Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

İBB Başkanı İmamoğlu: Burası eş, dost, akraba yeri değil kardeşim

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, bazı belediye başkanlarının akrabalarını belediye şirketlerine yerleştirmesine ilişkin, “Ben de aynı şeyi yapıyorsam, benim partim de hesap soracak. Kendi vicdanına da hesap soracak” dedi.

BOLD – Gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplayan İmamoğlu, kamunun çok farklı bir özelliği olduğunu, buralarda bir aileye, bir şirkete değil, direkt topluma hizmet edildiğini söyledi.

Son günlerde yakın akrabalarını belediyelere ait şirketlere atayan belediye başkanlarının bu tavırlarına ilişkin görüşleri sorulan İmamoğlu, şöyle devam etti:

“Ben bunu seçim meydanlarında söyledim. Derhal gereğini yapmalılar. Burası eş, dost, akraba yeri değil kardeşim. Kimse, hiç fark etmez. Ben de aynı şeyi yapıyorsam, benim partim de hesap soracak. Kendi vicdanına da hesap soracak. ‘Ama çok marifetli’ deniliyor. Gitsin marifetini başka yerde değerlendirsin, iş yapsın. Çok netiz bu konuda. Bu konuda taviz yok. ‘Öbür taraf 105 insan yapıyor, bizdeki 5 insan yapıyor. Bizdeki az’ denilmesi hiç fark etmez. Benim 5 arkadaşım o yanlışını düzeltecek. Derhal, düzeltecek. ‘Kusura bakmayın hemşehrilerim. Ben bunu düzeltiyorum, işime bakıyorum’ diyecek. Bitti, bu kadar basit. Burası, eş dost, akraba yeri değil. Benim akrabalarım dün beni ziyaret geldi. Köyden de gelenler vardı. Ağladılar gururdan, gittiler. Bitti. İlişki bu kadar. Böyle bir düzeni yönetirsek biz, topluma gerekli mesajları veririz. Derhal gereğini yapmalılar.”

Eski AKP’lileri yeni partilere kaptırmamak için kamu bankaları devrede

Gündem

İşyerinden kaçırılan Gökhan Güneş bu sabah evine döndü

İstanbul Başakşehir’de iş yerine gittiği sırada bir araca zorla bindirilerek kaçırıldığına ilişkin görüntü kayıtları ortaya çıkan ve günlerdir haber alınamayan Gökhan Güneş, gözleri kapalı bırakıldığı Bahçeşehir’den kendi imkanlarıyla evine döndü.

BOLD – İstanbul’da 20 Ocak günü kaçırılan elektrik işçisi Gökhan Güneş, 138 saat sonra evine döndü. Sabaha karşı 6 civarında gözleri kapalı şekilde Bahçeşehir’de bırakılan Gökhan Güneş, kendi olanakları ile ailesinin evine döndü.

DETAYLI AÇIKLAMA YAPILACAK

Ezilenlerin Hukuk Bürosu, attığı tweet ile Güneş’in bu sabah erken saatlerde İkitelli’deki evine döndüğünü duyurdu. Güneş’in bulunmasında emeği geçen herkese teşekkür eden Ezilenlerin Hukuk Bürosu, yaptıkları paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Müvekkilimiz Gökhan Güneş az önce İkitelli’de bulunan ailesinin evine geldi. Detaylı açıklamayı müvekkilimizle görüştükten sonra gün içerisinde yapacağız. Gökhan’ın bulunmasında emeği geçen herkese teşekkür ederiz.”

EMNİYET, “TESLİM EDECEĞİZ” DEMİŞTİ

Başakşehir’de elektrik işçisi olarak çalışan, ESP’li Gökhan Güneş’ten 20 Ocak’tan bu yana haber alınamıyordu. Kaçırılma anının görüntülerine ulaşılan Gökhan Güneş ile ilgili olarak günlerdir eylemler yapılıyor, ailesi emniyet ve savcılık nezdinde girişimlerde bulunuyordu. Bir işyerinin ve İETT’nin kamera kayıtlarında, Güneş’in otobüsten indiği ve bir grup tarafından zorla araca bindirildiği net biçimde görülüyordu. Emniyet yetkililerinin Gökhan Güneş’in ailesine “oğlunu teslim edeceğiz” dediği öğrenilmişti. Gökhan Güneş’in avukatı Sezin Uçar, daha önce ajanlık teklifi yapılan Güneş’in “istihbarat görevlileri veya Terörle Mücadele Polisleri tarafından gözaltında tutulduğunu” düşündüklerini söylemişti.

