Bizimle iletişime geçiniz

Medya

Lütfü Oflaz: İslamcılar rezil, İslam alemi sefil halde

Yazar, düşünür ve aktivist Lütfi Oflas, İslam-İktidar ilişkisini değerlendirdiği yazısında, iktidar, güç ve devleti ele geçiren İslamcıların bozulduğunu, adaletsizleştiği ve zalimleştiğini belirtti.

BOLD – Lütfi Oflas, “İslamcılar rezil, İslam alemi sefil halde” başlığıyla kaleme aldığı yazısında, adalet, özgürlük, şeffaflık söylemleriyle iktidara gelen İslamcıların iktidar gücüyle bozulduğunu ve zalimleştiğini söyledi.

Independent Türkçe’de yayınlanan yazısında siyasal İslamcılar ile iktidar ve güç ilişkisindeki çelişkileri dile getiren Oflaz yazısının bir kısmı şöyle:

Mesela İslam ve iktidar ilişkisi…

İktidara gelen, gücü eline geçiren İslamcıların değişmesinin, bozulmasının nedir nedeni?

Gördük işte, iktidarı, gücü, devleti ele geçirmek İslamcıları bozuverdi.

İktidara gelmeden önce mücahit olanlar, iktidara gelince müteahhit oluverdiler.

Müslümanlar süslüman oluverdiler.

Mazlumlar zalim oluverdiler.

MERHAMETSİZ, ZALİM, ADALETSİZ İNSANLAR OLDULAR

Kısacası İslamcılar kul hakkı, haram, rüşvet, faiz yiyen, çalıp çırpan, hakkı olmayana el uzatan, komşusu açken tok yatan, gösteriş, şatafat, israf içinde yaşayan, işi ehline vermeyip adamını kayıran, ayaküstü kırk yalan söyleyen, ahlaksızlığı yaşam tarzına dönüştüren, vicdansız, merhametsiz, adaletsiz, zalim insanlar haline geliverdiler.

Dünya alem gördü İslamcıların bu hale gelişini.

Müslüman ülkelerde iktidara gelen İslamcıların hali genel olarak böyleydi.

Müslüman aleminin genel hali ise şöyleydi.

Müslüman aleminde hukuksuzluk mezhebi en büyük mezhepti!

Müslüman aleminde hırsızlık cemaati en büyük cemaatti!

Müslüman aleminde rüşvetçilik tarikatı en büyük tarikattı!

Müslüman aleminde zalimlik tekkesi en büyük tekkeydi!

Müslüman aleminde ahlaksızlık zaviyesi en büyük zaviyeydi!

Güya İslamcıların iktidarında bu durum değişecekti.

Güya İslamcıların iktidarı diğer iktidarlardan farklı olacaktı.

Güya İslamcıların iktidarında adil düzen kurulacaktı.

Güya İslamcıların iktidarında adaletsizliğin yerini adalet alacaktı.

Güya İslamcıların iktidarında ahlaksızlığın yerini ahlak alacaktı.

Güya İslamcıların iktidarında zalimliğin yerini müşfiklik alacaktı.

Güya İslamcıların iktidarında Harun gibi gelenler Karun gibi olmayacaktı.

Güya İslamcıların iktidarında rüşvet, yolsuzluk olmayacaktı.

Güya İslamcıların iktidarında çalıp çırpma, hırsızlık olmayacaktı.

Güya İslamcıların iktidarında iş ehline verilecek; adam kayırmacılık, torpilcilik olmayacaktı.

Güya İslamcıların iktidarında komşusu açken tok yatılmayacaktı.

Güya İslamcıların iktidarında kimsesizlerin kimsesi olunacaktı.

Güya İslamcıların iktidarında ihtiyaçlarından fazlasına sahip olanlar, ihtiyaçlarından fazlasını ihtiyacı olanlara dağıtacaklardı.

Güya İslamcıların iktidarında toplumsal barış sağlanacak,  farklılıklar bir arada barış içinde yaşayacaktı.

Güya İslamcıların iktidarında ahlak, dürüstlük, adalet, vicdan, merhamet, infak, müşfiklik, iyilik, paylaşma en yüce değerler olacaktı.

İktidarda İslamcılar olup da böyle olan bir Müslüman ülke var mı?

Şimdilik İslam ve iktidar konusunu geçelim.

1 MİLYAR 7 MİLYON İSLAM ALEMİ 80 MİLYONLUK ALMANYA KADAR ÜRETEMİYOR

İslam ve bilim konusuna gelelim.

Bilimde neden bu kadar geri İslam alemi?

