Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

KHK’lı hakime hanım konuştu: Haddiniz değil, korkmuyorum sizden!

KHK ile ihraç edilen hakim Sevil Yılmaz, OHAL’in 3. yıldönümünde yaşadığı mağduriyeti anlattı. Bir video mesaj yayınlayan Yılmaz, “Beni bu şekilde yargılamak haddiniz değil, korkmuyorum sizden” dedi.

BOLD – 15 Temmuz’dan sonra ilan edilen Olağanüstü Hal (OHAL)’in 3. yılında yaşanan haksızlıklar gündeme getirildi. KHK mağdurları sosyal medyada ‘HukukGelsin KHKlarGitsin’ #OHALdensonra3yıl etiketi açarak mağduriyetlerini anlattı.

Paylaştığı video ile en çok konuşulan ve etkileşim alan ihraç hakim Sevil Yılmaz, OHAL’in sözde kaldırıldığını ama fiilen şiddetli bir şekilde devam ettiğini söyledi.

Bir hukukçu olarak ‘suç nedir, örgüt nedir, örgüt üyesi nedir?’ sorularının cevabını iyi bildiğini söyleyen Yılmaz, kendisiyle alakalı yargılamanın bir hukuki garabetten ibaret olduğunu söyledi.

‘Cesaret bulaşıcıdır, haklı davanızda yanınızdayız, helal olsun size hakime hanım, korkudan konuşmayan hakim ve savcılara örnek olsun’ ifadeleriyle destek bulan Sevim Yılmaz, kızı ile birlikte çektiği video mesajda şunları söyledi:

HADDİNİZ DEĞİL

“Benim özel hayatımı, kaldığım evi, gittiğim dershaneyi, kurduğum arkadaşlığı ilişkileri ve telefonda yaptığı görüşmeleri kullanarak yaptığınız yargılamalar nezdimde komik olmaktan öteye gitmiyor. Beni bu şekilde yargılamak sizin haddiniz değil. Bunu söylerken artık asla korkmuyorum.

LOHUSA HALİMLE GÖZALTINA ALDINIZ

“Çünkü yıllarca emek verip kazandığım işimden ettiniz. Çok severek evlendiğim sevgili eşimden aylarca ayırdınız. Yıllarca beklediğim bebeğimle lohusa halimle gözaltına aldınız.

DÜRÜST, VİCDANLI BİR HAKİME TERÖRİST DEDİNİZ

Avukatlık yapmak istedim izin vermediniz. Ağaç kabuğu yememiz için elinizden geleni yaptınız. En önemlisi siz gencecik, çalışkan, dürüst, vicdanlı bir kadına; bir hakime terörist dediniz. Şimdi ben neden korkayım. Korkmuyorum sizden ve işimi geri istiyorum.”

15 Temmuz’dan sonra çıkarılan KHKlar ile ihraç edilen 150 bin kamu çalışanı işini geri almak için 3 yıldır mücadele ediyor.

Gündem

Diyanet’ten ‘download caiz değil’ fetvası

İzinsiz indirilen tüm dokümanların ‘hak gaspı’ olduğunu söyleyen Diyanet, ‘Caiz değildir’ dedi.

BOLD – İzinsiz olarak indirilen tüm dokümanların ‘hak gasp etmek’ olduğunu söyleyen Diyanet “Program, yazılım, kitap, müzik vb. ürünleri ilgililerin izni olmadan elde edip kullanmak caiz değildir” diye fetva verdi.

Diyanet, internet üzerinden film, müzik, kitap gibi eserlerin, eser sahiplerinden izinsiz indirilmesinin caiz olmadığını açıkladı. Diyanet, aylık dergisinde “İnternetten program, yazılım, kitap, müzik indirmek ve bunları kullanmak helal midir” sorusuna yanıt verdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı yanıtında, “Hak ihlalleri elektronik ve bilgisayar dünyasında da yaşanmaktadır. Bu tür haksız davranışlar sadece bireylerin hakkını gasp etmiş olmamakta, aynı zamanda o alanlarda emek harcayan insanların yeni ürünler üretme konusundaki şevkini kırmakta, bu da kamu hakkı ihlaline dönüşmektedir. Bu sebeple birer emek mahsulü olarak internet ortamına geçirilmiş olan her türlü program, yazılım, kitap, müzik vb. ürünleri ilgililerin izni olmadan elde edip kullanmak caiz değildir” ifadelerini kullandı.

