Bizimle iletişime geçiniz

Manşet

Kulüpler 410 milyon dolara indi, kur maksimum 5,80 olarak belirlendi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Süper Lig maç yayınları için kulüpler ve yayıncı kuruluş beİN Sports ile anlaşmaya vardı. Kulüpler Birliği toplantısının ardından TFF, yayıncı kuruluşla masaya oturdu. Görüşmede uzlaşma sağlandı.

BOLD – TFF Başkanı Nihat Özdemir, düzenledikleri basın toplantısında, “Yayıncı kuruluş ile 2019-20 yılı için geçerli sözleşmemizin ek maddelerini imza altına alacağız, hayırlı olsun.” diye konuştu.
Digiturk CEO’su Yousef Al-Obaidly ise, “Böyle bir ligi sadece burada değil, yurt dışında da yayınlayacağımız için mutluyuz.” sözleriyle anlaşmadan duyduğu mutluluğu ifade etti. Anlaşmanın detayları açıklanmasa da 2022 yılına kadar yayıncı kuruluş değişmeyecek. Anlaşılan rakam ise 410 milyon dolar olduğu belirtildi. Sabit kur yerine 5.80 olarak maksimum kur şeklinde anlaşmaya varıldı.

ANLAŞMA 2022’YE KADAR SÜRECEK

Anlaşma sağlandığını duyurduktan sonra öğleden sonra TFF başkanı Nihat Özdemir “Yayıncı kuruluş ile işbirliğimize 2022’ye kadar devam edeceğiz. Anlaşmadaki değişiklikleri ve detayları da bu açıklamayla kamuoyuna duyuracağız” ifadelerini kullandı. Ancak henüz detaylar açıklanmadı. TFF’den resmi açıklama gelmemesine rağmen TRT Spor’un haberine göre revize edilen anlaşma 410 milyon dolar olarak belirlendi. Dolar kurunun ise en fazla 5.80 olacak şekilde sabitleneceği belirtildi.

KULÜPLER 500 MİLYON DOLARDAN İNDİRİM YAPTI

Yayıncı kuruluşun kur artışından ve maliyetlerin yükselmesinden dolayı 500 milyon dolarlık ödeme için kur ayarının yapılmasını istemesi krize neden olmuştu. Kulüpler alacaklarından feragat etmeyince Yayıncı kuruluşta sezon başı ödemesi gereken 125 milyon dolarlık avansı yatırmamıştı. Taraflar bir araya gelmesine rağmen anlaşma sağlanamamıştı.

TFF başkanı Nihat Özdemir ile Kulüpler Birliği başkanı Fikret Orman, yayıncı kuruluşla sıkıntıları paylaştı.

MAKSİMUM KUR 5,80 OLACAK

Liglerin başlamasına sayılı günler kriz çözüldü. Taraflar 2022’ye kadar anlaşırken rakam da 410 milyon dolar olarak belirlendi. Sabit kur yerine maksimum kur uygulandı. Dolar ne ne olursa olsun yayıncı kuruluş 5,80’in üzerinde ödeme yapmayacağı kaydedildi. Kulüpler ciddi bir oranda indirimde bulunurken federasyonda illegal yayınlarla mücadele sözü verdi. Yayıncı kuruluşta abonelerine karşı zam konusunda çok fazla bir artışa gitmeyecek. Kulüplerin 80 milyon dolarlık bir fedakarlık yaptığı belirtiliyor.

Gündem

NBA’de Korona Şoku; Yıldız oyuncunun annesi hayatını kaybetti

Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi (NBA) takımlarından Minnesota Timberwolves forması giyen 24 yaşındaki yıldız oyuncu Karl-Anthony Towns’ın annesi, Jacqueline Towns koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetti.

MUHAMMET ALİ TOKSOY 

BOLD- Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsün son kurbanlarından birisi, NBA takımlarından Minnesota Timberwolves’da oynayan 24 yaşındaki yıldız oyuncu Karl-Anthony Towns’ın annesi oldu. Bundan kısa bir süre önce annesinin koronavirüse yakalandığını ve komada olduğunu; “Hikayemi herkesin evde kalması umuduyla paylaşıyorum. Anneme yardım eden sağlık personeline teşekkür ederim. Hepiniz gerçek kahramanlarsınız” cümleleriyle ifade etmişti. Aynı günlerde, Mayo Clinic hastanesinin korona virüs ile mücadelesine 100 bin dolar bağışta bulunduğunu açıklamıştı.

Annesine çok bağlı olan yıldız oyuncu, 2016’da annesine gönderdiği mesajda “Sana ne kadar fazla kıymet verdiğimi bilmeni istiyorum. Umarım attığım her adımla seni gururlandırıyorumdur çünkü hayatımda sana anne demekten daha fazla gurur duyduğum bir şey olmadı. Seni seviyorum.” ifadelerini kullanmıştı.


