Bizimle iletişime geçiniz

Teknoloji

Ford’un öfkeli pikabının yeni versiyonu ekimde Türkiye’de

Daha önceki versiyonlarda olduğu gibi 2.2 ya da 3.2 litrelik motorlar yerine 2.0 litrelik motorun kullanıldığı yeni Ford Ranger Raptor, bu yıl içinde Türkiye pazarına girecek.

Daha iyi performans ve daha verimli yakıt tüketimi sunan 2.0 litrelik motora sahip Ford Ranger Raptor, bu yıl bitmeden Türkiye’de satışa sunulmuş olacak.

BOLD – Ford, pikap modeli aracı yeni Ranger’a Raptor adını verdi. Öfkeli görünümüyle dikkati çeken bu yüksek performanslı yeni sürüm, 2.0 litre EcoBlue dizel motorla geliyor.

Eski modellere göre daha iyi performans ve daha iyi yakıt ekonomisi sağlayan Raptor’un haricinde Ranger’a yeni motorlar ve yeni teknolojiler de eklendi.

EcoBlue dizel motor, Ranger XLT’de tek turbolu şekilde sunulduğunda 170 beygir gücüne sahip. Çift turbolu Ranger Wildtrack’te ise beygir gücü 213’e kadar çıkıyor. 213 beygirlik motor, aynı zamanda Ranger Raptor’da da kullanılıyor.

2.0 lt EcoBlue motor, 3.2 lt TDCi motora göre fazladan 13 beygir gücüne sahip ve ekstradan 30 Nm tork üretiyor.

Efsane mertebesine ulaşmış Ford F-150’nin Raptor sürümünden esinlenilerek tasarlanan Ranger Raptor, ekim ayında piyasaya çıkacak. 10 ileri otomatik şanzıman ile birleştirilen bu motor, 500 Nm tork değerine sahip.

Araç, 1.252 kg yükleme kapasitesine sahipken, 3.500 kg da römork çekebiliyor. Pikabın tek turbolu sürümü ise 170 beygir güç ve 420 Nm tork üretiyor. Raptor, 100 kilometrede 8.3 litre yakıt tüketiyor.

Tüm bunlara ek olarak yeni Ranger Raptor’da baja, spor, çim, çakıl, kar, çamur, kum, kaya ve normal isimli sürüş modları bulunuyor.

Teknoloji

Tepkiler sonrası WhatsApp, yeni gizlilik sözleşmesini 3 ay erteledi

Kullanıcılarını zorladığı yeni gizlilik sözleşmesi nedeniyle tepkilerin hedefi haline gelen WhatsApp, geri adım atarak daha önce 8 Şubat’ta geçileceğini açıkladığı yeni sözleşmeyi 15 Mayıs’a erteledi.

BOLD – Kullanıcılara getirilen veri paylaşma zorunluluğu tartışmaları üzerine, mesajlaşma uygulaması Whatsapp’tan erteleme açıklaması geldi. Yapılacak değişiklik 15 Mayıs’a ertelendi.

Sosyal medya platformu Facebook’un bünyesinde bulunan WhatsApp, verilerini Facebook ile paylaşmayan kullanıcılarına yasak getirmeye hazırlanıyor. Kullanıcılarını zorladığı yeni gizlilik sözleşmesi nedeniyle tepkilerin hedefi haline gelen WhatsApp,  önce güncellemenin kabul edilmesi için son tarih olan 8 Şubat’ta kimsenin hesabının silinmeyeceğini açıkladı, şimdi de yapılacak değişikliği daha iyi anlatabilmek için 15 Mayıs’a ertelediğini duyurdu.

 

20 yıllık AKP iktidarının utancı: Yoksulluk intiharları!

Okumaya devam et

Teknoloji

Whatsapp’a alternatif arayanlara siber güvenlik uzmanından tavsiyeler

Gazeteci Fatih Akalan, güvenlik politikasını değiştireceğini açıklayan Whatsapp’a alternatif arayan kullanıcılar için ‘Hangi uygulamayı kullanmalı?’ sorusunu konunun uzmanına sordu.

BOLD  – Dünya çapında milyarı geçen kullanıcıya sahip haberleşme uygulaması Whatsapp’ın yaptığı açıklama günlerdir tartışılıyor. Whatsapp, yeni kullanıcı sözleşmesi ile gizlilik politikasını değiştirme kararı aldığı açıkladı. Kararın ardından, Türkiye ve dünyada Whatsapp’ın artık güvenli olmadığını düşünen insanlar başka uygulamalara yönelmiş durumda. En çok zikredilen uygulamalar ise Signal, Telegram, BİP..

HANGİSİNİ KULLANMALI

Peki Whatsapp gerçekten güvenli değil mi? Hangi uygulama daha güvenli. Gazeteci Fatih Akalan Whatsapp’ın yaptığı açıklamayla alevlenen tartışma sonrası ‘Hangi uygulamayı kullanmalı?’ sorusunu siber güvenlik uzmanı Selçuk Şahin’e sordu.

Okumaya devam et

Teknoloji

Erdoğan da Telegram hesabı açtı

Tayyip Erdoğan, Whatapp’ın tepki toplayan yeni kullanıcı sözleşmesi sonrası, Türkiye’de de popülaritesi artan haberleşme uygulamalarından Telegram ile yerli BİP’te hesap açtı.

BOLD – Erdoğan Dijital Medya adlı sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın iletişim uygulamaları Telegram ve BİP’te hesap açtığı belirtildi. Paylaşımda “Cumhurbaşkanımız Erdoğan, haberleşme uygulamaları BiP ve Telegram’da” denilerek kanalların linki verildi.

Dünya çağında bir milyarı aşan kullanıcıya sahip haberleşme uygulaması WhatsApp, geçtiğimiz günlerde yeni kullanıcı sözleşmesi maddelerini açıkladı. WhatsApp sözleşmesine dair tartışmalar ise sosyal medyada gündem konusu oldu.

Whatapp yerine kullanılabilecekler listesinin başına yer alan uygulamalardan Telegram’ın popülaritesi her geçen gün artıyor.

Saray’ın Whatapp’ın yerine önerdiği yerli BİP’in kullanıcıdan istediği veriler pes dedirtti

 

Okumaya devam et

Popular