Bizimle iletişime geçiniz

Politika

“Korkarım yakında soluduğumuz havadan bile vergi alacaklar”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, sosyal medya hesabından paylaştığı bir video ile AKP hükümetinin vatandaşın sırtına yüklediği vergi yükünü etkili bir şekilde anlattı.

BOLD – Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, vatandaştan alınan verginin vergisini bir video ile milyonlara anlatmaya çalıştı. Karamollaoğlu’nun sosyal medya hesabından paylaşılan video kısa sürede yayıldı.

ELEKTRİK VE SUYUN YARISI VERGİ

Videoda elektrik, su faturalarının yaklaşık yarısı, akaryakıtın ise üçte ikisinin vergi olduğuna dikkat çekilerek, Türkiye’de uygulanan bu ekonomik politikaların vatandaş için dayanılmaz bir noktaya geldiği ifade ediliyor. Verginin vergisini bulan ve bunu uygulayan tek yerin Türkiye olduğu vurgulanıyor.

KORKARIM HAVADAN DA VERGİ ALACAKLAR

Video paylaşımında AKP’nin vatandaşlara uyguladığı vergi politikasını eleştiren Karamollaoğlu, “Korkarım yakında soluduğumuz havadan bile vergi alacaklar” şeklindeki tepkiyi gösterdi.

VERGİ ÖDEV OLMAKTAN ÇIKTI, ZULÜM HALİNE GELDİ

AKP’nin ekonomi politikasını akılsızlık olarak değerlendiren Karamollaoğlu, “İktidarın yaptığı sorumsuz harcamalar, akılsız yatırımlar neticesinde vergiler vatandaş için bir ödev olmaktan çıkmış adeta zulüm haline dönmüştür” şeklinde eleştirdi.

Politika

Oy oranları düşen AKP’de 3’üncü ortak arayışı!

AKP’den istifa eden ve yeni parti çalışmaları başlatan Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun oluşturduğu etki AKP’de Cumhur İttifakı’na 3’üncü bir ortak arayışına ittiği ifade edildi.

BOLD-AKP yönetiminin yaptırdığı son anketlerde oy düşüşünün sürmesi, Cumhur İttifakı’na üçüncü bir partinin eklenmesi ihtimalini ortaya çıkardı. Hem partinin hem de AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oy oranının yüzde 40’ın altına düşmesi AKP’de endişeye neden olurken, parti yönetiminin yeni ittifak formülü üzerinde çalıştığı belirtildi.

Yeniçağ’a AKP’deki çalışmalara ilişkin bilgi veren bir parti yetkilisi, “Oy düşüşünü durdurmak ve hem partimizin hem de Sayın Cumhurbaşkanımızın oy oranını yeniden yüzde 45-50 arasına taşımak için çalışıyoruz. Bu çalışmalarımızda Cumhur İttifakı’na yeni bir partinin dâhil edilmesi fikri de gündeme geldi. Şu an için sadece bir düşünceden ibaret. İttifakımıza dâhil edilebilecek herhangi bir partinin oy noktasında ne kadar katkısı olur, onu araştıracağız. Herhangi bir parti ile ittifak görüşmesi yapmış değiliz. Sadece bir fikir olarak masada duruyor. Millet İttifakı’nın karşısında yeniden ivme kazanabilmek amacıyla böyle bir düşünce ortaya çıktı” şeklinde konuştuğu belirtildi.

İttifaka dâhil edilebilecek üçüncü parti için MHP’nin tavrının ne olacağı ile ilgili de konuşan yetkili, “Sayın Bahçeli, Cumhur İttifakı’nın önemini çok iyi biliyor. İttifakın yıpranmaması için özen gösteriyor. O yüzden sorun çıkaracağını düşünmüyorum” dedi. Diğer taraftan AKP’de, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın kuracağı partilerin Saadet Partisi ile ittifak kurma ihtimalinden rahatsızlık duyulduğu, muhalefet cephesinde Millet İttifakı’nın yanında ikinci bir ittifakın yer almasının AKP için ciddi zorluklara neden olacağı belirtildi.

