Bizimle iletişime geçiniz

Politika

“İşsizliği zirve yapmış bir ülke güçlü olduğunu iddia edemez”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, iktidarın güçlü ülke söylemini eleştirdi. İşsizliği zirve yapmış bir ülkenin güçlü olduğu iddiasında bulunamayacağını belirtti.

BOLD – Karamollaoğlu, Ankara’da partisinin İl Başkanları ve İl Müfettişleri Toplantısına katıldı. Gündeminde ülke sorunları vardı. İktidarın güçlü olduklarını ispat etmek için 40 dereden su getirdiğini belirten Karamollaoğlu, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bizim insanımızı geçici olarak aldatabilirsiniz ama dışarıdakiler her gün röntgenimizi çekiyor, gerçekleri biliyor. Siz de biraz bu bilgilere itibar edin. İşsizliği zirve yapmış bir ülke güçlü olduğunu iddia edemez. Geçen ay ihracatta zirve yapmışız bir de ithalatı söyleyin, söylemez. Eğitim ayrı bir sorun. Sağlık giderek ciddi bir problem haline geliyor. Adalete güven kalmadı. Nasıl güçlü ülke iddiasında bulunursunuz.”

SURİYELİLERİ ZORLA GÖNDEREMEYİZ

Karamollaoğlu, son günlerin güncel tartışması Suriyeliler konusuna da değindi. Karamollaoğlu, “Suriyeli kardeşlerimizin buraya gelmelerinin sebebi sadece can korkusu, ülkeleri ateş çemberine döndü. Kendi hayatlarını, çocuklarının, yakınlarının hayatlarını koruyamaz hale geldiler, sığınacak yer aradılar. Türkiye sınır komşusu olması hasebiyle Suriye’deki göçün büyük bir kısmını almak durumunda kaldı. Bu hükümetin üzerine bir vecibeydi. Ülkelerine dönmelerinin tek yolu Suriye’yi onlar için yaşanabilir bir ülke yapmaktan geçer, zorla onları Suriye’ye gönderemeyiz” ifadelerini kullandı.

BİZ DE BARIŞ KORİDORU OLSUN İSTİYORUZ

Daşarıda sözünün geçmesi için güçlü ülke olunması gereğine işaret eden Karamollaoğlu, Suriye’de oluşturulacak ‘güvenli bölge’ ile ilgili olarak ise, “Herkes Türkiye’nin tavrını bekliyor. Biz de barış koridoru olsun istiyoruz ama orayı Türkiye’ye bırakmamakta karşı taraf kararlı gözüküyor” değerlendirmesinde bulundu.

“Hepsini bugünkü iktidar yaptı”

Politika

Suriyeli Mahmud’a vatandaşlık müjdesini Erdoğan böyle duyurdu: Verdik gitti!

Gazetecilerin Suriyeli Mahmud için “Vatandaşlık verile bilinir mi?” sorusuna Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Ne demek verilebilir mi? Tabii ki verilir. Verdik gitti. Türkçe de biliyor.” dedi.

BOLD-AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrika ziyareti kapsamında Cezayir’den Gambiya’ya geçerken uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Elazığ’da yaşanan depreme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, sözü enkaz altında kalan Dürdane Aydın ve eşi Zülküf Aydın’ı kurtaran Suriyeli Mahmud’a getirdi.

Suriyeli Mahmud’un davranışı üzerinden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan Erdoğan, “Kardeşlik bu ama ne yazık ki Kılıçdaroğlu kardeşlik duygusu nedir bundan bir haber. Bu iş herkesin karı değil. Biz kardeşlik duygusuyla bugüne kadar bu mücadeleyi veriyoruz.” dedi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanı Fahrettin Altun’un yönlendirmesiyle gelen Suriyeli Mahmud için “Vatandaşlık verile bilinir mi?” sorusuna cevap veren Erdoğan, “Ne demek verilebilir mi? Tabii ki verilir. Verdik gitti. Burada okuyor. Türkçe de biliyor.” ifadelerini kullandı.