OHAL Komisyonunun Mehmet Altan’ın ihracına dayanak yaptığı rapor yok

Okumaya devam et

Gündem

Sevgilisini dövüp görüntülerini sosyal medyada paylaştı

Bir erkek sevgilisini dövüp kayda aldı. O görüntüleri de sosyal medyada paylaştı. Şiddet görüntülerinin yayılmasının ardından dayakçı erkek gözaltına alındı. Sevgililerin her ikisinin de 18 yaşın altında olduğu ortaya çıktı.

BOLD – Kocaeli’nin İzmit ilçesinde 18 yaşından küçük bir erkek, aynı yaştaki sevgilisini darp ederek kamera ile kayda aldı. Sosyal medyada yayılan görüntüler sonrasında şahıs gözaltına alındı.

Kadına şiddetin adresi bu sefer İzmit’ti. Cumhuriyet’in haberine göre Kuruçeşme Hülya Sokak’ta meydana gelen olayda 18 yaşından küçük olduğu belirlenen E.Ü. adlı erkek, aynı yaşlardaki sevgilisini darp ederek cep telefonu kamerası ile kayda aldırdı.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerin hızla yayılarak tepki görmesi sonucu E.Ü. adlı erkek, polis ekiplerince gözaltına alındı. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

Sosyal medyada yayınlanan görüntülerde ise E.Ü., 18 yaşından küçük olduğu öğrenilen sevgilisini önce tokatlıyor, itip düşürdüğü bankta ise saçından tutarak darp etmeyi sürdürüyor. Darp anlarında ise genç kızın ağladığı görülüyor.

Okumaya devam et

Gündem

Mahkemeden emsal karar: İhraç edilmek artık emekliliğe engel değil

Görevden ihraç, emeklilik için engel olamayacak. Ankara 17. İdare Mahkemesi’nin bir astsubay için verdiği karar, diğer ihraç edilenler için de örnek teşkil edecek. Görevinden atılan astsubaya ödenmemiş maaşları faiziyle birlikte ödenecek.

BOLD – Ankara 17. İdare Mahkemesi, mesleğinden ihraç edilen bir astsubayın açtığı davada emsal bir karar verdi. Mahkeme, astsubayın daha önce yaptığı emeklilik başvurusunun meslekten ihraç edilmiş olması nedeniyle reddedilmesini hukuka aykırı buldu. Emekli olmasına karar verilen astsubaya maaşları da faiziyle birlikte verilecek.

EMEKLİLİK BEKLERKEN İHRAÇ EDİLDİ

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda çalışan bir astsubay, 2017 yılında sağlık sorunları nedeniyle başvurduğu Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Hastanesi Sağlık Kurulu’na sevk edildi. Kurul, astsubayın mevcut sağlık durumu itibarıyla “malul” olduğuna ve sınıf görevini yapamayacağına karar verdi. Astsubay bu rapor üzerine Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve SGK’ya başvurup, malulen emekliliğini istedi. Astsubay emeklilik beklerken, Haziran 2019’da iltisaklı olduğu gerekçesiyle meslekten ihraç edildi, emeklilik başvurusu da reddedildi.

MAHKEME İŞLEMİ İPTAL ETTİ

Astsubayın avukatı Mehmet Erkan Akkuş aracılığıyla dava açması üzerine Ankara İdare Mahkemesi, astsubayın başvurusunu haklı bularak işlemin iptaline hükmetti. Mahkemenin kararında, davacı astsubayın meslekten ihraç edilmesinden önce görevini yapamayacağına dair malul raporu olduğuna ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nden ilişiği kesilmeden önce 13 yıl hizmet süresi bulunduğuna dikkat çekildi.

EMEKLİLİK LÜTUF DEĞİL, KESİLEN PRİMLERİN KARŞILIĞI

Davayı açan ve kazanan avukat Mehmet Erkan Akkuş Sözcü’den Asuman Aranca’ya yaptığı açıklamada, “Yasa kapsamında emeklilik şartlarını tamamlayan kamu görevlisinin her ne sebeple olursa olsun görevinden ihraç edilmesi, emeklilik hakkına halel getiremez. Emeklilik hakkı bir lütuf değil, maaşlardan kesilen primlerin karşılığıdır. Bu durum mahkeme kararıyla tescillendi” dedi.

OHAL Komisyonunun Mehmet Altan’ın ihracına dayanak yaptığı rapor yok

Okumaya devam et

Popular