Hristiyanlar, Yahudiler, Şintoistler, Budistler, Hinduistler, ateistler, deistler bilimsel, teknolojik buluşlar yaparlarken, niçin bilimsel, teknolojik buluşlar yapamıyor İslam alemi?

Niye insanlığa hizmet eden, insanların hayatını kolaylaştıran bilimsel, teknolojik buluşlara hiçbir katkı sunamıyor İslam alemi?

Bırakın bilimsel, teknolojik buluşlar yapmayı, 63 ülkeden ve 1 milyar 700 milyona yakın nüfustan oluşan İslam aleminin toplam üretimi, 80 milyonluk nüfusa sahip Almanya’nın üretimini bile neden bulmuyor?

DEVLET BENİM, HUKUK BENİM, ÜLKEDE HERŞEY BENİM DİYEN DİKTATÖRLER VAR

İslam ve Bilim konu başlığı altında bu konuya kafa yormak gerekiyor.

Bir diğer kafa yorulması gereken konu ise İslam ve demokrasi ilişkisi.

Niye ülkelerinde batılı ülkelerdeki gibi bir demokrasi kuramıyor İslam alemi?

Malumunuz Müslüman ülkelerde, batılı ülkelerdeki gibi demokrasi, hukuk devleti, insan hak ve özgürlükleri bulunmuyor.

Maalesef Müslüman ülkeler sivil ya da askeri diktatörlüklerle, şeyhliklerle yönetiliyor.

“Devlet de benim, hukuk da benim, bu ülkede her şey benim” diyen diktatörler, şeyhler tarafından yönetiliyor.

Bir adam, bir aile, bir zümre tarafından yönetiliyor.

Neyse uzatmayalım; her bakımdan sefil, rezil halde İslam alemi.

İslam aleminin bu durumdan nasıl kurtulacağına, bir araya gelip kafa kafaya verip kafa yormak gerekmez mi?”

Genel

Kabin gazeteciliğinde yeni tartışma: ‘Erdoğan’ın tutumunu normalleştiriyorsun’

CHP’li Melda Onur, teklif gelirse Erdoğan’ın uçağına seve seve binerim diyen İsmail Saymaz’ı bağımsız medyayı bitirmeye ahdetmiş bir siyasetçiyi normalleştirmekle suçladı.

BOLD – ‘O uçağa asla binmem’ dedikten sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uçağıyla Bosna Hersek ziyaretine katılan Ahmet Hakan’dan sonra başlayan tartışma büyüyor. Gazeteci İsmail Saymaz Biz 10 TV’ye verdiği röportajda eğer davet gelirse kendisin de aynı gazetede çalıştığı Ahmet Hakan gibi Cumhurbaşkanının uçağına bineceğini söyledi. Saymaz sosyal medyadan gelen tepkiler üzerine de siyasileri eleştirdiğini fakat onların rakibi olmadığını söyleyerek geri adım atmadı.

KONTROL ALTINDA NE YAZACAKSIN

Gazeteci kökenli CHP Milletvekili Melda Onur da İsmail Saymaz’ın bu sözleri üzerinden tartışmaya katıldı. Yaptığı sosyal medya paylaşımıyla Saymaz’a cevap veren Melda Onur ”İsmail ben de gazetecilerin her yere gitmesinden yanayım da

1-Dönüşte ne yazacağını kontrol edemeyeceği kimseyi uçağına almaz. Ne yazacaksın?

2-‘Ülkemizin cumhurbaşkanı’ her seçimde ülkenin yarısını zillet ocu, bucu ilan etmiş. AKP başkanı o bunu bilerek bin tabi” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN’IN TUTUMUNU NORMALLEŞTİRİYORSUN

Saymaz’dan Onur’a cevap gecikmedi. İsmail Saymaz gazeteci kökenli milletvekili Melda Onur’un bu düşüncelerini yadırgadığını söyledi.

Cumhurbaşkanının taraflının da ötesine geçtiğini ve bağımsız medyayı bitirmeye ahdettiğini savunan Melda Onur Saymaz’ı Erdoğan’ın bu tutumunu normalleştirmekle suçladı.

Okumaya devam et

Genel

CNN Türk spikerinin yeni havalimanındaki ‘rezalet akşamı’

Yeni havalimanında yine bir rezalet yaşandı. CNN Türk spikeri Büşra Sanay olayın mağdurlarındandı ve “rezalet akşam” diye duyurdu.