“Kılıçdaroğlu buna da tepki gösterir mi?” sorusuna ise Erdoğan, “Onunla dünyalarımız farklı. Onların öyle bir derdi yok bizim derdimiz var” cevabını verdi.

Erdoğan’ın “Türkçe’de biliyor” dediği Suriyeli Mahmud, tercüman aracılığıyla öğrendiği vatandaşlık müjdesi için “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a öncelikle çok teşekkür ediyorum. Çok sevindim ama aynı zamanda ölenler için çok üzüldüm. Allah rahmet eylesin. Yaralılara acil şifa versin.” dedi.

Aksaray’da koronavirüsü şüphesiyle 9 Çinli 12 kişi hastaneye kaldırıldı

Okumaya devam et

Politika

CHP’den “İmamoğlu’nun Elazığ’da ne işi var” eleştirilerine videolu yanıt!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, 6.8’le sallanan Elazığ’ı ziyaret etmesini, sosyal medyadan eleştiren hükumet yanlısı hesaplara, CHP Gençlik Kollarından videolu yanıt.

BOLD- İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Elazığ depreminin ardından bölgeye giderek, depremzedeleri ziyaret etmesi AKP’ye yakın hesaplar tarafından sosyal medyada eleştirilmişti. Sosyal medyada dolaşıma giren bir videoda İmamoğlu’nun 1999 yılındaki 17 bin insanın canına malolan Gölçük Depremindeki yardım faaliyetlerine katıldığı görüntüler ortaya çıktı.

YARDIM MALZEMESİ DAĞITTI

İmamoğlu’un kayda aldığı videoda, yıkılan binaların görüntüler yer alıyor. Yolcuk sırasında çekilen görüntülerin ardından İmamoğlu ve beraberindekiler, İstanbul’dan getirdikleri yardım malzemelerini depremzedelere dağıtıyor. Deprem mağdurlarıyla bir süre sohbet eden İmamoğlu, ‘bebek biberonu var mı’ diye soran bir anneye de, ”Bulamadık, İstanbul’da birçok şey kalmadı’ diye cevap veriyor.

YARDIMSEVERLİĞİ SİYASİ RANT GÖRENLER ANLAYAMAZ

Görüntüleri CHP İstanbul Gençlik Kolları İl Sekreteri Emre Erşan paylaştı. Erşan, paylaşımında gündemdeki tartışmalara da değinerek şu ifadeleri kullandı, ”Ekrem İmamoğlu’nun Elazığ’a neden gittiğini sorgulayanlara bu videoyu izletin. Yardımseverliği siyasi rant olarak görenler bunun karakterli iyi bir yurttaş olmayla ilişkisini ömürlerince anlayamayacaklar.”

 

İmamoğlu çifti deprem bölgesine gidiyor

Okumaya devam et

Politika

Demirtaş’tan deprem mesajı: Halkımız yüksek bir duyarlılıkla dayanışmasını sürdürecektir

HDP eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, tutuklu bulunduğu cezaevinden sosyal medya aracılıyla Elazığ’da yaşanan 6,8 şiddetindeki depreme ilişkin mesaj yayımladı.

BOLD-3 yılı aşkın bir süredir Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş, cezaevinden Elazığ’da meydana gelen 6,8 şiddetindeki depremden etkilenenlere mesaj gönderdi. Tutuklu Demirtaş mesajında, “Eminim ki tüm halkımız yüksek bir duyarlılıkla dayanışmasını sürdürecektir” yazdı.

Demirtaş’ın Elazığ’da meydana gelen depremin ardından gönderdiği mesajda şunlar yazdı: “Depremin vurduğu yerlerdeki tüm hemşerilerime geçmiş olsun. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve sabır, yararlılara acil şifalar diliyorum. Eminim k, tüm halkımız yüksek bir duyarlılıkla dayanışmasını sürdürecektir. Allah hepinizin yardımcısı olsun” dedi.

Abdullah Gül’den AKP’ye deprem mesajı

Okumaya devam et

Popular