Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

İdare Mahkemesi ‘uhrevi irtibatın’ var diyerek KHK’lının davasını reddetti

Mahkeme kararıyla beraat eden KHK’lıya İdare Mahkemesi, “uhrevi faydalar umma hali” gerekçesiyle göreve iade talebini reddetti.

BOLD –  15 Temmuz’un ardından KHK’larla ihraç edilen memurlardan birinin açtığı davayı reddeden yargı, hukukta yeri olmayan ‘irtibat ve iltisak’ kavramına yenisini ekledi.  İdare Mahkemesi, memurun göreve iadesinin ceza davasından beraat etse dahi ‘uhrevi faydalar umma hali ile irtibatı’ bulunduğu gerekçesiyle reddetti.

KHK ile mesleğinden ihraç edilen eski bir kamu görevlisi, OHAL Komisyonu’nun red kararı vermesinin ardından Ankara 22. İdare Mahkemesi’ne dava açtı. İsmi bilinmeyen kamu görevlisi, terör örgütü üyeliği iddiasıyla açılan ceza davasından beraat ettiğini, memuriyetten atılmasını gerektirecek bir delil bulunmadığını, ihracının haksız ve hukuka aykırı  olduğunu belirterek, göreve iadesine karar verilmesini talep etti.

Başvuruyu inceleyen Ankara 22. İdare Mahkemesi, ceza davasından beraat etmenin memuriyete iade için yeterli olmadığını, dünyevi ya da uhrevi faydalar umma hali ile irtibatın bulunmasının da kamu görevinden çıkarılmak için yeterli olduğunu belirtti.

Sözkonusu kararı, mesleğinden ihraç edilen eski Hakim Kemal Karanfil sosyal medya hesabından paylaştı.

DÜNYEVİ YA DA UHREVİ FAYDA UMMA HALİ İLE İRTİBAT…

İdare Mahkemesi, memuriyete iade davasını reddetti. Türkiye’de yargının düştüğü durumu göstermesi bakımından önemli olan mahkemenin kararında şu skandal ifadeler kullanıldı: “… dünyevi ya da uhrevi faydalar umma hali ile irtibat; yani bir çıkar ilişkisi nedeniyle gönüllü veya gönülsüz kendi davranışlarını bireysel iletişim yoluyla ya da yazılı ve görsel basın, sosyal medya paylaşımları üzerinden gelen mesajları dikkate alarak belirleme hali de kamu görevinden çıkarmanın hukuki gerekçeleri arasında sayılmıştır. Bu nedenle ilgililer hakkında ceza yargılamasında üyelik suçlamasıyla açılan davada beraat kararı verilmiş olsa dahi idari yargı yeri irtibat ve iltisak unsurları yönünden de işlemi incelemek zorunda olduğundan davacının iddiasına itibar edilmemiştir.”

Mahkeme eski kamu görevlisinin davasını hukukta yeri olmayan skandal gerekçeyle reddetti. Mahkeme, adli yardım talebiyle açılan davada da yargılama giderlerinin de KHK’lı tarafından ödenmesine hükmetti.

‘İSLAM TARİHİNİN YÜZ KARASISINIZ’

Kararı sosyal medya hesabından paylaşan Karanfil, “DAHA NELER GÖRECEZ ?? Beraat kararı almış olsa bile “Uhrevi faydalar umarak” bir hayır işlemiş isen kamudan ihraç nedeni.! İSLAM TARİHİNİN YÜZ KARASISINIZ.!! Bir de CHP ye laf söylerler.Yazıklar olsun.!” mesajını paylaştı.