Karl-Anthony Towns’ın annesi Jacqueline Towns’ın ölümünü, yıldız oyuncunun klübü Minnesota Timberwolves sosyal medya hesaplarından duyurdu. Başarılı oyuncu ise henüz bir açıklama yapmadı.

KAT’A, ENES KANTER’DEN TAZİYE MESAJI

Koronavirüs sebebiyle annesini kaybeden Karl Anthony Towns’a, NBA oyuncularından başsağlığı ve destek mesajları yağdı. Boston Celtics’de oynayan yıldız oyuncu Enes Kanter’de sosyal medya hesabından attığı twit ile arkadaşının acısını paylaştı.

Okumaya devam et

Gündem

Koronavirüste rakamlar katlanıyor: Ölü sayısı 9’a çıktı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 9’a yükseldiğini açıkladı. Ölenleri hepsinin direnci zayıf yaşlı hastalar olduğunu belirten Bakan Koca, toplam vaka sayısının ise 670 olduğunu kaydetti.

BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 9’a, vaka sayısının 670’e yükseldiğini açıkladı.

BİR GÜNDE 5 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Koronavirüs salgınında öle kişi sayısı ile vaka sayısını kamuoyuyla paylaşan Bakan Koca, konuya dair sosyal medya hesabı twitter üzeriden şu açıklamayı yaptı:

“Son 24 saatte 3656 şüpheliye test yapıldı. 311’i pozitif çıktı. Hasta sayımız 670’e ulaştı. Yaşlı ve direnci zayıf 5 hastamızı kaybettik. Bugüne dek toplam 9 can kaybımız var. Tamamı yaşlılarımızdan. Yaşlılarımızı koruyalım. Mücadelemizde bir an bile esneklik göstermeyelim.”

 

Korona tehdidi cezaevlerinde: Bir bardak çamaşır suyu verip koğuşu temizlettiler

Okumaya devam et

Manşet

Korona günlerinde adaletsizlik: Tutuklu gazetecileri bırakın

Haberin Var Mı İnisiyatifi, koronavirüs tehdidine karşı başlattığı sosyal medya kampanyası ile tutuklu gazetecilerin derhal serbest bırakılmasını istedi.

BOLD – Onlarca gazetecinin haberleri nedeniyle tutuklu bulunduğu Türkiye’de, tutuklu meslektaşları için yakın zaman önce Haberin Var Mı İnisiyatifi oluşturan gazeteciler koronavirüs (Kovıd-19) salgını nedeniyle oluşan tehdide dikkat çekerek, #TutukluGazetecilereÖzgürlük etiketiyle sosyal medya kampanyası başlattı.

İnisiyatif, kampanya ile tutuklu gazetecilerin derhal serbest bırakılmasını istedi.

Tutukluluğun bir halk sağlığı sorunu olduğu ifade edilen kampanya ile “Cezaevinde salgın başlarsa sorumluluğu kim üstlenecek?” diye soruldu.
#TutukluGazetecilereÖzgürlük etiketiyle paylaşılan metnin tamamı şöyle:

“Korona Günlerinde Gazetecilere Özgürlük!

Koronavirüs Türkiye’ye geç geldi, en azından öyle sanıyoruz.

Vaka sayısı şimdilik sağlık sistemini zorlamayacak düzeyde, en azından öyle düşünüyoruz.
Can kaybımızın sınırlı olduğu söyleniyor, en azından öyle umuyoruz.

Lakin şundan eminiz: İçinde yüzden fazla gazetecinin, pek çok siyasetçinin, öğrencinin de bulunduğu hapishanelerin doluluk oranı kapasitenin çok üzerinde. Bazı hapishanelerde nefes almak bile güç.
Soruyoruz!

İngiltere’de bir mahkumda koronavirüs tespit edilmişken Türkiye hapishanelerinde de bu virüs görülürse ne olacak? Tutukluluk bir halk sağlığı sorunudur. Cezaevinde salgın başlarsa sorumluluğu kim üstlenecek?
İtalya ve İran koronavirüs nedeniyle binlerce siyasi tutuklu ve hükümlüyü tahliye etti. TCK’ye göre de tutuklama bir tedbirdir ve tutuksuz yargılama esastır. Dünyada koronavirüs tehdidi nedeniyle sınırlar kapatılmışken, gazetecilerin kaçacağına dair iddiaların gerçekliği yoktur!

Sırf yaptıkları haberlerden, attıkları tweetlerden veya söyledikleri sözlerden dolayı dört duvar arasında tutulan tüm gazeteciler ve hayatları tehlikede olan tüm tutuklular tahliye edilsin!
Hemen şimdi.”

Okumaya devam et

Popular