Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

AKP’de başkanlık sancısı!

Gündem

Boğaziçili müzisyenlerden kayyım rektöre ‘Metallica’lı istifa çağrısı

Boğaziçili müzisyenler kayyım rektör Melih Bulu’yu Metallica’nın “For Whom the Bell Tolls” şarkısının sözlerini uyarlayarak bir kez daha istifaya çağırdı.

BOLD– AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atanan rektör Melih Bulu’ya yönelik protestolar devam ediyor. Güney Kampüs’te bir araya gelen Boğaziçili müzisyenler, “ Ben Metallica dinliyorum.” diyen Bulu’yu Metallica’nın “For Whom the Bell Tolls” şarkısına uyarladıkları sözlerle protesto etti. İşte o şarkı sözleri ve Boğaziçililerin protestosu…

BOYUN EĞMEYİZ KAYYIMA

“Elinde pankartla Boğaziçi’nde
Mücadele eden kim?
Kuzeyde güneyde şimdi her yerde
Öğrenci ve hocalar hepsi birlikte
Gecenin yarısı o haber geldi
Demokrasiye darbe!
Durur mu, haykırır tüm Boğaziçi
Hazırlan, bu söz sana, şimdi bak dinle
Boyun eğmeyiz
Biz kayyıma!
Vazgeçmiyoruz
İstifa!
Makalen çalıntı her şeyin yalan
Fark etmeyiz mi sandın?
Okulu şirkete çevirmek neymiş
O iş yatar kayyum bence anladın
Bugün de yarın da yine buradayız
Seçimdir hakkımız!
CV’nde neler var, bundan bize ne?
Kayyıma karşıdır tüm Boğaziçi
Boyun eğmeyiz
Biz kayyıma!
Vazgeçmiyoruz
İstifa!”

Okumaya devam et

Gündem

Koronavirüsten bugün de 168 kişi öldü

Koronavirüs nedeniyle ölümler devam ediyor. Resmi rakamlara göre bugün salgın nedeniyle hayatını kaybeden 168 kişi ile birlikte koronavirüsten ölenlerin toplam sayısı 23 bin 832’ye yükseldi.

BOLD – Sağlık Bakanlığı tarafından 16 Ocak koronavirüs verileri açıklandı. Bugün Kovid-19 nedeniyle 168 kişi hayatını kaybederken, 7 bin 550 yeni vaka tespit edildi.

TOPLAM ÖLEN SAYISI 23 BİN 832’YE ÇIKTI

Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu’nun güncel verileri paylaşıldı. Paylaşılan son tabloda 7 bin 550 kişiye vaka, 902 kişiye koronavirüs hasta (Kovid-19) tanısı konuldu. 168 kişinin daha yaşamının yitirdiği açıklanırken, toplam ölen kişi sayısı ise 23 bin 832’yi çıktı.

AĞIR HASTA SAYISI 2 BİN 265

Tabloya göre, ağır hasta sayısı 2 bin 265 olarak açıklandı. Koronavirüs toplam test sayısı 27 milyon 223 bin 445, toplam koronavirüs vaka sayısı ise 2 milyon 380 bin 665’e yükseldi. Toplam iyileşen sayısı 2 milyon 254 bin 52, bugünkü test sayısı ise 156 bin 792 olarak kayıtlara geçti.

Cumhurbaşkanlığı araştırmasından çıktı: Türkiye’nin yüzde 80’i tasarruf yapamıyor

 

Okumaya devam et

Gündem

KHK’lı öğretmen öldükten sonra işine iade edildi

OHAL Komisyonu, hayatını kaybeden KHK’lı öğretmen için görevine iade kararı verildi. 7 Şubat 2017’de ihraç edilen Mehmet Nasır Sönmez, yaklaşık 4 yıldır kararın çıkmasını bekliyordu.

BOLD – OHAL Komisyonu, KHK ile ihraç edilen ve 7 Kasım 2020’de hayatını kaybeden Eğitim Sen Üyesi Mehmet Nasır Sönmez için göreve iade kararı verdi.

7 ŞUBAT 2017’DE İHRAÇ EDİLDİ

Evrensel’in haberine göre Tekirdağ Çorlu’da lise okul müdür yardımcılığının yanı sıra Türk dili ve edebiyatı öğretmenliği yaparken 7 Şubat 2017 de 686 No’lu KHK ile görevden ihraç edilen Mehmet Nasır Sönmez, 7 Kasım’da oturduğu apartmanın balkonundan halı çırparken 5. kattan kazayla düşerek hayatını kaybetmişti.

Göreve iade kararına ilişkin açıklama yapan Eğitim Sen Tekirdağ Şubesi, “Büyük acı oldu hepimiz için. OHAL Komisyonundan göreve iade kararı çıktı. Sevinemiyoruz. Sorguluyoruz. Geç gelen adalet, adalet olmuyor. Eşi atanmayan öğretmen, 10 ve 16 yaşlarında 2 çocukları var. Başından beri söyledik, söylemeye devam ediyoruz. Tüm arkadaşlarımız göreve dönecek. KHK’lar gidecek, biz kazanacağız” dedi.

KHK’LININ BAŞVURUSU KARDEŞİNİN DAVASI YÜZÜNDEN REDDEDİLDİ

Dikkat çeken başka bir mağduriyetteyse KHK’yla ihraç edilen Mevlüt Kaplan’ın mahkemeye yaptığı başvuru, kardeşi hakkında açılan bir dava gerekçe gösterilerek reddedildi.

Van Su Kanalizasyon İşleri (VASKİ) Müdürlüğünde çalışan Mevlüt Kaplan, kanun hükmünde kararname (KHK) ile 10 Ocak 2017’de ihraç edildi. Kaplan’ın ihraç edilmesine “örgütle iltisaklı ve irtibatlı” olduğu gerekçe gösterildi. Kaplan, Mecliste kurulan Olağanüstü Hal (OHAL) Komisyonuna “işe iade” talebiyle başvuruda bulundu. Komisyon, Kaplan’ın yaptığı başvuruyu reddetti.

Kaplan, bunun üzerine “Anayasal ve uluslararası sözleşmelerden doğan haklarının ihlali” ve “Devlet memurluğundan çıkarılmaya ilişkin usule uyulmadığı” gerekçeleriyle Ankara 24’üncü İdare Mahkemesine başvuru yaptı. Mahkeme de Kaplan’ın başvurusunu reddetti.

Mahkeme, İçişleri Bakanlığı tarafından dosyaya sunulan bilgi ve belgelerde davacının kardeşinin hakkında “Örgüt üyesi olmak” ve “Örgüt propagandası yapmak” iddialarıyla açılan dava bulunduğu gerekçesiyle başvuruyu reddetti.

Okumaya devam et

Popular