Bizimle iletişime geçiniz

Politika

“İşsizliği zirve yapmış bir ülke güçlü olduğunu iddia edemez”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, iktidarın güçlü ülke söylemini eleştirdi. İşsizliği zirve yapmış bir ülkenin güçlü olduğu iddiasında bulunamayacağını belirtti.

BOLD – Karamollaoğlu, Ankara’da partisinin İl Başkanları ve İl Müfettişleri Toplantısına katıldı. Gündeminde ülke sorunları vardı. İktidarın güçlü olduklarını ispat etmek için 40 dereden su getirdiğini belirten Karamollaoğlu, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bizim insanımızı geçici olarak aldatabilirsiniz ama dışarıdakiler her gün röntgenimizi çekiyor, gerçekleri biliyor. Siz de biraz bu bilgilere itibar edin. İşsizliği zirve yapmış bir ülke güçlü olduğunu iddia edemez. Geçen ay ihracatta zirve yapmışız bir de ithalatı söyleyin, söylemez. Eğitim ayrı bir sorun. Sağlık giderek ciddi bir problem haline geliyor. Adalete güven kalmadı. Nasıl güçlü ülke iddiasında bulunursunuz.”

SURİYELİLERİ ZORLA GÖNDEREMEYİZ

Karamollaoğlu, son günlerin güncel tartışması Suriyeliler konusuna da değindi. Karamollaoğlu, “Suriyeli kardeşlerimizin buraya gelmelerinin sebebi sadece can korkusu, ülkeleri ateş çemberine döndü. Kendi hayatlarını, çocuklarının, yakınlarının hayatlarını koruyamaz hale geldiler, sığınacak yer aradılar. Türkiye sınır komşusu olması hasebiyle Suriye’deki göçün büyük bir kısmını almak durumunda kaldı. Bu hükümetin üzerine bir vecibeydi. Ülkelerine dönmelerinin tek yolu Suriye’yi onlar için yaşanabilir bir ülke yapmaktan geçer, zorla onları Suriye’ye gönderemeyiz” ifadelerini kullandı.

BİZ DE BARIŞ KORİDORU OLSUN İSTİYORUZ

Daşarıda sözünün geçmesi için güçlü ülke olunması gereğine işaret eden Karamollaoğlu, Suriye’de oluşturulacak ‘güvenli bölge’ ile ilgili olarak ise, “Herkes Türkiye’nin tavrını bekliyor. Biz de barış koridoru olsun istiyoruz ama orayı Türkiye’ye bırakmamakta karşı taraf kararlı gözüküyor” değerlendirmesinde bulundu.

“Hepsini bugünkü iktidar yaptı”

Politika

Davutoğlu ve ekibi Mahçupyan’ın evinde mi buluştu?

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, AKP içerisindeki muhalif ve yönetimle ters düşen isimlerle Gazeteci Etyen Mahçupyan’ın Burgazada’daki evinde bir araya geldiği iddia edildi.

BOLD-Bir dönem Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Genel Başkanlığı’nı yapan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, yeni parti çalışmalarına hız verdi. Geçtiğimiz günlerde parti binasını tuttuğu belirtilen Ahmet Davutoğlu’nun Burgazada’da birtakım görüşmelerde bulunduğu iddia edildi.

Yeni parti girişimi nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da hedef aldığı Davutoğlu’nun geçtiğimiz günlerde parti binasını tuttuğu belirtilmişti. Ahmet Davutoğlu’nun dün de bazı görüşmelerde bulunduğu iddia edildi. Odatv’de yer alan habere göre, Davutoğlu, Burgazada’da eski danışmanı Etyen Mahçupyan’ın evinde geçirdi.

Burada önemli görüşmeler gerçekleştirdiği belirtilen Ahmet Davutoğlu’nun yeni parti için son düzenlemeleri yapmaya başladığı iddia edildi. Eski Başbakanı evinde ağırlayan Mahçupyan ise görüşmenin bir aile ziyareti olduğunu savunurken, siyasi bir görüşme olmadığını dile getirdi.

Arınç’tan partideki çözülmelere karşı yeni ittifak önerisi

Okumaya devam et

Politika

Üç büyükşehirden sonra sırada Ankara mı var?

AKP eski milletvekili Ahmet Faruk Ünsal, kayyum atamalarında sıranın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ta olduğunu öne sürdü.

BOLD- 22. dönem AKP milletvekili Ahmet Faruk Ünsal, kayyum atamalarının başka partilere de sirayet edebileceğini iddia etti. Ünsal, sırada Mansur Yavaş’ın olduğunu öne sürdü.

