Politika

Saray’daki Fahrettin Altun’a 4 maaş emeklilikte yaşa takılana yok maaş

CHP’li Özgür Özel’in gündeme getirdiği Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve eşinin maaşları, Erdoğan’ın ‘çift maaş’ vetosuna takılan EYT’lilerin tepkisini çekti.

BOLD – CHP Grup Başkanvekili Özel, dün Mecliste düzenlediği basın toplantısında belediye başkanlarının yakınlarının işe alınmasını engelleyecek ve huzur hakkı ödemesini ortadan kaldıracak kanun teklifi ile ilgili açıklama yaptı. Kamudaki çift maaş ödemeleriyle ilgili tartışmaları da değerlendiren Özel, şunları söyledi:

EYT’LİYE YOK AMA FAHRETTİN ALTUN’A VAR

“Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un durumuna bakalım. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı olarak dolgun bir maaş alıyor mu, alıyor, ikinci bir maaş ne alıyor, Borsa İstanbul Yönetim Kurulu üyesi, çift dikiş mi? Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Ömer Çelik, AK Parti için çok konuşanlar. Peki evde yalnız yaşamıyor bir de hanımefendi var, Fatma Nur Hanım, değerli eşleri, Fatma Nur Altun hem akademisyen maaşı alıyor mu, alıyor… Hem de Türk Hava Yolları Yönetim Kuruluna önerilmişti, bugün baktık ki resmi siteye geçmiş, görevlendirilmiş. Fahrettin Altun’un evine dört maaş giriyor. Dört dikiş oluyor da EYT’li neden maaş almadan emeklilik yaşını bekliyor, vicdan mı? Hodri meydan… Reis çıkıp söylese ya herkes tek maaşa dönecek, çift dikiş yok diye. Sadece ve sadece Ulaştırma Bakanlığının üst düzey bürokrasisindeki 9 bürokrat çift maaş olduğu daha bugün çıktı. Bütün bakanlıklar böyle.” ifadelerini kullandı.

VİCDAN MI?

CHP’li Özel açıklamalarını sosyal medya hesabından da paylaştı. Özel’in Altun ve eşinin maaşları hakkında söylediği sözler sosyal medyada da gündem oldu.

Özel, sosyal medya hesabında da, “Fahrettin Altun, Borsa İstanbul Yönetim Kurulu üyesi olarak ikinci maaşı alıyor. Değerli eşleri hem akademisyen maaşı, hem de THY Yönetim Kurulu üyesi maaşı alıyor. Fahrettin Altun’un evine dört maaş giriyor da EYT’li neden maaş almadan emeklilik yaşını bekliyor, vicdan mı” diye sordu.

Sosyal medyada, Fahretin Altun ve eşinin ayda 4 maaş alması, özellikle Erdoğan’ın ‘çift maaş alacaklar’ diyerek veto ettiği emeklilikte yaşa takılanlar olarak bilinen EYT’lileri kızdırdı.

Saray’ın fişlediği sanatçıların konserleri bir bir iptal oluyor

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version