum girmez. Eşim girmez. 16 milyon İstanbullunun eşini, çocuğunu buraya ben nasıl yollayayım? Ha benim çocuğum, eşim, ha bir başkasının eşi, çocuğu, ailesi girmez buraya. Hızlıca çözmek zorundayız. En çarpıcı sorun güvenlik. Huzurla ilgili sorun var” diyerek otogarın alt katları için gerekli çalışmanın yapılacağının duyurdu.

ALT KATLAR BATAKLIĞA DÖNÜŞMÜŞ

Geçen hafta polisin operasyon düzenlediği otogarın alt katları için ‘Bataklık’ tabirini kullanan İmamoğlu ”Çevresine zarar veren, insanları mutsuz eden hatta çocukları, gençleri olumsuz etkileyen birçok suç unsurunu bugün ne yazık ki orada gördüm, gözlemledim. O bakımdan çok hızlı hareket etmek zorundayız. Hızlı hareket edeceğiz.” dedi.

İSPARK GÜVENLİK TEDBİRİ ALMALI

İmamoğlu İSPARK’a devredilen otopark ile ilgili de ”Bir imalat süreci var. İSPARK’ın kendi sistemi var. Giriş çıkışlardaki bariyer ve güvenlik düzeni gibi. Orayı bu haliyle teslim almaktan ziyade bazı arkadaşlarımın güvenlik amaçlı tespit yapmaları gerekiyor diye düşünüyorum. Hangi alanın otoparka dahil olduğunun çizimi, dizaynı yapılacak. Öngörüme göre ağustos sonunun geçmemesi lazım”diye konuştu.

ÜÇ İLÇE POZİTİF ETKİLENECEK

“Otogardaki aktörlerle İstanbul’un şehirlerarası geleceğini beraber üreteceğiz” diyen İmamoğlu ”Bu güzel otogarı biz akla ve bilime peşkeş çekeceğiz. Nedir o? Biz burayı büyük bir yeşil alan içerisinde bilim, AR-GE ve teknokent merkezine dönüştürmek istiyoruz. Yani yüksek teknolojiye insan yetiştiren, eğitim veren, meslek öğreten bir merkeze dönüştürmek istiyoruz” şeklinde konuştu. İmamoğlu otogarda yapılacak düzenlemelerin kendi içinde oluşturacağı değerli bir ekosistem ile Bayrampaşa, Esenler ve Güngören’i pozitif etkileyecek bir yatırım olacağını belirtti.
Ekrem İmamoğlu otogarda yaptığı incelemeleri ve açıklamalarını da sosyal medya hesabından canlı yayınladı.

Okumaya devam et

Gündem

Gezi Davası’nda Kavala’nın tutukluluğunun devamına karar verildi

Gezi davasında tutuklu iş adamı Osman Kavala savunma yaptı. Gezi protestolarının hükümeti yanlış kararlardan döndürmeye yönelik demokratik bir kampanya olduğunu söyledi.

BOLD Aralarında tutuklu iş adamı Osman Kavala’nın da bulunduğu 16 kişinin “hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs” iddiasıyla yargılandığı Gezi davasının ikinci duruşması İstanbul 30’ncu Ağır Ceza Mahkemesinin Silivri Cezaevindeki duruşma salonunda yapıldı.

Duruşmaya 625 gündür tutuklu bulunan Kavala ile ilk duruşmada tahliye edilen Yiğit Aksakoğlu, diğer sanıklar ve avukatları katıldı. Duruşmada savunma yapan Kavala, iddianamedeki kurgunun temel unsurları olan Soros, Açık Toplum Vakfı, Taksim Dayanışması, Otpor gibi sivil toplum kuruluşlarıyla ilgili kendisine hiçbir soru sorulmadığını kaydetti.

GEZİ PARKI’NDAKİ FOTOĞRAFI DELİL SAYILDI

Kavala, “Bana karşı delil olarak gösterilen fotoğraflar bir fotoğraf sergisi ve Gezi Parkı’nda çekilmiş fotoğrafım. Gözaltına alındıktan sonra savcı tarafından sorgulanmadım. İddianamenin tutuklanmamdan 16 ay sonra hazırlanmış olması da somut delil arama çabasının göstergesi” ifadelerini kullandı.

İddianamedeki delillerin seyahat programım ile Anadolu Kültür’ün mali raporları olduğunu kaydeden Kavala, şunları söyledi:

TAHLİYE TALEBİNE OLUMSUZ KARAR

“Bunların tutukluluğumla alakası olmadığı açık. Bu bilgiler ve mali raporlar suç işleme kastıyla fon kullanıldığına ya da kullandırıldığına dair bir somut delil içermiyor. Ben iki suçlamadan dolayı tutuklandım. Gezi olaylarının organizatörü ve finansçısı olmaktan ve 15 Temmuz darbesine destek vermekten. Bu şüpheleri beslemek üzere bazı basın organlarında yazılar çıktı. Beni suçlayan KOM dairesinin hazırladığı analiz raporunda hiçbir delil yok. 15 Temmuz darbe girişimine destek olduğum yönündeki suçlama iddianameye dönüşmedi, soruşturma dosyası olarak sürüyor ve gizlilik kararı var. Tutuklanmamdan sonra hakkımdaki her iki suçlamaya ilişkin somut delil bulunamamıştır. Tutuklandıktan sonra Henry Barkey ile 93,5 saat telefon kaydımın olduğuna dair asılsız haberler çıktı. Ama tek bir görüşmemiz yok. Bu nedenlerle tahliyemi talep ediyorum.”

Kavala’nın ve avukatlarının savunmasının ardından söz alan savcı, Kavala’nın tutukluluğunun devamını talep etti. Mahkeme Heyeti, oy çokluğuyla Kavala’nın tutukluluğunun devamına karar verdi. Duruşma 8 Ekim tarihine ertelendi.

HSK’nın Yetki Kararnamesi yayımlandı: Gezi Davası’nın hakimi değişti

Okumaya devam et

Popular