BOLD – Mayıs ayında hizmete giren Yeni İstanbul Havalimanı’nda yolcuları mağdur eden bir skandal daha yaşandı. Bavulları taşıyan bagaj bandının bozulması ve tamir edilememesi üzerine kaos yaşandı. Şanlıurfa- Bodrum ve Antalya’dan gelen 3 uçak yolcusunun bavulları görevliler tarafından karışık olarak getirildi. Herkesin bavuluna sahip çıkmasını isteyen görevlilerle yolcular arasında tartışma yaşandı. Yaklaşık bin bavul arasında kalan yolcular isyan etti.

REZALET BİR AKŞAM

Olayın mağdurlarından biri de CNN Türk sabah haberleri sunucusu Büşra Sanay’dı. Sanay bavul rezaletini sosyal medya hesabından paylaştı. Sanay paylaşımında, ”Tam 45 dakikadır Yeni Havalimanın’daki bantın başında bavulumun gelmesini bekliyorum ben ve onlarca kişi. 3 kere durdu bant. Açıklama da yok! Ben saat 4’te işte olacağım. Hastası var yaşlısı var ki olmak zorunda değil. İnsanlar isyan etti ya bu nedir Allah aşkına! Sonra bavullar böyle elden geldi. Tabi Urfa Antalya Bodrum bavulları arasında herkes bavulunu bulmakta zorlandı. Görevli uzun süre gelmedi. İçeride biri sigara yakınca geldi. Sigara için geldiğini söyledi bant için değil! Rezalet bir akşam!!! 21:45’te bant başındaydık saat 22:20!” ifadelerini kullandı .

BÖYLE İSYAN ETTİLER

Sanay’ın paylaştığı videoda bandın başında bekleyen ve görevlileri protesto eden yolcular ile karışık getirilen bavullar yüzünden görevlilerle tartışan vatandaşlar yer alıyor.

Okumaya devam et

Medya

Gökhan Özoğuz 15 Temmuz afişlerini eleştirdi çarşı karıştı

Cumhurbaşkanlığının 15 Temmuz çizimlerini Türk askerini zan altında bıraktığı için eleştiren Gökhan Özoğuz’la Hasan Kaçan ve Nedim Şener arasında gerilim çıktı.

BOLD – Athena grubunun solisti Gökhan Özoğuz ile iktidar yanlısı oyuncu Hasan Kaçan arasında “15 Temmuz afişleri” tartışması yaşandı. Özoğuz, sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanlığı’nın 15 Temmuz çizimlerini “Bu çizimlerden nefret ediyorum! Çok yanlış. Olayı sanki bütün TÜRK ASKERİ yapmış gibi hissettiriyor, Türk Asker olgusunun itibarını zedeler mi acaba? diye düşünmeden konması korkunç! Bu ülkeyi canı pahasına koruyan Türk Askeridir . BUNLAR DERHAL YASAKLASIN.” demişti.

SUSULACAĞINI DA MI ÖĞRENEMEDİN

Özoğuz’un eleştirisine cevap yazan Hasan Kaçan Gökhan Özoğuz’a bu konuda konuşmaması gerektiğini söyledi. Kaçan paylaşımında, “Çizimlerden değil darbecilerden nefret edeceksin Gökhan! Alçak darbeciler 251 evladımızı şehit etti Gökhan! 251 can toprak altında Gökhan! Büyüklerinden hiç bir şey öğrenmediysen, şehit evinde edeple susulacağını da mı öğrenmedin Gökhan! Bu memleket şehit evi Gökhan! Sus Gökhan!” ifadelerini kullandı.

SENDEN DAHA İYİ BİLİRİZ HASAN

Kaçan’ın cevabına Özoğuz da aynı tonda tepki verdi. Askerimizi yedirmeyiz diyen Özoğuz, “Hasan biz senden iyi biliriz Vatanı Milleti kayıtsız şartsız sevmeyide, Darbeyi nasıl lanetleyeceğimizide o geceki 251 tane şehidimizi nasıl yadedicemizide . O afişlerde darbeci askerlerin resimleri olmadığı sürece Türk askerini temsil eder” notunu paylaştı.

Cumhurbaşkanlığı çizimleri yüzünden Gökhan Özoğuz daha önce de Nedim Şener ile tartışmıştı. Özoğuz kendisine ‘Evladım’ diye başlayan bir mesaj atan Şener’i üslubu konusunda uyarmıştı. AKP’li Hasan Kaçan ile Ekrem İmamoğlu’nu destekleyen Gökhan Özoğuz daha önce de 23 Haziran seçimi öncesinde sosyal medyadan tartışmıştı.

Okumaya devam et

Popular