Bizimle iletişime geçiniz

Kültür

“Yıldızlar Altında Çocuk Tiyatro Festivali” Kadıköy’de başlıyor

Kadıköy Belediyesi tarafından 18’inci kez düzenlenen Çocuk Tiyatro Festivali 16 Temmuz Salı günü başlıyor.

BOLD– Oyunlar her akşam saat 21.00’da Selamiçeşme Özgürlük Parkı Amfi Tiyatro’da seyirciyle buluşacak. 29 Temmuz’a kadar devam edecek festivalde çocuklar, açık havada tiyatro izlemenin keyfini yaşayacak.

DAVETİYEYLE GİRİLEBİLECEK
14 ayrı çocuk oyununun sahneleneceği festivalde kapasite aşımı olmaması için seyirciler oyun alanına davetiye usulüyle alınacak. Davetiyeler her oyunun etkinlik günü saat 14.00 – 18.30 arası Kadıköy Belediyesi’nin Caddebostan Kültür Merkezi, Kozyatağı Kültür Merkezi, Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi ve Süreyya Operası gişelerinden temin edilebilecek.

Festivalde izlenebilecek oyunlar ve program ise şöyle:

16 Temmuz Salı
Sihirli Oyuncaklar/Altınok Çocuk Tiyatrosu (3+)

17 Temmuz Çarşamba
Küçük Prens/Anyamanya Kumpanya (7+)

18 Temmuz Perşembe
Tavşan Aranıyor/Atta Festivali (3+)

19 Temmuz Cuma
Oyun Avcısı/Tiyatro Bozok (3+)

20 Temmuz Cumartesi
Bremen Mızıkacıları Yeni Dünya Bandosu/Çizgi Kukla Tiyatrosu (3+)

21 Temmuz Pazar
Kaplumbağa ve Tavşan/İstanbul Çocuk Sanat (3+)

22 Temmuz Pazartesi
Merhaba Gölgem/Mask–Kara Tiyatrosu (5+)

23 Temmuz Salı
Canavar Var mı, Yok mu?/Ginko Tiyatro (4+)

24 Temmuz Çarşamba
Rapunzel ile Beyaz Atlı Prensi/Sarıyer Sanat Tiyatrosu (4+)

25 Temmuz Perşembe
Ormanın Şarkısı/Tiyatro Alkış (3+)

26 Temmuz Cuma
Soğuktan Korkmayan Tek Kuş/Tiyatro Gülgeç (5+)

27 Temmuz Cumartesi
Ödlek Aslan Müzikali/Tiyatro Kronik (3+)

28 Temmuz Pazar
Kurbağa Prens/Uygur Çocuk Tiyatrosu (3+)

29 Temmuz Pazartesi
Renk Renk Ülkesi/TiyatrOPS (3+)

Kültür

James Bond’un yaratıcılarından aksiyon dolu bir film: The Rhythm Section

James Bond’un yapımcı şirketi Eon Productions’ın Bond serisi harici ilk filmi olan The Rhythm Section’dan ilk fragman paylaşıldı.

BOLD– Jude Law ve Blake Lively’yi bir araya getiren filmin kamera arkasında ise The Handmaid’s Tale ve Billions gibi başarılı projelerde görev almış olan Reed Morano yer alıyor.

Jude Law- Blake Lively

AKSİYON DOLU İNTİKAM HİKAYESİ

Fragmanıyla Bond kalitesinde bir aksiyon vadeden filmde ailesini kaybettiği uçak kazasının aslında planlı bir saldırı olduğunu öğrenen Stephanie Patrick’in (Blake Lively) intikam yolculuğu anlatılıyor. Jude Law ise intikam arzusuyla dolu genç kadının eğitmeni Boyd rolünü üstleniyor. Filmin vizyon tarihi ise 31 Ocak 2020…

Lively ve Law’a; Sterling K. Brown, Daniel Mays ve Max Casella gibi isimlerin eşlik ettiği filmin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Okumaya devam et

Kültür

Matrix’in kadrosu şekilleniyor, ünlü isim yer almayacak

Matrix filmlerinde baş kötü karakter Ajan Smith’İ canlandıran Hugo Weaving Matrix 4’te yer almayacağını açıkladı.

BOLD– Matrix haricinde V for Vendetta ve Yüzüklerin Efendisi gibi başyapıt niteliğindeki filmlerde rol alan Weaving yeni Matrix’te bulunamayacak olmasının programının yoğunluğundan kaynaklandığını açıkladı.

KÖTÜLERİN BİRİ VAR BİRİ YOK

Avustralya asıllı ünlü oyuncu “Filmde yokum, hayır. The Matrix çok farklı bir hikâye. Şanssızlık işte, ama aslında Londra’daki bir tiyatro oyunu olan The Visit teklifinin gelmesinin ardından The Matrix teklifi geldi. Yani Matrix’in yapılacağını biliyordum, ama tarihleri bilmiyordum. İkisini aynı anda yapabileceğimi düşündüm. Tarihleri ayarlayabilmek için sekiz haftam vardı. Bu süreçte The Visit’i kabul ettim. Lana Wachowski ile iletişim içindeydim. Ama en sonunda tarihlerin uymadığı sonucuna ulaştı.” ifadelerini kullandı.

Lambert Wilson

Ajan Smith Matrix 4’ün kadrosuna katılamasa da serinin ikinci ve üçüncü filmlerinde önemli bir yeri olan Merovingian karakterini 4. filmde de göreceğiz. Merovingian’a daha önce olduğu gibi Fransız oyuncu Lambert Wilson hayat verecek.

JOHN WICK VE MATRIX 4 VİZYON TARİHLERİ

Keanu Reeves, Carrie Anne Moss ve Jada Pinkett Smith, Jonathan Groff, Jessica Henwick, Yahya Abdul Mateen II, Neil Patrick Harris ve Toby Onwumere filmin kadrosunda yer alacağı daha önce açıklanan oyuncular.

Matrix 4’ün 21 Mayıs 2021’de bir diğer Keanu Reeves filmi olan John Wick 4 ile aynı gün gösterime girmesi planlanıyor.

Okumaya devam et

Kültür

Dolmabahçe restrorasyonunda duvar altında 100 yıllık gazete bulundu

İstanbul’un sembol mekanlarından Dolmabahçe Sarayı’nın Süfera Salonu’nda yapılan restorasyon çalışmaları sırasında duvar sıvasının altından 1917 tarihli gazete parçaları çıktı.

BOLD – Osmanlıca ve Fransızca yazılı haberlerin olduğu gazete parçasında Osmanlı’nın ilk uçakları ‘Osmanlı’ ve ‘Prens Celaleddin’in 40 dakikalık seferlerini yaptığı yazıyor.

Haberde ‘Prens Celaleddin’in, 11 Şubat 1917 tarihinde Beyrut’tan Şam’a yaptığı uçuşun sorunsuz olarak gerçekleştirildiği bildiriliyor.

Dolmabahçe Sarayı’ndaki 30 numaralı odadan çıkan gazete parçalarının, Sultan 5. Mehmed Reşad döneminde gerçekleştirilen onarım sırasında dolgu malzemesi olarak kullanıldığı tespit edildi.

 

Bir diğer keşif ise duvardaki boya katmanlarının altında bulunan erkek portresi. Yağlı boyayla çizildiği anlaşılan eskiz şeklindeki portrenin, Saray kalemkârlarının tarihe bıraktığı bir hatıra olabileceği düşünülüyor.

Hülya Koçyiğit’in damadı Ender Alkoçlar’a Antalya’dan kötü haber: İhale ve sözleşme iptal

Okumaya devam et

Popular