Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

15 Temmuz şehidi Cambaz’ın oğluna, AKP’den şaka gibi telefon

Alparslan Cambaz, şehit babasıyla telefonda görüşmek isteyen AKP teşkilatıyla arasındaki diyaloğu paylaştı. Cambaz ısrarla ‘Nesi oluyorsunuz’ diyen kadına ‘Kayınvalidesiyim’ diyerek isyan etti.

BOLD- 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan Yeni Şafak gazetesi foto muhabiri Mustafa Cambaz’ın oğlu Alpaslan Cambaz sosyal medya hesabından, AKP teşkilatı ile arasında geçen telefon diyaloğunu paylaştı.

Diyaloglarda arayan kişi şehit gazeteciyi aradığını belirtiyor, Alpaslan Cambaz’da oğlu olduğunu söyledikten sonra teşkilattan arayan kadın durumu nihayet anlıyor. Bu seferde neyi oluyorsunuz diye sorunca daha önce oğlu olduğunu ifade eden Cambaz sinirleniyor ve ”Kayınvalidesi” diyerek tepki gösteriyor.

Alpaslan Cambaz ile teşkilat arasında geçen konuşma şöyle:

“- Alo, merhabalar. Mustafa Beyle mi görüşüyorum?

+ Mustafa oğlu Alpaslan ben.

– Mustafa diye not almışlar, kusura bakmayın. Ben Ak Parti teşkilatından arıyorum. Şehidimizin nesi oluyordunuz?

+ Kayınvalidesi oluyorum hanımefendi. Kayınvalidesi.”

Paylaşıma yapılan yorumlar da ise sosyal medya kullanıcıları 15 Temmuzda hayatını kaybedenlerin ve ailelerinin sadece 15 Temmuz yıl dönümünde hatırlamasına ve siyasi reklam için kullanılmasına tepki gösterdi.

Okumaya devam et
Reklamlar

Gündem

Boğaziçili müzisyenlerden kayyım rektöre ‘Metallica’lı istifa çağrısı

Boğaziçili müzisyenler kayyım rektör Melih Bulu’yu Metallica’nın “For Whom the Bell Tolls” şarkısının sözlerini uyarlayarak bir kez daha istifaya çağırdı.

BOLD– AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atanan rektör Melih Bulu’ya yönelik protestolar devam ediyor. Güney Kampüs’te bir araya gelen Boğaziçili müzisyenler, “ Ben Metallica dinliyorum.” diyen Bulu’yu Metallica’nın “For Whom the Bell Tolls” şarkısına uyarladıkları sözlerle protesto etti. İşte o şarkı sözleri ve Boğaziçililerin protestosu…

BOYUN EĞMEYİZ KAYYIMA

“Elinde pankartla Boğaziçi’nde
Mücadele eden kim?
Kuzeyde güneyde şimdi her yerde
Öğrenci ve hocalar hepsi birlikte
Gecenin yarısı o haber geldi
Demokrasiye darbe!
Durur mu, haykırır tüm Boğaziçi
Hazırlan, bu söz sana, şimdi bak dinle
Boyun eğmeyiz
Biz kayyıma!
Vazgeçmiyoruz
İstifa!
Makalen çalıntı her şeyin yalan
Fark etmeyiz mi sandın?
Okulu şirkete çevirmek neymiş
O iş yatar kayyum bence anladın
Bugün de yarın da yine buradayız
Seçimdir hakkımız!
CV’nde neler var, bundan bize ne?
Kayyıma karşıdır tüm Boğaziçi
Boyun eğmeyiz
Biz kayyıma!
Vazgeçmiyoruz
İstifa!”

Okumaya devam et

Gündem

Koronavirüsten bugün de 168 kişi öldü

Koronavirüs nedeniyle ölümler devam ediyor. Resmi rakamlara göre bugün salgın nedeniyle hayatını kaybeden 168 kişi ile birlikte koronavirüsten ölenlerin toplam sayısı 23 bin 832’ye yükseldi.