KHK’lı eski savcı, avukatlık ruhsatı aldı; Adalet Bakanlığı iptal ettirdi

Gündem

Soylu’nun annesine küfreden kişi Erdoğan’a hakaretten tutuklandı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun annesine hakaret ettiği gerekçesiyle gözaltına alınıp bırakılan E.E, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

BOLD – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sosyal medya üzerinden hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında soruşturma süren E.E, sosyal medya üzerinden AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

CUMHURBAŞKANI’NA HAKARETTEN TUTUKLANDI

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, İçişleri Bakanı Soylu’ya sosyal medya üzerinden hakaret ettiği gerekçesiyle E.E. hakkında “Kamu Görevlisine Hakaret” suçundan yürütülen soruşturma devam ediyor. Soruşturma kapsamında E.E.’nin sosyal medya hesapları detaylı olarak incelendi. İncelemede şüpheli E.E.’nin, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret içeren paylaşımlar yaptığı tespit edildi. Şüpheli E.E. bunun üzerine gözaltına alındı. Bakırköy Adliyesi’ne çıkarılan E.E., sevk edildiği Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından “Cumhurbaşkanı’na Hakaret” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

SOYLU: TUTUKLANIRSA PROVOKASYON SAYARIM

Soylu, konuyla ilgili daha önce Twitter hesabından yaptığı açıklamada “45 gündür anam hastanede. Annemle fotoğrafımın altına küfreden alçak mahkemeye çıkıyor ve adli kontrolle serbest. Ne yapmalıyım? Bakan olsam ne yazar? Millet, devlet işleriyle boğuşurken anasının namusuna sahip çıkamamak ne ifade eder? Tweetimle yeniden alınırsa da provokasyon sayacağım” demişti.

Berat Albayrak’ın ipini hangisi çekti?

Okumaya devam et

Gündem

AKP’li Bulu’nun yardımcılığı teklifini üniversiteden kimse kabul etmedi

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi’ne dışarıdan rektör olarak atanan Melih Bulu’ya yönelik tepkiler devam ediyor. AKP milletvekili aday adayı olan Bulu’nun rektör yardımcılığı görevini üniversiteden kimse kabul etmedi.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın AKP’de uzun yıllar siyaset yapan Melih Bulu’yu dışarıdan rektör olarak atamasının ardından Boğaziçi Üniversitesi öğrenci ve hocalarının başlattığı eylemler devam ediyor. Pandemi nedeniyle uzaktan yaptıkları derslerinin ardından okula gidip rektörlüğe sırtlarını dönerek bu atamayı reddettiklerini belirten akademisyenler eylemlerini sürdürüyor.

22 GÜNDÜR YARDIMCI ATAYAMADI

Rektörlük önünde akademisyenler adına yapılan açıklamada, Melih Bulu’nun rektör olarak atanmasının üzerinden 22 gün geçmesine rağmen kimsenin yardımcılığını yapmayı kabul etmediğine dikkat çekildi. Açıklamada, “1 Ocak’tan beri ilkelerimizin arkasında durduğumuzu gerek kamuoyu nezdinde, gerekse kurum içi kanalları işleterek beyan etmekteyiz. Hocaları, öğrencileri, mezunları ve emekçileri ile birlikte tüm Boğaziçi Üniversitesi bileşenleri, bu atamayı reddetmektedir. Bugüne, yani 22 Ocak’a kadar üniversitemizde rektör yardımcılığı görevini kimsenin kabul etmemiş olması bu kolektif iradenin başarısıdır” denildi.

Berat Albayrak’ın ipini hangisi çekti?

Okumaya devam et

Gündem

Berat Albayrak’ın ipini hangisi çekti?

Bold Plus Youtube kanalında Fatih Akalan’ın sorularını cevaplayan İstanbul Eski Emniyet Müdür Yardımcısı Mesut Yılmaz, Hazine ve Maliye Eski Bakanı Berat Albayrak’ın istifasının perde arkasında kimler olduğunu anlattı. İşte Berat Albayrak’ın ipinin çekilmesine ilişkin tüm detaylar…

BOLD – Hazine ve Maliye Eski Bakanı Berat Albayrak’ın istifasının perde arkasında kimler var? İpini kim çekti? Sedat Peker’in aylar önce yaptığı açıklamalar nasıl bir tasfiye sürecini başlattı? Alaattin Çakıcı ve Peker arasında bir kavga var mı? Çakıcı ve Peker’i kim kontrol ediyor? Süleyman Soylu kavganın neresinde? İstanbul Eski Emniyet Müdür Yardımcısı Mesut Yılmaz Fatih Akalan’ın sorularını cevapladı.

Gezi Davası’nda Osman Kavala ve 8 kişi hakkında beraat kararı bozuldu

Okumaya devam et

Popular