AKP’li müdür yardımcısından selin vurduğu İstanbullulara ‘Oh olsun’ mesajı

Okumaya devam et

Gündem

Metin Feyzioğlu eleştirilere cevap verdi: Çay paramız yok

Adli yıl açılışına katılacağını duyuran Metin Feyzioğlu eleştirilere cevap verdi: “Tuzu kuru olanların ne dediği çok önemli değil. Türkiye’de binlerce genç avukatın çay parası yok.”

BOLD – Adli yıl açılışıyla ilgili tartışmalar devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda yapılacak adli yıl açılışı törenine 41 baronun katılmayacağını açıklamasının ardından törene katılacağını ilan eden Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, kendisine yöneltilen eleştirilere cevap verdi.

Birçok avukatın sorumluluğunu üzerinde taşıdığını söyleyen Feyzioğlu, “Tuzu kuru olanların ne dediği çok önemli değil. Ekmek peşinde, aş peşinde olanların ne dediğini önemsiyorum.” dedi.

Feyzioğlu, “Türkiye’de binlerce genç avukatın çay parası yok. 5 yıldan az kıdemli 40 bin avukat var. 10 günde 600 avukat eklenmiş aramıza ve daha yağıyor bunlar. Reformu çıkarmak zorundayız.” ifadelerini kullandı.

Euronews’in haberine göre yargı paketinin kabul edilmesi sürecine de destek vereceklerini ifade eden Feyzioğlu, düzenlemenin ekimde yasalaşmasını beklediklerini söyledi.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu.

 

Okumaya devam et

Gündem

63 kişinin öldüğü Afganistan’daki saldırıyı IŞİD üstlendi

Afganistan’da dün gece meydana gelen bombalı intihar saldırısında 63 kişi hayatını kaybetti, 182 kişi yaralandı. Saldırıyı IŞİD üstlendi.

BOLD- Afganistan’ın başkenti Kabil’de bir düğün salonunda dün gece yerel saatle 22.40’ta intihar saldırısında aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 63 kişi hayatını kaybetti, 182 kişi yaralandı.

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Nasret Rahimi, patlamanın Kabil’in 6. güvenlik bölgesindeki düğün salonu Kasri Dubai’de olduğunu açıkladı.

İntihar saldırısı, Taliban ile Amerika Birleşik Devletleri (ABD) arasında sürdürülen barış ve ABD askerlerinin ülkeden çekilmesi görüşmelerinin 9. turunun planlandığı bir dönemde gerçekleşti.

Taliban, Şii azınlığın yaşadığı bölgede düzenlenen olayla bağlantısı olmadığını duyurdu.

Saldırıyı Irak Şam İslam Devleti Örgütü (IŞİD) üstlendi.

TALİBAN BU SALDIRININ GÜNAHINDAN KENDİNİ SIYIRIMAZ

Euronews’in haberine göre bugün bir açıklama yapan Afganistan Devlet Başkanı Eşref Gani, saldırıdan Taliban’ı sorumlu tuttu. Gani, “Taliban teröristlere zemin hazırladığı için bu barbar saldırının günahından kendini sıyıramaz.” dedi.

Taliban liderinin kardeşi 2 gün önce Pakistan’da camiye düzenlenen saldırıda öldü. Düğün salonuna yapılan bombalı saldırı Pakistan’da bir camiye düzenlenen saldırıdan iki gün sonra gerçekleşti. 16 Ağustos’ta yaşanan patlamada Taliban liderinin kardeşinin de aralarında bulunduğu en az 4 kişi hayatını kaybetmişti.

Taliban’a yakın kaynaklar örgütün lideri Hibatullah Akhunzasda patlama esnasında camide olmadığını ancak caminin Taliban mensuplarınca ziyaret edildiğinin bilindiğini söyledi. Patlamayı henüz hiçbir örgüt üstlenmedi.

Okumaya devam et

Popular