Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Çorlu tren faciası davası Halk Eğitim Merkezinde görülecek

Mahkeme heyeti, davanın ilk duruşmasında polisin müdahalesine varan salon tartışmalarının önüne geçmek için 10 Eylüldeki ikinci duruşmayı Halk Eğitim Merkezine aldı.

BOLD – Aralarında çocukların da bulunduğu 25 kişinin hayatını kaybettiği Çorlu Tren Kazası’nın yargılamasında mahkeme heyeti üzerindeki baskıdan kurtulmak için çare arıyor. Polisin doğrudan müdahale ettiği son duruşma sonrası heyet, salonun değiştirilmesine karar verdi. İlk duruşma Halk Eğitim Merkezi’ne alındı.

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde 25 kişinin öldüğü, 328 kişinin yaralandığı tren faciasının 3 Temmuzda yapılan ilk duruşmasında mahkeme salonuna alınmayan bazı aileler ile polis arasında arbede yaşanmıştı. Salonun darlığı nedeniyle polisinin kimlik kontrolü yaparak aileleri içeri almasına tepki gösteren kazazede yakınlarına polis müdahale etmişti. Çıkan olayların ardında bir de mahkeme heyeti yetki alanında olmadığı gerekçesiyle davadan çekilmişti. Mahkemenin bu kararı 1 yıl boyunca adalet bekleyen acılı ailelerin tepkisini çekmişti.

DURUŞMA HALK EĞİTİM MERKEZİNDE YAPILACAK

Dosyanın Çorlu 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ne verilmesinin ardından toplanan mahkeme heyeti ikinci duruşma tarihini 10 Eylül olarak belirledi. Heyet ayrıca, ilk duruşmasına küçük mahkeme salonunun damga vurduğu, davanın ikinci duruşmasının Çorlu Halk Eğitim Merkezi Salonunda yapılmasını kararlaştırdı.

AİLELER GERÇEK SORUMLULARIN HESAP VERMESİNİ İSTİYOR

Çorlu’daki, 25 kişinin yaşamını yitirdiği tren faciası davasında ‘asıl kusurlu’ bulunan TCDD personeli Turgut Kurt, Özkan Polat, Celaleddin Çabuk ile Çetin Yıldırım ‘taksirli ölüme ve yaralanmaya neden olma’ suçundan 2’şer yıldan 15’er yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor.

Sadece alt düzey 4 TCDD memurunun yargılandığı davada gerçek sorumluların hesap vermesini isteyen aileler 12 Haziranda Anayasa Mahkemesi önünde eylem yapmıştı. Kazazede yakınlarının eylemine yine polis müdahale etmişti.

Şahan Gökbakar bakanlığa böyle tepki verdi: Biz salak mıyız?

Okumaya devam et
Reklamlar

Gündem

29 sağlık çalışanı daha Kovid-19’dan hayatını kaybetti

sağlık çalışanı, ölüm, üzgün

Koronavirüs vaka sayısındaki artış sağlık çalışanlarını da olumsuz etkiliyor. İş yükleri artan sağlık çalışanları arasında can kayıpları da giderek yükseliyor. Son bir haftada 29 sağlık çalışanı daha Kovid-19 nedeniyle yaşamını yitirdi.

BOLD – Son bir haftada 29 sağlık çalışanı daha koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi. Pandeminin başından bu yana hayatını kaybeden toplam sağlık çalışanı sayısı 212’ye yükseldi.

Koronavirüs sebebiyle sağlık çalışanları ölümleri her geçen gün daha da artıyor. Türk Tabipleri Birliği’nin açıkladığı rakamlara göre son bir hafta içerisinde 29 sağlık çalışanı daha yaşamını yitirdi. “Kovid-19 meslek hastalığı kabul edilsin” diyen TTB’nin kayıtlarına göre pandeminin başından beri 212 sağlık çalışanı vefat etti.

Koronavirüs salgını yeni rekorlar kırarak yayılıyor

Okumaya devam et

Gündem

Koronavirüs salgını Türkiye’de yeni rekorlar kırarak yayılıyor

Salgın rekor kırarak artmaya devam ediyor. Son 24 saatte 193 kişi salgın nedeniyle yaşamını yitirdi, 32 bin 736 kişi ise koronavirüse yakalandı. Bakan Koca, “Kapalı ortamlarda kalabalık içinde bulunmayın” çağrısı yaptı.

BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 4 Aralık 2020 tarihli koronavirüs tablosunu paylaştı. Tabloya göre son 24 saatte 193 kişi salgın nedeniyle yaşamını yitirirken, 32 bin 736 kişi de koronavirüse yakalandı.

RESMİ VEFAT SAYISI 15 BİNE YAKLAŞTI

Güncel koronavirüs tablosuna göre hasta sayısı 6 bin 903 olarak açıklanırken, vaka sayısı da 32 bin 736 olarak ifade edildi. Son 24 saatte 193 vefatın kaydedildiği tabloda ağır hasta sayısının 5 bin 703 olduğu ifade edildi. Toplam hasta sayısı 527 bin 70, vefat saylısı ise 14 bin 509 oldu.

“KALABALIK ORTAMLARDA BULUNMAYIN”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bugün tespit edilen 6 bin 903 yeni hasta var. Ağır hasta sayısı da aktif hasta sayısı da artmaya devam ediyor. Bugünlerde en büyük bulaşma ortamı kapalı ve kalabalık mekanlar. Kapalı ortamlarda kalabalık içinde bulunmayın. Kendinizi ve sevdiklerinizi koruyun” dedi.

Büyükşehir başkanları: Vefat sayıları açıklanandan 2-3 kat fazla

Okumaya devam et

Gündem

İzmir’de sağlık muayenesine götürülen kadınlara ters kelepçe

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının Hizmet Hareketi gönüllülerine yönelik yürüttüğü soruşturmada gözaltına alınan 66 kişinin sağlık kontrolüne ters kelepçe takılarak götürülmesi dikkat çekti.

BOLD – İzmir’de Hizmet Hareketi mensuplarının kaldığı iddia edilen evlere operasyon düzenlendi. Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerinin katıldığı operasyonda 66 kişi gözaltına alındı.

Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerinin koordinesinde başlatılan operasyonla birçok ilde 66 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar farklı hastanelerde sağlık kontrolünden geçirildi. Sağlık kontrolüne götürülen zanlılara ters kelepçe takıldığı görüldü.

Fahrettin Altun’un evine giren maaş 4’ten 5’e çıktı

Okumaya devam et

Popular