YENİLGİNİN FATURASI KÜRTLERE KESİLDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 31 Mart yerel seçimleri öncesi “seçilirlerse mazbatayı alacaklar mı, alırlarsa çalışırlar mı” açıklamasını hatırlatan Ünsal, kayyum atamalarının sürpriz olmadığını ifade etti. “AKP-MHP-Vatan Partisi’nden oluşan iktidar bloğunun hukuku ve demokrasiyi pervasızca çiğnediğini” belirten Ünal, AKP’nin İstanbul yenilgisinin faturasını Kürtlere kestiğini dile getirdi.

ANKARA’YA DA KAYYIM ATANABİLİR

Kayyum atamalarının başka partilere de sirayet edebileceğini dile getiren Ünal, en büyük risk altında olan belediyenin ise CHP’li Ankara Büyükşehir Belediyesi olduğunu söyledi. Ünsal, “Mansur Yavaş hakkında bir hukuki süreç yaşanıyor. Eğer o süreci Mansur Bey’in belediye başkanlığına mal olacak şekilde sonuçlandırırlarsa, ki olmaz diyemiyorum, sırada Mansur Yavaş’ın olduğunu söyleyebiliriz” dedi.

Kayyım protestosunda 12 yaşındaki çocuğa ters kelepçe

Okumaya devam et

Politika

Kayyım hazırlığının seçimden bir gün sonra başladığı ortaya çıktı

Diyarbakır Belediyesine kayyım atanması hazırlığına İçişleri Bakanlığının olur yazısıyla seçimden hemen sonra başlandığı ortaya çıktı. İşte kayyım darbesinin skandal belgeleri…

BOLD – Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, kayyım kararının belediye başkanları seçildikten sonraki dört buçuk aylık süreç içinde, İçişleri Bakanlığının yürüttüğü soruşturmalar neticesinde alındığını açıkladı. Oysa ki, görevden uzaklaştırmaya ilişkin ‘Olur’ yazısında Diyarbakır Valiliğinin 1 Nisan 2019 ve 7 Ağustos 2019 tarihlerinde gönderdiği yazılar ve eklerine yer veriliyor.

HAZIRLIK 24 SAAT GEÇMEDEN BAŞLATILMIŞ!

Kayyım hazırlığının henüz seçimlerin üzerinden 24 saat geçmeden başlatıldığı ortaya koydu. 1 Nisan tarihli yazıda Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı hakkında 2017, 2018 ve 2019 yıllarında başlatılan soruşturmalar konu ediliyor. Görevden Alınan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Selçuk Mızraklı’nın avukatı, ortaya çıkan belgenin, kararın tamamen siyasi olduğunu gösterdiğini dile getirdi

SOYLU VE ALİ ÇELİK’İN İMZASI VAR

19 Ağustos 2019 tarihli ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ‘Olur’ kararını taşıyan yazı, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürü Ali Çelik’in imzasını taşıyor. Diyarbakır Valiliği’nin yazısının 1 Nisan 2019 tarihini taşıması dikkat çekiyor. Bu yazıya göre Valilik 31 Mart seçimlerinin sabahında, 1 Nisan tarihinde Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı hakkındaki soruşturmaların bir listesini yaparak, Bakanlığa göndermiş.

ESKİ SORUŞTURMALAR GEREKÇE YAPILMIŞ

Artı Gerçek’in özel haberine göre, yazıda Selçuk Mızraklı hakkında derdest olan dava ve soruşturmaların listesi yer alıyor. Mızraklı hakkında Diyarbakır 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 2017 açılan ve halen devam eden bir yargılama, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığının 2018 ve 2019 yıllarında başlattığı 2 soruşturma, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 2018 yılında başlattığı 6 soruşturma dosyasının esas numaraları yer alıyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Selçuk Mızraklı hakkında seçildikten önce başlatılan soruşturma ve yargılamalar, görevden uzaklaştırmaya gerekçe yapılıyor.

KAYYIM KARARI SİYASİ BİR OPERASYON

Mızraklı’nın avukatı Mehmet Emin Aktar’a göre, bu yazı kayyım kararının siyasi olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Aktar, “Seçimin hemen ertesi sabahı Diyarbakır Valiliği, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanı hakkında İçişleri Bakanlığı’na ‘hakkında soruşturmalar var’ diye yazı yazıyor. Bu, soruşturmaların tümünün seçim öncesi konuşmalara dayandığını gösteriyor. İçişleri Bakanlığı yazısında ayrıca hakkında idari soruşturma yürütüldüğü de belirtiliyor. Ama idari soruşturmanın neye dayandığına ilişkin hiçbir bilgi yok. Hukuki referanslar gösteriliyor ama kayyım tayini ve görevden uzaklaştırma kararının tamamen siyasal bir operasyon olduğunu görüyoruz. Bunu desteklemek için de aynı gün birçok kişi gözaltına alındı” dedi.

Kayyım gerginliği giderek tırmanıyor

Okumaya devam et

Popular