Olçok ailesi: “Nihal Hanım soyadımızı kullanmasın”

Okumaya devam et

Politika

Termik santrallerle ilgili düzenleme çıkartıldı: O yasa teklifi 322 oy ile kabul edildi

TBMM Genel Kurulu’nda, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Meclis’e iade edilen, termik santrallere filtre takılmasını erteleyen maddenin kanun metninden çıkarılmasının ardından, “Dijital Hizmet Vergisi Kanunu” yeniden oylandı ve kabul edildi.

BOLD-Kanun onaylanmak üzere Cumhurbaşkanlığı’na gönderilecek. TBMM Genel Kurulunda termik santrallerle ilgili düzenlemenin de yer aldığı kanun teklifi görüşüldü. 322 milletvekilinin 322’si de termik santrallere filtre takılmasını erteleyen maddenin çıkartılması yönünde oy kullandı ve madde kanun teklifinden çıkartıldı. Kanun, yeni haliyle TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi.

Gazeteci Arslan, sürpriz vetonun perde arkasını yazdı: İzler 25 Aralık dosyasına çıkıyor

Okumaya devam et

Politika

Olçok ailesi: “Nihal Hanım soyadımızı kullanmasın”

Ahmet Davutoğlu’nun yeni partisinde kurucular kurulunda yer alacağı belirtilen Nihal Olçok ile ilgili Olçok Ailesi’nden açıklama geldi. “Olçok soyadını kullanmasına rıza değiliz” denildi.

BOLD Nihal Olçok, bugün Cumhuriyet gazetesine verdiği röportajda AKP’yi sert sözlerle eleştirdi. 15 Temmuz’da eski eşi Erol Olçok ve oğlunu kaybeden Nihal Olçok’un bu röportajının ardından Olçok Ailesi bir açıklama yaptı.

Aile, Erol Olçok’un Nihal Olçok’tan boşandığını vurgulayarak “Nihal Hanım, kızlık soyadı olan Süleymanoğlu’nu kullanarak şahsi görüşlerini ifade edebilir. Olçok Ailesi olarak, Nihal Hanım’ın ‘Olçok’ soyadını kullanmasına rıza göstermediğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız” açıklamasında bulundu. Olçok ailesinden yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi:

2013 YILINDA ANLAŞMALI BOŞANDILAR

“Şehit Erol Olçok, Nihal Hanım’la evliliğini 2013 yılında anlaşmalı boşanma ile sonlandırmış ve boşanma 04.09.2013 tarihli mahkeme kararıyla kesinleşmiştir. Çocukları şehit Abdullah Tayyip, Cahar Şamil ve Emir Dursun’un velayetini Erol Olçok almış, şehadetinden sonra çocukların vasisi amcaları Cevat Olçok olmuştur. Nihal Hanım, 30.11.2016 tarihine kadar kendi kızlık soyadı olan Süleymanoğlu’nu kullanmıştır. Söz konusu tarihten itibaren mahkeme kararıyla tekrar Olçok soyadını kullanmaya başlamıştır. Olçok Ailesi bu mahkeme kararına, Cahar Şamil ve Emir Dursun’un manevi zarar görmemesi adına bugüne kadar herhangi bir itirazda bulunmamıştır. Ancak Nihal Süleymanoğlu’nun kamuoyu ile paylaştığı kimi sözlü ve yazılı beyanları, bu açıklamayı gerekli kılmıştır. Bu beyanlar, Olçok Ailesi tarafından tasvip edilmemekte olup Olçok Ailesi’ni bağlamamakta ve şehit Erol Olçok’un hayattayken benimsediği değer ve ilkelerle ters düşmektedir. Söz konusu beyanlar, sadece Nihal Hanım’ın şahsi görüşlerinden ibarettir. Kamuoyundan bu hassasiyeti dikkate almalarını istirham ederiz. Nihal Hanım, kızlık soyadı olan Süleymanoğlu’nu kullanarak şahsi görüşlerini ifade edebilir. Olçok Ailesi olarak, Nihal Hanım’ın ‘Olçok’ soyadını kullanmasına rıza göstermediğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.”

İmamoğlu dünyanın en etkili 50 ismi arasında: 2023’te Erdoğan’ın rakibi…

Okumaya devam et

Popular