BOLD – Sağlık Bakanlığı tarafından 16 Ocak koronavirüs verileri açıklandı. Bugün Kovid-19 nedeniyle 168 kişi hayatını kaybederken, 7 bin 550 yeni vaka tespit edildi.

TOPLAM ÖLEN SAYISI 23 BİN 832’YE ÇIKTI

Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu’nun güncel verileri paylaşıldı. Paylaşılan son tabloda 7 bin 550 kişiye vaka, 902 kişiye koronavirüs hasta (Kovid-19) tanısı konuldu. 168 kişinin daha yaşamının yitirdiği açıklanırken, toplam ölen kişi sayısı ise 23 bin 832’yi çıktı.

AĞIR HASTA SAYISI 2 BİN 265

Tabloya göre, ağır hasta sayısı 2 bin 265 olarak açıklandı. Koronavirüs toplam test sayısı 27 milyon 223 bin 445, toplam koronavirüs vaka sayısı ise 2 milyon 380 bin 665’e yükseldi. Toplam iyileşen sayısı 2 milyon 254 bin 52, bugünkü test sayısı ise 156 bin 792 olarak kayıtlara geçti.

Cumhurbaşkanlığı araştırmasından çıktı: Türkiye’nin yüzde 80’i tasarruf yapamıyor

 

Okumaya devam et

Gündem

Çin aşısını üreten Sinovac’ın web sitesine Türkiye’den erişilemiyor

Türkiye’nin koronavirüs aşısı aldığı Çinli Sinovac şirketi, web sitelerine Türkiye’den erişimi engelledi. Web sitesine giriş yapmak isteyen kullanıcıları “IP adresinizin bu web sitesini ziyaret etmesine izin verilmiyor!” iletisi karşılıyor.

BOLD – Sağlık Bakanlığı’nın Kovid-19 aşısı satın aldığı Çinli Sinovac şirketi, sinovac.com alan adından yayın yapılan kurumsal web sitesine Türkiye’den erişimi engelledi. Siteye giriş yapmak isteyenleri “IP adresinizin bu web sitesini ziyaret etmesine izin verilmiyor!” iletisi karşılıyor.

ÇOK İLGİNÇ BİR DURUM

Konuyu gündeme getiren Habertürk yazarı Fatih Altaylı köşesinde şunları dile getirdi: “Türkiye’de aşıları yapılmaya başlanan Sinovac’ın internet sitesine girip, hem Türkiye’deki durumla ilgili neler duyurduklarını, hem de faz 3 çalışmaları yürütülen diğer ülkelerdeki (Endonezya ve Brezilya) son gelişmeleri öğrenmek istedim. Ancak çok ilginç bir durumla karşılaştım. Sinovac, şu anda aşılarını uygulayan tek ülke olan Türkiye’ye sitesinin internet erişimini engellemişti. Şaka yapmıyorum.

AŞI ÜRETTİKLERİNE DAİR BİLGİ YOK

Sinovac’ın resmi internet sitesi olan Sinovac.com adresine girdiğiniz zaman karşınıza “bu internet sitesi sizin ip adresinizin erişimine kapalıdır” yazısı çıkıyordu. (Yine bu firmaya ait olduğunu umduğum sinovacbio.com adresine girdiğim zaman ise firmanın Kovid-19’a karşı aşı ürettiği ile ilgili bir bilgiye rastlayamadım. Sadece R and D bölümünde korona aşısı üretme çalışmaları vardır diye tek satır var.) En önemli ürünü şu anda sadece Türkiye’de kullanılan bir firma, internet adresini Türkiye’den erişime niye kapar? Herhalde firmanın Türkiye distribütörü bir yanıt verecektir.”

 

Cumhurbaşkanlığı araştırmasından çıktı: Türkiye’nin yüzde 80’i tasarruf yapamıyor

Okumaya devam et

Popular